Ankieta

Na kogo zagłosujesz w wyborach parlamentarnych 15 października?

Prawo i Sprawiedliwość
0 (0%)
Koalicja Obywatelska
4 (33.3%)
Trzecia Droga (PSL + Hołownia)
1 (8.3%)
Lewica
0 (0%)
Konfederacja
5 (41.7%)
Inna partia
1 (8.3%)
Nie pójdę na wybory
1 (8.3%)
Oddam nieważny głos
0 (0%)

Głosów w sumie: 12

Głosowanie skończone: Października 15, 2023, 01:30:16 pm

Autor Wątek: Polityka  (Przeczytany 410499 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lapny

  • Newsman
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1697
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +506
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1065 dnia: Maja 10, 2015, 09:06:40 pm »
0
Andrzej Duda - 34,8 proc.

Bronisław Komorowski - 32,2 proc.
Paweł Kukiz - 20,3 proc.
Janusz Korwin-Mikke - 4,4 proc.
Magdalena Ogórek - 2,4 proc.
Adam Jarubas - 1,6 proc.
Janusz Palikot - 1,5 proc.
Grzegorz Braun - 1,1 proc.
Marian Kowalski - 0,8 proc.
Jacek Wilk - 0,6 proc.
Paweł Tanajno - 0,3 proc.

Porażka...  :facepalm:

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5006
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1686
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1066 dnia: Maja 10, 2015, 09:18:56 pm »
+1
no zdziwko...

Duda wyszedł z cienia PiSu.... gratulacje.

Wynik Kukiza... gratulacje.

Co teraz? Trzeba iść głosować za dwa tygodnie. Mój ateizm nie pozwala mi na oddanie głosu na kandydata partii prawicowej.
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1067 dnia: Maja 10, 2015, 10:08:38 pm »
0
Mój ateizm nie pozwala mi na oddanie głosu na kandydata partii prawicowej.
No to w takim razie zagłosuj na Dudę  :)

ps. Mexi Ty sam sobie wstawiłeś ten +1 za tego posta:
Bluebird - ale to przecież sztab korwina odesłał takie odpowiedzi.
tak czy siak, to pokazuje, że te plusy to jedna wielka porażka, bo twierdzenie w cytacie najprawdopodobniej nieprawdziwe, a już na pewno nie ma żadnych dowodów, że to twierdzenie prawdziwe ...jednym słowem ten "+1" = żenada, pozdr.  :)

« Ostatnia zmiana: Maja 10, 2015, 10:20:29 pm wysłana przez Bluebird »

Offline mikus666

  • Newsman
  • Knockin On Heavens Door
  • *****
  • Wiadomości: 423
  • Respect: +441
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1068 dnia: Maja 10, 2015, 11:09:34 pm »
0
Duda wyszedł z cienia PiSu.... gratulacje.

Myślę, że Duda wcale nie wyszedł z cienia PiSu, jego poglądy zgodne są z linią wytyczoną przez J. Kaczyńskiego już kilka lat temu. Dodać do tego ostatnie wystąpienia z ambon kościelnych i mamy Kaczyńskiego w wersji light, troszeczke odpicowanej i mniej radykalnej w wydźwięku. Schowanie Macierewicza na okres wyborczy też na pewno nie zaszkodziło :D
B. Komorowski słabo prowadził tę kampanię, nie było widać jakiegoś wyraźnego pomysłu (chociaż to akurat zarzut do obydwu głównych kandydatów) stąd wynik. Dochodzi do tego zmęczenie formacją polityczną z jaką jest utożsamiany (8 lat rządów to jak na polskie warunki kosmos), niemniej porażka jest porażką.
Ciekawa sprawa z Kukizem, zastanawia mnie ilu wyborców przekonał postulat JOW-ów (przypadek wyborów w W. Brytanii daje do myślenia), a ilu potraktowało głos na Kukiza jako czerwona kartka i sprzeciw wobec klinczu PiS-PO.
SLD i PSL muszą mieć potężnego kaca, Korwin osiągnął rezultat jaki chyba regularnie osiąga.

Offline maxi023

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1106
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1069 dnia: Maja 11, 2015, 09:55:12 am »
0

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1070 dnia: Maja 11, 2015, 12:23:29 pm »
+1
ps. Mexi Ty sam sobie wstawiłeś ten +1 za tego posta:
WTF? Ja wiem, że zwolennicy tego pana wszędzie widzą spiski i nie można się odnosić do wypowiedzi korwina, bo od razu wyjdzie na to, że albo wyrwane z kontekstu, albo to manipulacja, ale uświadomię Cię, że nawet nie można dawać sobie samemu plusów :rolleyes: Poza tym powtarzam - sztab korwina tak odpowiedział i dołączył do tego komentarz, mógł to zrobić inaczej, nie zrobił. Pretensje miej do sztabu, a nie doszukuj się wszędzie manipulacji :rolleyes:
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1071 dnia: Maja 11, 2015, 04:32:07 pm »
0
Wiem, że nie można samemu dawać sobie plusów, poniosło mnie przepraszam.
Proszę podaj mi źródło z którego wynika, że to sztab Korwina dołączył takie odpowiedzi. Zaznaczam, że w tych przypadkach o których wspomniałem te odpowiedzi są nieprawdziwe.
a do wszystkich, którzy na ślepo dają plusy, proszę powstrzymajcie się z tym jeżeli nie jesteście w temacie, natomiast jeżeli wiecie coś więcej w danym temacie to lepiej, żebyście podzieli się waszą wiedzą, zamiast po kryjomu dawać plusiki, bo to jest naprawdę żałosne. Tak więc osobo, która dałaś plusika Meximaxowi, jeżeli wiesz, że te odpowiedzi są opracowane na podstawie odpowiedzi wysłanych przez sztab Korwina, a nie na podstawie wypowiedzi samego Korwina z jakiś wywiadów, proszę podziel się tą wiedzą, napisz również skąd to wiesz, wesprzyj Meximaxa merytorycznymi argumentami, a nie tylko plusikiem.

Pretensje miej do sztabu, a nie doszukuj się wszędzie manipulacji :rolleyes:
Pretensję mogę mieć jak już to do twórców Latarnika, którzy w ten sposób skonstruowali pytania.
« Ostatnia zmiana: Maja 11, 2015, 04:54:53 pm wysłana przez Bluebird »

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1072 dnia: Maja 11, 2015, 08:14:58 pm »
+1
Ależ jeżeli masz jakieś wątpliwości, zawsze możesz wysłać e-maila do twórców z zapytaniem jak było naprawdę. Skoro sztab publicznie nie dementował odpowiedzi na to pytanie, to wg mnie wszystko jest w porządku.
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1073 dnia: Maja 11, 2015, 08:56:26 pm »
0
Ja nie mam żadnych wątpliwości co do programu Korwina, akurat w tych kwestiach, jestem w 100% pewny, że mam rację.
Ja chciałem dać szansę temu plusowiczowi się wypowiedzieć, ale skoro nie ma jego odpowiedzi to powiem w tylko tyle, że sprawdziłem to i faktycznie sztab Korwina, był jednym z pierwszych, które swoje odpowiedzi wysłał.
Nie wiem czy zgadzasz się ze mną, ale problem tkwi w tym jak zostały sformułowane pytania. 

Offline gagami

  • Patience
  • Wiadomości: 3
  • Respect: +2
    • Organizacja imprez Warszawa i okolice - Zapraszamy
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1074 dnia: Maja 14, 2015, 10:18:52 am »
0
Czy teraz będą w ogóle jakieś różnice między kandydatami?
Marlboro

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1075 dnia: Maja 14, 2015, 12:18:58 pm »
0

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1076 dnia: Maja 14, 2015, 01:49:43 pm »
+2
Czy teraz będą w ogóle jakieś różnice między kandydatami?

Jeżeli chodzi o poglądy to nie. Ale jeżeli Duda zostanie wybrany (na co liczę), to przynajmniej Platforma nie sprywatyzuje lasów państwowych, szkodliwe ustawy będą wetowane (nie żeby PiS nie był szkodliwy, oni po prostu będą to robić na złość PO), a PiS, który ma częściowo narodowe skłonności, raczej nie dopuści do sytuacji, gdzie ich Prezydent będzie potulnie przemawiał w ukraińskim parlamencie w dniu, w którym uznaje się zbrodniarzy z UPA za bohaterów. O, a tutaj perfidne plucie w twarz Polsce, Poroszenko z barwami UPA:
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1077 dnia: Maja 14, 2015, 10:38:31 pm »
+2
K....a/ Kondominium rosyjsko-niemieckie pod przewodnictwem żydowskim. Ten kraj na serio istnieje tylko teoretycznie. Żeby takie miernoty sprawowały władzę w prawie 40 milionowym kraju to jeszcze pół biedy.  Gorsze jest to, że mają nadal takie poparcie.

Teraz jeszcze Balcerowicz wyskoczył z nową partią. TVN już im pompuje sondaże. Na jesieni przeczytajcie tego posta i zobaczycie ile szczurów z tonącego PO przeskoczy do SUPER NOWOCZESNEJ I NIEUWIKŁANEJ SIŁY POLITYCZNEJ PANA LESZKA. Już to przerabialiśmy jak ze skompromitowanej Unii Wolności zrobiono rebranding na PO i się udało. Teraz będzie powtórka z rozrywki, bo postęp postępem, ale jedno się nie zmienia.
 
Cytuj
Władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline hkt

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1030
  • I would've thought you could be more of a man
  • Respect: +940
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1078 dnia: Maja 14, 2015, 11:38:07 pm »
0
Nie zagłębiając się w szczegóły to cała kampania PBK jest tragicznie żałosna od samego początku.  Bronisław wygląda i zachowuje się jak tonący, resztkami sił utrzymuje się na powierzchni, czepia się najbardziej banalnych populizmów, nie potrafi się wysłowić, cały czas ta sama mina jakby maska. Nie przypomina samego siebie sprzed kilkunastu lat, zachowuje się nerwowo, coraz częściej przestaje panować nad emocjami. On chyba nie wytrzymuje presji i ma się ku końcowi, ale nie rozumiem po co za wszelką cenę próbują przedłużyć mu kadencję. Komu na tym zależy? PO nie ma lepszego kandydata którego mogliby wypromować jak PiS Dudę?

Do tego pycha i pewność siebie pochodząca z niewiadomego źródła w obozie rządzących; szczerze mówiąc to dość przerażające co dzieje się ostatnio w Polsce. Coraz bardziej chce się wierzyć w zarzuty dotyczące fałszerstw w wyborach i inne teorie spiskowe przyglądając się tej farsie...
Powyższy post jest zgodny z tematem.

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1079 dnia: Maja 15, 2015, 01:29:44 am »
+1
ale nie rozumiem po co za wszelką cenę próbują przedłużyć mu kadencję. Komu na tym zależy? PO nie ma lepszego kandydata którego mogliby wypromować jak PiS Dudę?
Pierwsza najważniejsza zasada dobrego prezydenta się nie wymienia. Gdyby teraz PO wystawiła na kogoś innego zamiast Komorowskiego to tak jakby przyznali się do tego, że w 2010 roku wystawili kandydata, który okazał się słabym prezydentem.
Pytasz czy w 2010 roku PO nie mogło postawić na kogoś lepszego? A i owszem, tylko im mniej kumaty prezydent tym większe prawdopodobieństwo, że nie będzie robić problemów przy podpisywaniu ustaw.
« Ostatnia zmiana: Maja 15, 2015, 01:34:24 am wysłana przez Bluebird »