Ankieta

Na kogo zagłosujesz w wyborach parlamentarnych 15 października?

Prawo i Sprawiedliwość
0 (0%)
Koalicja Obywatelska
4 (33.3%)
Trzecia Droga (PSL + Hołownia)
1 (8.3%)
Lewica
0 (0%)
Konfederacja
5 (41.7%)
Inna partia
1 (8.3%)
Nie pójdę na wybory
1 (8.3%)
Oddam nieważny głos
0 (0%)

Głosów w sumie: 12

Głosowanie skończone: Października 15, 2023, 01:30:16 pm

Autor Wątek: Polityka  (Przeczytany 409507 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12043
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2203
    • As Koncertowy
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2115 dnia: Czerwca 29, 2020, 08:59:57 am »
+1
Teraz to już jest wybór między cholerą a zarazą. Raczej nie wybieram się na 2 turę, ewentualnie pójdę, żeby zrobić frekwencję ale mój głos będzie nieważny.

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3748
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2116 dnia: Czerwca 29, 2020, 11:34:08 am »
0
Ja podobnie, albo nie idę wcale, albo idę i zakreślam dwa nazwiska, ale nie robię tego dla frekwencji tylko, żeby utrudnić ewentualne matactwo.
Nie rozumiem też czemu miałaby służyć lepsza frekwencja.

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2117 dnia: Czerwca 29, 2020, 05:33:31 pm »
+4
Dla mnie chyba największym szokiem jest to, ile ludzi głosowało na faszystę i jaki osiągnął wynik. To jest chyba bardziej przerażające niż wynik dudusia.

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2118 dnia: Czerwca 29, 2020, 05:49:16 pm »
0
Teraz to już jest wybór między cholerą a zarazą. Raczej nie wybieram się na 2 turę, ewentualnie pójdę, żeby zrobić frekwencję ale mój głos będzie nieważny.

Ja podobnie... Chce wziąć udział w wyborach, ale jestem w negatywnym elektoracie obydwu kandydatów, więc jedyne co mi pozostaje to głos nieważny. Ale jeszcze ostatecznej decyzji nie podjąłem :)

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2119 dnia: Czerwca 29, 2020, 07:37:54 pm »
0
Dla mnie chyba największym szokiem jest to, ile ludzi głosowało na faszystę i jaki osiągnął wynik. To jest chyba bardziej przerażające niż wynik dudusia.
Dokładnie. Czytałam co prawda, że z popierania jego ugrupowania wyrasta się w okolicach trzydziestki (sądząc po moich znajomych na fb to faktycznie nie mogę sobie wyobrazić inaczej jego zwolenników niż chłopaki około dwudziestki), ale to i tak przeraża.

Ja na drugą turę pójdę. Nie wiem jeszcze co zrobię z moją kartą wyborczą, ale nie opuściłam nigdy żadnych wyborów od kiedy mam prawo do głosowania i tym razem też nie zamierzam tego zrobić.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3748
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2120 dnia: Czerwca 29, 2020, 08:14:48 pm »
0
Dla mnie chyba największym szokiem jest to, ile ludzi głosowało na faszystę i jaki osiągnął wynik. To jest chyba bardziej przerażające niż wynik dudusia.
Dokładnie. Czytałam co prawda, że z popierania jego ugrupowania wyrasta się w okolicach trzydziestki (sądząc po moich znajomych na fb to faktycznie nie mogę sobie wyobrazić inaczej jego zwolenników niż chłopaki około dwudziestki), ale to i tak przeraża.
Nigdy nie interesowałem się zbyt mocno historią ruchów faszystowskich, więc może Wy mi będziecie w stanie wyjaśnić czy to twierdzenie jest prawdziwe: "każdy z głównych kandydatów ma jakieś wspólne punkty programowe z faszystami, ale o żadnym z nich nie można powiedzieć, że jest faszystą".
Tak czy inaczej ja bym zbytnio nie przesadzał z operowaniem hasłami typu faszysta tylko dlatego, że dany kandydat mi się nie podoba tym bardziej, że ma ono często więcej wspólnego z obrażaniem kogoś niż z konstruktywną krytyką.

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15140
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2121 dnia: Czerwca 29, 2020, 09:15:14 pm »
+1
Sorry, ale jeśli koleś działał 6 czy 10 lat jako wszechpolak, to inaczej go nazwać nie można.

Offline Wojo

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1963
  • Płeć: Kobieta
  • fade away
  • Respect: +195
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2122 dnia: Czerwca 30, 2020, 09:19:56 am »
0
jak zatem skomentujesz obecność faszysty Giertycha w sztabie hołusia i w zapleczu politycznym trzaskusia?

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34669
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3433
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2123 dnia: Czerwca 30, 2020, 09:32:00 am »
+2
Nie wiem, jak innych, ale mnie nazi zawsze razi. Nie ważne do którego kandydata się przypląta.
Nie ma znaczenia, czy to Bosak, Winnicki, czy Giertych.

Nie ma opcji, że mój faszysta jest lepszy niż Twój.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 30, 2020, 10:17:29 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12043
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2203
    • As Koncertowy
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2124 dnia: Czerwca 30, 2020, 09:44:12 am »
0
Dla mnie chyba największym szokiem jest to, ile ludzi głosowało na faszystę i jaki osiągnął wynik. To jest chyba bardziej przerażające niż wynik dudusia.

Do każdego można się przyczepić. Mi np. nie odpowiada, że Trzaskowski z budżetu Warszawy finansuje lewicową bojówkę Antifę, która odpowiada m.in. za nakręcanie całego burdelu z plądrowaniem sklepów w USA.
A tak naprawdę jak ludzie cały czas będą głosować na PIS-PO, czyli układ powiązany z Magdalenką to nadal wszyscy będą narzekać i społeczeństwo będzie podzielone.
Obiecujące są wyniki w najmłodszej grupie wiekowej gdzie duet Duda - Trzaskowski zdobył w sumie 43% głosów. Pozostałe głosy zdobyli inni kandydaci.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34669
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3433
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2125 dnia: Czerwca 30, 2020, 10:26:19 am »
+2
"Po wybuchu zamieszek z powodu śmierci George’a Floyda, 31 maja 2020 Donald Trump zapowiedział uznanie Antify za organizację terrorystyczną. Nie zostały jednak wówczas przez niego podane żadne szczegóły takiej decyzji. We wcześniejszych wpisach na Twitterze, Donald Trump sugerował, że „radykalnie lewicowi anarchiści” pod przewodnictwem Antify są odpowiedzialni za zamieszki[52]. Niemniej, Federalne Biuro Śledcze w oficjalnych dokumentach nie potwierdziło uczestnictwach zorganizowanych grup Antify w zamieszkach. Tak samo, wśród kilkudziesięciu dokumentów osób oskarżonych na podstawie przepisów federalnych, żadna nie była powiązana z ruchem antyfaszystowskim[53][54]. Wśród oskarżonych znalazły się natomiast osoby powiązane ze skrajnie prawicowym ruchem Boogaloo[55][56]. "

Antifa jest, przede wszystkim, organizacją antyrasistowską; dlatego blokowała/próbowała blokować marsze Bosaka, Winnickiego i ich ferajny;  ale też antykomunistyczną.

Poparcie dla Bosaka bierze się, między innymi, z  tego, że jest, na tle innych kandydatów, młody, świeży, wygadany.

Konfederacja skupia się w internecie na tym, że jak dojdą do władzy będziemy płacić mniejsze podatki. Kto nie chciałby płacić mniejszych podatków? Chyba tylko ktoś niespełna rozumu. Dlatego wyborcy Konfederacji mogą mieć innych za osoby niespełna rozumu ;) Tyle, że obniżenie podatków to tylko jeden z punktów ich programu, a są wśród nich takie, z którymi, po bliższym zapoznaniu się, niekoniecznie sie zgadzam.

Nie po drodze mi z myślą polityczną Romana Dmowskiego. Nie przeraża mnie wizja Polski, w której żyją ludzie o różnym wyznaniu, bezwyzaniowcy, ludzie o różnym światopoglądzie, orientacji, czy rasie. Może dlatego, że po prostu lubię ludzi i widzę w nich przede wszystkim ludzi. Ludzi, z którymi niekoniecznie muszę się zgodzić, z którymi niekoniecznie muszę przebywać na co dzień, ale z którymi mogę porozmawiać, szukać czegoś wspólnego. Ale rozumiem, że kogoś innego wizja wielokulturowej, niejednorodnej rasowo Polski, która niekoniecznie będzie oparta jedynie na wierze katolickiej może przerażać i dlatego głosuje inaczej. Nie mam z tym problemu. Problem zaczyna się wtedy, gdy przekonanie o jedynie słusznym punkcie widzenia prowadzą do przemocy, niezależnie od tego, z jakiego źródła ta przemoc wypływa. Przemoc może zresztą mieć różne oblicza, nie tylko to najbardziej widoczne fizyczne.
Mnie historia nauczyła, że budowanie społeczeństwa jednorodnego pod każdym względem prowadzi do przemocy. Przemocy dziś wobec tych, jutro wobec innych, w zależności od tego, kto jest przy władzy, w zależności od tego jakie ma przekonania, czy chwilowy doraźny interes. Nie kupuję tego.
Co mnie obchodzi kto z kim śpi? To tylko kolejny punkt podziału. Podziału na my ( zwykle lepsi) i oni ( zwykle gorsi) A przecież to, kto z kim śpi i dlaczego jest najprawdę nieistotne. Tak długo, jak daje mi się wyspać nie mam z tym problemu. Liczy się człowiek. nie jego rasa, orientacja, czy wyznanie.
Człowiek. Wszystko, co poza tym skupia się na dzieleniu. Dzieleniu i sprowadzaniu człowieka do roli kogoś gorszego.
Robili to naziści, robią to rasiści. Nie kupuję tego. Człowiek jest wartościowy niezależnie od wszystkiego tego, co dzieli.

Dlatego zawsze będzie mi bliżej do tych, co skupiają się na łączeniu ludzi, niż na ich dzieleniu.
Mówi się, że na bezrybiu i rak jest rybą. Coś w tym jest.


« Ostatnia zmiana: Czerwca 30, 2020, 11:22:23 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Wojo

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1963
  • Płeć: Kobieta
  • fade away
  • Respect: +195
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2126 dnia: Czerwca 30, 2020, 10:37:48 am »
0
tak się składa, że w zeszłym roku mieszkałem w Niemczech w kamienicy, w której jej drugą połowa była siedziiba Antify. I muszę powiedzieć, że większych brudasów nie widziałem. Codziennie alko, dragi, a jak nie było się z kim bić, to bili się między sobą.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34669
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3433
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2127 dnia: Czerwca 30, 2020, 10:44:01 am »
0
Antifa, z tego, co się orientuję, ma wiele nurtów, wiele oddziałów działających niezależnie od siebie, więc możliwe, że tak było, co nie znaczy, że tak jest wszędzie.
Przypuszczam, że to, co dotyczy tej organizacji może dotyczyć też wielu innych organizacji, prawicowych również, bo sporo ludzi po prostu lubi się tłuc między sobą.

Poza tym @Wojo od kiedy Ci alko przeszkadza? :P
« Ostatnia zmiana: Czerwca 30, 2020, 10:47:17 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12043
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2203
    • As Koncertowy
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2128 dnia: Czerwca 30, 2020, 11:41:45 am »
0
Antifa jest, przede wszystkim, organizacją antyrasistowską; dlatego blokowała/próbowała blokować marsze Bosaka, Winnickiego i ich ferajny;  ale też antykomunistyczną.

Pusty śmiech mnie ogarnia jeśli Antifa jest antykomunistyczna. Wyznawcy doktryn Marksa i Engelsa biegający zamaskowani w koszulkach z Che i Leninem. Ja miałem z nimi styczność choćby podczas Marszów Niepodległości - zwykłe bojówki dla których wszyscy to faszyści - chociaż nie mają pojęcia czym był faszyzm.

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2129 dnia: Czerwca 30, 2020, 02:32:58 pm »
+2
Odnośnie głosów na "nazistę" Bosaka chciałem tylko zauważyć, że - wiadomo, jest członkiem Ruchu Narodowego, mnie też to skutecznie powstrzymało żeby go poprzeć - ale myślę, ludzie głosowali na niego przede wszystkim ze względu na propozycje i poglądy gospodarcze, których nie znajdziemy u innych kandydatów, a które jakby nie było - mają dosyć dużą rzeszę sympatyków