Ankieta

Na kogo zagłosujesz w wyborach parlamentarnych 15 października?

Prawo i Sprawiedliwość
0 (0%)
Koalicja Obywatelska
4 (33.3%)
Trzecia Droga (PSL + Hołownia)
1 (8.3%)
Lewica
0 (0%)
Konfederacja
5 (41.7%)
Inna partia
1 (8.3%)
Nie pójdę na wybory
1 (8.3%)
Oddam nieważny głos
0 (0%)

Głosów w sumie: 12

Głosowanie skończone: Października 15, 2023, 01:30:16 pm

Autor Wątek: Polityka  (Przeczytany 411825 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #525 dnia: Stycznia 09, 2008, 08:57:58 am »
0
Przecież to Tusk im obiecywał cud. MIIŁOŚCIĄ! - z Ciebie za to kipi czysta nienawiść wobec PO. Takiej PiSowskiej nienawiści  wobec wszystkiego,co nie jest PiSem większość Polaków,nie tylko popierających PO, miała po prostu serdecznie dość 21 pażdziernika.

Słowa w radiu - tłumaczyłem. Dla mnie bardziej przekonujące są słowa 4 osób niż jednej.

Marek Borowski jest w opozycji. Opozycja z zasady raczej nie zgadza sie ze stanowiskiem rządu. Jestem ciekaw,jaki on ma pomysł na uzdrowienie służby zdrowia,bo zakładam,że potrafi coś więcej niż jedynie skrytykować. W Polsce mamy miliony samozwańczych lekarzy,trenerów i ludzi,którzy wszystko wiedzą lepiej i krytykują kogo się da. Mimo,że nie pałam sympatią do polityków lewicy,to jednak chciałbym wierzyć,że Borowski ma jakąś wizję poprawy sytuacji w służbie zdrowia.

"Krzysztof Bil-Jaruzelski, kandydat Lewicy i Demokratów:

- Moje ugrupowanie nie precyzuje programu w sprawach służby zdrowia aż w tak drobnych szczegółach. Ale popieram to, co głosi Platforma. To rynek powinien regulować sieć szpitali."   http://miasta.gazeta.pl/bialystok/1,69245,4580773.html

Skoro tak to znaczy,że LiD popiera rzekomy chaos,o którym mówił Borowski

Religa - O ile mi wiadomo,podobnie jak Zyta Gilowska Religa początkowo popierał PO. Dlatego jego program naprawy służby zdrowia jest bliski tej partii i nie powinno to nikogo dziwić.

Underman - Są rzeczy w Polsce,których bez sprzyjającego rządowi prezydenta załatwić się po prostu nie da. A o tym,że Lech jest lojalny tylko wobec swojego brata wiadomo nie od dziś. Tak,czy inaczej jakoś będą musieli się porozumieć.

Budżet - i bardzo dobrze,nie będzie pretekstu do odwołania Sejmu !
« Ostatnia zmiana: Stycznia 09, 2008, 09:11:17 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Wojo

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1963
  • Płeć: Kobieta
  • fade away
  • Respect: +195
Odp: Polityka
« Odpowiedź #526 dnia: Stycznia 09, 2008, 04:11:55 pm »
0
Przeciwnie. Jak chcesz mogę Ci napisać wszystko to, czego w Pisie mi się nie podoba. Natomiast to Ty traktujesz PO z jkiś irracjonalnym uwielbieniem. Nie dostrzegasz żadnych minusów
To, że jeden poseł czy kto tam z Lidu popiera program PO nie znaczy że cała partia go popiera.
Skoro zarówno PiS ja i PO mają takie same pomysły na służbę zdrowia to na czym ma polegać CUD?

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #527 dnia: Stycznia 09, 2008, 07:44:27 pm »
0
Ok,więc napisz,co nie podoba Ci się w PiS. :)

to na czym ma polegać CUD?- na realizacji chociażby ;)

Natomiast to Ty traktujesz PO z jkiś irracjonalnym uwielbieniem. - nie zauważyłem,po prostu jestem uczulony na PiS ;)
Dziś np. nie spodobała mi się kwestia związana z Kopacz. Skoro się nie spisała powinna wylecieć.
 
« Ostatnia zmiana: Stycznia 09, 2008, 07:47:09 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Wojo

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1963
  • Płeć: Kobieta
  • fade away
  • Respect: +195
Odp: Polityka
« Odpowiedź #528 dnia: Stycznia 11, 2008, 11:01:04 am »
0
Przede wszystkim PiS to nie jest partia moich marzeń. Głosowałem na nią, bo obecnie w Polsce nie ma dla niej żadnej alternatywy. Nie było po prostu na kogo zagłosować.

PO- większość z nich to sejmowi wyjadacze, którzy w Sejmie siedzą  juz po kilka kadencji, tylko pod innymi szyldami. Charakteryzują się jedynie obietnicami. Pod względem populizmu dorównują Samoobronie,

LiD - na komuchów nigdy nie zagłosuje,

Samoobrona - przestępcy,złodzieje i populiści,

LPR - zanim Giertych dorwał się do przewodnictwa w LPR była to całkiem fajna partia. Niestety, ludzie pokroju pana Wierzejskiego zrobili z niej pośmiewisko

PSL- polityczna prostytutka. W koalicje pójda z każdym, byle się dorwać do koryta.

Więc Zqyx sam widzisz, że przynajmniej dla mnie PiS było jedyną partią na którą mógłbym zagłosowac.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #529 dnia: Stycznia 11, 2008, 11:12:42 am »
0
Ciekawa charakterystyka,w dużym stopniu zgodna z moją własną oceną :)
Piszesz,że PiS nie jest partią Twoich marzeń. Dlaczego? Jakie są jej minusy i jaka byłaby w sensie programowo-osobowościowym partia Twoich marzeń ?
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Wojo

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1963
  • Płeć: Kobieta
  • fade away
  • Respect: +195
Odp: Polityka
« Odpowiedź #530 dnia: Stycznia 11, 2008, 12:44:13 pm »
0
Przede wszystkim do programu nie mam aż tak wielkich zastrzeżeń, jak do osób, które próbowały go realizować.

I nie odkryje tutaj Ameryki jeśli powiem, że postawa pani Fotygi była fatalna. Moim zdaniem nie miała wiele do powiedzenia za granicą (o wszystkim decydowali Kaczyńscy, dzięki temu politykę zagraniczną oceniam pozytywnie) ale samo jej zachownaie, brak kompetencji sprowadza się do tego, że nawet najwięksi sympatycy PiSu mają jej dość.

Niestety, muszę to powiedzieć, żeby byc uczciwym, ale były minister Ziobro (może miał dobre intencje) nie poradził sobie z odpowiiedzialnoscią i dzisiaj mu po prostu już nie wierze.

Co by nie mówić CBA też nie zdało egzaminu.

Lechu też nie działa tak aktywnie jak zapowiadał, ale co by nie mówic i tak jest o wiele lepszy niż Kwaśniewski i Tusk (gdyby był)

Partia moich marzen? Ciężko powiedzieć...Chyba musiałbym założyć własną :)

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1485
Odp: Polityka
« Odpowiedź #531 dnia: Stycznia 14, 2008, 06:51:43 pm »
0
Była wicepremier i minister finansów w rządzie PiS Zyta Gilowska zrezygnowała z mandatu poselskiego. Do Kancelarii Sejmu wpłynął wniosek w tej sprawie. Przyczyny rezygnacji nie są do końca znane. Mówi się, że na decyzję posłanki wpłynęły względy osobiste. Według polityków PiS rezygnacja byłej wicepremier motywowana jest stanem zdrowia. Miejsce Gilowskiej w ławach poselskich PiS ma zająć Jan Filip Libicki.

Więcej tutaj bądź tutaj.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #532 dnia: Stycznia 18, 2008, 03:17:48 pm »
0
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Wojo

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1963
  • Płeć: Kobieta
  • fade away
  • Respect: +195
Odp: Polityka
« Odpowiedź #533 dnia: Stycznia 18, 2008, 03:46:34 pm »
0
tak samo jak kolejne niedotrzymane bajeczki Tuska. Nawet nauczycele są już przeciwko niemu.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #534 dnia: Stycznia 19, 2008, 08:47:50 am »
0
A co tworzenie partii przez Rydzyka ma wspólnego z Tuskiem? :P
Pewien mówca rzymski Katon Starszy na końcu każdej swojej wypowiedzi na dowolny temat mówił: "Kartaginę trzeba zniszczyć".
Czy współcześnie pewien mówca forumowy nie uważa,że Kartaginę zastąpił u niego Tusk ? ;)

Dla mnie partia tworzona przez księdza,to zły pomysł. Dlaczego? Ano dlatego,że nie powinno się tego łączyć. Mamy "rozdział Kościoła od państwa" i powinno tak zostać. A tworzenie partii przez Rydzyka pomoże "lewej nodze".
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Wojo

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1963
  • Płeć: Kobieta
  • fade away
  • Respect: +195
Odp: Polityka
« Odpowiedź #535 dnia: Stycznia 19, 2008, 09:47:54 am »
0
Powiedziałeś, że Cie nie dziwi tworzenie partii przez Rydzyka. Mnie też. Tak samo jak nie dziwi mnie to, że Donek po raz kolejny nie radzi sobie z rzeczywistością. Wczoraj były manifestacje nauczycieli w Warszawie i o tym napisałem. W końcu to temat o polityce nie?

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2209
    • As Koncertowy
Odp: Polityka
« Odpowiedź #536 dnia: Stycznia 19, 2008, 12:18:06 pm »
0
A mi się podobają słowa wicepremiera Pawlaka do żon górników, że to nie PRL i rząd nie będzie rozdawał pieniędzy tym kto głośniej krzyczy. Żeby zasłużyć na podwyżkę to trzeba mieć jakieś merytorycznie przygotowany wniosek i przekonujące argumenty (to samo się tyczy nauczycieli), a nie organizować protesty. Skrzyknąć się i przyjechać do W-wy to każdy umie. Wg mnie to w tych wszystkich manifestacjach za dużo do powiedzenia mają związki zawodowe, których członkowie często wogóle nie pracują zawodowo, tylko mają etaty jako zawodowi działacze. Mącą biednym ludziom we łbach a Ci jak barany posłusznie ich słuchają.

Nie chcę przez to powiedzieć, że podwyżki się tym grupom zawodowym nie należą, co to to nie. Ale skoro nie ma pieniędzy w budżecie, od kilkunastu lat mamy deficyt, to ja rozumiem obecny rząd że nie chce pogłębiać dziury budżetowej. A wymuszanie podwyżki dla samej podwyżki jest wg mnie niestosowne, a tak to w tej chwili wygląda.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #537 dnia: Stycznia 20, 2008, 06:30:01 am »
0
Właśnie,najczęściej podburzają ludzi związki zawodowe,które mają w tym własny interes np. są związane z jakąś opcją polityczną. Co do górników - o ile wiem tam pieniądze rozdziela Kompania Węglowa na podstawie zysków. Im dłużej trwa strajk,tym zysk mniejszy = strzelają sobie w stopę.
Jak mówiłem wcześniej - najpierw trzeba zbilansować budżet. Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Im więcej będzie pieniędzy w budżecie,tym więcej ( potencjalnie) będzie ich dla nauczycieli,służby zdrowia,czy górników,ale na to potrzeba czasu.

A związki często tylko szkodzą interesom reprezentowanych przez siebie pracowników.

Podwyżki są potrzebne - nie znam nikogo,kto powiedziałby,że zarabia w sam raz,albo za dużo. Ale trzeba to robić mądrze,z głową,a nie temu,kto więcej wyszarpie.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Wojo

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1963
  • Płeć: Kobieta
  • fade away
  • Respect: +195
Odp: Polityka
« Odpowiedź #538 dnia: Lutego 12, 2008, 10:40:00 am »
0
http://www.tvn24.pl/0,1534263,wiadomosc.html


No i to ma być to tanie państwo? Przecież to kropla z morzu. Populizm w najczystszej postaci. Tani chwyt.
Mówisz o kropli w morzu,jasne,to kropla w morzu,ale bez kropel nie ma morza. A PiS robił wszystko,by tych kropel było jak najmniej zgodnie z zasadą ,że po nas choćby potop. Poza tym populistą w tym akurat przypadku był Brudziński,który skłamał mówiąc o ciągłym wykorzystywaniu samolotu przez Tuska. Naprawdę tego nie widzisz? Trudno mi w to uwierzyć.



Tymczasem jak podały wczoraj wydarzenia Tuski tylk raz leciał rejsowym samolotem! Pozostałe 10 razy to był samolot rządowy! Nawet tutaj nie dotrzymał swoich obiecanek.
« Ostatnia zmiana: Lutego 12, 2008, 10:43:22 am wysłana przez Wojo »

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #539 dnia: Lutego 12, 2008, 10:55:04 am »
0
<a href="http://pl.youtube.com/watch?v=Ej4HnCgapFU" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://pl.youtube.com/watch?v=Ej4HnCgapFU</a>
  :D :D :D
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"