Ankieta

Na kogo zagłosujesz w wyborach parlamentarnych 15 października?

Prawo i Sprawiedliwość
0 (0%)
Koalicja Obywatelska
4 (33.3%)
Trzecia Droga (PSL + Hołownia)
1 (8.3%)
Lewica
0 (0%)
Konfederacja
5 (41.7%)
Inna partia
1 (8.3%)
Nie pójdę na wybory
1 (8.3%)
Oddam nieważny głos
0 (0%)

Głosów w sumie: 12

Głosowanie skończone: Października 15, 2023, 01:30:16 pm

Autor Wątek: Polityka  (Przeczytany 410384 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #360 dnia: Października 10, 2007, 08:23:15 am »
0
Na partię Jarosława Kaczyńskiego zamierza głosować 32 proc. wyborców. Przekłada się to na 204 mandaty poselskie, co mocno zbliża PiS do uzyskania strategicznego celu jakim jest samodzielne rządzenie. A jeszcze dwa tygodnie temu PiS miało 8 punktów procentowych mniej.

27 proc. ankietowanych chce głosować na Platformę Obywatelską, która w przypadku takiego scenariusza uzyskałaby 173 mandaty. Trzecim ugrupowaniem, które może być pewne wejścia do Sejmu, jest LiD. Na partię Wojciecha Olejniczaka chce głosować 13 proc. wyborców (81 mandatów).

I na tym koniec. Te trzy ugrupowania (plus dwóch posłów mniejszości Niemieckiej) podzieliłyby Sejm między siebie. Pozostałe ugrupowania: LPR, Samoobrona i PSL, zgodnie z sondażem, nie przekroczyłyby progu wyborczego.

18 procent Polaków wciąż jeszcze nie wie, albo nie chce powiedzieć, na kogo będzie głosować.

http://wiadomosci.onet.pl/wybory2007/1620845,news.html
Badanie przeprowadzono 5-7 października na 984-osobowej reprezentatywnej próbie dorosłych Polaków.

Nie idąc na wybory popieracie PiS.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

"Dziennik": Kandydat na posła Janusz Korwin-Mikke podczas prawyborów we Wrześni miał szydzić z niepełnosprawnych dzieci. Jak się wyraził, "w klasach integracyjnych dzieci zdrowe przejmują schorzenia od chorych". Potem powiedział niepełnosprawnej dziewczynce: nie puściłbym swojego dziecka do klasy z dziećmi niepełnosprawnymi.

http://wiadomosci.onet.pl/wybory2007/1620885,news.html
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Zażywaniem leków, których nie wolno łączyć z alkoholem tłumaczył swoje samopoczucie podczas spotkania wyborczego w Szczecinie Aleksander Kwaśniewski. Dziennikarze zaobserwowali dziwne zachowanie b. prezydenta, w tym spowolnioną mowę.
http://wiadomosci.onet.pl/wybory2007/1620854,news.html
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
« Ostatnia zmiana: Października 10, 2007, 08:29:48 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Nope

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 7132
  • Płeć: Mężczyzna
  • we're all mad here
  • Respect: +32
Odp: Polityka
« Odpowiedź #361 dnia: Października 10, 2007, 01:50:04 pm »
0
ja stawiam na to że poszły w ruch leki popite kieliszkiem wina :D
albo po prostu sie nawalił :D

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #362 dnia: Października 10, 2007, 02:23:45 pm »
0
Nie głosujesz - nie wymagaj  - artykuł warty przeczytania,ale przede wszystkim przemyślenia:
http://fakty.interia.pl/tylko_u_nas/news/nie-glosujesz-nie-wymagaj,990309,3439
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline krelke

  • Szara Eminecja | Wodopój
  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 9214
  • Płeć: Mężczyzna
  • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Respect: +249
    • Tomasz Krela
Odp: Polityka
« Odpowiedź #363 dnia: Października 10, 2007, 11:07:49 pm »
0
Nowe spoty :D

<a href="http://pl.youtube.com/watch?v=mD81aVPMHZ4" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://pl.youtube.com/watch?v=mD81aVPMHZ4</a>


<a href="http://pl.youtube.com/watch?v=-0KXnmJ5IOM" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://pl.youtube.com/watch?v=-0KXnmJ5IOM</a>


<a href="http://pl.youtube.com/watch?v=p73wNdkl43c" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://pl.youtube.com/watch?v=p73wNdkl43c</a>


Polecam ;)

Ciekawe czy debata znów będzie nieciekawa... ?!

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #364 dnia: Października 12, 2007, 09:07:24 am »
0
Franek - łowca bramek o wyborach :)
http://sport.onet.pl/0,1248685,1621615,wiadomosc.html

Myślicie,że Wasz głos nic nie znaczy?
<a href="http://youtube.com/watch?v=YhxLobfiBFg" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://youtube.com/watch?v=YhxLobfiBFg</a>

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Sanepid będzie szukał tajemniczej choroby tropikalnej pochodzącej z Filipin, na którą miał zapaść były prezydent Aleksander Kwaśniewski - podaje portal gazeta.pl, powołując się na Radio TOK FM.
- To jest nasz obowiązek - mówi Główny Inspektor Sanitarny Andrzej Wojtyła.

Postępowanie wszczęto zgodnie z obowiązującą ustawą o chorobach zakaźnych i zakażeniach. Sprawą zajmuje się Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie.
REKLAMA   Czytaj dalej
 
- Teraz jej inspektorzy będą oceniać, czy tajemnicza choroba może zagrażać ludziom, którzy się z nią zetknęli - dodaje Wojtyła. - Jeżeli faktycznie to zagraża zdrowiu lub życiu ludności, to trzeba będzie podjąć działania zapobiegawcze w stosunku do ludzi, którzy mają styczność z tą chorobą.

To oczywiście może oznaczać nawet kwarantannę dla wszystkich, którzy zetknęli się z osobą która jest nosicielem takiej choroby. O chorobie będzie musiał też opowiedzieć lekarz który ją stwierdził i przepisał leki Aleksandrowi Kwaśniewskiemu - podaje gazeta.pl.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

PiS chce głosy złodzei i aferzystów   :lol:  :lol:  :lol:
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

sondaż:  Kolejna zmiana lidera w wyborczym sondażu. Platforma straciła 4 punkty, a PiS – zyskał 2. PiS prowadzi więc z wynikiem 36 proc., podczas gdy PO uzyskała 32 proc. głosów.
Notowania LiD znajdują się w "w dolnych stanach średnich" i wynoszą 15 proc.

O 1 punkt wzrosło poparcie dla mniejszych partii – Samoobrony (4 proc.), PSL (7 proc.) i LPR. Dzięki temu prawicowa LPR z wynikiem 5 proc. wejdzie do Sejmu.  wyniki z 12 października.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

LiD - 100 konkretów - punkt 87

"Zapewnimy refinansowanie przez państwo kosztów dostępu i korzystania z Internetu przez osoby  o znacznym stopniu niepełnosprawności."

No to kto z Was pierwszy zapłaci mi za neta? :D
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Żołnierze Podziemnego Państwa Polskiego, uczestnicy Powstania Warszawskiego są zbulwersowani decyzją prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który odznaczył pośmiertnie Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski oficera Wehrmachtu i członka NSDAP Wilhelma Hosenfelda.
Oburzenia, zwłaszcza uzasadnieniem tej skandalicznej decyzji, nie kryje również nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla Irena Sendlerowa, która od śmierci uratowała 2,5 tys. żydowskich dzieci.

Funkcjonariusz niemieckiego kontrwywiadu został uhonorowany za rzekome ratowanie Polaków i Żydów, choć nie ma na to niezbitych dowodów. Wiadomo natomiast, że szybko awansował w strukturach okupacyjnej armii, a izraelski Yad Vashem odmówił przyznania mu tytułu Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata.
REKLAMA   Czytaj dalej
 
Wilhelm Hosenfeld odnalazł, ukrywającego się w gruzach Warszawy, kompozytora Władysława Szpilmana, dostarczył mu jedzenie i pozwolił uciec - cały tekst w "Naszym Dzienniku".
http://wiadomosci.onet.pl/1622319,11,item.html
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Polityka
« Odpowiedź #365 dnia: Października 12, 2007, 05:21:28 pm »
0
Prokuratura chce postawić Andrzejowi Lepperowi zarzuty związane z molestowaniem działaczek Samoobrony. Grozi mu nawet 10 lat więzienia
"Gazeta Wyborcza" dotarła od informacji ze śledztwa. Prokuratorzy chcą postawić szefowi Samoobrony dwa zarzuty:

•  że w związku z pełnieniem funkcji publicznej posła, wspólnie i w porozumieniu ze Stanisławem Łyżwińskim, stosując przemoc w celu zmuszenia do określonego zachowania, czerpał korzyści osobiste w postaci usług seksualnych od Anety Krawczyk,

•  że w czerwcu 2002 r. usiłował doprowadzić do obcowania płciowego szefową młodzieżówki Samoobrony w Lublinie w zamian za obietnice korzyści zawodowej, jednak celu nie osiągnął ze względu na odmowę poszkodowanej

Za obydwa te zarzuty Lepperowi grozi 10 lat odsiadki. Lepper odpowie zatem za informacje, które w grudniu ub, roku na łamach "Gazety Wyborczej" ujawniła Krawczyk. A już po artykule do prokuratury zgłosiła się Agnieszka K. z Lublina, która ujawniła, że Lepper i Łyżwiński próbowali ją molestować obiecują karierę w partii. Ale kobieta odmówiła i wystąpiła z szeregów partii.

Łódzka prokuratura prowadząca śledztwa ws. afery "praca za seks" nie chce komentować tych informacji. Jednak "Gazecie" udało się to potwierdzić w trzech źródłach.


A dzisiaj druga debata. Tym razem zmierzy się Tusk z Kaczyńskim. Moim zdaniem może dzisiaj być ciekawiej niż podczas debaty Kaczyński - Kwaśniewski. Początek o godz. 20.00.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #366 dnia: Października 12, 2007, 09:14:54 pm »
0
Oglądaliście debatę? Moim skromnym zdaniem Tusk zmiażdżył Kaczyńskiego profesjonalizmem i przede wszystkim spokojem.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Nope

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 7132
  • Płeć: Mężczyzna
  • we're all mad here
  • Respect: +32
Odp: Polityka
« Odpowiedź #367 dnia: Października 12, 2007, 09:22:32 pm »
0
hmm, przespałem w połowie, potem byłem zaspany, i przegapiłem kuwa...

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Polityka
« Odpowiedź #368 dnia: Października 12, 2007, 09:24:05 pm »
0
Mam podobne wrażenie jak Zqyx. No i miałem wrażenie, że tylko Tusk odpowiada na zadane pytania. Kaczyński chyba nie miał zbytnio pomysłu na tą debatę. Odnoszę wrażenie, że bardziej mu zależało na pokazaniu Tuskowi swojej wyższości niż na rzeczowym podejściu do poruszanych zagadnień.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #369 dnia: Października 12, 2007, 09:28:17 pm »
0
Odnoszę wrażenie, że bardziej mu zależało na pokazaniu Tuskowi swojej wyższości niż na rzeczowym podejściu do poruszanych zagadnień.

Gdy się nie ma nic do powiedzenia,to taktyka przerywania jest najlepsza. Pokazał "kulturę". Trochę szkoda,że Skowroński nie umiał zapanować nad rozmówcami,ale ogólnie poleciały piórka :D

Brak mi debaty programowej,jest show,a to nie zawsze się sprawdza.
Oglądałem debatę Kwaśniewski - Kaczyński wcześniej i mimo,że zwycięstwo Kwaśniewskiego było widoczne,to mówiąc pojęciami z boksu - dziś Kaczyński leżał po pierwszej rundzie,a w pojedynku z Kwaśniewskim przegrał dopiero na punkty. Wyraźnie,ale na punkty.
To co dziś zrobił Tusk,to był nokaut.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline chevantonGNR

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1141
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1
Odp: Polityka
« Odpowiedź #370 dnia: Października 12, 2007, 09:42:19 pm »
0
Ja nie wiem gdzie ty widziałeś tam choć w jednym momencie przewage Kwaśniewskiego, kierujesz się chyba tylko tym że on był byłym prezydentem i zwyciestwo mu sie nalezy, poza tym Kwaśniewski jest przydupasem Putina :lol:

A co do dzisiejszej debaty to nie wiem skąd Tusk wziął taką hołotę,  którą mial za plecami

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #371 dnia: Października 12, 2007, 09:44:05 pm »
0
A co do dzisiejszej debaty to jestem skąd Tusk wziął taką hołotę. którą mial za plecami

Na pewno z innego miejsca niż Kaczyński swoją hołotę :P

Człowiek,który twierdzi,że zasady zobowiązują mówił:

1. Nie będę premierem gdy mój brat będzie prezydentem
2. Nie będzie koalicji z Samoobroną.
Dziękuję za uwagę.

Wcześniejsze zwycięstwo Kwaśniewskiego na pewno nie było tak okazałe,jak dzisiejsze Tuska,ale mimo,iż nie "prezydent wszystkich Polaków" nie cieszy się moją sympatią,to obiektywnie oceniając był lepszy od Kaczyńskiego.

A dziś Tusk pokazał Kaczyńskiemu jego miejsce. I mam nadzieję,że za tydzień również wyborcy to zrobią.

Polska może być rządzona przez ludzi,którzy nie widzą w każdym wroga.
PO nie musi prosić złodziei i aferzystów o poparcie :P
« Ostatnia zmiana: Października 12, 2007, 09:49:37 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline chevantonGNR

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1141
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1
Odp: Polityka
« Odpowiedź #372 dnia: Października 12, 2007, 09:47:00 pm »
0
Na pewno jego hołota była bardziej kulturalna i nie wydzierała się aby tylko uniemożliwić w pewnych momentach coś powiedzieć, poza tym gdyby nie te nieustanne śmiechy z kaczora to Tusk już dawno nie wytrzymał nerwowo ;)

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #373 dnia: Października 12, 2007, 09:53:21 pm »
0
Tusk już dawno nie wytrzymał nerwowo ;)

Różnica polegała na tym,że Tusk mówił konkretnie,no i słuchał przeciwnika.a Kaczyński uciekał się do frazesów i populizmu,
 Kaczyński tuż po tym,jak Tusk powiedział,że gdyby chciał zawrzeć koalicję z LiDem,to by ją zawarł w tym Sejmie w ramach konstruktywnego wotum nieufności zapytał czy Tusk zawrze koalicję z LiDem. Cóż,widać tak jest zaprogramowany,żeby przede wszystkim mówić w kółko to samo,a nie słuchać. Ale to już jego problem.
Rewolucja moralna ramię w ramię z Lepperem,aferzystami i złodziejami. Pozazdrościć ;)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline artbledo

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 667
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +3
Odp: Polityka
« Odpowiedź #374 dnia: Października 12, 2007, 10:10:13 pm »
0

Tusk  bardzo  mi  zaimpnował ;)
Gn'Ration !