Ankieta

Na kogo zagłosujesz w wyborach parlamentarnych 15 października?

Prawo i Sprawiedliwość
0 (0%)
Koalicja Obywatelska
4 (33.3%)
Trzecia Droga (PSL + Hołownia)
1 (8.3%)
Lewica
0 (0%)
Konfederacja
5 (41.7%)
Inna partia
1 (8.3%)
Nie pójdę na wybory
1 (8.3%)
Oddam nieważny głos
0 (0%)

Głosów w sumie: 12

Głosowanie skończone: Października 15, 2023, 01:30:16 pm

Autor Wątek: Polityka  (Przeczytany 411704 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1485
Odp: Polityka
« Odpowiedź #330 dnia: Października 01, 2007, 05:35:18 pm »
0
Dzisiaj o godz. 20.00 debata: Kwaśniewski - Kaczyński. Ciekawie jak się obaj zaprezentują. Ja osobiście spodziewam się smaczków typu: "Panu to mogę nogę podać".

Offline Nope

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 7132
  • Płeć: Mężczyzna
  • we're all mad here
  • Respect: +32
Odp: Polityka
« Odpowiedź #331 dnia: Października 01, 2007, 06:02:39 pm »
0
bedzie ostro :D

Offline holas

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 159
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lama jakich malo :]
  • Respect: 0
    • Zdjęcia ze zlotów graczy www.reddragon.pl
Odp: Polityka
« Odpowiedź #332 dnia: Października 01, 2007, 11:10:52 pm »
0
bylo mietko :(
a tak liczylem na Spieprzaj Dziadu etc.  >:(
Wszyscy ludzie rodzą się z wyrokiem śmierci w kieszeni, jak powiadają mędrcy. Wszyscy ssą pokarm z piersi kostuchy.
Wszyscy pochylają głowę przed tą Milczącą Panią. Owa Władczyni Skryta w Cieniu unosi

Offline Nope

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 7132
  • Płeć: Mężczyzna
  • we're all mad here
  • Respect: +32
Odp: Polityka
« Odpowiedź #333 dnia: Października 02, 2007, 12:00:43 am »
0
no, spodziewałem sie więcej juchy, ale nie ma co narzekac, dobrze było :D :D
ale wiecie, porównując to co mówi kaczyński z tym co mówił Kwaśniewski, wniosek jest jeden - nie dosć że kaczor wysłowić sie czasami nie potrafi to jeszcze chwilami  pie****i tak bez ładu i składu że aż dupa boli...

Offline holas

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 159
  • Płeć: Mężczyzna
  • Lama jakich malo :]
  • Respect: 0
    • Zdjęcia ze zlotów graczy www.reddragon.pl
Odp: Polityka
« Odpowiedź #334 dnia: Października 02, 2007, 12:03:05 am »
0
Obawia sie koalicji PO LiD ale PO PiS nie bo bedzie na jego warunkach
narmalnie SZATAN!!!11 :D
Wszyscy ludzie rodzą się z wyrokiem śmierci w kieszeni, jak powiadają mędrcy. Wszyscy ssą pokarm z piersi kostuchy.
Wszyscy pochylają głowę przed tą Milczącą Panią. Owa Władczyni Skryta w Cieniu unosi

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #335 dnia: Października 02, 2007, 10:02:19 am »
0
"Gazeta Wyborcza": Platforma wygrała weekendowy pojedynek na konwencje - wynika z kolejnego sondażu codziennego PBS DGA dla "Gazety Wyborczej" i "Polityki".
Na PO chce głosować 36 proc. ankietowanych, na PiS 32 proc., na LiD - 15 proc. Tym razem do Sejmu weszłyby tylko trzy główne partie i Mniejszość Niemiecka. PO miałaby 205 mandatów, PiS - 170, LiD - 83, a Mniejszość - 2.

Zdaniem respondentów GfK Polonia i SMG/KRC telewizyjną debatę zwyciężył Aleksander Kwaśniewski
53 proc. telewidzów uznało, że debatę telewizyjną wygrał były prezydent Aleksander Kwaśniewski; 47 proc. oceniło, że zwycięzcą jest premier Jarosław Kaczyński - wynika z sondażu GfK Polonia dla dziennika "Rzeczpospolitej".
Zdaniem 46 proc. badanych debatę wygrał Aleksander Kwaśniewski, zaś w opinii 37 proc. respondentów zwyciężył Jarosław Kaczyński - wynika z sondażu SMG/KRC przeprowadzonego w poniedziałek wieczorem dla programu "Teraz My" w telewizji TVN i Faktów Radia RMF FM.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

SSolid

  • Gość
Odp: Polityka
« Odpowiedź #336 dnia: Października 02, 2007, 07:25:47 pm »
0
<a href="http://pl.youtube.com/watch?v=7cFUN2cVv_I" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://pl.youtube.com/watch?v=7cFUN2cVv_I</a>

<a href="http://pl.youtube.com/watch?v=qYgEV7qpnHg" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://pl.youtube.com/watch?v=qYgEV7qpnHg</a>

<a href="http://pl.youtube.com/watch?v=LPjGokZ35qg&amp;NR=1" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://pl.youtube.com/watch?v=LPjGokZ35qg&amp;NR=1</a>

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #337 dnia: Października 02, 2007, 07:36:08 pm »
0
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1485
Odp: Polityka
« Odpowiedź #338 dnia: Października 02, 2007, 07:40:02 pm »
0
Przynajmniej nas ta Pani poinformowała, że to Telewizja Publiczna sobie zaprasza gości, czyli w sumie kogo chce, a nie partie wyborcze wysyłają swoich przedstawicieli...
Wychodzi na to, że kto jest wrogiem obecnej władzy nie ma szans na wystąpienie w Telewizji Publicznej, bo jej prezes (czyt. przydupas Kaczyńskiego) woli przerwać i nie dopuścić do emisji programu niż pozwolić na krytykę rządu pana Premiera. A znając Korwin - Mikkego pewnie by trochę tam pojechał po Premierze.

http://www.tvn24.pl/-1,1523264,wiadomosc.html

EDIT: Gdyby wybory do parlamentu odbyły się dzisiaj, najwięcej głosów - 28 proc. - zdobyłoby Prawo i Sprawiedliwość. Na Platformę Obywatelską zagłosowałoby 21 proc. wyborców - wynika z sondażu TNS OBOP przeprowadzonego na zlecenie "Wiadomości".
Do Sejmu weszłaby jeszcze jedna partia - LiD. Chęć zagłosowania na nią deklaruje 12 proc.

Oznaczałoby to, że PiS miałoby 216 miejsc w Sejmie, PO - 157, a LiD 85 mandatów.
« Ostatnia zmiana: Października 03, 2007, 10:53:41 pm wysłana przez Hubik »

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #339 dnia: Października 05, 2007, 06:02:38 pm »
0
"Super Express": Prawo i Sprawiedliwość nie zwalnia tempa i wyrasta na lidera przedwyborczych sondaży. W wyborach zapowiada się również duża frekwencja, z sondażu PGB dla gazety wynika, że w wyborach chce wziąć udział 75 proc. Polaków.
Największą niespodzianką sondażu zdaje się być wynik Partii Kobiet (3,2 proc.), która po raz pierwszy osiągnęła lepszy wynik niż Samoobrona (3 proc.). W badaniach prowadzi PiS (34,7 proc.), przed PO (32,6 proc.), LiD (15,8 proc.). Ponad progiem znalazła się również LPR (5,5 proc.) wyprzedzając PSL (3,9 proc.).

Według wyników sondażu w przyszłym Sejmie znalazłoby się 193 posłów Prawa i Sprawiedliwości i 174 posłów Platformy Obywatelskiej. Trzecią siłą w parlamencie stałaby się Lewica i Demokraci (74 mandaty). Klub LPR liczyłby 17 posłów. Tradycyjnie Mniejszość Niemiecka uzyska 2 mandaty.

http://wiadomosci.onet.pl/wybory2007/1618327,news.html
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,4549446.html
 Sondaż PBS DGA dla "Gazety". Alarm dla Platformy Obywatelskiej: na półmetku kampanii wyborczej PiS dogania ją w Warszawie, która w założeniach partii Tuska miała być miejscem spektakularnej porażki Jarosława Kaczyńskiego i formowanej przez niego listy

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
http://serwisy.gazeta.pl/wybory2007/1,85057,4551591.html
Kto wygra w Waszym mieście ? ;)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Roxy

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2897
  • Płeć: Kobieta
  • ?
  • Respect: +4
Odp: Polityka
« Odpowiedź #340 dnia: Października 06, 2007, 10:18:40 am »
0
Zwątpić można, prawie wszędzie prowadzi PiS.
Nie potrafię zrozumieć, dlaczego ludzie chcą, żeby oni dalej rządzili Polską.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #341 dnia: Października 06, 2007, 10:29:52 am »
0
Zwątpić można, prawie wszędzie prowadzi PiS.
Nie potrafię zrozumieć, dlaczego ludzie chcą, żeby oni dalej rządzili Polską.

A może nie tyle zależy od ludzi,ile od prowadzących sondaże ? ;)

"Argument" za PiS - wzrośnie pensja minimalna,będzie waloryzacja emerytur i rent i.t.d - fajnie ? Pewnie,że fajnie dla milionów emerytów,rencistów i pracujących za głodowe pensje. Poparcie rośnie? Rośnie. Tyle,że ...jeśli wzrośnie pensja minimalna,to automatycznie ci,którzy zarabiają trochę powyżej pensji minimalnej dostaną w sumie po jakimś czasie kasę równą pensji minimalnej,a na to pewnie się nie zgodzą. W efekcie zażądają wiecej i.t.d ,i.t.d. , a budżet z gumy nie jest.
Owszem można przejeść PKB,tylko,że z tego nic nie wynika. Lepiej byłoby zmniejszyć zadłużenie zagraniczne,deficyt budżetowy,zmniejszyć olbrzymie koszty pracy i w ten sposób dać ludziom więcej pieniędzy. No,ale wybiera się najprostsze rozwiązania.
Obyśmy nie skończyli w połowie przyszłego roku,jak swego czasu Argentyna.

Można by w sumie uznać teraz,że jestem przeciwny podwyżkom rent,emerytur i pensji minimalnej. Sam dostaję pensję minimalną,widzę tez ile wynosi emerytura po 30 latach pracy,więc wiem,że to naprawdę nie są kokosy i ciężko za to wyżyć. Ale czym innym racjonalny wzrost świadczeń,a czym innym rozdawnictwo,o którym wiele sie mówi przed wyborami,a zapomina po wyborach,a nawet jeśli nie zapomina to zrzuca ciężar wypłacania tych świadczeń na następców,którzy wcześniej nie raz ostro protestowali przeciw tym zmianom.

Pensja minimalna i różne świadczenia są zbyt niskie w stosunku do potrzeb,ale mozna je podnieść,tylko niech ktoś to zrobi racjonalnie,z myślą o przyszłości,a nie tylko o kilku punktach %. Mimo podwyżki jestem nastawiony antypisowsko.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline krelke

  • Szara Eminecja | Wodopój
  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 9214
  • Płeć: Mężczyzna
  • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Respect: +249
    • Tomasz Krela
Odp: Polityka
« Odpowiedź #342 dnia: Października 06, 2007, 10:39:56 am »
0
Dlaczego ?! Bo mają dobre hasła i jednak najlepszego speca od marketingu politycznego w Polsce - Michała Kamińskiego... Poza tym opozycja w postaci PO jest słaba...nieporadna... nie jest wyrazista i nie ma takich ludzi jak np obecnie ma PiS (Kaczyński, Ziobro, Gosiewski, Gilowska, Religa)...ludzie patrzą w większości nie dalej niż poza koniec własnego nosa i nie widzą jak faktycznie działa PiS i do czego jego działania prowadzą / będą prowadzić...i jak to w makrostrukturach się przekłada...

Offline Roxy

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2897
  • Płeć: Kobieta
  • ?
  • Respect: +4
Odp: Polityka
« Odpowiedź #343 dnia: Października 06, 2007, 11:10:51 am »
0
Hasła hasłami, a fakty powinny mówić same za siebie. W czasie minionych dwóch lat PiS pokazał na co go stać i ilu obietnic przedwyborczych nie dotrzymał, w związku z tym wydawało mi się logiczne, że wyborcy tym razem nie dadzą się juz omamić ich obietnicami, ale jak widać jest inaczej.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #344 dnia: Października 06, 2007, 11:14:40 am »
0
Inna sprawa,że kampania u nas nie polega na tym,żeby przedstawić swój program,czy coś,tylko postraszyć przeciwnikiem...a w straszeniu akurat PiS jest dobry niestety. W straszeniu,w szukaniu wroga i.t.d.

P.S. ABW już u mnie puka do drzwi ;)

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

PiS może liczyć na 41 proc. poparcia, a PO na 32 proc. - wynika z najnowszego sondażu "Pentora" przeprowadzonego na zlecenie tygodnika "Wprost".

Według informacji sondażu, do Sejmu weszłaby jeszcze koalicja Lewica i Demokraci, dla której poparcie zadeklarowało 16 proc. ankietowanych.

Poza Sejmem znalazłyby się: PSL (4 proc.), LPR (2 proc.), Samoobrona (2 proc.), Partia Kobiet (1 proc.) Zamiar głosowania na inne partie wyraziło 2 proc. badanych.

Według podanego w informacji podziału mandatów: PiS miałby ich 228, PO - 167, LiD - 65.

W informacji o sondażu nie podano kiedy dokładnie został on przeprowadzony, ani na jakiej grupie.
« Ostatnia zmiana: Października 06, 2007, 01:24:13 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"