Ankieta

Na kogo zagłosujesz w wyborach parlamentarnych 15 października?

Prawo i Sprawiedliwość
0 (0%)
Koalicja Obywatelska
4 (33.3%)
Trzecia Droga (PSL + Hołownia)
1 (8.3%)
Lewica
0 (0%)
Konfederacja
5 (41.7%)
Inna partia
1 (8.3%)
Nie pójdę na wybory
1 (8.3%)
Oddam nieważny głos
0 (0%)

Głosów w sumie: 12

Głosowanie skończone: Października 15, 2023, 01:30:16 pm

Autor Wątek: Polityka  (Przeczytany 412152 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline eXtreme

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1917
  • Płeć: Mężczyzna
  • sick love never dies!
  • Respect: +218
Odp: Polityka
« Odpowiedź #810 dnia: Sierpnia 28, 2012, 04:15:45 pm »
0
A wiesz może w jakich formacjach/oddziałach służyli dziadkowie? Pytam z ciekawości, a zarazem z obowiązku historyka heh ;)

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Polityka
« Odpowiedź #811 dnia: Sierpnia 28, 2012, 05:22:10 pm »
0
To mój dziadek od strony mamy: 28 sierpnia 1939 roku został zmobilizowany do 3 Pułku Pancernego w Warszawie. W stopniu plutonowego brał udział w obronie stolicy jako dowódca radiostacji.
A od strony taty, to nie wiem, ale wiem, że zasadniczą służbę odbył w 7 Pułku Artylerii Ciężkiej.

Najważniejsze jest to, że dla tych wszystkich ludzi polityka nie była najważniejsza. Chodziło o to, by wypieprzyć stąd wroga i tyle.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline eXtreme

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1917
  • Płeć: Mężczyzna
  • sick love never dies!
  • Respect: +218
Odp: Polityka
« Odpowiedź #812 dnia: Sierpnia 28, 2012, 07:11:10 pm »
+2
Wypędzenie wroga tego zza Odry, jak i tego czerwonego. Widzę, że masz tradycje rodzinne typowo niepodległościowe, i dobrze :) A co do flagi i godła to ja będę bronił tych symboli aż do śmierci. Nie jestem i nigdy nie byłem nacjonalistą, mimo iż jestem całkowitym antykomunistą. Ale nie wyobrażam sobie państwa naszego bez symboli, które utorowały jego historię i symboli, o które walczyli nasi przodkowie, w wielu przypadkach bezimienni bohaterowie. Tak się składa, że dziś mija 66 rocznica zamordowania Danuty Siedzikówny ps. Inka, sanitariuszki V Wileńskiej Brygady mjr "Łupaszki". Gdy mordowano ją w ubeckich kazamatach wykrzyknęła piękne słowa: "Niech żyje Polska! Niech żyje Łupaszko!". W przekonaniu żołnierzy wyklętych Polska to był kraj, gdzie powiewa biało-czerwona flaga bez symboli sierpa i młoda, a biały orzeł dzierży na głowie złotą koronę. Dwa symbole, które zawsze i wszędzie będą kojarzone z Państwem Polskim. I nikt tego nie wymaże ani nie zmieni, nawet Palikot, którego nota bene w wielu kwestiach popieram.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 28, 2012, 07:12:49 pm wysłana przez eXtreme »

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Polityka
« Odpowiedź #813 dnia: Sierpnia 28, 2012, 09:54:14 pm »
0
Mogę się tylko wszystkimi czterema łapami podpisać pod tym co napisał eXtreme :)
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Polityka
« Odpowiedź #814 dnia: Sierpnia 29, 2012, 01:07:28 pm »
0
No ja tam nie neguje symboli. Tylko, żebyśmy się zrozumieli: Ja uważam, że bardziej patriotyzm pokazujemy, gdy staramy się o to, by w Polsce było lepiej, a nie wtedy kiedy stajemy na baczność przed flagą. wtedy pokazujemy szacunek do symboli i historii, ale patriotyzm to ciągłą walka o poprawę sytuacji w Polsce.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline eXtreme

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1917
  • Płeć: Mężczyzna
  • sick love never dies!
  • Respect: +218
Odp: Polityka
« Odpowiedź #815 dnia: Września 08, 2012, 03:52:43 pm »
0
http://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/akcja-kukiza-nabiera-rozpedu-jest-gotowy-zablokowa,1,5239449,wiadomosc.html
Ciekawi mnie, czy on sam wierzy w ideę tego projektu. Tyle to już się o tym mówiło, a ten sam beton jak zasiadał tak zasiada dalej na Wiejskiej :/
« Ostatnia zmiana: Września 08, 2012, 03:54:16 pm wysłana przez eXtreme »

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Polityka
« Odpowiedź #816 dnia: Września 08, 2012, 05:18:41 pm »
0
Bo generalnie to zajmowali się tym politycy.

no a jak wiadomo to wszystkie partie polityczne popierają JOW.. ale tylko do momentu, w którym osiągają władzę

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Polityka
« Odpowiedź #817 dnia: Września 09, 2012, 12:55:19 pm »
0
Na fajny związek wyrosła Solidarność - jak chcesz zrobić rozróbę, to dzwonisz po nich :)
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline eXtreme

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1917
  • Płeć: Mężczyzna
  • sick love never dies!
  • Respect: +218
Odp: Polityka
« Odpowiedź #818 dnia: Września 10, 2012, 07:10:51 pm »
0
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/korwin-mikke-znow-szokuje-chce-wiezienia-dla-monik,1,5242506,wiadomosc.html
Pokłosie niedawnej afery pana "nie-faszysty".
-----------

http://biznes.onet.pl/kaczynski-coraz-wiecej-ludzi-robi-zakupy-w-biedron,18490,5270487,1,news-detal
Czyli pan prezes dalej uważa, że Biedronka to sklep "dla tych biedniejszych"...
« Ostatnia zmiana: Października 07, 2012, 05:39:04 pm wysłana przez eXtreme »

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2209
    • As Koncertowy
Odp: Polityka
« Odpowiedź #819 dnia: Listopada 10, 2012, 03:24:53 pm »
0
Kot Hank zajął trzecie miejsce w wyborach do senatu w stanie Wirginia :lol:

http://newsfeed.time.com/2012/11/09/hank-the-cat-places-third-in-virginia-senate-race/

fiołek

  • Gość
Odp: Polityka
« Odpowiedź #820 dnia: Listopada 26, 2012, 10:49:40 pm »
0
Tymczasem niegdyś wyśmiewany Roman Giertych odkąd zaczął popierać PO i krytykować PIS stał się wielkim politycznym autorytetem. Dzisiaj z Lisem stworzyli takie kółko wzajemnej adoracji, że aż chcialo sie żygać  :sorcerer:

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3750
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #821 dnia: Listopada 26, 2012, 11:25:55 pm »
0
Pamiętam jak była ta cała afera Orlenowska z Cimoszewiczem, Jarucką i coś było na temat jakiś zeznań Jaruckiej przeciwko Cimoszewiczowi już w tej chwili nie pamiętam o co dokładnie chodziło, ale generalnie Giertych w jednym wywiadzie powiedział, że jeżeli JArucka rzeczywiście kłamała to on nie ma nic przeciwko temu, żeby została podciągnięta do odpowiedzialności, tylko, że chyba zapomniał wtedy, że była ona w zagrożonej ciąży.
A co do dzisiejszego programu no to byłem zdumiony, jak dawał do zrozumienia, że to on sam opuścił rząd gdy przekonał się jakim człowiekiem jest Kaczyński, z tego co ja pamiętam to kiedy ta cała koalicja się sypała a Lepper i Kaczyński byli już w ogromnym sporze to właśnie on jako ostatni walczył o to, żeby koalicja przetrwała (podobnie było jak Lepper pierwszy raz został wyrzucony z rządu)..ale cóż się dziwić przyspieszone wybory gdy ma się jakieś 3% poparcia

Offline Kirzen

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 734
  • Respect: +101
Odp: Polityka
« Odpowiedź #822 dnia: Listopada 26, 2012, 11:26:16 pm »
0
Normalnie jak u Orwella: Jak toczymy wojnę z Eurazją to zawsze ją z nimi toczyliśmy. Pamięć zbiorowa po prostu wyparowuje w parę chwil  :facepalm:

Offline cravenciak

  • Newsman
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3596
  • Respect: +1424
Odp: Polityka
« Odpowiedź #823 dnia: Stycznia 17, 2013, 02:00:55 am »
+1
http://www.sadistic.pl/muzulmanie-we-francji-w-busie-miejskim-w-roku-2010-vt167878.htm
http://www.sadistic.pl/egzekwowanie-szariatu-w-londynie-vt168481.htm
http://www.sadistic.pl/islamscy-terrorysci-w-niemczech-vt168193.htm

A tego jest coraz więcej i więcej!, Na szczęście Francuski rząd ponoć podjął już kroki "odmuzułmaniania" Francji m.in. zmniejszając o 83% dotacje dla imigrantów. Osobiście jestem przerażony skalą islamizacji w Europie i mam nadzieję, że nas to nie dotknie w takim stopniu, jak Wielką Brytanię, Niemcy, Francję czy Skandynawię.

Powyższa treść nie ma na celu dyskryminowania nikogo na tle religijnym czy rasowym (po obejrzeniu Homeland nawet zacząłem się trochę interesować tamtejszą kulturą), ale nakreślenie jak poważny to jest problem. Najprostszym i najbardziej czytelnym przykładem jest duńskie miasteczko, którego nazwy nie pamiętam. W miasteczku tym w chwili obecnej muzułmanie stanowią większość w radzie miejskiej i niedawno przegłosowali pomysł postawienia w centrum miasta choinki na święta, co było odwieczną tradycją mieszkańców. Niektórzy sobie z tego nie zdają sprawy, ale jeżeli my (Polacy) pozwolimy im wejść "do naszych domów", to kto wie, czy za kilkanaście lat nadal będziemy mogli w jakimkolwiek mieście obejrzeć jeszcze szopkę wigilijną. Czas otworzyć oczy i zastanowić się nad tym wszystkim.

Buckethead

  • Gość
Odp: Polityka
« Odpowiedź #824 dnia: Stycznia 17, 2013, 10:30:31 am »
0
W Polsce do islamizacji nie dojdzie, o to jestem spokojny.