Ankieta

Na kogo zagłosujesz w wyborach parlamentarnych 15 października?

Prawo i Sprawiedliwość
0 (0%)
Koalicja Obywatelska
4 (33.3%)
Trzecia Droga (PSL + Hołownia)
1 (8.3%)
Lewica
0 (0%)
Konfederacja
5 (41.7%)
Inna partia
1 (8.3%)
Nie pójdę na wybory
1 (8.3%)
Oddam nieważny głos
0 (0%)

Głosów w sumie: 12

Głosowanie skończone: Października 15, 2023, 01:30:16 pm

Autor Wątek: Polityka  (Przeczytany 410214 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1215 dnia: Czerwca 26, 2016, 09:36:21 am »
0
Przystanek Woodstock nie organizuje pociągów. Robi to bezpośrednio PKP. Za rozróby nie moga odpowiadać organizatorzy festiwalu, ponieważ tymi pociągami jeżdżą teoretycznie myślący przedstawiciele rodzaju ludzkiego.
Analogicznie: gdyby w drodze w pociągu na Opener też zdarzyła się rozróba to uznałbyś Opener za impreze o podwyższonym ryzyku?
Odróżniajmy te dwie sprawy. To że ktoś jest debilem będzie debilem i na Woodstocku i w pociągu i w kościele. Jak organizatorzy PW mają odpowiadać za to co dzieje się w pociągu? Bez przesady.

Jeśłi zaś chodzi o porównanie do przepaści to ja pozwolę sobie zauwazyc, że prawdopodobnie każdego dnia roku na całym świecie dochodzi do jakichś świertelnych pobić. Fakt, że stało się to na Woodstocku jest przykry, bo daje hejterom kolejny argument do ręki. Tam jest prawie milion ludzi. Populacja wielkiego miasta. A w którym wielkim mieście dziennie nie zdarzają się wypadki? Poza tym wedle tego co sama czytałam na temat sprawy, ów pobity chłopak nie był bez winy i sprowokowali się nawzajem.

Rozumiem trochę tę pisową decyzję. W Europie zrobiło się niebezpiecznie. Gdyby odczytać ten "wyrok" inaczej może chodzić nie o to, że to Woodstock jest ryzykowny, ale że istnieje podwyższone ryzyko, że coś będzie nie tak. Mam nadzieję, że Woodstockowicze pokażą klasę i przyjmą obostrzenia z pokorą. Ja mam zamiar tak zrobić, żeby w razie czego nie dawać nikomu kolejnych powodów do utrudniania nam życia. Wierzę w Woodstockowiczów i wierzę, że będzie dobrze. A jadę tam ósmy raz ;)

To o ŚDM martwiłabym się bardziej. Tam zjedzie się zbieranina z całego świata. Woodstock może i jest popularny - Sama poznałam tam Brazylijczyka, Węgra, Szweda i kilku innych ludzi, ale to pojedyczne przypadki typu "Przyjechałem, bo jestem na wymianie studenckiej w Polsce". Do Krakowa najedzie się tego od groma. I co? Ktoś straszy ryzykiem? Nie? Pewnie wierzą w systemy zabezpieczeń i ochrony. Systemy, które zostały opracowane na podstawie zabezpieczania i ochrony Przystanku Woodstock ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 26, 2016, 09:42:29 am wysłana przez Canis_Luna »
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5006
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1686
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1216 dnia: Czerwca 26, 2016, 09:52:22 am »
0
Co do SDM... do tej pory ataki na tle religijnym nie były kierowane bezpośrednio w stronę kościoła katolickiego. Jeśli tak się stanie to będzie złamanie pewnego status quo....
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1217 dnia: Lipca 22, 2016, 06:53:24 pm »
0
Odnośnie szopki wokół TK.

""Ustawa jest sprzeniewierzeniem się zasadzie trójpodziału władzy i otwiera drogę do nieskrępowanej Konstytucją dyktatury większości parlamentarnej" - czytamy w oświadczeniu ( Komitetu Helsinskiego). Wobec takiego stanu rzeczy sygnatariusze protestują. "To zamach na demokrację konstytucyjną" - uważają podpisani."

"Wolność. Po co wam wolność?
Macie przecież telewizję
(...)
Maszerujmy ramię w ramię
Ku słońcu świata nowego
Zbudujemy nowy most
Imienia przewodniczącego"

Nas dobrą sprawę jutro JE Jarosław może zdecydować, że dołączamy do, bo ja wiem, Białorusi  i nikt tego nie zablokuje jako niezgodnego z konstytucją.

Ale 500 + jest ;)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12049
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2207
    • As Koncertowy
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1218 dnia: Lipca 22, 2016, 08:51:52 pm »
+2
Czy Komisja Wenecka wydała już opinię w sprawie praworządności i przywrócenia kary śmierci w Turcji?

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1219 dnia: Lipca 22, 2016, 09:02:54 pm »
+1
Nas dobrą sprawę jutro JE Jarosław może zdecydować, że dołączamy do, bo ja wiem, Białorusi  i nikt tego nie zablokuje jako niezgodnego z konstytucją.
Grzeeesiu, proszę Cię...
Po pierwsze: sprawy dotyczące polityki Polski nie zapadają ani w parlamencie, ani w kancelarii prezydenta, ani nawet w mieszkaniu prezesa, tylko na Alejach Ujazdowskich 29/31 oraz w Brukseli.
Po drugie: ta spina o TK jest zabawna - na czele stoi były kandydat PO na RPO (więc jak niby ta instytucja nie jest już upolityczniona?), sprawy zaczęła komplikować platforma podczas poprzedniej kadencji, a tu nagle PiS robi zamach na demokrację, bo robi dokładnie to samo co PO. Nie bronię PiSu, bo nie są w niczym lepsi od tych reprezentantów interesów niemieckich z PO, ale krytykowanie tylko jednej strony jest trochę śmieszne.
Po trzecie: TK nigdy nie mogło "zablokować" czegokolwiek.
Po czwarte: Polska ma znacznie większe problemy niż TK. Nikt się nie oburza, że po raz kolejny polscy żołnierze znów są wysyłani za granicę w imię interesów Wujka Sama?

P.S. Życzę sobie, aby pod wieloma względami Polska zaczęła przypominać Białoruś.
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1220 dnia: Lipca 23, 2016, 07:46:48 am »
0
 "Życzę sobie, aby pod wieloma względami Polska zaczęła przypominać Białoruś."
« Ostatnia zmiana: Lipca 23, 2016, 07:59:33 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline daub

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3742
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1390
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1221 dnia: Lipca 23, 2016, 05:03:56 pm »
0
dobre, dobre! hehe... Białoruś trzymana za "twarz" (choć miało być na m...)
patrząc na to co się dzieje nie tylko przy TK to mam świadomość, że Partia Intelektualnie Scentralizowana nie będzie chciała oddać władzy...

i przytoczona przez Zqyxa Kultowa piosenka:
 "Wolność. Po co wam wolność?
Macie przecież telewizję ... "
sprawdza się....

żeby nie było tak....
"...Masz przed sobą ludzi tłum,
Wrogów rewolucji co wszczynają bunt,
Nie wolno ulec im, bo to zdrada jest,
Za zdradę rewolucji karą tylko śmierć..."

bo już zaczyna być powoli tak:
"My jesteśmy władzą, niech wie o tym świat,
Wrogiem może być każdy, nawet brat,
My wiemy co jest dobre, a co jest złe... "
« Ostatnia zmiana: Lipca 23, 2016, 05:05:30 pm wysłana przez daub »

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1222 dnia: Lipca 26, 2016, 11:38:49 am »
0
Co do SDM... do tej pory ataki na tle religijnym nie były kierowane bezpośrednio w stronę kościoła katolickiego. Jeśli tak się stanie to będzie złamanie pewnego status quo....

Chyba właśnie zostało złamane we Francji.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5006
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1686
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1223 dnia: Lipca 26, 2016, 01:28:08 pm »
0
współczuję Niemcom i Francuzom. Polacy są zbyt wyczuleni na INNYCH żeby tak łatwo można było robić takie rzeczy w naszym kraju.
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12049
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2207
    • As Koncertowy
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1224 dnia: Lipca 26, 2016, 02:19:30 pm »
+2
Ja współczuję rodzinom ofiar, niewinnych ludzi. Natomiast Francuzom, Belgom, Niemcom czy Skandynawom jako narodom nie ma czego współczuć. Sami sobie zgotowali ten los, wpuszczając do siebie i dając gruuuuby socjal ludziom, którym w większości daleko do statusu uchodźców (rozumianym w sensie, że są prześladowani przez działania wojenne w swoim ojczystym kraju). Zasiedlili u siebie kilka pokoleń muzułmanów, którzy nie mieli, nie mają i teraz tym bardziej nie będą mieli żadnej chęci integracji ze społeczeństwem lokalnym. A, że Ci się rozmnażają jak króliki, jest ich coraz więcej, w grupie czują się pewniejsi siebie to wysuwają coraz nowe żądania. A jak nie są spełniane to terroryzują społeczeństwa w zamian za obietnice dziewic w raju. Zachodnia Europa jest już stracona co przewidział zresztą Muammar Kadafi parę lat temu:

Cytuj
Istnieją znaki, że Allah udzieli wielkiego zwycięstwa islamowi w Europie. Bez mieczy, bez karabinów, bez podbojów. Niepotrzebni są nam terroryści, nie potrzebni samobójcy. 50 milionów muzułmanów [w Europie] przekształci ją w muzułmański kontynent w ciągu kilku dziesięcioleci.

    Opis: w wywiadzie dla telewizji Al-Dżazira w 2006.


oraz

Cytuj
Jesteście mniejszością w Europie. Ale pewnego dnia, dzięki Bogu, staniecie się panami, liderami i spadkobiercami kontynentu europejskiego.

    Opis: w wystąpieniu do delegacji muzułmanów z Bałkanów.
    Źródło: „Forum”, 14 czerwca 2010.


Celem islamu jest całkowite podbicie Europy, celem końcowym ma być zdobycie Rzymu i zabicie Papieża. Jeśli wierzyć różnym przepowiedniom (w tym Nostradamusa) to na wiosnę 2017 roku rozpocznie się wojna religijna na Zachodzie Europy, która potrwa 27 lat aż do ostatecznego zwycięstwa żołnierzy Allaha.

Pamiętajcie też, że jest mnóstwo sygnałów o tym, że na terenach meczetów w Niemczech, Francji i Włoszech jest składowana broń maszynowa, która zostanie rozdana bojownikom islamskim, gdy nadejdzie rozkaz do ataku. Mają być zabijani wszyscy chrześcijanie. Są świadkowie, którzy potwierdzają, że do portów w Hamburgu i we Włoszech przypływały statki wypełnione bronią, nie poddawane żadnej kontroli. To wszystko brzmi może jak teoria spiskowa, ale praktyka ostatnich miesięcy pokazuje, że to żadne science-fiction. To się stanie. Zachodnie "elity" polityczne są przeżarte poprawnością polityczną, polityką Wilkommen i brak tam chęci do podjęcia zdecydowanych działań o charakterze militarnym, bo chyba tylko takie mają w tej chwili sens. Muzułmanie wiedzą, że są na wojnie i mają zabijać - tam to wbijają do głów już nastolatkom. Europa nie chce przyjąć do wiadomości, że wojna już trwa.

I jeszcze jedno. Pamiętajcie, że u muzułmanów jest coś takiego jak Takija.
http://crusader1973.blogspot.com/2016/02/czy-muzumanin-moze-cie-okamac-takija.html

Także nie wierzcie w ani jedno słowo muzułmanów, których napotkacie na swojej drodze.

Polacy są zbyt wyczuleni na INNYCH żeby tak łatwo można było robić takie rzeczy w naszym kraju.


Łatwo nie. Ale nie jest to niemożliwe. I prędzej czy później i tak nas jakiś zamach "samotnego wilka" czeka. Raczej na taką skalę jak ostatnie wydarzenia w Niemczech, czyli atak nożem, maczetą, siekierą itp. narzędziami.
« Ostatnia zmiana: Lipca 26, 2016, 02:23:14 pm wysłana przez mafioso »

Offline Wojo

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1963
  • Płeć: Kobieta
  • fade away
  • Respect: +195
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1225 dnia: Lipca 26, 2016, 03:36:28 pm »
+1
Ja tylko chcialem ponowic pytaniedo Grzesia, czy dalej jest za przyjmowaniem imigrantow i czy bylby w stanie udzielic im milosierdzia i przyjac ich do wlasnego domu?

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1226 dnia: Lipca 26, 2016, 04:11:46 pm »
0
O to samo chciałam Grzesia zapytać całkiem niedawno. Ja wiem, że nie ma co generalizować, ale póki co wydarzenia pokazują, że wśród imigrantów znaleźli się terroryści. Tak jak przepowiadaliśmy.

Cytuj
Sami sobie zgotowali ten los
Dzisiaj rano powiedziałam coś w stylu "sami są sobie winni" (choć wiem, że to okrutnie brzmi, ale czas spojrzeć prawdzie w oczy). Chodziło mi oczywiście o rządzących, nie o ofiary a i tak dostałam gruby opieprz, że tak myślę. Dobrze, że chociaż tu ktoś mnie rozumie. Uważam, że niedawna "pobłażliwa" polityka imigracyjna była dużym błędem.
« Ostatnia zmiana: Lipca 26, 2016, 04:20:22 pm wysłana przez Canis_Luna »
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline cravenciak

  • Newsman
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3598
  • Respect: +1424
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1227 dnia: Lipca 26, 2016, 04:18:27 pm »
0
O rany, Breivik przewidział  :rolleyes:

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1228 dnia: Lipca 26, 2016, 05:53:46 pm »
+1
Ja tylko chcialem ponowic pytaniedo Grzesia, czy dalej jest za przyjmowaniem imigrantow i czy bylby w stanie udzielic im milosierdzia i przyjac ich do wlasnego domu?


Do własnego domu wpuszczam osoby, którym ufam i kolor skóry, czy wyznanie jest tu bez znaczenia.

O to samo chciałam Grzesia zapytać całkiem niedawno.


Byłem, jestem i będę przeciwko wrzucaniu wszystkich uchodźców do jednego worka zwanego terroryzm. Trafiliście już na informację odnośnie sprawców tragedii we francuskim kościele? Kiedy ostatnio patrzyłem ich tożsamość i motywacja była nieznana.

Ja wiem, że nie ma co generalizować


Byłem, jestem i będę również przeciw generalizowaniu. Jako historyk wiesz, że ludzie na przestrzeni dziejów popełniali zbrodnie niezależnie od tego, od tego, czy powodem była narodowość, rasa, czy religia.
Dlatego powtórzę:
Świat nie jest czarno-biały.
« Ostatnia zmiana: Lipca 26, 2016, 06:15:15 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Wojo

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1963
  • Płeć: Kobieta
  • fade away
  • Respect: +195
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1229 dnia: Lipca 26, 2016, 06:11:29 pm »
0
Mam wrazenie ze pytalem Cie o cos innego;p