Ankieta

Na kogo zagłosujesz w wyborach parlamentarnych 15 października?

Prawo i Sprawiedliwość
0 (0%)
Koalicja Obywatelska
4 (33.3%)
Trzecia Droga (PSL + Hołownia)
1 (8.3%)
Lewica
0 (0%)
Konfederacja
5 (41.7%)
Inna partia
1 (8.3%)
Nie pójdę na wybory
1 (8.3%)
Oddam nieważny głos
0 (0%)

Głosów w sumie: 12

Głosowanie skończone: Października 15, 2023, 01:30:16 pm

Autor Wątek: Polityka  (Przeczytany 412630 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wojo

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1963
  • Płeć: Kobieta
  • fade away
  • Respect: +195
Odp: Polityka
« Odpowiedź #510 dnia: Stycznia 08, 2008, 02:02:41 pm »
0
Jako opozycja mieli co namnej dwa lata na opracowanie swojego kompleksowego programu ochroony zdrowia. Więc nie mów, że nie mieli czasu.
W Polsce nie ma ważniejszego obecnie problemu niż uzdrowienie służby zdrowia. A co robi Tusk? No właśnie - nic. Nawet nie raczył się z nimni spotkać. Powiedz dlaczego? Może ważniejsze jest dla niego poggać sobie w piłke przed kamerami.
No tak, ale to jest przecież świetny rząd bo premier jest tak szlachetny i prawie nie lata rządowym samolotem

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #511 dnia: Stycznia 08, 2008, 02:16:01 pm »
0
W Polsce nie ma ważniejszego obecnie problemu niż uzdrowienie służby zdrowia.  - bzdura

Jest kilka równie ważnych problemów,na czele z uzdrowieniem budżetu. Bez racjonalnego budżetu pieniędzy nie będzie. PiS umiał wydawać ,głównie na swoje potrzeby. PO liczy i dobrze,że liczy,bo problemów służby zdrowia ,edukacji,górnictwa,hutnictwa,czy reformy finansów publicznych,oraz kwestii emerytur pomostowych  i.t.d nie da się załatwić w bez pieniędzy i na szybko.
Pamiętasz losy ustawy "203" ? Uchwalona w pośpiechu,pod presją.

PO nie tylko liczy,ale i szuka pieniędzy. Przede wszystkim jednak patrzy w przyszłość,tak,bu nie wydawać dziś pieniędzy,które jutro mogą okazać się niezbędne.
Jeszcze raz powtórzę - jeśli deficyt się powiększa,to musi nastąpić krach. PO chce tego uniknąć.

Pieniądze na służbę zdrowia są,ale najczęściej chorzy zostawiają je w prywatnych gabinetach lekarskich,biednych lekarzy przyjmujących po godzinach,za ciężką kasę której nikt nie liczy,więc nie mów,że największym problemem jest brak pieniędzy w służbie zdrowia.



Kopacz mówiła, że w jej programie nie ma planów kolejnego oddłużania szpitali, ale projekt ich restrukturyzacji i przekształcenia w spółki prawa handloweg
- i bardzo dobrze,bo jeśli będą działały jak spółki,co nie oznacza,że nie będą mogły podpisywać kontraktu z NFZ;jak straszył PiS;to zarządzającym będzie zależało na zysku spółki dla własnego dobra,oddłużaliśmy wszystko w nieskończoność,teraz trzeba innych rozwiązań

Minister podkreśliła też, że jest przeciw współpłaceniu za usługi medyczne przez pacjentów. Chciałaby jednak, by system został zasilony przez ubezpieczenia dodatkowe. Jak powiedziała, Polacy wydają na prywatną ochronę zdrowia 20 mld zł.
- otóż to,czyli pieniądze są,ale na dziś wygląda to także gdy kończy się kontrakt z NFZ najlepiej,żeby szpital był zamknięty,bo przyjmując nowych pacjentów generuje straty,po przekształceniu szpitali w spółki kontrakty z NFZ będą nadal obowiązywać,a niezależnie od tego po wyczerpaniu możliwości kontraktowych szpital będzie mógł nadal leczyć ludzi,za opłatą - dziś nie ma takiego prawa

Krótko mówiąc - PO zna sposób na rozwiązanie problemu,ale nie zrobi tego w tydzień.

Widzę,że wolisz kpić niż dyskutować na argumenty,no,ale cóż,będę próbował dalej.POzdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 08, 2008, 02:20:13 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Wojo

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1963
  • Płeć: Kobieta
  • fade away
  • Respect: +195
Odp: Polityka
« Odpowiedź #512 dnia: Stycznia 08, 2008, 02:20:50 pm »
0
Bzdura. Budżet w porównaniu do lat poprzednich ma się dobrze. Plasuje się na deficycie ok 30 mld zł i w żadnym wypadku nie grozi nam żaden krach. Dzięki Pisowi. Zobaczymy co będziesz mówił jak pozamykają nam szpitale. Bo jakoś zamknięte szkoły mnie nie przerażają. Nauczycielom tym nierobom nie nalezą się żadne podwyżki.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #513 dnia: Stycznia 08, 2008, 02:28:18 pm »
0
Jakby nie było nauczycieli,to lekarzy by też nie było,bo jednak ktoś ich musiał czegoś nauczyć. Ale ten związek przyczynowo-skutkowy jak widać jest Ci nieznany ;)
Budżet ma się dobrze dzięki PiSowi ? Kawał stulecia. Cóż,nie chcę się w to wgłębiać,skoro i tak masz swoją jedynie słuszną wizję.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Wojo

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1963
  • Płeć: Kobieta
  • fade away
  • Respect: +195
Odp: Polityka
« Odpowiedź #514 dnia: Stycznia 08, 2008, 02:35:03 pm »
0
 Problem nauczycieli w porównaniu do służby zdrowia jest błachy.NIech sobie nauczyciele postrajkują - przyjdą nowi. Bo róźnica między lekarzmi a nuuczycieliami jest taka że tych drugich ma kto zastąpić!
"Jakby nie było nauczycieli,to lekarzy by też nie było,bo jednak ktoś ich musiał czegoś nauczyć" hehe. Póki co medecyny uczą na studiach. Wię c to nie ta bajka.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #515 dnia: Stycznia 08, 2008, 03:49:34 pm »
0
Ale,żeby pójść na studia,to najpierw trza skończyć podstawówkę,gimnazjum i liceum. A bez nauczycieli to nie możliwe. Zresztą spróbuj pouczyć ok. 30 - osobową grupę przez 45 minut i naucz ich czegoś. Potem pogadamy o nieróbstwie nauczycieli ;)
Ja mam za sobą tę "przyjemność" i ciesżę się,że nie muszę sobie szarpać nerwów i niszczyć zdrowia w szkole.

Nie neguję wkładu lekarzy,bo oni potrzebni są choćby znerwicowanym nauczycielom,ale myślę,że w stosunku do tego,co robią i dostają " pod stołem" to jednak lekarze są uprzywilejowani. Dlatego edukacja na pierwszym miejscu. I dlatego popieram działania PO w tej sprawie.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Wojo

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1963
  • Płeć: Kobieta
  • fade away
  • Respect: +195
Odp: Polityka
« Odpowiedź #516 dnia: Stycznia 08, 2008, 03:55:56 pm »
0
Jakie działania?

A co z lekarzami, którzy nie biorą pod stolem?

"Ale,żeby pójść na studia,to najpierw trza skończyć podstawówkę,gimnazjum i liceum" -A  żeby być nauczycielem trzeba się najpierw urodzić. A poród odbiera lekarz  :P Widzisz, takim tokiem myślenia można się zapędzić w kozi róg

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #517 dnia: Stycznia 08, 2008, 04:04:38 pm »
0
Tego lekarza musi ktoś wykształcić. Zresztą nie ważne,bo tak to można aż do pocżątków świata dojść ;) Grunt w tym,że bez edukacji społeczeństwo jest ciemne i "wszystko kupi" - jak to powiedział jeden ze światłych ludzi PiS poseł Kurski.

Edukacja,służba zdrowia,wiele innych spraw - to wszystko jest ważne i to da się zrobić,ale powoli,stopniowo. PO "postawiła"
na edukację,chociaż nauczyciele i tak będą narzekać,bo dostali niecałe 10 % podwyżki łącznie z obnizką składki emerytalnej. Grunt,że jest pomysł. A tym pomysłem jest zbilansowanie budżetu. Bez tego nie dostaną ani nauczyciele,ani lekarze ,ani nikt inny.

Owszem,są lekarze,którzy nie biorą pod stołem i pewnie jest ich wielu. Ale mają prywatne gabinety,w których nikt nikt tak niaprawdę nie sprawdza ile zarabiają. Mogą zażyczyć sobie krocie. Nauczyciele już niekoniecznie.
Zresztą w służbie zdrowia największym problemem nie są zarobki lekarzy,ale przejadanie  pieniędzy przez NFZ,skandaliczne pensje personelu i.t.d , a naprawa tej sytuacji  wymaga olbrzymich środków finansowanych,których dziś nie ma. PO próbuje je chociaż znaleźć.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 08, 2008, 04:07:40 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Wojo

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1963
  • Płeć: Kobieta
  • fade away
  • Respect: +195
Odp: Polityka
« Odpowiedź #518 dnia: Stycznia 08, 2008, 04:08:39 pm »
0
Kurski tak nie powiedział

Budźet jest dobry. Najlepszy od kilku lat. Miałbyć cud,a nie ma niczego!

Zresztą to jest dobra wymówka. NIe damy, bo budżet jest zły.

Offline Sonia

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 202
  • Płeć: Kobieta
  • All Beauty Must Die
  • Respect: 0
Odp: Polityka
« Odpowiedź #519 dnia: Stycznia 08, 2008, 04:15:54 pm »
0
Ach te pisiory, wszędzie są i się plują.
Ktoś wie co u Antka M. vel Króla Teczek alias "Ty Ubeku Pier...ony"? :D
I don't believe in the existence of angels
But looking at you I wonder if that's true

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #520 dnia: Stycznia 08, 2008, 04:26:43 pm »
0
Wojo:

"Z tym Wehrmachtem to lipa, ale jedziemy w to, bo ciemny lud to kupi

    * Opis: słowa, które według dziennikarzy Tomasza Lisa, Wiesława Władyki, Tomasza Wołka i Katarzyny Kolendy-Zaleskiej zostały wypowiedziane przez Jacka Kurskiego przed nagraniem w studiu radia TOK FM programu porannego 14 października, 2005 r w odpowiedzi na pytanie Tomasza lisa "Dlaczego w ogóle zacząłeś z tym dziadkiem Tuska?". Jacek Kurski zaprzeczył, że wypowiedział te słowa ("To nieprawda. Tekst "z tym Wehrmachtem to lipa, ale idziemy w to, bo ciemny lud to kupi" jest wymyślony od początku do końca. Rozważania o graniu na ciemnocie snuł sam Tomasz Lis, a potem próbował przypisać mi swój sposób myślenia.") "

http://pl.wikiquote.org/wiki/Jacek_Kurski

No i niby masz rację,ale jeśli mówią coś cztery osoby,a jedna zaprzecza,to "# i nie ma dowodu, to jest bardzo poważna przesłanka, że taki dowód może istnieć..."  przynajmniej według logiki Kurskiego
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Wojo

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1963
  • Płeć: Kobieta
  • fade away
  • Respect: +195
Odp: Polityka
« Odpowiedź #521 dnia: Stycznia 08, 2008, 04:31:38 pm »
0
No i akurat się tak złożyło, że to radio i nikt tego nie nagrał?

Offline Nope

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 7132
  • Płeć: Mężczyzna
  • we're all mad here
  • Respect: +32
Odp: Polityka
« Odpowiedź #522 dnia: Stycznia 08, 2008, 05:31:54 pm »
0
przecież to logiczne że to spisek, c'nie?? układ chciał zdyskredytować posła Kurskiego, ale nie udało mu sie to... przecież to oczywista oczywistość :sorcerer:

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #523 dnia: Stycznia 08, 2008, 05:33:13 pm »
0
"Jeśli nie ma dowodu, to jest bardzo poważna przesłanka, że taki dowód może istnieć..." - dobrze,że nie został ministrem sprawiedliwości ;)  Rozmów przed i po programie z politykiem raczej z zasady się nie nagrywa.

PO o zdrowiu:
http://wiadomosci.onet.pl/1669805,11,item.html
« Ostatnia zmiana: Stycznia 08, 2008, 09:04:48 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Wojo

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1963
  • Płeć: Kobieta
  • fade away
  • Respect: +195
Odp: Polityka
« Odpowiedź #524 dnia: Stycznia 09, 2008, 08:20:52 am »
0
hah słowa niby padły w radiu, gdzie jest tyle mikrofonów i nikt tego nie nagrał!

Mamy do czynienia  z niezwykłym chaosem, nawet polityk którego nie lubie - marek Borowski powiedział, że PO nie ma żadnego pomysłu na służbę  zdrowia! A  rzecznik rządu powiedział, że najważniejszym problemem jest służba zdrowia. Sami Polacy we wszystkich sondażach problem służby zdrowia stawiaja na pierwsym miejscu.

A prof. Zbigniew Religa powiedział, że przygotowywane zmiany to są skopiowane jego pomysły.
Wczoraj Monika Olejnik pytała Nowaka czym proponowane zmiany przez PO różnią się od tych zmian PiSu? Oczywiście nie  umiał odpowiedzieć.

Underman\prosił o pomoc prezydenta. Po co? Przecież to Tusk im obiecywał cud. MIIŁOŚCIĄ!

Aha. Sejm już uchwalił budzet na 2008 rok!
« Ostatnia zmiana: Stycznia 09, 2008, 08:31:42 am wysłana przez Wojo »