Ankieta

Na kogo zagłosujesz w wyborach parlamentarnych 15 października?

Prawo i Sprawiedliwość
0 (0%)
Koalicja Obywatelska
4 (33.3%)
Trzecia Droga (PSL + Hołownia)
1 (8.3%)
Lewica
0 (0%)
Konfederacja
5 (41.7%)
Inna partia
1 (8.3%)
Nie pójdę na wybory
1 (8.3%)
Oddam nieważny głos
0 (0%)

Głosów w sumie: 12

Głosowanie skończone: Października 15, 2023, 01:30:16 pm

Autor Wątek: Polityka  (Przeczytany 410204 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1305 dnia: Listopada 09, 2016, 06:40:30 pm »
+3
Gratuluję Amerykanom Pierwszej Damy.

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1306 dnia: Listopada 09, 2016, 07:28:43 pm »
0
Nadzieja spełniona, jednak Amerykanie nie tacy głupi :) Polska na okres kilku lat jest bezpieczna, to najważniejsze. No i liberałowie mają duży ból, co jeszcze bardziej cieszy. Mam nadzieję, że jak najszybciej Trump podejmie działania zmierzające do rozbicia NATO i pozbędziemy się z naszego kraju tych bydlaków.
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline hkt

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1030
  • I would've thought you could be more of a man
  • Respect: +940
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1307 dnia: Listopada 09, 2016, 08:02:15 pm »
0
W sumie może się nie znam ale chyba lepiej że są te wizy. Jedyne co ich brak by umożliwił to kolejną falę emigracji zarobkowej i socjalnej, czyli sprzedanie majątku i bilet w jedną stronę. Nie jest to Polsce na rękę.

A z drugiej strony na podstawie historii znajomych których znam i którzy mimo wiz byli w USA to chyba jednak sprawa nie jest tak tragiczna. Nie odczuwam tego w życiu codziennym, chociaż może się mylę i jest inaczej.

Zobaczymy jak będzie wyglądać kadencja Trumpa :)
Powyższy post jest zgodny z tematem.

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12049
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2207
    • As Koncertowy
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1308 dnia: Listopada 09, 2016, 08:07:19 pm »
0
« Ostatnia zmiana: Listopada 09, 2016, 08:39:06 pm wysłana przez mafioso »

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12049
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2207
    • As Koncertowy
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1309 dnia: Listopada 09, 2016, 08:38:48 pm »
0


Nadzieja spełniona, jednak Amerykanie nie tacy głupi :) Polska na okres kilku lat jest bezpieczna, to najważniejsze. No i liberałowie mają duży ból, co jeszcze bardziej cieszy. Mam nadzieję, że jak najszybciej Trump podejmie działania zmierzające do rozbicia NATO i pozbędziemy się z naszego kraju tych bydlaków.

A Ty nie byłeś przypadkiem największym liberałem na tym forum?

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1310 dnia: Listopada 09, 2016, 09:34:35 pm »
0
Mam poglądy racjonalne (w moim odczuciu), liberał nazwie mnie konserwatystą i na odwrót.

A córka to gorsza?
https://www.instagram.com/p/BMPY2NhgwDX/
Wolę Tiffany
https://www.instagram.com/p/yF3xiaj0db/?taken-by=tiffanytrump

@Bluebird lepiej? :P
« Ostatnia zmiana: Listopada 09, 2016, 11:19:04 pm wysłana przez Meximax »
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1311 dnia: Listopada 09, 2016, 10:21:24 pm »
+2
Ej, panowie, siostry, bracia, panie miejmy te różne poglądy, ale nie przywłaszczajmy sobie monopolu (nie mylić ze sklepem monopolowym, ani z polem jednokanałowym) na ich racjonalność

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1312 dnia: Listopada 10, 2016, 07:32:15 am »
+4
Zlituj się Zqyx.

Cytuj
Ktoś tu wcześniej napisał, że ludzie mieli dość korporacji i dlatego zagłosowali na Trumpa. To ciekawe, w świetle faktu, że ten sam Trump chce radykalnie zmniejszyć podatki korporacjom.
Ale może jest w tym jakaś logika, której jeszcze nie dostrzegam.

   Trump chce zmniejszyć podatki WSZYSTKIM. A korporacjom dlatego, że i tak nie płacą podatków w USA, bo widocznie, gdzie indziej są niższe. Sprawdź sobie ile podatku odprowadza najbogatsza firma w USA Apple. Eurosocjalistyczne dowalanie podatku do wszystkiego niestety nie działa, a jak działa, to i tak zapłaci za to najbiedniejszy.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1313 dnia: Listopada 10, 2016, 08:13:36 am »
0
- nie doczytałem

"Eurosocjalistyczne dowalanie podatku do wszystkiego niestety nie działa, a jak działa, to i tak zapłaci za to najbiedniejszy. "
Nie sposób się nie zgodzić.  :)
 
Trump Trumpem, ale wracając na polskie podwórko -  niedawno minął rok odkąd rządzi PiS, jak oceniacie ich rządy? Pytam zarówno zwolenników, jak i przeciwników, chciałbym zobaczyć, co widzicie jako plusy, a co jako minusy, na co macie nadzieję, czego się obawiacie.
I - idąc za ciosem - jaka jest Wasza ocena prezydentury Andrzeja Dudy? Plusy, minusy, nadzieje, obawy.
« Ostatnia zmiana: Listopada 10, 2016, 08:23:46 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1314 dnia: Listopada 10, 2016, 10:34:26 am »
+1
niedawno minął rok odkąd rządzi PiS, jak oceniacie ich rządy? Pytam zarówno zwolenników, jak i przeciwników, chciałbym zobaczyć, co widzicie jako plusy, a co jako minusy, na co macie nadzieję, czego się obawiacie.
I - idąc za ciosem - jaka jest Wasza ocena prezydentury Andrzeja Dudy? Plusy, minusy, nadzieje, obawy.
Niestety po tym jak PiS wygrał miałem taką refleksję, że w demokracji żeby wygrać trzeba się licytować, na zasadzie kto da więcej. PiS podniósł tymi nieodpowiedzialnymi obietnicami bardzo wysoko poprzeczkę, gdyby tych obietnic nie realizował to jeszcze pół biedy, ale oni te obietnice realizują i to jest niebezpieczne. Następni, którzy chcą dorwać się do władzy, żeby wygrać muszą obiecać, że dadzą jeszcze więcej. Bardzo źle oceniam tą politykę PiS-u, ale mimo wszystko obstawiam, że za te 3 lata znowu wygra PiS. 

Mam poglądy racjonalne (w moim odczuciu)

@Bluebird lepiej? :P
No powiedzmy  ;) ale ja też mam w moim odczuciu poglądy racjonalne i chyba każdy w swoim odczuciu ma poglądy racjonalne. Gdyby ktoś uważał, że jego poglądy są nieracjonalne to tak jakby tych poglądów nie miał
« Ostatnia zmiana: Listopada 10, 2016, 10:43:18 am wysłana przez Bluebird »

Offline daub

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3742
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1390
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1315 dnia: Listopada 12, 2016, 02:16:01 pm »
+1
Przez zupełny przypadek ustawiłem radio: katolicki głos w twoim domu czyli radio Maryja. I wypowiadał się jakiś doktor, nazwiska nie wspomnę, gdyż on już gadał jak włączyłem w/w radio. I co z tego się dowiedziałem? ano dowiedziałem się, że Antoni - dla niewtajemniczonych minister obronności - na wniosek jakiś tam organizacji kombatanckich chce zdegradowania gen. W. Jaruzelskiego do stopnia szeregowego. Dla mnie to jest zupełny absurd, gdyż jak już chłopina nie żyje to dali by mu już święty spokój... W USA nastąpiła dobra zmiana, bo i tu cytuje z pamięci: "Amerykanie zobaczyli Polskę i zapragnęli wolnych demokratycznych stanów, a Trump wygrał bo bierze przykład z Polski i Węgier" ....  To dlatego w Polsce KOD wystawił mniej ludzi na ulicach w dniu wczorajszym tj. 11.11. bo większość maszerowała w USA z transparentami "to nie nasz prezydent". Powiem szczerze - jestem zbulwersowany wolnymi mediami w tym polskim kraju. Okazuje się, że gdyby nie prezes słusznej partii i Antonii to już byśmy mieli III wojnę światową, największym wrogiem naszym dalej są Niemcy z ideologią faszystowską z odłamami islamskimi...

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1316 dnia: Listopada 13, 2016, 11:31:39 pm »
+1
Najlepsze jest to, że niektórzy wierzą w takie brednie.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline daub

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3742
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1390
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1317 dnia: Listopada 14, 2016, 08:21:32 pm »
0
wierzą... ale za to Antoni zakupi tysiące dronów, które będą nas chronić i bronić  i przy okazji inwigilować... wolność demokratyczna...

zupełnie nie rozumiem politycznych decyzji w stylu: "Małgorzata Kożuchowska została odznaczona przez pana Andrzeja Dudę Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za "wybitne zasługi w działalności na rzecz ujawniania prawdy historycznej o zbrodniach nazistowskich i komunistycznych, za działalność państwową i publiczną".
« Ostatnia zmiana: Listopada 14, 2016, 08:30:49 pm wysłana przez daub »

Offline Clarise

  • Junior Newsman
  • Welcome to the jungle
  • *****
  • Wiadomości: 121
  • Płeć: Kobieta
  • angry neurotic catholics
  • Respect: +117
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1318 dnia: Listopada 14, 2016, 08:46:36 pm »
0
wierzą... ale za to Antoni zakupi tysiące dronów, które będą nas chronić i bronić  i przy okazji inwigilować... wolność demokratyczna...

zupełnie nie rozumiem politycznych decyzji w stylu: "Małgorzata Kożuchowska została odznaczona przez pana Andrzeja Dudę Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za "wybitne zasługi w działalności na rzecz ujawniania prawdy historycznej o zbrodniach nazistowskich i komunistycznych, za działalność państwową i publiczną".

To brzmi jak jakiś żart...
"Though strange lay the waters from which they emerged, they glanced upon the world as their own.
Yet deep in their hearts they knew all the time that this was not really their home.
So they rode on."

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1319 dnia: Listopada 14, 2016, 09:20:33 pm »
0
"Małgorzata Kożuchowska została odznaczona przez pana Andrzeja Dudę Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za "wybitne zasługi w działalności na rzecz ujawniania prawdy historycznej o zbrodniach nazistowskich i komunistycznych, za działalność państwową i publiczną".

"W niektórych mediach źle odczytano, za co aktorka dostała order, a internauci podchwycili temat i zaczęli się oburzać, dlaczego Kożuchowska dostaje order za "ujawniania prawdy historycznej o zbrodniach nazistowskich i komunistycznych". Mało kto zauważył, że kolejny zapis po nazwisku aktorki tyczy się następnych osób. "
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"