Ankieta

Na kogo zagłosujesz w wyborach parlamentarnych 15 października?

Prawo i Sprawiedliwość
0 (0%)
Koalicja Obywatelska
4 (33.3%)
Trzecia Droga (PSL + Hołownia)
1 (8.3%)
Lewica
0 (0%)
Konfederacja
5 (41.7%)
Inna partia
1 (8.3%)
Nie pójdę na wybory
1 (8.3%)
Oddam nieważny głos
0 (0%)

Głosów w sumie: 12

Głosowanie skończone: Października 15, 2023, 01:30:16 pm

Autor Wątek: Polityka  (Przeczytany 410332 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1440 dnia: Marca 06, 2017, 08:37:20 am »
+1
Pytanie - głównie - do wyborców o poglądach prawicowych, ale nie tylko.
Kim jest dla Was lewak?
Osoba, która pomimo faktów świadczących o błędnym myśleniu/postępowaniu, dalej popiera jakąś sprawę w imię "politycznej poprawności". Dla mnie lewakiem jest również każdy socjaldemokrata i pokrewny tej "ideologii", który ocenia siebie jako wrażliwego społecznie, ale tylko i wyłączenie w sprawach światopoglądowych i jest równie antysocjalistyczny jak cała prawica. No i do lewaków zaliczam również wszystkie feministki, które upokarzają kobiety swoją głupotą, wszystkich antyrewolucjonistów (tych na lewicy oczywiście) no i osoby działające w różnych pseudotolerancyjnych stowarzyszeniach, które będąc na smyczy wielkiego kapitału zajmują się, a wręcz narzucają tematy zastępcze. Dla mnie lewak to taka osoba niedouczona, nie potrafiąca patrzeć szerzej na świat, będąca pożytecznym idiotą albo po prostu osoba tępa. Chyba że mówimy o osobie, która postępuje tak a nie inaczej dla pieniędzy, bo przecież III sektor to niezły biznes, ale to inny temat.
Druga sprawa, która mnie nurtuje, to to, jak określimy przeciwieństwo lewaka. Prawak?
Prawiczek.
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline pol159

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Mężczyzna
  • "You Could Be Mine"
  • Respect: +73
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1441 dnia: Marca 06, 2017, 02:08:44 pm »
0
Obecnie to ja już nie wiem kto jest kto i nie potrafię nawet zdefiniować niektórych postaw. Ale w uchu prezesa jest jego kuzyn. Niektórzy mogą się zdziwić kto on i skąd.

Offline Borusse

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 489
  • Płeć: Mężczyzna
  • Fluent in over 6 million ways of kicking your ass.
  • Respect: +167
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1442 dnia: Marca 06, 2017, 03:41:38 pm »
0
Przede wszystkim jestem przeciwnikiem podziału sceny politycznej na lewicę i prawicę. No bo wiadomo, konserwatyzm to prawica, socjalizm to lewica. Ale liberalizm? No i tu pojawia się problem - czy patrzymy na liberalizm jako na wolność (gospodarcza czy osobista), czy jako "postępowość". No i z drugiej strony - co, jeśli ktoś jest światopoglądowo konserwatywny, a gospodarczo jest bardziej w stronę socjalizmu?

Offline hkt

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1030
  • I would've thought you could be more of a man
  • Respect: +940
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1443 dnia: Marca 06, 2017, 11:41:26 pm »
+4
No i z drugiej strony - co, jeśli ktoś jest światopoglądowo konserwatywny, a gospodarczo jest bardziej w stronę socjalizmu?

To wtedy nazywa się Prawo i Sprawiedliwość ;)
Powyższy post jest zgodny z tematem.

Offline daub

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3742
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1390
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1444 dnia: Marca 07, 2017, 01:30:25 pm »
+2
Czytam i łzy wzruszenia zalewają mi oczy....

Dobra zmiana w Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku (woj. podlaskie). Na etacie doradcy podlaskich leśników został zatrudniony... ksiądz Tomasz...

http://www.se.pl/wiadomosci/polska/w-lasach-panstwowych-zatrudnili-ksiedza-na-etat_962152.html


Ciekawe kiedy hipermarkety, kopalnie i inne branże w tym również stacje benzynowe będą miały nowego kapelana...

Grupa Lotos ma własnego duszpasterza, Jako pierwsza spółka w kraju

http://wiadomosci.wp.pl/kat,50352,title,Grupa-Lotos-ma-wlasnego-duszpasterza-Jako-pierwsza-spolka-w-kraju,wid,18714296,wiadomosc.html

.... potrzeba chwili, potrzeba uduchawiania pracowników, czy może nowy etat...
« Ostatnia zmiana: Marca 07, 2017, 01:37:44 pm wysłana przez daub »

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1445 dnia: Marca 09, 2017, 07:57:46 pm »
+1
Teraz czekam aż biedny sfochany pis tupnie nogą i zrobią POLexit z Unii :lol:

Uwielbiam argument fanatyków PISu, że jak przegrywają z większością to to nie jest demokracja, natomiast jak wygrywają to wtedy już jest :lol:
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1446 dnia: Marca 09, 2017, 08:03:19 pm »
+3
Uwielbiam argument fanatyków PISu, że jak przegrywają z większością to to nie jest demokracja, natomiast jak wygrywają to wtedy już jest :lol:
Fanatycy PiS stworzyli KOD? :)
A za POLexitem jestem jak najbardziej za i mam nadzieję że jak najszybciej to nastąpi.
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1447 dnia: Marca 09, 2017, 08:09:16 pm »
0
Mam jednego w domu, więc wiem o czym mówię i piszę. Przed momentem nawet ten argument słyszałam. Niezwykle mnie to śmieszy.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1448 dnia: Marca 09, 2017, 08:09:43 pm »
+1
27:1. Myślałem, że większych frajerów od piłkarz PSG nie będzie, a tu na polski rząd w takich kwestiach zawsze można liczyć...

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1449 dnia: Marca 09, 2017, 08:17:52 pm »
0
Szkoda tylko, że zamiast wyciągnąć wnioski z owej druzgocącej przegranej, będą się dalej zacietrzewiać w ciasnocie własnych umysłów.
Jak zresztą za każdym razem...
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1450 dnia: Marca 09, 2017, 08:23:19 pm »
0
Jarosław już oznajmił, że "Nie jesteśmy pochyłą wierzbą, na którą każda koza może wskoczyć. I to jest dobra wiadomość dzisiejszego dnia. Polska odzyskuje podmiotowość".

Offline Dekadansu

  • Patience
  • Wiadomości: 26
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +4
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1451 dnia: Marca 09, 2017, 08:49:49 pm »
0
A za POLexitem jestem jak najbardziej za i mam nadzieję że jak najszybciej to nastąpi.

A jakieś dobre argumenty za tym POLexitem, czy tak po prostu dla zasady?
A, i od razu mówię, iż argument "bo wpłacamy dużo pieniędzy, a c**j za to mamy" do mnie nie przemawia, bo jest wręcz odwrotnie. Tak samo jak argument, że "to przecież idioci, bo według nich ślimak to ryba". :)

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1452 dnia: Marca 09, 2017, 08:54:02 pm »
+3
Bo to po prostu musi jebnąć :) ze wspólnoty gospodarczej zrobili sobie spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością :)
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1453 dnia: Marca 09, 2017, 09:30:15 pm »
+3
A za POLexitem jestem jak najbardziej za i mam nadzieję że jak najszybciej to nastąpi.

A jakieś dobre argumenty za tym POLexitem, czy tak po prostu dla zasady?
A, i od razu mówię, iż argument "bo wpłacamy dużo pieniędzy, a c**j za to mamy" do mnie nie przemawia, bo jest wręcz odwrotnie. Tak samo jak argument, że "to przecież idioci, bo według nich ślimak to ryba". :)
- Bo coraz bardziej ograniczona jest nasza suwerenność? (za unijne srebrniki sprzedajemy naszą suwerenność)
- Bo żeby dostać te stebniki (na konkretną rzecz) to musimy dać ileś procent pieniędzy z naszego budżetu, czyli pieniądze których nie mamy a więc musimy brać je na kredyt?
- dotacje się kiedyś skończą a płacić składki członkowskie będziemy musieli dalej tak jak płacimy i do tego nasza suwerenność dalej będzie ograniczona albo nawet i ograniczana?
- Czy naprawdę można być aż tak naiwnym, żeby wierzyć ktoś nam coś da za darmo?
« Ostatnia zmiana: Marca 09, 2017, 09:33:18 pm wysłana przez Bluebird »

Offline Dekadansu

  • Patience
  • Wiadomości: 26
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +4
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1454 dnia: Marca 09, 2017, 10:09:51 pm »
+1
A za POLexitem jestem jak najbardziej za i mam nadzieję że jak najszybciej to nastąpi.

A jakieś dobre argumenty za tym POLexitem, czy tak po prostu dla zasady?
A, i od razu mówię, iż argument "bo wpłacamy dużo pieniędzy, a c**j za to mamy" do mnie nie przemawia, bo jest wręcz odwrotnie. Tak samo jak argument, że "to przecież idioci, bo według nich ślimak to ryba". :)
- Bo coraz bardziej ograniczona jest nasza suwerenność? (za unijne srebrniki sprzedajemy naszą suwerenność)
- Bo żeby dostać te stebniki (na konkretną rzecz) to musimy dać ileś procent pieniędzy z naszego budżetu, czyli pieniądze których nie mamy a więc musimy brać je na kredyt?
- dotacje się kiedyś skończą a płacić składki członkowskie będziemy musieli dalej tak jak płacimy i do tego nasza suwerenność dalej będzie ograniczona albo nawet i ograniczana?
- Czy naprawdę można być aż tak naiwnym, żeby wierzyć ktoś nam coś da za darmo?


Nigdy nie ma nic za darmo, zresztą nigdzie nie napisałam, iż dostajemy cokolwiek za darmo. Tylko to jest właśnie nasza piękna mentalność - przestaniemy dostawać kasę, a będziemy musieli wspierać inne, mniej rozwinięte kraje? No to cóż, czas spie... znaczy uciekać. W tym momencie bierzemy dużo więcej pieniędzy, niż wkładamy, także nawet jeśli uważasz, iż są to pieniądze na "kredyt" to uwierz, że bez tych pieniędzy już dawno byśmy byli niewypłacalni. Bo wiesz co zrobili nasi politycy (za czasów PO zresztą, jednak PiS jakoś tego naprawić nie chce) - jak kiedyś były 3 progi alarmujące, że zaraz będzie zbyt duży deficyt budżetowy, tak teraz są 2. Gdzie drugi próg ostrzegawczy jest wtedy, kiedy tak naprawdę konstytucyjnie możliwy deficyt jest przekroczony. I jakoś nikt z tym nie walczy, ale jak UE już wtedy reaguje (żeby sie nie okazało, że Polska musi ZNOWU ogłosić niewypłacalność) to hur dur nasza suwerenność jest naruszana.
A to, że możesz wyjeżdżać z kraju bez większych problemów to się już zapomniało? To, że wszystkie państwa są zobowiązane do pomocy innemu państwu w wypadku ataku to też już nie dobrze. Bo jakby na nas najechali to wszyscy muszą jakoś pomóc (nawet jeśli to jest durne nałożenie jakieś kary), ale jak na kogoś innego to Polska ma już od tego umywać ręce, no bo w końcu "jesteśmy suwerenni i nikt tam nie może nakazać pomagać innym, bo oni to w 39 mieli nas w głębokim poważaniu"..
Przestańmy żyć historią, bo mam wrażenie, że Polacy zapominają ile mimo wszystko zawdzięczają innym.
A i zanim ktoś mnie zaatakuje - nie, nie jestem "lewakiem", nie nie uważam, iż UE jest najlepszym co nas spotkało, nie, nie jestem za PO. Ale patrzę racjonalnie i już od dawna wiadomo, że skłócone państwo, które myśli, że jest Bogiem zwiastuje tragedię.