Ankieta

Na kogo zagłosujesz w wyborach parlamentarnych 15 października?

Prawo i Sprawiedliwość
0 (0%)
Koalicja Obywatelska
4 (33.3%)
Trzecia Droga (PSL + Hołownia)
1 (8.3%)
Lewica
0 (0%)
Konfederacja
5 (41.7%)
Inna partia
1 (8.3%)
Nie pójdę na wybory
1 (8.3%)
Oddam nieważny głos
0 (0%)

Głosów w sumie: 12

Głosowanie skończone: Października 15, 2023, 01:30:16 pm

Autor Wątek: Polityka  (Przeczytany 410397 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12049
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2207
    • As Koncertowy
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1290 dnia: Listopada 09, 2016, 06:33:49 am »
+2
Wygląda na to, że Amerykanie pokazali establishmentowi wielkie fuck you.
Kolejny kraj po Wlk. Brytanii, który ma dość liberalnych rządów, dymania ich przez korporacje i wywoływania kolejnych wojen dla podreperowania wyników przemysłu.

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1291 dnia: Listopada 09, 2016, 08:23:59 am »
0
Klasa średnia miała dość płacenia horrendalnych podatków na socjale dla murzynów. Sorry.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1292 dnia: Listopada 09, 2016, 09:16:27 am »
0
Dobra. To czekam na te wizy :P
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5006
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1686
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1293 dnia: Listopada 09, 2016, 09:24:49 am »
0
Kolejny kraj, którego ludność w większości była na tyle nierozgarnięta, że uwierzyła w proste słowa, prosty przekaz i mit wielkiej korporacji dymającej akurat ich osobiste, obrosłe tłuszczem dupsko.

Ciekawy jestem jak w przyszłości będą dogadywały się te wszystkie rządy przy założeniu "to nasz interes jest najważniejszy".

Teraz czas na Marie Le Pen.
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1294 dnia: Listopada 09, 2016, 10:56:06 am »
+2
   A może po prostu mieli dość dotychczasowej sytuacji? Dajesz też do zrozumienia, że Clinton nie obiecywała cudów z kija. Przypomnę tylko, że jej kupel Obama wygrał wybory, dzięki kiełbasie obamacare. To raczej też nie trafiało do bogaczy, tylko ubogiej i prostej części społeczeństwa.
   I co ma być złego w dbaniu o własne interesy? Dla mnie najważniejsze są moje, a dla ciebie twoje. To normalne. Nie próbujmy martwić się za cały świat. 
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1295 dnia: Listopada 09, 2016, 11:24:07 am »
0
Trudno mi się odnosić do wyników wyborów, bo nie śledziłem kampanii na bieżąco i tak naprawdę nie wiem kto co ma do zaoferowania (chociaż sam fakt bycia przeciwnikowi aborcji, kazał mi być przeciwko Clinton).
Co do wiz to chyba mają rację ci, którzy uważają, że nadal nie byśmy nie mieli wiz gdyby wygrała Cliton. Jednak czy zwycięstwo Trumpa przybliża nas do tego? (bo chyba nikt nie ma wątpliwości, że nie gwarantuje). Ja nie wierzę, że za którekolwiek prezydenta będą zniesione wizy od tak. Zawsze będą oczekiwania a co w zamian, bo nikt nam niczego za darmo nie da.
Inna sprawa, czy wizy są najważniejsze? Chyba nie, dużo bardziej ważniejsza kwestia naszej współpracy z USA w kontekście naszego bezpieczeństwa. 

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1296 dnia: Listopada 09, 2016, 12:11:57 pm »
0
Pewnie, że tak. Wizy to papka dla gawiedzi. Garstka osób z tego korzysta, a robią z tego problem nr jeden.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12049
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2207
    • As Koncertowy
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1297 dnia: Listopada 09, 2016, 12:33:22 pm »
0
Poza tym wizy leżą w gestii Izby Reprezentantów albo Senatu a nie prezydenta.
Swoją drogą Republikanie zgarnęli wszystko bo mają większość i w IR i w Senacie.

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5006
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1686
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1298 dnia: Listopada 09, 2016, 01:24:08 pm »
0
Wizy to będzie podstawa znieść jak stosunek odmów będzie mniejszy niż 5% ogółu podań. Na razie jest nadal wyższy.

Clinton też mi nie odpowiadała, ale chyba każdy amerykański polityk z tym wykrzywionym uśmiechem działa na mnie podobnie. Trump to kolejny populista w wielkiej polityce. To boli. I (chciałbym się mylić) będzie bolało dzieci Nasze i Wasze.
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1299 dnia: Listopada 09, 2016, 01:37:49 pm »
0
ja jestem w szoku jak bardzo świat medialny różni się od świata realnego. I to zjawisko o skali masowej, które nie omija nawet najpotężniejszego kraju świata.

jak dla mnie to, że Clinton przegrała to dobrze, a to czy to, że wygrał Trump też dobrze - historia oceni.
« Ostatnia zmiana: Listopada 09, 2016, 02:31:31 pm wysłana przez Grzon »

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1300 dnia: Listopada 09, 2016, 02:02:52 pm »
+1
Rozdźwięk między mediami głównego nurtu, a rzeczywistością jest ogromy. Przypominam tylko, że w Polsce Komorowski miał 80% w sondażach i miał przegrać tylko jeśli przejedzie ciężarną zakonnice na pasach pod wpływem.  Współczuję tylko ludziom, którzy czerpią stamtąd informacje o świecie.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5006
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1686
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1301 dnia: Listopada 09, 2016, 03:33:13 pm »
0
Mam wrażenie, że ludzie którzy są na co dzień zbyt zajęci swoim prawdziwym życiem i mają w ciągu doby kilka minut, żeby dowiedzieć się co dzieje się na świecie są jednak szczęśliwsi od tych, którzy uważają, że podczas zakupywania bułek w Lidlu wielka korporacja właśnie wali ich w dupę.
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1302 dnia: Listopada 09, 2016, 04:01:43 pm »
+1
A to o czym mówisz, to już jest mania prześladowcza.  :)

http://www.forbes.pl/wyniki-wyborow-w-usa-donald-trump-prezydentem-decyzje-podjeto-w-przyczepie,artykuly,208859,1,1.html

Dokładnie to o czym mówisz. Na słuszne partie głosują ludzie wykształceni, bogaci i z wielkich miast. Na te niesłuszne ciemnota, bezrobotni i patolka. Skądś to znamy?
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1303 dnia: Listopada 09, 2016, 04:43:25 pm »
0
Ktoś tu wcześniej napisał, że ludzie mieli dość korporacji i dlatego zagłosowali na Trumpa. To ciekawe, w świetle faktu, że ten sam Trump chce radykalnie zmniejszyć podatki korporacjom.
Ale może jest w tym jakaś logika, której jeszcze nie dostrzegam.
Z "własnego podwórka" wiem jedynie, że u nas ludzie, którzy mieli dość korporacji zagłosowali tak jak zagłosowali, bo jedno z ugrupowań dało do zrozumienia, że podatki dla korporacji wzrosną.

"Mam wrażenie, że ludzie którzy są na co dzień zbyt zajęci swoim prawdziwym życiem" - nie będą mieli czasu ani ochoty wczytywać się w jakieś programy i zagłosują po prostu na tego, kto najgłośniej krzyczy krytykując  aktualną władzę, nawet jeśli nie będzie miało to większego sensu.
Ten warunek Donald Trump spełnił. Nie jako pierwszy i na pewno nie jako ostatni.
Tajemnica rozwiązana - mogę zostać politologiem ;)?

Rozdźwięk między mediami głównego nurtu, a rzeczywistością jest ogromny.
Tu się zgodzę, ale na to już politolodzy zwracają uwagę od dawna. Kandydaci uznawani za kontrowersyjnych, czy "obciachowych" są zwykle niedoszacowani.
Według ostatnich sondaży Clinton miała poparcie o 3 % większe od Trumpa, przy czym błąd statystyczny jest 5 %, więc wygrana Trumpa była bardzo prawdopodobna.

Przypominam tylko, że w Polsce Komorowski miał 80% w sondażach

80 % nie pamiętam. Było 65 % jako urzędujący prezydent, ale to się zmieniło w momencie, gdy ogłosił, że będzie kandydować, co zresztą jest rzeczą naturalną. W momencie, gdy pojawił się konktrkandydat z PiS-u notowania Komorowskiego gwałtownie spadły - do 49 %, co oczywiście nie oznaczało jeszcze porażki, ale ta tendencja spadkowa utrzymała się, zasadniczo, do końca i jeszcze przed wyborami pojawiły się sondaże, z których wynikało, że Komorowski przegra wybory prezydenckie. Oczywiście sondaże to tylko ( i aż ;) ) sondaże, pokazują raczej tendencje niż twarde liczby. Były przecież sondaże, z których wynikało, że w drugiej turze wyborów prezydenckich w Polsce spotkają się kandydaci Duda i Kukiz.
« Ostatnia zmiana: Listopada 09, 2016, 05:08:32 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Clarise

  • Junior Newsman
  • Welcome to the jungle
  • *****
  • Wiadomości: 121
  • Płeć: Kobieta
  • angry neurotic catholics
  • Respect: +117
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1304 dnia: Listopada 09, 2016, 05:05:38 pm »
0
To jak będzie wyglądała prezydentura Trumpa to w sporej mierze zagadka. Facet przez całą kampanię wyborczą dał się poznać jako - co tu dużo mówić - narwaniec. To co mnie najbardziej razi to fakt że był pod ramieniem demokratów w 2012, a po czterech latach zmienił obozowisko dostosowując się do dającego o sobie znać niezadowolenia części amerykanów. Ale póki co staram się nie wydawać osądów na jego temat, padały różne słowa z jego ust, ale wszyscy dobrze wiemy jak obietnice mają się w praktyce (myślę tutaj o Europie Zachodniej). Ameryka stała pomiędzy młotem i kowadłem i wybrała młot który chce wiele rzeczy burzyć i robić po swojemu...
"Though strange lay the waters from which they emerged, they glanced upon the world as their own.
Yet deep in their hearts they knew all the time that this was not really their home.
So they rode on."