Ankieta

Na kogo zagłosujesz w wyborach parlamentarnych 15 października?

Prawo i Sprawiedliwość
0 (0%)
Koalicja Obywatelska
4 (33.3%)
Trzecia Droga (PSL + Hołownia)
1 (8.3%)
Lewica
0 (0%)
Konfederacja
5 (41.7%)
Inna partia
1 (8.3%)
Nie pójdę na wybory
1 (8.3%)
Oddam nieważny głos
0 (0%)

Głosów w sumie: 12

Głosowanie skończone: Października 15, 2023, 01:30:16 pm

Autor Wątek: Polityka  (Przeczytany 410062 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1980 dnia: Kwietnia 07, 2020, 09:07:40 am »
+1
Cytuj
ale po tym, jak część posłów PIS zgłosiło nieprawidłowości przy głosowaniu
Ta, bo jeden PiSowiec później poleciał do Interii czy innego Onetu skarżyć się, że był tak zestresowany, ze nacisnął zły przycisk.
Pewnie zmoczył gacie jak się okazało, że jest jedynym ze swojego ugrupowania, który zagłosował przeciw i wystraszył się gniewu wielkiego prezesa.


Brak nieprawidłowości w drugim głosowaniu mnie nie dziwi. Wszak nie od dziś wiadomo, że jak przegrywamy to trzeba anulować ;)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 07, 2020, 09:09:25 am wysłana przez Canis_Luna »
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1981 dnia: Kwietnia 07, 2020, 09:15:29 am »
+1
Nie wiem czy to prawda, ale gdzieś rzuciło mi się w oczy, że głos za wyborami w maju oddali posłowie, których podobno nie było wczoraj nawet w Warszawie. W sumie nawet mnie to by nie zdziwiło, skoro można anulować głosowanie, bo nie poszło po myśli partii rządzącej...

Tak czy siak, po przepełnionych szpitalach szykują się chyba przepełnione więzienia:


Offline Emma

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3849
  • Respect: +2359
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1982 dnia: Kwietnia 07, 2020, 09:30:52 am »
+1
Nie wiem czy to prawda, ale gdzieś rzuciło mi się w oczy, że głos za wyborami w maju oddali posłowie, których podobno nie było wczoraj nawet w Warszawie.

Nie tyle, że głosowali ci, którzy nie byli w Warszawie, bo głosować mogli zdalnie (znaczy nie mogli, ale wcześniej PiS sobie to przepchnął i posiedzenia mogą być zdalne). Chodziło o jeszcze lepszy numer, czyli to, że pod projektem spisanym w przerwie między "nieudanym" a "jedynym słusznym" głosowaniem, "podpisały się" (fizycznie, nie zdalnie) osoby, których nie było w Warszawie (niejednokrotnie będąc kilkaset kilometrów od Warszawy) i to jest jeszcze bardziej bezczelne. To znaczy, że Jarek ma teczkę z podpisami in blanco

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1983 dnia: Kwietnia 07, 2020, 09:39:11 am »
0
Chyba czas na "nowelizację" ankiety forumowej ;)
Proponuję opcje:

Andrzej Duda
Duda Andrzej

;)

Kto jest przeciw?
Nie widzę ;)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1984 dnia: Kwietnia 07, 2020, 09:55:26 am »
+1
Gdzieś widziałam takie opcje głosowania:
Czy zgadzasz się aby Andrzej Duda był prezydentem przez kolejne pięć lat:
a). tak
b). nie... niech będzie prezydentem już na zawsze

:P
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1985 dnia: Kwietnia 07, 2020, 10:16:10 am »
0
"Początkowo zakładał on, że wyborcom, którzy nie oddaliby karty do głosowania, groziłoby do trzech lat więzienia. Ostateczna wersja ustawy została jednak zmodyfikowana."

Powiedział spieprzaj dziadu, a mógł zabić!. Dobry pan! ;)

"     1. Kto kradnie kartę do głosowania lub oświadczenie, o którym mowa w art. 3 ust. 3 pkt 5 - podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

    2. Tej samej karze podlega, kto umieszcza w nadawczej skrzynce pocztowej, o której mowa w art. 5 ust. 2, przerobioną lub podrobioną kartę do głosowania lub oświadczenie, o którym mowa w art. 3 ust. 3 pkt 5.

Nie jest jasne, co ustawodawca ma na myśli pisząc o kradzieży. Być może również w tym przypadku karane będzie nieodesłanie karty, zatrzymanie jej lub zniszczenie. "
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 07, 2020, 10:19:24 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1986 dnia: Kwietnia 07, 2020, 10:19:59 am »
0
Zmodyfikowana, czyli teraz do lat 5 a nie 3? ;)

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1987 dnia: Kwietnia 07, 2020, 10:22:54 am »
+1
30  :lol:

Ciśną mi się na usta cytaty z niektórych piosenek Kazika i innych jego projektów. I nie, nie mam na myśli Baranka  :D
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Emma

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3849
  • Respect: +2359
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1988 dnia: Kwietnia 07, 2020, 10:48:00 am »
+2
W jaki sposób oni chcą komuś udowodnić, że kartę zniszczył lub ukradł, skoro nie będzie dowodu na to, że tę kartę w ogóle dostałam? Co jeśli ktoś mi ją wyciągnie ze skrzynki albo po prostu nie dostanę wystarczającej liczby na dane gospodarstwo domowe? Kto w ogóle udowodni, że to ja nie oddałam? Co z ludźmi, którzy nie mieszkają w miejscu zameldowania i w obecnej sytuacji nie mogą dopisać się do spisu wyborców w innym miejscu?

I przede wszystkim, co z tajnością głosowania? Według projektu masz oddać głos na karcie i włożyć ją do koperty, którą wkładasz do drugiej koperty razem z podpisanym oświadczeniem(!!), że zagłosowałeś itp.. Jak to się ma do tajności wyborów skoro wszystko idzie ostatecznie w jednej kopercie? Kto będzie sprawdzał czy Kowalski oddał kartę? Kto mi zagwarantuje, że osoba, która będzie sprawdzać, nie będzie od razu obczajać na kogo Kowalski głosował? I kto potwierdzi, że to rzeczywiście Kowalski się podpisał? I jeśli ma być PESEL (była taka opcja, nie wiem jak ostatecznie), to kto będzie sprawdzał czy ten PESEL jest prawdziwy, a jeśli nie, to jak sprawdzą, kto podał fałszywy? Przecież to jest cyrk na kółkach.

Wyobrażacie sobie tę jedną skrzynkę, do której mają być wrzucane te koperty w danej miejscowości, wsi? Jak rano o 6 się ustawisz w kolejce to może do 20 do niej dobijesz. Przecież teraz przy wyborach są kolejki, to tutaj do jednej skrzynki na wieś czy na miasteczko to będzie paranoja.

Po co w ogóle wydawać pieniądze na organizację tego cyrku, niech Nowogrodzka od razu poda wyniki, a kasę dajmy na służbę zdrowia.

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1989 dnia: Kwietnia 07, 2020, 01:01:36 pm »
+1
Kto mi zagwarantuje, że osoba, która będzie sprawdzać, nie będzie od razu obczajać na kogo Kowalski głosował?

I dzięki temu nie dość, że dupa wygra, to jeszcze jedyna słuszna partia zdobywa dane swoich przeciwników.


Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1990 dnia: Kwietnia 07, 2020, 03:40:31 pm »
0
Skoro w wyborach i tak trzeba będzie podać PESEL, więc łatwo będzie mnie zidentyfikować, to chciałem uroczyście oświadczyć, że zarówno Andrzej Duda, jak i partia określająca się jako Prawo i Sprawiedliwość żadnego mojego głosu w wyborach w żadnych wyborach nie dostaną. Tak mi dopomóż Cthulhu i Wielcy Przedwieczni.
A jak ktoś ma z tym problem, to nie mój problem  :)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Wojo

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1963
  • Płeć: Kobieta
  • fade away
  • Respect: +195
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1991 dnia: Kwietnia 07, 2020, 04:12:36 pm »
0
Z tym narzekaniem na jedną partię bym się wstrzymał, bo też mam dobrą pamięć i pamiętam jak piniendzy ni było i nie bendzie, pamiętam czasy Mira i Zbycha jak załatwiali swoje interesy na cmentarzu, pamiętam Bieńkowską, która mówiła, że w Polsce 6 tys. może zarabiać co najwyżej złodziej, bo z takich pieniędzy nie da się wyżyć itd.
Pamiętam czasy kolacji za 1500 zł (a czemu nie przeznaczyli tych pieniędzy na onkologię?!), pamiętam cysterny z paliwem, którego nie można było ruszyć, pamiętam państwo, które wyruchało wiele firm przy budowie infrastruktury na Euro 2012, pamiętam czasy, w których stadion we Wro, który wygląda jak papier toaletowy kosztował 950 mln zł (!)
Wiec też nie chce powrotu do państwa kolesiowskiego .

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1992 dnia: Kwietnia 07, 2020, 04:21:05 pm »
0
Masz prawo napisać swoje, ja też mam prawo napisać swoje :) Na szczęście nie muszę głosować ani na jednych, ani na drugich.  :)
Też nie chcę państwa kolesiowskiego i dlatego PiS-owi mówię nie!

Dla przypomnienia ( i równowagi ;) )

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1928002,1,oto-jak-pis-rujnowal-panstwo-10-najwiekszych-afer.read

Mógłbym dać więcej linków, ale po co, jak codziennie dzieje się coś, dzięki czemu w końcu stracą władzę, bo kiedyś nawet najbardziej zagorzali zwolennicy PiS zrozumieją, że są robieni w jajo. Antoni niedługo ma ogłosić swój słynny raport. Czekam!

Pozdro :)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 07, 2020, 05:38:38 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12049
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2207
    • As Koncertowy
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1993 dnia: Kwietnia 07, 2020, 07:39:30 pm »
0
Czy gdzieś w konstytucji jest zapisane, że jest obowiązek głosowania? Nie wydaje mnie się, dlatego jak nie oddam karty z głosem to mogą mi skoczyć na pompkę. A jakby co to niech kierują sprawę do sądu, które i tak nie pracują

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka


Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1994 dnia: Kwietnia 08, 2020, 07:21:52 am »
0
Do 10 maja mogą jeszcze uchwalić wszystko, nawet to, o czym @Canis pisała. Poczekam, zobaczymy ;)

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wybory-prezydenckie2020/najnowsze-fakty/news-konstytucjonalista-o-wyborach-kopertowych-glosowanie-ktore-m,nId,4425132?fbclid=IwAR1X8T7VvDAQqYoHd2aefG-3lB7RpGZ96auRiyufGOyS_qmv24aj3LuqW34#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome - ciekawy artykuł

@owsik:

Unia dla Polski w epoce koronawirusa:

"167 mld zł, z czego 32 mld zł dla Polski, na pomoc państwowym służbom medycznym. 4,5 mld zł dla Polski pochodzi z anulowania kwoty, który Polska musiałaby pod koniec 2020 zwrócić z powodu niewykorzystania w ramach budżetu 2014-2020. Reszta idzie z Funduszu Unii Europejskiej. Polska dostała NAJWIĘCEJ z całej UE.
🔷 450 mld zł dla państw członkowskich na wsparcie zagrożonych zamknięciem przedsiębiorstw w formie pożyczki z odsuniętym w czasie terminem zwrotu i na bardzo korzystnych warunkach. Program SURE chroni pracowników przed zwolnieniami.
🔷 2,35 mld zł na badania i innowacje wobec koronawirusa. Tylko takie fundusze pozwolą na szybkie i jakościowe prace nad szczepionką i lekami.
🔷 340 mln zł na program darmowych powrotów do domu dla obywateli EU. Przypomnę, że Polski rząd nie dołączył do projektu, zrobił to dopiero teraz niedawno — skorzystało z niego około 100 Polaków i ponad 22.000 Europejczyków.
🔷 4,5 mld zł dla Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego, który pomoże najbardziej dotkniętym przedsiębiorstwom.
🔷 1,5 mld zł oraz organizacja transportu i koordynacja negocjacji przy zakupie artykułów medycznych, w tym respiratorów dla całej Unii. Program RescEU.
🔷 Wsparcie rolników i rybołówstwa. W zależności od wielkości i potrzeb, przedsiębiorstwa z sektora rolniczego i rybołówstwa mogą otrzymać do 550 tys. zł na firmę jako pomoc w czasie kryzysu.
🔷 Unia współpracuje z gigantami internetowymi zwalczając Fake Newsy, dzięki którym chronią nasze zdrowie oraz usprawniają przepustowość sieci chroniąc nasz dostęp do seriali i wideokonferencji.

🔹 Planowany jest Fundusz Solidarnościowy, o którym będę pisała, kiedy będziemy znać więcej szczegółów.
🔹 Dodatkowo, Europejski Bank Centralny planuje skup obligacji państwowych za 4 biliony zł. Czyli 4 tysiące miliardów zł.

Polska wciąż jest największym beneficjentem UE. Sam fakt tego powinien naszych rządzących skłonić do zastanowienia się nad słowami. "
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 09, 2020, 09:22:09 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"