Ankieta

Na kogo zagłosujesz w wyborach parlamentarnych 15 października?

Prawo i Sprawiedliwość
0 (0%)
Koalicja Obywatelska
4 (33.3%)
Trzecia Droga (PSL + Hołownia)
1 (8.3%)
Lewica
0 (0%)
Konfederacja
5 (41.7%)
Inna partia
1 (8.3%)
Nie pójdę na wybory
1 (8.3%)
Oddam nieważny głos
0 (0%)

Głosów w sumie: 12

Głosowanie skończone: Października 15, 2023, 01:30:16 pm

Autor Wątek: Polityka  (Przeczytany 410511 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Polityka
« Odpowiedź #900 dnia: Maja 23, 2014, 11:18:54 am »
0
Skoro porównuje się go do Nigela Farage'a, który tylko krzyczy, tak więc wniosek jest prosty.
Nie zrozum mnie źle - sam jestem uniosceptyczny, ale skoro już mamy taki burdel, to trzeba wycisnąć z niego jak najwięcej, zamiast gadać - trzeba działać. A skoro PE jest tworem biurokratycznym, to trzeba głosować na najsprawniejszych biurokratów, którzy przyniosą jak najwięcej korzyści (a właściwie sporządzą jak najmniej szkód). Poza tym akurat w wyborach do PE liczy się akurat kto konkretnie dostanie mandat europosła, a nie która partia osiągnie lepszy wynik.

mafioso - albo oddaj pusty głos i narysuj dużego sisiora na karcie głosowania :P
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #901 dnia: Maja 23, 2014, 11:24:27 am »
+1
Niestety ludzie głosują na twarze, a nie na programy.

A to któraś partia ma program? I nie mówię tu o "programie" na papierze, bo taki to i ja mogę napisać, ale coś co potem jest w stanie zrealizować ?

Nie idę na wybory. Jestem przeciwny UE więc się powstrzymam od głosu, tak chyba będzie najlepiej, przynajmniej nie będę hipokrytą.
No to wychodzi, że jestem kretynem i hipokrytą.
Na logikę, jeżeli na wybory by nie poszli ci, którzy są przeciw Unii, to oznaczałoby, to, że do parlamentu weszłyby te partie, które są za zgłębianiem współpracy unijnej, a co za tym idzie będzie więcej unii w poszczególnych państwach, dlatego ja idę na wybory bo jestem przeciw Unii i chciałbym, żeby możliwie jak najmniej Unii było w naszym kraju, a najlepiej, żeby Unii w ogóle nie było

Post Merge: Maja 23, 2014, 11:31:45 am
Nie zrozum mnie źle - sam jestem uniosceptyczny, ale skoro już mamy taki burdel, to trzeba wycisnąć z niego jak najwięcej, zamiast gadać - trzeba działać. A skoro PE jest tworem biurokratycznym, to trzeba głosować na najsprawniejszych biurokratów, którzy przyniosą jak najwięcej korzyści (a właściwie sporządzą jak najmniej szkód).
Najmniej szkód będzie jak pieniądze zostaną w rękach prywatnych, lepiej stworzyć uproszczony system podatkowy w Polsce i przez to zachęcić prywatnych przedsiębiorców z innych państw unijnych, żeby za te pieniądze zakładali swoje firmy w Polsce wtedy gospodarka będzie się lepiej rozwijać.
« Ostatnia zmiana: Maja 23, 2014, 11:31:45 am wysłana przez Bluebird »

Offline cravenciak

  • Newsman
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3598
  • Respect: +1424
Odp: Polityka
« Odpowiedź #902 dnia: Maja 23, 2014, 09:52:22 pm »
0


"Niemcy" też wybierają.

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5006
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1686
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Polityka
« Odpowiedź #903 dnia: Maja 25, 2014, 10:39:28 pm »
+1
A nie mówiłem. Mam Korwina w euro-par. Głosowali na niego głównie ludzie młodzi. 3 lata temu Palikot występował w takiej samej roli: czarnego konia, który miał wprowadzić coś nowego. Korwin ma swoje 5 minut - 20 lat po swoich pierwszych 5 minutach :P czekam na tą bękę, którą dostarczy nam z Brukseli :P
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline cravenciak

  • Newsman
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3598
  • Respect: +1424
Odp: Polityka
« Odpowiedź #904 dnia: Maja 25, 2014, 10:49:25 pm »
0
KRUL od teraz bedzie masakrował lewaków w Brukseli, będzie beka... z Polaków :)

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Polityka
« Odpowiedź #905 dnia: Maja 26, 2014, 12:18:33 am »
0
Ja jestem przerażony tymi wynikami (zresztą nie tylko u nas). Chyba trzeba zastanowić się nad emigracją...
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline markopolo

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 177
  • Respect: +102
Odp: Polityka
« Odpowiedź #906 dnia: Maja 26, 2014, 12:25:07 am »
+2
Zgadzam się z przedmówcą, nie wiem kto jeszcze chce głosować na czerwonych i szeroko pojmowaną lewicę.
Dobra zmiana

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Polityka
« Odpowiedź #907 dnia: Maja 26, 2014, 01:10:23 am »
0
Ja jestem przerażony tymi wynikami (zresztą nie tylko u nas). Chyba trzeba zastanowić się nad emigracją...

emigrować gdzie? Nawet Francja - ostoja lewactwa - ma już dosyć.. ale chyba w Grecji wybory poszły nieźle. Może tam? :>

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Polityka
« Odpowiedź #908 dnia: Maja 26, 2014, 11:12:02 am »
+1
Portugalia, tam komunizm i szeroko pojęte rozdawnictwo pieniędzy jest dalej na topie.

No i brawa dla Krula. Jedyna partia prawicowa, której udało się dostać do PE. Ludzie już chyba rzeczywiście zaczynają mieć dosyć dżendera, biurokracji i socjalizmu.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12049
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2207
    • As Koncertowy
Odp: Polityka
« Odpowiedź #909 dnia: Maja 26, 2014, 11:32:49 am »
+3
Ja jestem przerażony tymi wynikami (zresztą nie tylko u nas). Chyba trzeba zastanowić się nad emigracją...

Jedźcie, jedźcie - szerokiej drogi ! Mieszkajcie w Arabskich bądź Murzyńskich dzielnicach w postępowej Europie.

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Polityka
« Odpowiedź #910 dnia: Maja 28, 2014, 08:19:41 pm »
0
Francja - ostoja lewactwa
Oj tak, socjalizm mają tam pełną parą - prywatne firmy stanowią mały odsetek, a bezrobocie jest na poziomie 1%... Oh, wait.
Dzięki rodacy, że doprowadzacie większość społeczeństwa do kryzysu. A KRUL strasznie się zmarnował w PRLu - mogli go przecież zatrudnić jako speca od propagandy, świetnie mu to wychodzi!
A co do komentarzy niektórych (czy to jeżeli chodzi o homoseksualizm czy o eurowizję):

Kiedy przyszli po gejów, nie protestowałem. Nie byłem przecież gejem.
Kiedy przyszli po lewicowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież lewicowcem.
Kiedy przyszli po czarnoskórych, nie protestowałem. Nie byłem przecież czarnoskóry.
Kiedy przyszli po genderowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież genderowcem.
Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było.

Hwała wielgiej polszce!
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #911 dnia: Maja 28, 2014, 09:07:02 pm »
+1
Francja - ostoja lewactwa
Oj tak, socjalizm mają tam pełną parą - prywatne firmy stanowią mały odsetek, a bezrobocie jest na poziomie 1%... Oh, wait.
To w takim razie na co mają iść te 75% podatki, które mają płacić najbogatsi?
Co do socjalizmu, to przed 1989 w Polsce nie było bezrobocia, a firmy prywatne stanowiły mały odsetek przedsiębiorstw w Polsce, tyle, że to bezrobocie było "eliminowane" w sztuczny sposób w myśl zasady czy się stoi czy się leży to pensyjka się należy i np. taki kominiarz chodził po domach, żeby czyścić kominy (i proszę bez skojarzeń  :P ) oczywiście jak ktoś uważał, że akurat w tym momencie ta robota jest zbędna to kominiarz szedł do następnego domu, ale pieniądze za "robotę" pomimo, że nie została wykonana trzeba było zapłacić kominiarzowi ...i nie mów, że chcesz iść tą drogą

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Polityka
« Odpowiedź #912 dnia: Maja 28, 2014, 11:05:02 pm »
+3
Kwota wolna od podatku:

Francja - 25000 zł
Polska   - 3000  zł

Mimo, że Francja staje się krajem typowo komunistycznym, to i tak jest tam większa wolność gospodarcza niż w Polsce. Druga sprawa, że Francja zmarnowała swój kapitalistyczny potencjał. Bo co zgrabnie przemilczają socjaliści to bogactwo narodów opiera się na kapitale. Przykład wymyślony:

Kraj A :  PKB- 1 mln , wzrost PKB 1% = 10000
Kraj B :  PKB- 10 tys, wzrost PKB 10%= 1000

Oto dlaczego nigdy nie dogonimy krajów bogatych, które zgromadziły kapitał przez setki lat (m.in kolonie) Oczywiście każdą dojną krowę można zarżnąć, co właśnie się dzieje we Francji. Kulturowe rozbicie kraju, rozdawnictwo pieniędzy, imigracja w celach socjalnych.

Jeśli ktoś uważa KRULA za idiotę, bo twierdzi, że trzeba obniżać podatki, zmniejszać administrację, itp to na tym moja dyskusja się kończy
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Polityka
« Odpowiedź #913 dnia: Maja 29, 2014, 05:38:53 pm »
+2
No i znowu rozmowy dotyczą idei. Ja mam w dupie to kto kim jest. JA chcę, żeby polityka gospodarcza była prowadzona racjonalnie. Żeby poseł zarobił tyle na ile zapracuje. Nie chce darmowej słuzby zdrowia, bo nie ma czegos takiego. Nic ni ejest za darmo. Nie chcę, aby państwo właziło z butami w interesy tych, którzy sa bogaci, bo jakim kurna prawem ktos ma płacić większy podatek tylko dlatego, że radzi sobie w zyciu lepiej niż JA?? NO to jest złodziejstwo.
Ja nie chcę złodziejstwa. Chcę normalnego życia.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #914 dnia: Maja 29, 2014, 10:16:29 pm »
+1
Jeśli chodzi o podatki to raczej jestem cienki i przyznaje, że nie wiem jak wygląda sytuacja z podatkami we Francji, ale z tego co napisał Douger ja rozumiem, że mali i średni przedsiębiorcy mają lepiej we Francji niż w Polsce i z tego punktu widzenia jest dla mnie zrozumiałe dlaczego we Francji jest mniejsze bezrobocie niż w Polsce, nawet jeśli tam najbogatsi płacą wyższe podatki, bo to czy podatki dla najbogatszych są 40% czy 60% to jest mało istotne ci najbogatsi i tak sobie poradzą, bo mają możliwości, żeby płacić podatki w tych tzw. rajach podatkowych, gorzej jak się zabija potencjał tych małych i średnich przedsiębiorców skomplikowanymi przepisami podatkowymi, bo wtedy czasami tylko przez biurokracje ci mali i średni przedsiębiorcy, którzy mogli by w przyszłości stanowić konkurencję i dla tych dużych i stwarzać nowe miejsca pracy bankrutują.