Ankieta

Na kogo zagłosujesz w wyborach parlamentarnych 15 października?

Prawo i Sprawiedliwość
0 (0%)
Koalicja Obywatelska
4 (33.3%)
Trzecia Droga (PSL + Hołownia)
1 (8.3%)
Lewica
0 (0%)
Konfederacja
5 (41.7%)
Inna partia
1 (8.3%)
Nie pójdę na wybory
1 (8.3%)
Oddam nieważny głos
0 (0%)

Głosów w sumie: 12

Głosowanie skończone: Października 15, 2023, 01:30:16 pm

Autor Wątek: Polityka  (Przeczytany 410239 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline daub

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3742
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1390
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1320 dnia: Listopada 15, 2016, 07:53:11 am »
0
Ale tak "poszło w świat"... i teraz się o tym mówi...

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1321 dnia: Listopada 16, 2016, 05:50:27 pm »
0
Co nie znaczy, że Bogu ducha aktorka, która przyjęła odznaczenie, nie tylko od tego rządu zresztą, ma być szykanowana itd.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Z racji tego, że rząd premier Beaty Szydło ma swoją rocznicę powstania dodałem ankietę.
Ankieta potrwa miesiąc i wtedy pokażą się wyniki.
Proszę osoby, które mają dostęp do wyników na bieżąco, z racji funkcji pełnionych na forum, o nie ujawnianie wyników przed zakończeniem głosowania.

Moja ocena rządów premier Beaty Szydło jest jaka jest. Wielokrotnie o tym pisałem, więc tu jest jasność ;) Ale ostatnio doszedłem do wniosku, że życie jest za krótkie na to,
żeby denerwować się tą, czy inną decyzją, która i tak, zasadniczo, nie wpłynie na moje życie, więc teraz postaram się skupiać na pozytywnych i negatywnych aspektach obecnego rządu, ale nie pod kątem państwa, tylko konkretnego człowieka - mnie. Zobaczymy, co z tego wyjdzie.
« Ostatnia zmiana: Listopada 16, 2016, 05:56:03 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1322 dnia: Listopada 16, 2016, 07:45:29 pm »
0
No to dorzucę coś od siebie:

Osobiście oceniam rok rządów PiS na 3+ Generalnie nie emocjonuję się ich poczynaniami, nie realizują mojego programu, ale w porównaniu z poprzednią ekipą rządzącą mam o wiele lepsze odczucie w stosunku do nich. Zresztą wcale nie jest tak tragicznie jak to wszystkie polsko-niemieckie media sugerowały. Jeśli miałbym zwrócić na coś uwagę to przede wszystkim na plus to, że w miarę realizują swoje flagowe obietnice wyborcze (czy to dobrze dla gospodarki to swoją drogą - historia pokaże, ale przynajmniej nie robią w wała swoich wyborców i próbują), przekładają interes Polski ponad interes UE na arenie międzynarodowej. A Andrzej to w miarę spoko ziom, który zna angielski i ortografię :P

Na minus zdecydowanie poruszanie się jak słoń w składzie porcelany (Trybunał, reforma mediów). No i rezygnacja z podwyższenia kwoty wolnej od podatku choć mówili, że zabiorą się za to od razu po wyborach. No i Pan Zbigniew Z.

O wielu rzeczach nie powiedziałem, może jak dyskusja się rozszerzy to coś dorzucę. Generalnie jak czytam niektóre media to wydaje się, że mamy tutaj katastrofę, ale ja jakoś większej zmiany nie odczuwam.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1323 dnia: Listopada 16, 2016, 09:20:04 pm »
0
Co do mediów - zdecydowanie warto oglądać i czytać różne. Widzę po sobie, że niby dzień ten sam, ale skrajnie różnie relacjonowany, co innego jest ważne, co innego chwalone lub krytykowane. Niby jasne, że tak będzie, ale z drugiej strony skupiając się wyłącznie na jednych, czy wyłącznie na drugich mediach mamy strasznie jednostronny obraz i trafiając, przypadkiem, na serwis, którego raczej nie oglądamy/ nie słuchamy/ nie czytamy na co dzień możemy mieć wrażenie, że trafiliśmy do zupełnie innej rzeczywistości. Czasem warto - dla higieny psychicznej ;) , po to tylko, żebyśmy nie widzieli rzeczywistości zbyt jednoznacznie dobrze/ źle ;)
« Ostatnia zmiana: Listopada 16, 2016, 09:23:55 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1324 dnia: Listopada 17, 2016, 10:12:14 am »
+3
Co mi się nie podoba?

Zamordyzm i obecność państwa w każdym jednym aspekcie życia.
Obsadzanie stołków miernotami.
Dobijanie gospodarki socjalem, kolejnymi daninami i obniżaniem wieku emerytalnego.

Akurat jeśli chodzi o gospodarkę to miałem nadzieję, że nie będą realizować swoich obietnic, bo są one szkodliwe i populistyczne. Giełda przez rok spadła o 11%. W Rumunii wzrosła o 24% po obniżce podatków.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline daub

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3742
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1390
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1325 dnia: Listopada 17, 2016, 02:13:01 pm »
+4
Ja przytoczę tu cytat z filmu "Rykowisko" z 1986 roku - wydaje mi się adekwatny do obecnej sytuacji:
" W okresie dobrobytu za fantazję jednostki płacą wszyscy"

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1326 dnia: Listopada 18, 2016, 08:10:49 am »
0
"Mam prawo oczekiwać od rządu i rządzącej partii polityki otwartych oczu i rozwiązywania rzeczywistych problemów. Wolni w swoim myśleniu i działaniu powinniśmy żądać od mieszkających i pracujących w Polsce cudzoziemców legalizowania pobytu i stworzyć skuteczniejszy mechanizm bezwzględnego egzekwowania tego obowiązku przez państwowe służby. Ale także, powinniśmy wymagać od ateistów, prawosławnych czy muzułmanów oświadczeń, że znają i zobowiązują się w pełni respektować polską Konstytucję i wartości uznawane w Polsce za ważne. Niespełnianie tych wymogów powinno być jednoznacznym powodem do deportacji"

posłanka PiS Beata Mateusiak-​Pielucha

„Są trudności z inwestycjami ze środków europejskich, także tymi, które są w rękach samorządów. Są różne blokady, niekiedy bardzo dziwne blokady. Są na pewne cele pieniądze, a przedsiębiorcy związani z partiami opozycyjnymi dzisiaj nie chcą podejmować różnego rodzaju przedsięwzięć gospodarczych. Zyskownych dla nich, bo uważają, że lepiej zaczekać, aż wrócą dawne czasy. Ale one nie wrócą, zapewniam, że nie wrócą”

prezes PiS

Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1327 dnia: Listopada 19, 2016, 10:15:27 pm »
0
A ludzie jeszcze próbują ich tłumaczyć. Lemingoza jest chorobą niezależnie od opcji politycznej.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1328 dnia: Listopada 22, 2016, 10:56:10 am »
0
Obecnie staram się nie emocjonować polityką. Niestety ze wszystkich stron atakuja mnie zwolennicy i przeciwnicy rządu.
Chciałbym tylko powiedzieć, że ni epodoba mi się rozdawanie pieniędzy z jednej strony i łupienie z drugiej. TO mnie obraża jako homo sapiens.
No i spier... zepsuli moja kochaną Trójkę.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Clarise

  • Junior Newsman
  • Welcome to the jungle
  • *****
  • Wiadomości: 121
  • Płeć: Kobieta
  • angry neurotic catholics
  • Respect: +117
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1329 dnia: Listopada 30, 2016, 06:51:59 pm »
0
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,21024278,katastrofa-smolenska-kobieta-chce-500-tys-zl-za-straty.html
Nasz rząd tak chętnie rozdaje pieniądze na prawo i lewo, ciekawe czy odszkodowanie zostanie wypłacone tej Pani. Dobra inicjatywa, mam nadzieję że się uda.
"Though strange lay the waters from which they emerged, they glanced upon the world as their own.
Yet deep in their hearts they knew all the time that this was not really their home.
So they rode on."

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1330 dnia: Listopada 30, 2016, 06:59:56 pm »
+1
Ciężko powiedzieć, bo pierwszeństwo będzie miała zapewne pani Gosiewska, której podobno pomysł aby się starała o kolejne (!) odszkodowanie podsunął sam pan Macierewicz.

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1331 dnia: Listopada 30, 2016, 07:17:07 pm »
0
Dobra inicjatywa, mam nadzieję że się uda.
Jeżeli się uda to zapłacą to między innymi z twoich pieniędzy, a nie ze swoich... tak więc spłynie im to jak po przysłowiowej kaczce

Jeszcze na temat rządów PiS-u
https://www.youtube.com/watch?v=66wHndRLjrY
« Ostatnia zmiana: Listopada 30, 2016, 07:21:22 pm wysłana przez Bluebird »

Offline Clarise

  • Junior Newsman
  • Welcome to the jungle
  • *****
  • Wiadomości: 121
  • Płeć: Kobieta
  • angry neurotic catholics
  • Respect: +117
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1332 dnia: Listopada 30, 2016, 07:26:53 pm »
+1
Dobra inicjatywa, mam nadzieję że się uda.
Jeżeli się uda to zapłacą to między innymi z twoich pieniędzy, a nie ze swoich... tak więc spłynie im to jak po przysłowiowej kaczce

Jeszcze na temat rządów PiS-u
https://www.youtube.com/watch?v=66wHndRLjrY
Oczywiście. Ale wolałabym żeby zapłacono tej Pani niż kolejny raz Pani Gosiewskiej : ) Z dwojga złego lepiej w tę stronę.
"Though strange lay the waters from which they emerged, they glanced upon the world as their own.
Yet deep in their hearts they knew all the time that this was not really their home.
So they rode on."

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1333 dnia: Grudnia 01, 2016, 09:33:03 am »
+2
Proponuję pozew zbiorowy w takim duchu, gdyż jak mniemam wszyscy mamy dość szopki i psychika każdego z nas cierpi na samą wzmiankę ;)
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline daub

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3742
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1390
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1334 dnia: Grudnia 16, 2016, 10:22:21 pm »
0
Rozwalił mnie ten artykuł
http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/przetarg-na-papier-toaletowy-sejm,164,0,2220452.html

...ale politycy ciężko pracują, to też ciężko wydalają....pewnie...