Ankieta

Na kogo zagłosujesz w wyborach parlamentarnych 15 października?

Prawo i Sprawiedliwość
0 (0%)
Koalicja Obywatelska
4 (33.3%)
Trzecia Droga (PSL + Hołownia)
1 (8.3%)
Lewica
0 (0%)
Konfederacja
5 (41.7%)
Inna partia
1 (8.3%)
Nie pójdę na wybory
1 (8.3%)
Oddam nieważny głos
0 (0%)

Głosów w sumie: 12

Głosowanie skończone: Października 15, 2023, 01:30:16 pm

Autor Wątek: Polityka  (Przeczytany 410302 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2100 dnia: Czerwca 24, 2020, 02:08:15 pm »
0
Owsik skąd masz takie wiadomości? Podaj źródło. Takiej informacji nigdzie nie mogę znaleźć. Obserwuję też fora Konfederacji na fb i jestem przekonany, że gdyby coś takiego miało miejsce na tym forum nie przeszłoby bez echa. Niedawno był opublikowany sondaż w Dzienniku Zachodnim i informacja, że większość sympatyków Bosaka poprze w drugiej turze Dude. Już sam taki fakt wywołał u części ludzi iryracje, że Dziennik Zachodni manipuluje. Tak więc taki news, że Bosak poprze Dude nie mógłby przejść bez echa. Tak więc jeszcze raz pytam skąd ta informacja?

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2101 dnia: Czerwca 24, 2020, 04:11:52 pm »
0
Nie śledzę Bosaka, bo to nie mój kandydat, ale z tego, co się orientuję info pojawiło się w necie właśnie na podstawie sondażu, z którego wynikało, że wyborcy Bosaka w ewentualnej drugiej turze zdecydowanie poprą Dudę, natomiast wyborcy innych liczących się kandydatów poprą Trzaskowskiego. Przy czym założenie było takie, że po pierwsze będzie druga tura, po drugie w drugiej turze spotkają się Duda z Trzaskowskim. Może tak być, ale wcale przecież nie musi. Ile w tym prawdy? Trudno wyrokować.
Myślę, że np. wyborcy Hołowni, jeśli ich kandydat odpadnie mogą odpuścić sobie drugą turę, bo wydaje mi się, że znaczna część z tych ludzi zazwyczaj nie głosuje ( przypadek podobny jak z Pawłem Kukizem 5 lat temu), ale to wróżenie z fusów. Zreszta to, czy Bosak, Hołownia, czy inny Żółtek poprze takiego, czy innego kandydata w ewentualnej drugiej turze, to jest mniej istotne niż to, co zrobią wyborcy danego kandydata, bo mogą go posłuchać, albo i nie. Wyborcy to nie niewolnicy, czy bydło, które można od tak oddawać.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2102 dnia: Czerwca 24, 2020, 05:39:38 pm »
0
Mam nadzieję, że wszyscy ci, którzy chcą odpuścić sobie drugą turę, zdają sobie sprawę na co skazują całe społeczeństwo ;)
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2103 dnia: Czerwca 24, 2020, 05:57:54 pm »
0
Na razie nikt niczego nie odpuścił, spokojnie. Mam wrażenie, że frekwencja będzie spora. Ja swój pakiet wyborczy już dostałem i teoretycznie mógłbym już  być po głosowaniu, ale poczekam na Was. A niech no tylko kto nie pójdzie ;)  :vampire:
« Ostatnia zmiana: Czerwca 25, 2020, 08:18:54 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2104 dnia: Czerwca 24, 2020, 09:02:32 pm »
0
ale z tego, co się orientuję info pojawiło się w necie właśnie na podstawie sondażu, z którego wynikało, że wyborcy Bosaka w ewentualnej drugiej turze zdecydowanie poprą Dudę
Taki scenariusz, że większość wyborców Bosaka zagłosuje na Dudę jest możliwy, ale z tego nie wynika, że Bosak zadeklarował poparcie dla Dudy. Wśród jego sympatyków zarówno jeden jak i drugi kandydat ma zbyt duży elektrat negatywny, więc mocno by sobie zaszkodził takim poparciem.


Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2105 dnia: Czerwca 25, 2020, 08:41:30 am »
0
Nie wiem, jak to jest z poparciem Bosaka dla Dudy, ale pamiętam, jak czytałem fragment wywiadu, w którym deklarował, że mógłby współpracować z rządem, bo nie jest totalną opozycją, co dla mnie było wyraźnym sygnałem do wyborców PiS. Mimo to, podobnie jak Ty uważam, że w przypadku, gdy Bosak nie wejdzie do drugiej tury, nie będzie jasnej deklaracji z jego strony, jak głosować, co nie znaczy, że nie powie, jak sam zagłosuje. Pamiętam niedawne oburzenie słowami Wilka odnośnie drugiej tury. Wyborcy Konfederacji są chyba bardzo zróżnicowani, z racji tego, czym jest sama Konfederacja, więc nie jestem nawet przekonany, czy wszyscy sympatyzujący z tą partią widzą najlepszego kandydata w Krzysztofie Bosaku. Mało tego, jakiś czas temu mignęło mi gdzieś w necie, że jedna z postaci kojarzonych z tą partią jest niezadowolona z wyniku prawyborów w Konfederacji, więc niewykluczone, że część wyborców już w pierwszej turze odda głos na innego kandydata, albo po prostu nie pójdzie. Podobnie zresztą może być z wyborcami innych partii, przy czym, według sondaży, najwięcej "twardych zwolenników", którzy w razie czego nie poprą nikogo innego ma urzędujący prezydent. Dlatego, jeśli chce się odsunąć go od władzy trzeba dużej mobilizacji wśród wyborców różnych partii.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2106 dnia: Czerwca 25, 2020, 11:44:01 am »
0
Nie wiem, jak to jest z poparciem Bosaka dla Dudy, ale pamiętam, jak czytałem fragment wywiadu, w którym deklarował, że mógłby współpracować z rządem, bo nie jest totalną opozycją, co dla mnie było wyraźnym sygnałem do wyborców PiS.
Tylko pytanie co oznacza słowo totalny. Totalny by był gdyby nie zgadzał się ze wszystkim co robi PiS tylko dlatego, że to są pomysły PiS-u.

Mało tego, jakiś czas temu mignęło mi gdzieś w necie, że jedna z postaci kojarzonych z tą partią jest niezadowolona z wyniku prawyborów w Konfederacji, więc niewykluczone, że część wyborców już w pierwszej turze odda głos na innego kandydata, albo po prostu nie pójdzie. Podobnie zresztą może być z wyborcami innych partii, przy czym, według sondaży, najwięcej "twardych zwolenników", którzy w razie czego nie poprą nikogo innego ma urzędujący prezydent. Dlatego, jeśli chce się odsunąć go od władzy trzeba dużej mobilizacji wśród wyborców różnych partii.
Też nie jestem zadowolny z wyników. Moim zdaniem najlepszym wyborem w tej sytuacji byłby Braun, który jest bardzo konserwatywny i jednocześnie jest osobą o zdecydowanie wolnorynkowych poglądach jak większość sympatyków Konfederacji.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2107 dnia: Czerwca 25, 2020, 02:21:17 pm »
+1
Tylko pytanie co oznacza słowo totalny. Totalny by był gdyby nie zgadzał się ze wszystkim co robi PiS tylko dlatego, że to są pomysły PiS-u.

Zgadza się.To pewnie odniesienie do tego, co czasem obecnie rządzący mówią o totalnej opozycji.
Wobec tego nie ma w Polsce czegoś takiego jak totalna opozycja, wbrew temu, co uważa  i usiłuje wmówić swoim wyborcom PiS. Ale oni nie tylko to usiłują wmówić w sumie.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2108 dnia: Czerwca 25, 2020, 09:35:10 pm »
0
@Bluebird, moja żona gdzieś słyszała w jakimś radio, ale nienkest w stanie dokładnie przytoczyć słów redaktora, więc może i chodziło o tych wyborców. Ja się nie wpisuję w ten schemat. Choćby mnie kroili, to nie zagłosowałbym na Dudę, bo to zwykła k***a i złodziej jest.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2109 dnia: Czerwca 25, 2020, 10:31:39 pm »
0
Ja natomiast usłyszałem, że Trzaskowski otrzymał wsparcie od Konfederacji i to już jakiś czas temu co nawet jestem w stanie przytoczyć w tym linku:
https://www.youtube.com/watch?v=pp0UCIW2RtY&feature=youtu.be
i komu niby wierzyć? Jeżeli słyszy takie newsy to upewnij się czy są one prawdziwe. Media potrafią świetnie manipulować zwłaszcza gdy gorący okres wyborczy. Bosak nikogo nie poparł.


Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2110 dnia: Czerwca 26, 2020, 09:07:13 am »
0
Jacek Wilk, z tego, co później zrozumiałem, gadał wyłącznie w swoim imieniu, w sensie, że on poprze Trzaskowskiego.
Takie deklaracje na tym etapie kampanii są chyba trochę na wyrost. Powinna być pierwsza tura i po niej kandydaci, którzy nie przeszli dalej mogliby powiedzieć - będę głosował na..., głosujcie na... itd. Inaczej to trochę niepoważnie wygląda w sumie.

My tu gadu gadu, a tymczasem do drugiej tury równie dobrze mogą wejść Tanajno i Witkowski. Co wtedy? ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 26, 2020, 11:31:46 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2111 dnia: Czerwca 26, 2020, 11:55:26 pm »
0
Właśnie Jacek Wilk wypowiedział swoje zdanie (według mnie to błąd z jego strony), od którego Bosak się odciął, ale TV Trwam przedstawiła to jak stanowisko całej Konfederacji.

My tu gadu gadu, a tymczasem do drugiej tury równie dobrze mogą wejść Tanajno i Witkowski. Co wtedy? ;)
Witkowski reprezentuje partię która reprezentuje zupełnie odmienne poglądy. O Tanajno nic nie mogę powiedzieć poza tym, że irytuje mnie jego postać i granie na emocjach (być może czasami ma rację, ale ogólnie denerwuje mnie ten facet).

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2112 dnia: Czerwca 27, 2020, 10:26:00 pm »
0
Ja natomiast usłyszałem, że Trzaskowski otrzymał wsparcie od Konfederacji i to już jakiś czas temu co nawet jestem w stanie przytoczyć w tym linku:
https://www.youtube.com/watch?v=pp0UCIW2RtY&feature=youtu.be
i komu niby wierzyć? Jeżeli słyszy takie newsy to upewnij się czy są one prawdziwe. Media potrafią świetnie manipulować zwłaszcza gdy gorący okres wyborczy. Bosak nikogo nie poparł.


Serio? A ja głupi oglądam wiadomości i tvn24 i nie zdaję sobie sprawy, że próbują mną manipulować. Nie oglądam wiadomości i innych tegontypu programów. Jeśli chcę się czegoś dowiedzieć lub wyrobić sobie zdabie na jakiś temat, to szukam informacji z różnych stron świata...
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2113 dnia: Czerwca 28, 2020, 07:26:44 am »
0
Serio to Ty, a nie ja powtarzam zasłyszane z drugiej ręki informacje bez upewnienia się czy są prawdziwe. Ja podałem ten link jedynie dla równowagi i od początku nie dawałem wiary, że są prawdziwe (zresztą jak podsyłałem link główny zainteresowany swoją wypowiedzią już dawno się odciął od tych newsów).

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #2114 dnia: Czerwca 29, 2020, 06:46:56 am »
0
Jak tam wrażenia po pierwszej turze? Na kogo postawicie w drugiej?
Ja chyba nie muszę mówić, bo moją gorącą sympatię wobec Andrzeja znacie ;)
Ale mam wrażenie, że Polacy już zdecydowali i Duda zostanie przy władzy.

Proszę o ankietę dotyczącą drugiej tury.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 29, 2020, 09:41:10 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"