Ankieta

Na kogo zagłosujesz w wyborach parlamentarnych 15 października?

Prawo i Sprawiedliwość
0 (0%)
Koalicja Obywatelska
4 (33.3%)
Trzecia Droga (PSL + Hołownia)
1 (8.3%)
Lewica
0 (0%)
Konfederacja
5 (41.7%)
Inna partia
1 (8.3%)
Nie pójdę na wybory
1 (8.3%)
Oddam nieważny głos
0 (0%)

Głosów w sumie: 12

Głosowanie skończone: Października 15, 2023, 01:30:16 pm

Autor Wątek: Polityka  (Przeczytany 410182 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1110 dnia: Stycznia 15, 2016, 09:13:56 am »
0
Polish democracy

Akt I

Mała miejscowość. Dzieciak w drugiej klasie podstawówki. Wywiadówka.
"Wiecie państwo, dostałam nakaz z dyrekcji, żeby przekonać was, żeby wasze dzieci zostały na drugi rok w tej samej klasie".

Akt II

Dom rodzinny drugoklasisty. Poranna rozmowa z jego młodszym bratem.
"Jak pójdziesz do szkoły, to będziesz się musiał szybciej ubierać"

Przedszkolak:
"Pani w przedszkolu mówiła, że nie pójdziemy do szkoły, bo w przedszkolu jest fajnie, są zabawki.
Ja już nie chcę iść do szkoły."

Akt III

?

#"dobrazmiana"

« Ostatnia zmiana: Stycznia 15, 2016, 11:50:04 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12049
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2207
    • As Koncertowy
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1111 dnia: Stycznia 15, 2016, 09:22:13 am »
+3
Mój synek od poniedziałku idzie do klubiku dla maluchów i może tam chodzić do 4 roku życia więc mi się problem rozwiązuje. Śpiochu przedszkole państwowe też kosztuje i to niewiele mniej niż prywatne.

Ogólnie uważam, że powrót do poprzedniej wersji, żeby 6-latki nie szły do szkoły jest dobry. Każde przedłużenie dzieciństwa jest dobre. Na stresy i obowiązki szkolne dzieciaki mają jeszcze czas. I mówię tak.mimo, że ta zmiana dotknie mnie osobiście.

I mam też nadzieję na zapowiadaną likwidację gimnazjów i powrót do 8-letniej SP i 4-letniego LO. To dopiera była głupia reforma. Pośredni etap szkolny, ni w dupę ni w oko.

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1112 dnia: Stycznia 15, 2016, 12:35:57 pm »
+2
Sprawa sześciolatków mnie akurat dotyczy bezpośrednio. Prawdopodobnie przez ostatnią zmianę, zabraknie w przedszkolu miejsca dla mojej córy, która w tym roku skończy 3 latka. Jeśli faktycznie do tego dojdzie, to będę musiał nadal płacić ok 600 zł za prywatny żłobek #dobrazmianadlaspiocha
To jest mniej więcej taki sam argument jak ten, gdy Kluzika-Rostowska mówił, że przez likwidację gimnazjów część nauczycieli straci pracę.
Zapamiętaj raz na zawsze:
- Jeżeli mają być gimnazja to na pewno nie po to, żeby nauczyciele mieli pracę
- Jeżeli ma się posyłać dzieci do szkoły od 6 lat, to na pewno nie po to, żeby twoja córka czy jakieś inne dziecko miało miejsce w przedszkolu.

Jeżeli Ci się nie podoba taka sytuacja, to raczej powinieneś być przeciwny państwowym przedszkolom i finansowaniu ich z twoich podatków, skoro twoja córka i tak będzie uczęszczać do prywatnego przedszkola. 

Offline schatz

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 119
  • Płeć: Kobieta
  • "Cóż, że otwarta przyłbica, kiedy łeb zakuty
  • Respect: +30
    • tumbir.com
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1113 dnia: Stycznia 15, 2016, 12:42:02 pm »
+1
Z mojego doświadczenia mogę tylko powiedzieć brońcie się rękami i nogami przed wysłaniem 6-latka do szkoły. Mam syna sześcioletniego obecnie w szkole. To jest horror, to co opowiadała była /Pani minister nie ma nic wspólnego z realiami. W klasie mojego syna jest tylko 5 sześciolatków. Nie potrafią wysiedzieć w ławkach i pisać przez 45 min. Non stop uwagi, nie nadążają z przepisywaniem z tablicy.Co dziennie mój syn przynosi do domu po 4, 5 stron A4 do pisania w ćwiczeniach i kartach pracy. Z reguły kończy się to płaczem i awantura. On już w pierwszej klasie nie cierpi szkoły, boje się co będzie dalej.....

Post Merge: Stycznia 15, 2016, 12:47:22 pm
Dodam tylko że wszystko wygląda tak że mama powinna rzucić swoją pracę i siedzieć w domu i nadrobić z dzieckiem przepaść emocjonalną i manualną. Tylko jakim kosztem, czasami mam takie nerwy że strzelałaby do tych durni z sejmu.... Dzieci nie są jednakowe ,każde dziecko jest inne. to rodzice najlepiej wiedzą czy dziecko sobie poradzi czy nie w szkole. a jeszcze jedno kącik zabaw w  szkole to mit. Nauczyciele lecą z programem i nie ma szans na zabawę....
« Ostatnia zmiana: Stycznia 15, 2016, 12:47:22 pm wysłana przez schatz »

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1114 dnia: Stycznia 15, 2016, 01:11:42 pm »
+1
Ogólnie uważam, że powrót do poprzedniej wersji, żeby 6-latki nie szły do szkoły jest dobry.

Bezpośrednio z dziećmi nie pracuję (choć zdarza mi się z nimi bawić lub być prowadzaną za rękę ;) ), ale są siłą napędową miejsca mojej pracy - bez nich, nas by nie było ;) Słyszę rozmowy rodziców, sama z rodzicami rozmawiam, obserwuję dzieci. Zresztą już pracując w bibliotece, widziałam te malutkie sześciolatki przychodzące do mnie w mundurkach szkolnych.

Podobnie jak Mafi, nie uważam wysyłania dzieci do szkoły od 6 lat za dobry pomysł. Tak jak za dobry pomysł nie uważam zakazywania przedszkolankom uczenia czytania i pisania (moja ciocia od 30 lat jest przedszkolanką, jestem niemal na bieżąco ze wszystkimi zakazami i nowymi obowiązkami jakie dotyczą ten zawód). W przedszkolu nauczy się tego poprzez zabawę, przez chwilę każdego dnia, a nie na siłę w szkole, siedząc non stop w ławce. Między 6 a 7 latkiem jest spora różnica rozwojowa (bez urazy dla sześciolatków), widzę to po dzieciach, które spotykam każdego dnia u nas na zajęciach.
Pomysł, żeby dziecko zostawało na drugi rok w pierwszej tudziez drugiej klasie jest równie chybiony. Psychologowie już się wypowiadają, że to kolejna trauma, która pozostanie z takim dzieckiem do końca życia. "Bo Ty siedziałeś dwa lata w jednej klasie, baranie". :rolleyes:

Świetnie. Politycy tak znają realia naszego życia, że powinni częściej wymyślać życiowe reformy. Wszystkie ich pomysły są jak kulą w płot i nie mają nic wspólnego z życiem obywateli.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline schatz

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 119
  • Płeć: Kobieta
  • "Cóż, że otwarta przyłbica, kiedy łeb zakuty
  • Respect: +30
    • tumbir.com
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1115 dnia: Stycznia 15, 2016, 02:03:43 pm »
0
Dokładnie Canis masz rację, co z tego że pozwolą mi zapisać jeszcze raz syna do pierwszej klasy. Jak ja mu wytłumaczę że ma od nowa chodzić do pierwszej klasy. Poznał nowych kolegów ,Panią i co w przyszłym roku kolejna klasa? Z drugiej strony boję się że już zawsze będzie w tyle za starszymi kolegami. I non stop będziemy gonić króliczka... Szkoda mi go bo to fajny ,mądry chłopiec.

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1116 dnia: Stycznia 15, 2016, 04:28:31 pm »
0
Jest oczywiste, że w tym całym cyrku nie chodzi o dobro dziecka, tylko o utrzymywanie jak najdłużej tego niewydajnego systemu emerytalnego
Dzieci nie są jednakowe ,każde dziecko jest inne. to rodzice najlepiej wiedzą czy dziecko sobie poradzi czy nie w szkole.
Nie wiem czy o tym tutaj wspominałem, ale taka ciekawostka, kilka lat temu w Brazylii była taka sytuacja urodziła się para bliźniąt w noc sylwestrową: jeden kilka minut przed północą, drugi kilka minut po północy. Czyli jeden w jednym roku, drugi w następnym. Powiedzmy, że taka sytuacja zdarza się w Polsce albo w innym kraju gdzie jest podobne prawo, rodzą się bliźnięta jednojajowe, tej samej płci (bo od płci też zależy jak szybko dziecko będzie dojrzewać) i według mędrców prawnych jeden z bliźniaków nadaje się do tego, żeby iść do pierwszej klasy w 2017 roku, a drugi do tej pierwszej klasy nadaje się, żeby iść dopiero za rok, co z tego, że obaj są na tym samym etapie rozwoju.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1117 dnia: Stycznia 15, 2016, 08:03:08 pm »
0
Dokładnie Canis masz rację, co z tego że pozwolą mi zapisać jeszcze raz syna do pierwszej klasy. Jak ja mu wytłumaczę że ma od nowa chodzić do pierwszej klasy. Poznał nowych kolegów ,Panią i co w przyszłym roku kolejna klasa? Z drugiej strony boję się że już zawsze będzie w tyle za starszymi kolegami. I non stop będziemy gonić króliczka... Szkoda mi go bo to fajny ,mądry chłopiec.
Z drugiej jednak strony znam kilka osób z okolic mojego rocznika, ktore poszły do szkoły w wieku sześciu lat... bo tak. I na etapie gimnazjum/liceum/studiów nie miały żadnych problemów. Nigdy też o żadnych problemach z edukacją nie mówiły, więc może to jest też kwestia "dotarcia sie" i w drugiej klasie nie będzie już problemów, bo dziecko już sie "z czym to się je".
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1118 dnia: Stycznia 15, 2016, 08:12:38 pm »
0
Pewnie, ja też znam kilka osób, które poszły do szkoły wcześniej, ale oni jako dzieci byli bardzo zdolni i to rodZice decydowali o tym, a nie urzędnik. Osobiście pracuje w edukacji i nie mam nic przeciwko wysyłaniu sześciolatków do szkoły, ale niech te szkoły będą na to przygotowane!!!  A jak widzę polityków po, których głównym argumentem było to, że na zachodzie wszyscy tak robią... Ja pier#?@...

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1119 dnia: Stycznia 15, 2016, 11:02:28 pm »
0
I to jest clu tej sprawy. Ludzie, to są wasze dzieci! Jak możecie pozwalać, by jakieś urzedasy decydowały o waszym i ich życiu? 
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5006
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1686
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1120 dnia: Stycznia 16, 2016, 02:49:31 pm »
+1
Sprawa sześciolatków mnie akurat dotyczy bezpośrednio. Prawdopodobnie przez ostatnią zmianę, zabraknie w przedszkolu miejsca dla mojej córy, która w tym roku skończy 3 latka. Jeśli faktycznie do tego dojdzie, to będę musiał nadal płacić ok 600 zł za prywatny żłobek #dobrazmianadlaspiocha
To jest mniej więcej taki sam argument jak ten, gdy Kluzika-Rostowska mówił, że przez likwidację gimnazjów część nauczycieli straci pracę.
Zapamiętaj raz na zawsze:
- Jeżeli mają być gimnazja to na pewno nie po to, żeby nauczyciele mieli pracę
- Jeżeli ma się posyłać dzieci do szkoły od 6 lat, to na pewno nie po to, żeby twoja córka czy jakieś inne dziecko miało miejsce w przedszkolu.

Jeżeli Ci się nie podoba taka sytuacja, to raczej powinieneś być przeciwny państwowym przedszkolom i finansowaniu ich z twoich podatków, skoro twoja córka i tak będzie uczęszczać do prywatnego przedszkola. 

Drogi @Bluebird , polityka jest właśnie po to żeby z trudnej sytuacji wyjść z jak najmniejszą ilością szkód. Rządy PO miały to do siebie, że niektóre sprawy załatwiały zbyt szybko i bez okresu przejściowego (jak choćby zdrowe żarcie w szkołach - cel szczytny, w pełni się z nim zgadzam, ale przydałoby się dłuższe przyzwyczajanie zainteresowanych do tego pomysłu).

Kluzik ma oczywiście rację, że likwidacja gimnazjów pociągnie za sobą zwolnienia. Jest to argument równie istotny jak to, że gimnazja są kolejnym miejscem gdzie powtarza się cały materiał (który potem znowu pojawia się w liceach) a dodatkowo dzieci nagle uważają się za dorosłych, bo przecież są w gimnazjach. Istota to znaleźć rozwiązanie pośrednie.

I jakbyś nie zauważył, to przykład mojej córki jest sprawą całkowicie indywidualną i opinią którą wyrażam z mojego punktu widzenia. Więc cytując Twoje słowa "zapamiętaj raz na zawsze" - pouczać to możesz swoje dzieci a nie mnie.
Pozdrawiam :)
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1121 dnia: Stycznia 16, 2016, 03:40:40 pm »
0
Drogi @Bluebird , polityka jest właśnie po to żeby z trudnej sytuacji wyjść z jak najmniejszą ilością szkód. Rządy PO miały to do siebie, że niektóre sprawy załatwiały zbyt szybko i bez okresu przejściowego (jak choćby zdrowe żarcie w szkołach - cel szczytny, w pełni się z nim zgadzam, ale przydałoby się dłuższe przyzwyczajanie zainteresowanych do tego pomysłu).
Polityka nie jest po to, żeby wtrącać się w prywatne życie ludzi.

Kluzik ma oczywiście rację, że likwidacja gimnazjów pociągnie za sobą zwolnienia. Jest to argument równie istotny jak to, że gimnazja są kolejnym miejscem gdzie powtarza się cały materiał (który potem znowu pojawia się w liceach) a dodatkowo dzieci nagle uważają się za dorosłych, bo przecież są w gimnazjach. Istota to znaleźć rozwiązanie pośrednie.
Istotny, w jakim sensie? Bo wydaje mi się, że sam sobie przeczysz. Jeżeli gimnazja są niepotrzebne tzn. , że wydawanie pieniędzy państwowych na pensję dla nauczycieli w gimnazjach jest marnotrawstwem tych pieniędzy.

I jakbyś nie zauważył, to przykład mojej córki jest sprawą całkowicie indywidualną i opinią którą wyrażam z mojego punktu widzenia. Więc cytując Twoje słowa "zapamiętaj raz na zawsze" - pouczać to możesz swoje dzieci a nie mnie.
Pozdrawiam :)
Zauważyłem, czemu dałem wyraz. Masz prawo narzekać, że coś Ci się nie podoba, tak samo jak mam prawo się wkurzyć gdy czytam takie narzekanie i napisać co o tym myślę, tym bardziej gdy w tym wszystkim widzisz czubek własnego nosa.
A teraz ja sobie pozwolę ponarzekać na obecną sytuację polityczną w Polsce (mając na uwadzę tylko mój punkt widzenia). Chce mieć własne mieszkanie, nie lubię pracować. Państwo nie chce dać mi mieszkania, będę musiał pracować, żeby na nie zarobić

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12049
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2207
    • As Koncertowy
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1122 dnia: Stycznia 16, 2016, 04:07:01 pm »
+3
Odnośnie gimnazjów i zwolnień nauczycieli. Wg mnie system szkolnictwa jest dla dzieci a nie dla nauczycieli więc to, że iluś tam z nich straci pracę nie powinno wstrzymywać rządu przed likwidacją tego typu szkół. To dzieciaki mają się czegoś nauczyć i w roku na rok wchodzić w dorosłość a nie nauczyciele, oni już przeszli przez system edukacji i muszą powalczyć na bezwzględnym rynku pracy. Wiadomo, że to nic przyjemnego mieć zredukowany etat, ale tak to już bywa w budżetówce.

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5006
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1686
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1123 dnia: Stycznia 17, 2016, 08:42:08 am »
+1
... ale tak to już bywa w budżetówce.

Mój teść (były policjant, którego żona jest nauczycielką) nadal uważa, że budżetówka to najlepsze co może spotkać osobę pracującą. Jak do tego dołożymy jego temperament i moje odmienne zdanie, to wyobraźcie sobie jak wyglądają nasze kłótnie :P (drzazgi lecą).

...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1124 dnia: Stycznia 19, 2016, 07:13:42 pm »
0

Właśnie dlatego nigdy nie pisałem Je suis Charlie.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"