Ankieta

Na kogo zagłosujesz w wyborach parlamentarnych 15 października?

Prawo i Sprawiedliwość
0 (0%)
Koalicja Obywatelska
4 (33.3%)
Trzecia Droga (PSL + Hołownia)
1 (8.3%)
Lewica
0 (0%)
Konfederacja
5 (41.7%)
Inna partia
1 (8.3%)
Nie pójdę na wybory
1 (8.3%)
Oddam nieważny głos
0 (0%)

Głosów w sumie: 12

Głosowanie skończone: Października 15, 2023, 01:30:16 pm

Autor Wątek: Polityka  (Przeczytany 410179 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12049
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2207
    • As Koncertowy
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1275 dnia: Września 28, 2016, 11:02:12 pm »
0


Już pomijając, że te protesty są zbędne, bo ta ustawa i tak nie przejdzie, to bardziej chodzi mi o to, że te kobiety nawet nie wiedzą przeciwko czemu protestują, bo nawet nie czytały tej ustawy.

Jest gdzieś do przeczytania tekst projektu tej ustawy?


Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1276 dnia: Września 28, 2016, 11:23:29 pm »
0
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1277 dnia: Września 29, 2016, 07:11:35 am »
0
Nie do końca zrozumiałeś @Zqyx. Chodzi mi o ogół - każde rozwiązanie problemu, tyczy się też ustroju politycznego, ma swoje wady i zalety. Całe życie to kompromisy; nieodłącznymi elementami demokracji są: uczciwość i zaangażowanie głosujących i kandydujących, frekwencja, uczciwość organizatorów wyborów, a ostatecznie można się rozwodzić nad sensem rozklejania plakatów, reklamowania i ogólnie aktorstwa, trwonienia pieniędzy na okres wyborów tylko po to, by je wygrać (tj. "kupić" głosy). Tak działa demokracja i kiepska opozycja, niskie zainteresowanie programami partii itd. nic do tego nie ma. Najwyraźniej to nie jest najlepszy ustrój skoro ma tyle wad, ale lepszego nie wymyślili i trzyma się już tyle lat ;)

70 % ludzi nie idzie ze względu na słabo urozmaiconą ofertę polityczną.  Oczywiście każdy ma prawo iść, albo nie iść, tego nie neguję, ale mam wrażenie, że jednak ( mimo wszystko sporo ) ludzi nie idzie, bo nie ma świadomości tego, jak ważny jest ich głos.

To też jest demokracja; ci ludzie jej nie psują, oni są jej częścią. Dlatego tak bardzo bezsensowne są argumenty o których pisałem wyżej. Mało ludzi poszło głosować? Taką podjęli decyzję, oddali losy w ręce innych. Kiepscy politycy kandydują? Najwyraźniej tylko oni wykazują zainteresowanie. Opozycja jest do dupy? Trzeba czekać na lepszą etc. etc. etc.

Głosowanie w Polsce jest prawem - nie obowiązkiem, dlatego szanuję prawo każdego kto poszedł i zagłosował, jak i tego, kto nie poszedł i nie zagłosował.
Zastanawiam się po prostu nad motywacją jednych i drugich, no i widzę ( tu mówię typowo o własnych obserwacjach, nie oceniam wszystkich ) , że najwięcej w niektórych powyborczych sytuacjach "burzą się" ci, którym w pójściu na wybory przeszkodziła ciepła kołdra w deszczowy dzień ;) W takiej sytuacji stawiam sprawę prosto - nieobecni nie mają racji.
A co do mizernej oferty politycznej - np.  Amerykanie też lekko nie mają  :P
Na szczęście polska scena polityczna nie jest aż tak zabetonowana jak się czasem mogło wydawać. I to jest jakaś nadzieja.

Mam wrażenie, że w kolejnych wyborach frekwencja będzie jednak wyższa, co wcale nie musi  oznaczać wyższej świadomości obywatelskiej. 
Ale zobaczymy  :)

Skoro i tak 70% nie głosuje, to jestem za odebraniem praw wyborczych części osób.

Może wysokim blondynom z niebieskimi oczami? ;)  :lol:
« Ostatnia zmiana: Września 29, 2016, 07:28:07 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1278 dnia: Października 03, 2016, 08:40:21 pm »
+1
Eeee to ja bym się załapał  :D A tak serio to marzę o sytuacji, gdzie partie polityczne nie mogą składać obietnic polegających na rozdawaniu pieniędzy.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1279 dnia: Listopada 07, 2016, 06:34:09 am »
0
Co sądzicie o ustawie "Za życiem"?
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1280 dnia: Listopada 07, 2016, 10:09:51 am »
0
Osobiście uważam, że miesiące ciąży a później ból porodu ze świadomością, że dziecko nie będzie w stanie samodzielnie żyć lub umrze chwilę po odłączeniu się od organizmu matki nie są warte ani 4 tysięcy ani w ogóle żadnych pieniędzy. Dlaczego nikt nie stawia się w miejscu cierpiących matek? Czemu nikt ich nie pyta o zdanie? Naprawdę można kogoś zmusić do urodzenia umierającego dziecka za jakieś pieniądze? Naprawdę nikt nie może spróbować sobie wyobrazić co może czuć kobieta, która wie, że nigdy nie przytuli swojego dziecka, nie zobaczy jego pierwszych kroków ani nie usłyszy pierwszych słów? Zamiast tego będzie mogła je pochować za państwowe (ekhm ekhm obywatelskie oczywiście) pieniądze i do końca życia będzie jej towarzyszyć obraz białej trumienki.

To powinna być indywidualna decyzja, sprawa sumienia a nie odgórny rozkaz jaśnie oświeconych.
« Ostatnia zmiana: Listopada 07, 2016, 10:11:41 am wysłana przez Canis_Luna »
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5006
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1686
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1281 dnia: Listopada 07, 2016, 10:43:02 am »
+1
Ustawa wyjęta z dupy, żeby pozorować dbałość "o życie" i podtrzymać sens słów Beatki po odrzuceniu projektu Orto Iuris. To tylko pokazuje jak rząd traktuje naród. Mentalność a'la "dać piniądze" zabija ten kraj.

...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1282 dnia: Listopada 07, 2016, 04:49:00 pm »
0
Naprawdę można kogoś zmusić do urodzenia umierającego dziecka za jakieś pieniądze?
Z wikipedii: Zmuszanie do określonego zachowania – występek polegający na stosowaniu przemocy wobec osoby lub groźby bezprawnej w celu zmuszenia innej osoby do działania, zaniechania lub znoszenia.
Te 4 tysiące są tylko i wyłącznie po to, że jeżeli fundamentalistka-katoliczka uzna, że chce urodzić dziecko, które czeka śmierć, to przynajmniej je godnie pochowa. Można się nie zgadzać z taką osobą ani z projektem rządu, ale gadanie o "zmuszaniu" to kolejny pseudo-feministyczny bełkot.
A ten kraj zabija głupota tego narodu (który de facto ten rząd i tą pseudo-opozycję parlamentarną wybrał).

Co do tematu samej polityki - jutro wybory w USA. Na kogo stawiacie?
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline lewyism

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 879
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +132
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1283 dnia: Listopada 07, 2016, 05:32:13 pm »
+2
Ja na Trumpa ;) Hilaria dla mnie to typowy zakłamany i fałszywy polityk jak większość, marionetka :facepalm:
Mam nadzieję, że jak Trump wygra to przytrze trochę nosy tym wielkim korporacjom i zrobi trochę porządku.

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12049
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2207
    • As Koncertowy
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1284 dnia: Listopada 07, 2016, 06:23:27 pm »
0
Najpierw korporacje muszą mu pozwolić wygrać, a w to nie wierzę. Jak będzie równo to tak policzą głosy, żeby Clnton wygrała.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1285 dnia: Listopada 07, 2016, 10:41:06 pm »
+1
gadanie o "zmuszaniu" to kolejny pseudo-feministyczny bełkot.
Nie uważam moich wypowiedzi czy przemyśleń za bełkot. (właśnie dlatego nie lubię publicznie dzielić się moimi opiniami)

Co do wyborów w USA staram się na nikogo nie stawiac, żeby się nie zdziwić jak w 2015 roku w Polsce :P
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1286 dnia: Listopada 08, 2016, 07:06:05 am »
0
Jeśli wyrazimy jakąkolwiek opinię na jakikolwiek temat możemy spotkać się z jej krytyką. Treść i forma tej krytyki zależy, w dużym stopniu, od kultury, inteligencji i empatii naszego adwersarza. Niestety nie mamy na to wpływu.
Tak, czy inaczej - warto przedstawiać swoje zdanie.
Jeśli chodzi o mnie - cenię fakt, że zamiast 0 pojawiły się 4000, ale widzę to jako krok w stronę późniejszego zaostrzenia prawa aborcyjnego, więc również użyłbym skrótu myślowego, że jest to zmuszanie do porodu, nawet jeśli dziecko pożyje chwilę. Żyję jako osoba niepełnosprawna ruchowo już kawał czasu - nie jest łatwo. Nie jest łatwo ani mnie, ani rodzinie, ani tym, którzy jakimś cudem jeszcze przy mnie zostali, a nie pytają, co u mnie tylko, gdy pojawią się nowe przecieki Gunsów ;)
Nie wiem, czemu miała służyć ta "wycena" życia osoby niepełnosprawnej.
W kwestii Trump - Clinton - na szczęście nie muszę dokonywać wyboru, ale Trump wydaje mi się człowiekiem nieobliczalnym, człowiekiem, którego bałbym się mieć za sąsiada, a co dopiero za prezydenta... Dlaczego? Ano dlatego, że w mojej opinii, to człowiek, który ma duży problem z słuchaniem ludzi, zwłaszcza ludzi o innych poglądach. Człowiek, który uznaje swój pogląd za jedyny słuszny. A to jest bliskie dyktaturze. Ale może to po prostu lewacka propaganda wyprała mi mózg i się nie znam ;)

Wracając do polskich spraw - dziwi mnie słabość opozycji w Polsce. Nie ukrywam, że nie jest mi po drodze z rządami PiS-u, choćby dlatego, że uważam ich za hipokrytów, którzy wykorzystują cenne dla wielu wartości dla swoich celów. Dlatego chciałbym zauważyć jakąś merytoryczną opozycję, która, gdy rządzący mówią A powiedzieliby B i uzasadnili dlaczego, ale trudno o takich ludzi. Inna sprawa, że skoro rządzący rozpoczęli festiwal - temu dam tyle, temu tyle, a innemu jeszcze tyle, to ktokolwiek będzie chciał zdobyć władzę będzie musiał obiecać zachowanie obecnych przywilejów, a najlepiej przelicytować obecnie miłosiernie nam panujących, tyle, że opcje są dwie - faktycznie przelicytuje i zrealizuje, co skończy się jeszcze gorzej dla finansów państwa, albo obieca i nie da, co skończy się fatalnie dla niego. I tak źle i tak niedobrze. Nie chciałbym być teraz opozycją...dlatego tak czekam na sensownych ludzi na właściwym miejscu, żeby pokazali, że można inaczej.
P.S. Zastanawiam się, czy rachunki za 500+ i inne wynalazki PiS będziemy płacić już od przyszłego roku, czy to sie przesunie w czasie.
« Ostatnia zmiana: Listopada 08, 2016, 08:09:41 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5006
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1686
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1287 dnia: Listopada 08, 2016, 08:58:26 am »
0
Mam nadzieję że wygra Clinton, choć rozumiem, że amerykanie mają do wyboru dżumę albo cholerę. Clinton gwarantuje zachowanie aktualnego status quo jeśli chodzi o politykę zagraniczną.
Trumpa uważam za populistę i pieniacza. Zapewne dogadałby się z naszym rządem lepiej niż Clinton.
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1288 dnia: Listopada 08, 2016, 09:12:06 am »
0
Cytuj
Zapewne dogadałby się z naszym rządem lepiej niż Clinton
Zwłaszcza po tym jak na jego prezydenckie życzenie amerykańska Polonia wróciłaby do ojczyzny :D
Cytuj
w mojej opinii, to człowiek, który ma duży problem z słuchaniem ludzi, zwłaszcza ludzi o innych poglądach. Człowiek, który uznaje swój pogląd za jedyny słuszny
To mi coś przypomina. Może dlatego stwierdzenie, że polski rząd dogadałby się z Trumpem, jak napisał Śpiochu nie jest takie niewiarygodne. Albo jeszcze gorzej, podlizywaliby mu się na kolanach :/
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1289 dnia: Listopada 08, 2016, 07:38:57 pm »
0
Prawdopodobnie niestety wygra Clinton, chociaż mam nadzieję, że jednak Amerykanie zrobią nam niespodziankę. Tak jak Śpiochu powiedział - Clinton gwarantuje zachowanie aktualnego status quo. Czyli dalej będziemy bez wiz, dalej wojska amerykańskie będą okupować nasz kraj i dalej Biały Dom będzie szerzyć rusofobię. Cóż, znając dokonania Clinton, to III wś jest co raz bardziej prawdopodobna, a wtedy to Pols... tzn wschodnia flanka NATO będzie walczyła w I szeregu. Nie wspominając o sytuacji na bliskim wschodzie, gdzie dalej Stany będą bombardować ludność cywilną. No ale jak to dobrze, że nie mieszkamy w USA i żaden polski fan Clinton nie będzie miał krwi na rękach :)
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)