Ankieta

Na kogo zagłosujesz w wyborach parlamentarnych 15 października?

Prawo i Sprawiedliwość
0 (0%)
Koalicja Obywatelska
4 (33.3%)
Trzecia Droga (PSL + Hołownia)
1 (8.3%)
Lewica
0 (0%)
Konfederacja
5 (41.7%)
Inna partia
1 (8.3%)
Nie pójdę na wybory
1 (8.3%)
Oddam nieważny głos
0 (0%)

Głosów w sumie: 12

Głosowanie skończone: Października 15, 2023, 01:30:16 pm

Autor Wątek: Polityka  (Przeczytany 410287 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tymeg_2

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1246
  • Respect: +303
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2205 dnia: Listopada 04, 2020, 10:51:32 am »
+1
twitter.com/i/status/1323723411814756353
Tak premier osobiście pomaga seniorom  :)
Uważajcie kto do was puka  ;)
In Rock We Trust

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2207 dnia: Listopada 04, 2020, 06:05:57 pm »
+1
@Canis_Luna : Tak w ogóle to wiesz, że według PiS-u nie jesteś Polką, skoro wspierasz protest? Jesteś reptilianką, jak reszta PiS-u. ;)

Mam wrażenie, że Polakami są tylko członkinie i członkowie PiS.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2208 dnia: Listopada 04, 2020, 07:23:14 pm »
0
Oczywiście, że tak @Hubik

Prawdziwym PiSowcem, a co za tym idzie prawdziwym Polakiem, jest tylko członek partii. Nawet wyborca nie jest prawdziwym PiSowcem/Polakiem, bo nigdy nie wiadomo, co takiemu do łba strzeli ;)
« Ostatnia zmiana: Listopada 06, 2020, 11:23:35 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2209 dnia: Listopada 04, 2020, 10:47:47 pm »
0
Każdy Polak chciałby porozumienia ponad podziałami, a każdy polityk wie, że coś ugrać trzeba się kłucić i stąd te tzw. podziały na Polaków i nie Polaków dlatego ja nie nie miałbym z tym problemu gdyby ktoś twierdził, że nie jestem Polakiem. Poza tym ja przynajmniej chce, żeby Polska miała własną armię, natomiast Kaczyński (poprawcie mnie jeśli się mylę) chciał wspólnej armii Europejskiej i gdzie tu polskość.

Offline Tymeg_2

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1246
  • Respect: +303
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2210 dnia: Listopada 05, 2020, 08:31:01 am »
0
Właśnie to jest problem, bo jak przychodzi sytuacja kryzysowa, to wzajemne animozje zwyciężają nad potrzebą porozumienia. Jako społeczeństwo jesteśmy po prostu niedojrzali.
In Rock We Trust

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2211 dnia: Listopada 06, 2020, 11:26:08 am »
0
Ja się po prostu nie zgadzam, żeby jeden, czy drugi polityk na podstawie nie wiadomo jakiej określał kto jest Polakiem, a kto nie.
Marsz Niepodległości bez oficjalnej zgody ze względu na negatywną opinię Sanepidu. Wydaje mi się, że do 11 listopada sporo się jeszcze wydarzy.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2212 dnia: Listopada 06, 2020, 11:58:59 am »
0
W takiej sytuacji od razu rodzi się pytanie, czy w przypadku tych tzw. Czarnych Protestów też opinia Sanepidu była negatywna bo one jednak się odbyły, a gwałtowny wzrost liczby zakażeń nie trwa od wczoraj.
Na 1 listopada cmentarze były zamknięte, a dwa dni wcześniej tłumne protesty na które do centrum Warszawy część osób zapewne też jechała komunikacją miejską.
Jeżeli Marsz Niepodległości nie ma oficjalnej zgody ze względu na pandemię to czy tzw. Czarne Protesty też nie powinny były się odbyć ze względu na panującą Pandemię.

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12049
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2207
    • As Koncertowy
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2213 dnia: Listopada 06, 2020, 01:12:14 pm »
0
Strajki Kobiet odbyły się pomimo, że nikt nie rejestrował wydarzenia, a obowiązywał już w tym czasie przepis o zakazie zgromadzeń powyżej 5 osób.
Jak ktoś chce to i tak pójdzie w marszu. Tak dużej imprezy nikt nie będzie ruszał. To nie jest 100 osób do rozgonienia tylko kilkadziesiąt tysięcy.
Szkoda tylko, że ludzie będą potem zdychać pod bramami szpitali bo już w tej chwili nie ma gdzie kłaść chorych.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2214 dnia: Listopada 06, 2020, 03:23:29 pm »
0
"W pandemii, gdy mamy negatywną opinię sanepidu, zawsze zakazujemy zgromadzeń i do tej pory sądy te zakazy podtrzymywały. Wyjaśniam też, że w sytuacji wydarzeń spontanicznych rozwiązać je może Policja, nie urząd" - tłumaczył Trzaskowski.


"Do decyzji prezydenta Warszawy odniósł się Mateusz Marzoch, wiceprezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości i szef straży tego marszu. Stwierdził, że wydarzenie odbędzie się bez względu na stanowisko władz stolicy.

- Marsz Niepodległości przez Warszawę przejdzie, zastanawiamy się jedynie nad formą, jaką ma przyjąć. Żaden Rafał Trzaskowski nas nie powstrzyma, skoro Strajk Kobiet mógł przejść i chodził po całej Warszawie, jak chciał, to dlaczego - tym bardziej - nie mógłby przejść, nawet symboliczny Marsz Niepodległości. Nie będziemy się poddawać żadnym presjom ze strony liberalnych polityków i liberalnego prezydenta Warszawy, który pochwalał wielotysięczny Strajk Kobiet, a nagle nasze zgromadzenie mu przeszkadza - powiedział Marzoch, którego słowa cytuje Onet, powołując się na Polską Agencję Prasową. "
« Ostatnia zmiana: Listopada 06, 2020, 03:25:06 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2215 dnia: Listopada 13, 2020, 03:36:05 pm »
+1
Naziole przemaszerowali przez Warszawę, a teraz udają, że to nie oni chcieli się bić. Do swojego elektoratu przekaz mają.
Na brak przekazu będzie za to narzekał Janusz, popularny niegdyś na Facebooku polityk polski. Dlaczego niegdyś? Dlatego, że ten wredny, faszystowsko-bolszewicki portal postanowił usunąć jego profil. Cóż. Gdyby tak Facebook rządził Polską... coś czuję, że mielibyśmy parę problemów mniej ;)
« Ostatnia zmiana: Listopada 13, 2020, 05:55:38 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2216 dnia: Listopada 13, 2020, 11:05:16 pm »
0
Cóż. Gdyby tak Facebook rządził Polską... coś czuję, że mielibyśmy parę problemów mniej ;)
No cóż,  skoro uważasz, że ograniczanie wolności słowa poprzez kneblowanie komuś ust to dobra droga na rozwiązywanie problemów to mogę powiedzieć chyba tylko to, że mam inne zdanie w tym temacie 

ale wtedy nie wiem czy będziesz mógł używać tego typu zwrotów :lol:
Naziole przemaszerowali

No chyba, że uznamy, że jednym wolno mówić wszystko co się podoba a drugim nie (na zasadzie są równi i równiejsi)  ;)

« Ostatnia zmiana: Listopada 13, 2020, 11:09:08 pm wysłana przez Bluebird »

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2217 dnia: Listopada 14, 2020, 08:35:01 am »
0
Oczywiście przejaskrawiłem w pewien sposób jedno i drugie, ale tak się zastanawiam, Ty jesteś za nieskrępowaną wolnością słowa dla każdego, zgadza się? :)
Która postać historyczna jest dla Ciebie synonimem wszelkiego zła?  Jak zareagowałbyś, gdyby teraz na FB pojawił się ktoś kto miałby takie same poglądy, jak ta postać historyczna, miałby duże "parcie na szkło" i gromadził wokół siebie rzesze zwolenników?

Z góry zaznaczam, że JKM zdarzało mi się czytać i nawet momentami coś tam do mnie trafiało, co nie znaczy, że się z nim zgadzam, no może oprócz tego, że polityka to bagno, w wielkim skrócie.  Tak samo, choć zdecydowanie nie po drodze mi z Trumpem nie uważam, że należy przerywać jego przemówienia. Wykazać, w czym się nie zgadzamy - tak, wskazać, kiedy mija się z prawdą i dlaczego - jak najbardziej. Wyłączanie transmisji w trakcie przemówienia, nawet jeśli to przemówienie jest zdaniem danej telewizji stekiem bzdur to już chyba jednak za daleko poszło. Poza tym, wg mnie, na zwolenników i tak nie podziała, bo dostaną argument do ręki, że coś jest na rzeczy. Tak samo zadziała to w przypadku JKM, któremu FB zrobił teraz dużą reklamę.
« Ostatnia zmiana: Listopada 14, 2020, 09:38:50 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2218 dnia: Listopada 14, 2020, 11:35:17 am »
0
Ty jesteś za nieskrępowaną wolnością słowa dla każdego, zgadza się? :)
Jestem za wolnością słowa na zasadzie, że mogę głosić wszystko co mi się podoba, ale jak ktoś poda mnie do sądu za konkretne słowa i udowodni, że zadziałały na jego szkodę to wtedy powinienem ponieść konsekwencje prawne.
Ale na pewno nie jestem za kbeblowaniem komuś ust tylko dlatego, że mi się jego poglądy nie podobają.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2219 dnia: Listopada 14, 2020, 11:46:14 am »
0
No to chyba podobnie myślimy w tej kwestii. Podobnie, co pewnie nie znaczy, że tak samo, ale nie musimy przecież myśleć tak samo :)

Czy według Ciebie? Was ( bo chciałbym zachęcić do dyskusji nie tylko @Bluebird) wolność słowa może/ powinna być jakoś ograniczona, czy nie? Dlaczego.  Chodzi mi o sytuację typu - ktoś, np. polityk  namawia w mediach ( jakichkolwiek ) do przemocy fizycznej wobec określonej grupy, niezależnie co to za grupa. Reagować na słowa, czy dopiero, gdy słowo zmieni się w czyn?
« Ostatnia zmiana: Listopada 14, 2020, 12:02:02 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"