Ankieta

Na kogo zagłosujesz w wyborach parlamentarnych 15 października?

Prawo i Sprawiedliwość
0 (0%)
Koalicja Obywatelska
4 (33.3%)
Trzecia Droga (PSL + Hołownia)
1 (8.3%)
Lewica
0 (0%)
Konfederacja
5 (41.7%)
Inna partia
1 (8.3%)
Nie pójdę na wybory
1 (8.3%)
Oddam nieważny głos
0 (0%)

Głosów w sumie: 12

Głosowanie skończone: Października 15, 2023, 01:30:16 pm

Autor Wątek: Polityka  (Przeczytany 410236 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1485 dnia: Marca 13, 2017, 08:31:03 pm »
0
Mnie nawet nie o to chodzi. Bardziej o to, co dzieje się już po wyborach. Te wszystkie decyzje, podpisy, ustawy, zmiany, wszystko to co wprowadza partia, która została wybrana. O wielu tych sprawach nie wspomniała przy okazji kampanii wyborczej, wiele rzeczy zatajono. Na te i inne rzeczy obywatel nie ma żadnego wpływu, nie robi się nawet referendum, żeby można udać, że ktoś się zdaniem obywatela przejmuje. Gdzie tu demokracja skoro o państwie decyduje garstka? :D
Zresztą inną sprawą jest, że procent ludzi uczestniczących w wyborach jest zwykle żenujący, ale to tylko sprawia, że ludzie sami sobie tę demokrację odbierają.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1486 dnia: Marca 13, 2017, 10:05:23 pm »
0
Szczerze mówiąc to ja już mam w dupie demokrację w wydaniu europejskim. c**j, a nie demokracja tak naprawdę..

Już pomijam to, że w wyborach decyduje garstka, że w Unii jest ona tak naprawdę teoretyczna bo mniejsze Państwa tak czy siak w ogóle się nie liczą, a osoby, które pełnią najwyższe stanowiska wybiera nie suweren tylko grupa kolesi, ale nawet chodzi mi o konsekwencje tej wspaniałej demokracji na niższych szczeblach:
np. to, ze przychodzi sobie po 4 latach grupa kolejnych kolesi i zmienia wszystko co chce i jak się da.. Nie ma żadnego planowania rozwoju na dłuższy okres, który byłby wiążący bo ciągle coś się może zmienić. Pracuję w edukacji i ta działka jest mi najbliższa i to co się tam dzieje - jak na to patrzę to mnie krew zalewa (nie chodzi mi tylko o ostatnią reformę, ale generalnie o to co się wyrabia w tych resortach od jakichś 8 lat)
- albo kultura - wszelakie instytucje kulturowe - przecież to żyje od sezonu do sezonu, od dotacji do dotacji

już pomijam gospodarkę przestrzenną, o której można epopeje pisać. I to w każdym mieście. Sprzedać i się nie przejmować.

Czy to w ogóle można nazywać demokracją? To, że raz na 4 lata 50% głosujących wybiera innych włodarzy, którzy robią co im się spodoba? I nie mamy praktycznie żadnych innych znaczących instrumentów?

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1487 dnia: Marca 13, 2017, 10:54:07 pm »
0
A jakie instrumenty chciałbyś mieć?  :)

SUWEREN zdecydował - hulaj dusza ;)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1488 dnia: Marca 13, 2017, 11:16:13 pm »
+1
jeśli chodzi o te instrumenty, które mamy to teoretycznie one są, ale politycy je zwyczajnie mają w dupie.

- obywatelska inicjatywa ustawodawcza (min. 100 tys. głosów) - nie kojarzę sytuacji gdzie takowa inicjatywa została zaakceptowana przez sejm (ale możliwe, że są)
- referendum ogólnokrajowe (na wniosek 500 tys. obywateli sejm może zarządzić referendum) - też nie było nigdy używane na wniosek obywateli. A pamiętam sytuacje gdzie były zbierane miliony podpisów i nikt z Wiejskiej palcem nie ruszył bo przecież to oni zostali wybrani przez suweren i mają prawo do decydowania.

Offline pol159

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Mężczyzna
  • "You Could Be Mine"
  • Respect: +73
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1489 dnia: Marca 14, 2017, 09:53:36 am »
0
No niestety ale obecne rządy na bank nie uwzględnią potrzeb wszystkich obywateli. Obecny tzw prezydent nie będzie prezydentem wszystkich. Pewnie nigdy tak nie będzie ale choć odrobina przyzwoitości (tak teraz jak i za poprzedniego panowania) powinna być zachowana. Po co szczuć jednych na drugich w tym samym kraju? Pewnie wyolbrzymiam ale przy pewnych uwarunkowaniach i dalszej retoryce nienawiści prezio gdyby chciał ludzie wyszliby przeciw sobie na ulicę (obym się myli i oby nigdy to nie nastąpiło). Oni są jacy są a opozycja to szkoda słów. Liczę że jakiś poważny i z autorytetem (nie wiem czy tacy są:) polityk się kiedyś za mego życia pojawi.

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1490 dnia: Marca 14, 2017, 04:57:46 pm »
0
- referendum ogólnokrajowe
Tu to w ogóle bzdurą jest, że wymagana jest odpowiednia frekwencja do ważności referendum
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1491 dnia: Marca 14, 2017, 05:40:41 pm »
0
absurdem jest, że napisano, iż przy odpowiedniej frekwencji referendum jest wiążące, ale nikt nie określił co to konkretnie znaczy :P

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1492 dnia: Marca 14, 2017, 08:27:09 pm »
0
Z Wami to ja bym mogła partie zakładać :D

Dziś usłyszałam w radiu, że samorządowcy mają się zgrupować, bo jak stwierdzili "wiedzą, czego potrzeba przeciętnemu obywatelowi". Na każde takie newsy patrzę trochę z nadzieją, że będzie jednak na kogo głosować :P
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1493 dnia: Marca 14, 2017, 09:31:22 pm »
0
Dziś usłyszałam w radiu, że samorządowcy mają się zgrupować, bo jak stwierdzili "wiedzą, czego potrzeba przeciętnemu obywatelowi".
Środowisko kukizowskie. Nie wyszło z Kukizem, to próbują się odcinać od tego środowiska. A wszyscy pamiętamy jak było - Kukiz też wiedział, czego potrzebuje przeciętny obywatel, a na kongresie wystąpił przedsiębiorca, który wymaga od swoich pracowników harowania za grosze.
Jeżeli znajdzie się jakiś, kto zrobiłby coś dla przeciętnego obywatela, to albo by go nie pokazywali w mediach, albo by go zamknęli jak M. Piskorskiego.
Tu to w ogóle bzdurą jest, że wymagana jest odpowiednia frekwencja do ważności referendum
Bodajże ostatnie referendum - Komorowski zrobił sobie referendum, żeby zdobyć elektorat Kukiza. Uważasz, że taka polityczna hucpa powinna być wiążąca?
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1494 dnia: Marca 14, 2017, 09:46:27 pm »
+2
@Meximax w moich oczach to trochę inaczej wyglądało. Komorowski zrobił referendum, żeby w ogóle uratować swój tyłek, że nagle słucha głosu obywateli. Referendum dotyczyło m.in. JOW-ów, które chciał przepchnąć Kukiz, ale Kukiz na tyle głośno o JOWach krzyczał, że śmiem twierdzić, iż każdy kto szedł na referendum miał świadomość czyj to faktycznie jest pomysł.
Uważam, że jeśli referendum byłoby wiążące niezależnie od frekwencji, a zależnie od wyniku, to:
a) frekwencja byłaby większa
b) wynik byłby sprawiedliwy
Nie chcesz zmian? To idź i zakreśl "NIE".

Podobnie było, gdy HGW miała zostać odwołana w drodze referendum z prezydentury Warszawy. Wiadomo, że poszli głosować głównie zwolennicy PiSu, a PO zachęcała do nieuczestniczenia w referendum. Gdyby frekwencja nie miała znaczenia, PO musiałoby się ciut bardziej natrudzić by utrzymać swojego człowieka u władzy w mieście stołecznym.
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline daub

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3742
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1390
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1495 dnia: Marca 21, 2017, 09:28:39 am »
0
Tak z innej beczki ale również politycznej.
Oglądam właśnie plakat (poniżej) i zastanawiam się co autorzy mają na myśli...
Wszak organizacje związkowe które są na w/w plakacie są pełni wiary i entuzjazmu dla obecnej władzy... Władza przekazuje kopalnie do SRK (Spółka Restrukturyzacji Kopalń) i żywot kopalni się kończy (tak jak KWK Makoszowy)... tylko czy modlitwa przy grobie prezydenta i prezydentowej coś da ? Co nagle się władza obudzi i powie - o nie, pomyliliśmy się....?

Offline pol159

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Mężczyzna
  • "You Could Be Mine"
  • Respect: +73
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1496 dnia: Marca 21, 2017, 01:37:58 pm »
0
No niestety ale związki (może i nie wszystkie) dały się wykorzystać i to własnym liderom (duda2) którzy swoje prywatne interesy ubili i obiecali że problemów nie będą robili i tyle.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1497 dnia: Kwietnia 06, 2017, 08:47:30 am »
0
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5006
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1686
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1498 dnia: Kwietnia 06, 2017, 10:14:15 am »
0
Hmm... jeśli jego profil na fejsie jest publiczny to trochę rozumiem. Nauczyciel powinien świecić przykładem i nie angażować się po żadnej stronie. Ale jeśli jego profil jest prywatny bo gówno im do tego kogo ma w znajomych i jakie poglądy tam wyraża.
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1499 dnia: Kwietnia 06, 2017, 11:38:26 am »
0
Wszyscy pójdziemy siedzieć za wszystko co tu pisaliśmy. Zwolenników PiSu proszę chociaż o drobne paczki do paki w imię starej znajomości :wub:

(Choć ja jeszcze Ucha Prezesa nie zaczęłam oglądać, uf. Skieruję na to linię mojej obrony :P )
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will