Ankieta

Na kogo zagłosujesz w wyborach parlamentarnych 15 października?

Prawo i Sprawiedliwość
0 (0%)
Koalicja Obywatelska
4 (33.3%)
Trzecia Droga (PSL + Hołownia)
1 (8.3%)
Lewica
0 (0%)
Konfederacja
5 (41.7%)
Inna partia
1 (8.3%)
Nie pójdę na wybory
1 (8.3%)
Oddam nieważny głos
0 (0%)

Głosów w sumie: 12

Głosowanie skończone: Października 15, 2023, 01:30:16 pm

Autor Wątek: Polityka  (Przeczytany 410290 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12049
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2207
    • As Koncertowy
Odp: Polityka
« Odpowiedź #555 dnia: Czerwca 07, 2009, 10:50:45 pm »
0
PO wg różnych sondaży od 45 do 54 %, drugi PIS (22-29%), potem SLD i PSL. Reszta partii poniżej progu wyborczego. To chyba dobre wyniki, ze pozostałe partie zostały zmarginalizowane.

Frekwencja ok. 27%.

Offline SOSNA!

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1550
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +288
Odp: Polityka
« Odpowiedź #556 dnia: Czerwca 07, 2009, 11:04:07 pm »
0
Moj kandydat Jarek W. osiagnal drugi wynik w okregu, wiec sie ciesze:) Sensownie gadal jak sie tvn24 polaczylo z nim, ma racje, ze powinni wreszcie cos zrobic z ordynacja wyborcza, bo frekwencja jest zenujaca.

Offline chevantonGNR

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1141
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1
Odp: Polityka
« Odpowiedź #557 dnia: Czerwca 07, 2009, 11:31:40 pm »
0
Mam w dupie Unie, i jest trochę osób negatywnie nastawionych do UE, dlatego też oni nie poszli na głosowanie, bo po co sobie przeczyć, tak więc dlatego PO zyskało największe poparcie bo oni są najbardziej proeuropejscy.

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12049
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2207
    • As Koncertowy
Odp: Polityka
« Odpowiedź #558 dnia: Czerwca 07, 2009, 11:34:36 pm »
0
Sosna! też mi się wydaje, ze coś powinno się zmienić. Np. ważność wyborów przy frekwencji minimum 50 % przy wyborach krajowych i 40 % do Parlamentu Europejskiego (bo tu zawsze jest niższa, nawet w Europie średnio było 43%).

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #559 dnia: Czerwca 08, 2009, 10:40:52 am »
0
 Idea dobra,no,ale przy frekwencji w Polsce niemożliwa. Trzeba by wybory powtarzać kilka razy,żeby te 50,czy 40 % raczyło iść.
Tak naprawdę wielu nie idzie nie z jakiegoś ważnego powodu,ale dlatego,że po prostu im się nie chce. Zmusisz ich? Jestem ciekaw jak.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Dane z ponad 82,38% obwodów do głosowania, podane w poniedziałek rano przez PKW wskazują, że w wyborach do Parlamentu Europejskiego PO zdobyła 44,03% głosów; PiS 27,4%; SLD-UP 12,42%.; PSL 7,23%. Umocniła się PO - wcześniejszy wynik z mniejszej liczby obwodów wynosił 42,77%.
Frekwencja wyborcza wyniosła - 24,39 proc.

Gdyby te dane były podstawą obliczenia podziału mandatów, PO zdobyłaby ich 24, PiS 15, SLD-UP 7, a PSL 4.

chevantonGnR: Jak widać partie,które i nie chcą Unii i chcą poniosły klęskę,z jednym wyjątkiem - PiS.Co do przeczenia sobie,to pamiętam,że swego czasu np. LPR nie miał z tym problemu i było to nawet dosyć zabawne.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

7.40 Wyniki - nieoficjalne i cząstkowe - z 98,9 proc. obwodów. Frekwencja wyborcza to 24,53 proc.

Partia   Wynik
UPR   1,1 proc.
PSL   7,3 proc.
Samoobrona RP   1,46 proc.
Polska Partia Pracy   0,7 proc.
Libertas   1,14 proc.
SLD-UP   12,33 proc.
Centrolewica   2,43 proc.
Prawica RP   1,96 proc.
PO   44,39 proc.
PiS   27,41 proc.
PPS   0,02 proc.
„Naprzód Polsko” Piast   0,02 proc.

7.44 Wyniki podziału mandatów PSL miałby 3 mandaty, SLD-UP - 7, PO - 25, PiS - 15.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

   Pewniacy , czyli ci, którzy mandat mają już w kieszeni:

KANDYDACI PO :

LEWANDOWSKI Janusz Antoni - PO

WAŁĘSA Jarosław Leszek - PO

KOZŁOWSKI Jan Andrzej - PO

ZWIEFKA , Tadeusz Antoni - PO

BUBLEWICZ , Beata Maria - PO

HÜBNER, Danuta Maria - PO

TRZASKOWSKI , Rafał Kazimierz - PO

ZALEWSKI , Paweł Ksawery - PO

HIBNER , Jolanta Emilia - PO

SARYUSZ-WOLSKI, Jacek Emil - PO

GRÄFIN VON THUN UND HOHENSTEIN , Róża Maria - PO

BUZEK , Jerzy Karol - PO

OLBRYCHT , Jan Marian - PO

HANDZLIK , Małgorzata Maria - PO

MARCINKIEWICZ , Bogdan Kazimierz - PO

PROTASIEWICZ , Jacek - PO

NITRAS , Sławomir Witold - PO



KANDYDACI PiS :

CYMAŃSKI Tadeusz - PiS

LEGUTKO , Ryszard Antoni - PiS

KEMPA , Beata Agnieszka - PiS

CZARNECKI , Richard Henry - PiS

KURSKI , Jacek Olgierd - PiS

MIGALSKI , Marek Henryk - PiS

PIECHA , Bolesław Grzegorz - PiS

ZIOBRO , Zbigniew - PiS

KAMIŃSKI , Michał Tomasz - PiS

BIELAN , Adam Jerzy - PiS

MATUSZEWSKI, Marek - PiS



KANDYDACI SLD-UP:

SENYSZYN , Joanna - SLD

GIEREK , Adam - SLD

GERINGER DE OEDENBERG , Lidia Joanna - SLD

IWIŃSKI , Tadeusz - SLD

LIBERADZKI , Bogusław Marian - SLD

ZEMKE Janusz Władysław - SLD



KANDYDACI PSL:

KALINOWSKI , Jarosław - PSL

SIEKIERSKI, Czesław Adam - PSL



Jeszcze niepewni , ale mają szanse na mandat :

KACZMAREK, Filip Andrzej - PO

JĘDRZEJEWSKA, Sidonia Elżbieta - PO

GÓRSKI , Tomasz - PiS

ZALESKI , Zbigniew - PO

PIOTROWSKI, Mirosław Mariusz - PiS

ŁUKACIJEWSKA , Elżbieta Katarzyna - PO

PORĘBA , Tomasz Piotr - PiS

SONIK , Bogusław Andrzej - PO

KOWAL , Paweł Robert - PiS

ORMANIEC , Marian - PSL

RAKOCZY , Stanisław - PSL

JAZŁOWIECKA , Danuta - PO

MACHALICA, Krzysztof Edward - PO

RAFALSKA , Elżbieta - PiS
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

A mój kandydat ma duże szanse zostać szefem parlamentu europejskiego. Co ciekawe na jego kandydaturę przychylnie patrzy również PiS  :o
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
http://pe2009.pkw.gov.pl/PUE/PL/WYN/W/index.htm
Jakby ktoś był ciekaw,jak wyglądały wyniki w jego regionie.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Wojo

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1963
  • Płeć: Kobieta
  • fade away
  • Respect: +195
Odp: Polityka
« Odpowiedź #560 dnia: Czerwca 08, 2009, 10:43:11 am »
0
Jak widać partie,które i nie chcą Unii i chcą poniosły klęskę,z jednym wyjątkiem - PiS.

żeby nie było, nie głosowałem na  PIS 8) ale od kiedy pis nie chce UE?

Offline chevantonGNR

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1141
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1
Odp: Polityka
« Odpowiedź #561 dnia: Czerwca 08, 2009, 01:04:00 pm »
0
ej a ja co do tej listy kandydatów to mam jedno pytanie, czy ludzie z PO to Polacy? mam nadzieję że będą reprezentować interes Polski a nie innych

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #562 dnia: Czerwca 08, 2009, 01:22:05 pm »
0
Wojo: Nie tyle nie chce,ile mam wrażenie,że więcej im tam nie pasuje,niż pasuje.ale w referendum byli za Unią,z tego,co pamiętam.
Skoro tak wiele im nie pasuje,to bliżej mają np do Libertasu niż do innych ugrupowań,które się dostały. Nie mówię,że niesłusznie,bo jednak idea "Więcej dla Polski" jest mi w jakiś sposób bliska. Pozostaje kwestia metod  :)

chevantonGnR:
O ile wiem w wyborach do Europarlamentu startują w Polsce zasadniczo Polacy,choć było parę obco brzmiących
nazwisk. To,że ktoś dłużej pracuje za granicą nie sprawia,że traci obywatelstwo polskie. Są Polakami,będą reprezentować polski interes. Z tym,że polski interes to nie jest wymachiwanie szabelką i blokowanie czego się tylko da,tylko działanie wspólne dla dobra kraju. A jestem przekonany,że PO jako partia nastawiona proeuropejsko będzie nas godnie reprezentować.

Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Polityka
« Odpowiedź #563 dnia: Czerwca 08, 2009, 02:53:48 pm »
0
Po tych wyborach mam coraz bardziej wrażenie, że ktoś chce mną manipulować  :???:

Granica błędu statystycznego wynosi ile? 2,3%? To jakim prawem sondaże wachają się o 10-15% na korzyść PO? i o 10-15% na niekorzyść PiSu?  :???: Nie kumam żadnej z tych partii, ale irytuje mnie ten fakt. Może to tylko zbieg okoliczności, który ujawnia się przy każdej okazji, może nie. W każdym razie ciesze się, że dostał się mój kandydat do PE :)

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #564 dnia: Czerwca 08, 2009, 03:25:45 pm »
0
Poparcie pewnych partii jest niemożliwe ;) do oszacowania,gdyż wyborca "wstydzi się",że je popiera,dlatego woli powiedzieć coś,co jego zdaniem chciałby usłyszeć ankieter. Stąd wyższe niż zakładano poparcie dla SLD,stąd wyższe poparcie dla PiS,a sporo niższe dla PO. Trzeba pamiętać,że wielu z tych,co deklarują,że pójdą na wybory jednak tam nie trafia - choćby z racji tego,że uznają to za bezcelowe,gdy ich partia/kandydat zdecydowanie prowadzi.
Mamy więc brak mobilizacji z jednej strony,a z drugiej nacisk na innych wyborców,żeby poszli,bo "a nuż się uda".
Oczywiście to nie tłumaczy wszystkiego,pewnie forumowi socjolodzy powiedzą swoje.
Ale np. duże poparcie dla PiS nie jest dla mnie zaskoczeniem,jeśli popatrzy się na to,kto głosował - wyborca tej partii to głównie człowiek powyżej 60/65 roku życia. Zdyscyplinowany latami wyborów w PRL,korzystający z wolności wyboru,której nie docenia wielu młodych ludzi. A przy tym nie wałęsający się pośród TVN-owskich reporterów :P

Ciekawa opinia na ten temat wyczytana w sieci
"Zwolennicy PO i SLD to osoby wyksztacone, młodsze i zazwyczaj z
miast. Ludzie Ci wypowiadają sie w sondażach. Klientela PIS,
Samoobrony i innych partii populistycznych wywodzi się z dołów
społecznych, ludzi niewykształconych i raczej ze wsi. Ludzie Ci na
pytania ankieterów najczeście odpowiadają: "Mam Was w d... ." Ale na
wybory pójdą karnie, zwłaszcza jak dostana na mszy albo przez radio
jasne i klarowne wysazówki. Należy więc bardzo ostroznie podchodzić
do sondaży i brac dużą poprawkę na ciemny (to znaczy nieuchwytny
sondażowo) elektorat."
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Moonsun

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2445
  • Płeć: Kobieta
  • "pirate love is what I'm looking for" ;)))
  • Respect: +5
Odp: Polityka
« Odpowiedź #565 dnia: Czerwca 08, 2009, 06:45:44 pm »
0
http://pe2009.pkw.gov.pl/PUE/PL/WYN/W/index.htm
Jakby ktoś był ciekaw,jak wyglądały wyniki w jego regionie.

Okręg Warszawa 1 miał najwyższą frekwencję wyborczą - 38,82% :radocha: Strasznie się z tego cieszę, bo dla mnie oznacza to to, że opluwana przez resztę Polski "warszaffka" (z przyległościami) wykazała się największym poczuciem obywatelskiej odpowiedzialności :sorcerer:

Podsumowując eurowybory, osobiście jestem bardzo zadowolona z wyników - koalicja, na którą głosowałam, zajęła 3. miejsce,  a mój "wylaszczony" faworyt może jednak zasiądzie w Parlamencie Europejskim ;)
Mama, "mamuśka" i "matka" :D

"Wychowanie bez stresu jest iluzją, a jeśli nawet miewa miejsce, to owocuje cierpieniem - tyle że odroczonym w

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Polityka
« Odpowiedź #566 dnia: Czerwca 08, 2009, 09:49:46 pm »
0
Oficjalne wyniki wyborów:

PO - 44,43 proc., PiS - 27,4 proc., SLD - 12,34 proc., PSL - 7,01 proc. Liczba mandatów: PO - 25, PiS - 15, SLD - 7, PSL - 3.

Frekwencja: 24,53 proc..

Wybrani europosłowie:

PSL: Grzyb, Kalinowski, Siekierski.

SLD: Geringer de Oedenberg, Gierek, Liberadzki, Olejniczak, Senyszyn, Siwiec, Zemke.

PO: Borys, Buzek, Thun, Hnadzik, Hibner, Huebner, Jazłowiecka, Jędrzejewska, Kaczmarek, Kolarska-Bobińska, Lewandowski, Lisek, Łukaciejewska, Marcinkiewicz, Nitras, Olbrycht, Protasiewicz, Saryusz-Wolski, Skrzydlewska, Sonik, Trzaskowski, Wałęsa, Zalewski, Zasada, Zwiefka,

PiS: Bielan, Cymański, Czarnecki, Gróbarczyk, Kamiński, Kurski, Legutko, Migalski, Piotrowski, Poręba, Szymanski, Włosowicz, Wojciechowski.

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Polityka
« Odpowiedź #567 dnia: Czerwca 08, 2009, 10:22:47 pm »
0
Dobrze Zqyxie, po części zgadzam się z Tobą. Tylko dlaczego ten trend jest obecny dopiero od jakiegoś czasu w Polsce? Czyżby tak nagle wszyscy przez ostatnie 2 lata zaczęli bać się mówić prawdę w sondażach? Nie wiem... no to niech w sondażach zaczną dochodzić w końcu takie odpowiedzi jak: "nie będę głosować" czy "wiem, ale nie powiem". Poza tym sondaże są anonimowe, więc nie rozumiałbym powodów ukrywania swojej sympatii do danych partii.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #568 dnia: Czerwca 09, 2009, 10:26:24 am »
0
Sondaże są anonimowe,ale ludzie nauczyli się mówić to,co ankieter chciałby od nich usłyszeć ;)
Poza tym - zastanawia mnie jedna rzecz. Rozmawiam z wieloma ludźmi,rzadko kto otwarcie deklaruje,że głosuje na PiS,pewnie w związku z tym,że klimat wokół tej partii jest w mediach dość "nieciekawy". A jednak ten PiS,na którego rzekomo nikt nie głosuje jest wciąż drugą siłą polityczną w kraju i praktycznie zawsze poparcie dla niego jest niedoszacowane. Nie wiem,być może wśród moich znajomych nie ma wyborców tej partii - z sondaży wynika,że zwycięża głównie wśród wyborców powyżej 60 roku życia - ale i tak zastanawia mnie to.
Inna sprawa,że nie wiem,na ile sondaże są przeprowadzane poprawnie,np. co się dzieje w przypadku sondażu telefonicznego,gdy ankieterka usłyszy: A daj mi pani spokój,albo gdy ktoś odłoży słuchawkę. To jest ich praca,a takiej odpowiedzi często nie ma ujętej,więc może,choć oczywiście nie musi dochodzić do pewnej "manipulacji". Dużo zależy także od zleceniodawcy sondażu.
Płaci,więc wymaga ;)

Ale tak czy inaczej pewne partie;zawsze będą przeszacowane;a inne - "skrajne" z niższym poparciem niż rzeczywiste.
Dochodzić może jeszcze jeden czynnik - ktoś zakłada,że zwycięzca i tak weźmie wszystko,więc głosuje na partię tzw. drugiego wyboru.
A nie da się ukryć,że dla wielu wyborców PO partią drugiego wyboru będą odpowiednio SLD i PiS,w zależności od światopoglądu danej osoby.

Na pewno jest to szerszy problem i fajnie,jakby się wypowiedział ktoś,kto się zna na robieniu sondaży i.t.d. :)


Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline martingun

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 989
  • Płeć: Mężczyzna
  • GENIUSZ,ale i idiota
  • Respect: +1
Odp: Polityka
« Odpowiedź #569 dnia: Czerwca 09, 2009, 11:31:53 am »
0
Więc z tego co widzę,co napisał'Hubik',mój kandydat na Europosła został nim :radocha: Cieszę się z tego,gdyż jest to człowiek godny zaufania,a dodatkowo wywodzi się z ugrupowania,któremu daję swe głosy od zawsze :)
GUNSN'ROSES-SEX and RELIGION!!!

...bo wszystkim jest dla mnie Rock'N'Roll...8)