Ankieta

Na kogo zagłosujesz w wyborach parlamentarnych 15 października?

Prawo i Sprawiedliwość
0 (0%)
Koalicja Obywatelska
4 (33.3%)
Trzecia Droga (PSL + Hołownia)
1 (8.3%)
Lewica
0 (0%)
Konfederacja
5 (41.7%)
Inna partia
1 (8.3%)
Nie pójdę na wybory
1 (8.3%)
Oddam nieważny głos
0 (0%)

Głosów w sumie: 12

Głosowanie skończone: Października 15, 2023, 01:30:16 pm

Autor Wątek: Polityka  (Przeczytany 412832 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kurczak

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 629
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +104
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1245 dnia: Lipca 27, 2016, 09:01:53 pm »
0
Ja tylko chcialem ponowic pytaniedo Grzesia, czy dalej jest za przyjmowaniem imigrantow i czy bylby w stanie udzielic im milosierdzia i przyjac ich do wlasnego domu?

Do własnego domu wpuszczam osoby, którym ufam i kolor skóry, czy wyznanie jest tu bez znaczenia.
Zmieńmy trochę skalę - czy nasz kraj nie jest naszym domem? I czy ludzie, których tożsamości nie jesteśmy w stanie sprawdzić, to ludzie którym ufamy?
Patafiaństwo się szerzy...

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1246 dnia: Lipca 27, 2016, 09:15:51 pm »
+1
Temat: przyjmować, czy nie przyjmować władza już zamknęła  i to, co ja myślę  jest w tym momencie bez większego znaczenia, ale
odpowiem.

To, o czym pisałem w skali lokalnej jak najbardziej obowiązuje również w skali państwa. Jeśli są powody, by kogoś nie wpuszczać, bo np. nie ma dokumentów i nie można ustalić kim jest, albo nie jest tym, za kogo się podaje, bądź istnieją co do tego uzasadnione wątpliwości ( odpowiednie służby mają możliwość sprawdzenia
tego typu rzeczy - w końcu po to istnieją i za dostają pieniądze), to oczywiście tej osoby nie wpuszczamy. Jestem jednak przeciwny odpowiedzialności zbiorowej, spojrzeniu typu: imigrant. osoba o ciemnej karnacji = terrorysta, bo to prowadzi jedynie do nasilenia strachu i agresji.
Jeśli w takiej sytuacji zamiast sprawdzenia i wpuszczenia osób zweryfikowanych stosuje się odpowiedzialność zbiorową, to, w moim przekonaniu jest to pójście na łatwiznę. Łatwiznę, którą, tu muszę wyraźnie
podkreślić - wspierają tłumy wystraszonych ludzi. Często tych samych, którzy rok, czy dwa lata temu byli w którymś z krajów muzułmańskich na wakacjach i nie czuli się ani przez moment zagrożeni, a i
wakacje, wśród znienawidzonych dziś ze względu na ISIS, wyznawców islamu wspominają bardzo dobrze.

Na forum mamy zapewne wielu kibiców piłkarskich.Posłużę się przykładem - na mecze wchodzimy po wylegitymowaniu się, są też jakieś tam specjalne karty kibica itd.,
nie wiem dokładnie, w każdym razie wiadomo kto jest kim i to jest jasne w przypadku, gdy wpuszczamy kogokolwiek, gdziekolwiek.
W każdym razie teoretycznie zakaz wstępu na mecz mają osoby ukarane zakazem stadionowym i inne osoby, których nie można było wylegitymować, bądź
chciały wnieść coś, czego nie wolno. Chodzi o bezpieczeństwo, co prawda w skali mikro, ale sprawa jest poważna, więc środki bezpieczeństwa również. Naturalne, sensowne, logiczne.
A gdyby zmienić zasadę i uznać, że potencjalnym zagrożeniem podczas meczu są wszyscy mężczyźni do, powiedzmy, czterdziestego roku życia?
Podyktować można to względami bezpieczeństwa, tym, że według statystyk ( nie znam statystyk, ale nie wykluczam, że tak jest ) wśród tej grupy ludzi najczęściej wybuchają zamieszki/ ta grupa ludzi jest, potencjalnie, najbardziej niebezpieczna na stadionie.  Sensowne, logiczne?
Z punktu widzenia osoby, która chce się poczuć bezpieczna na stadionie - jak najbardziej.
Matki z dziećmi i osoby starsze na pewno byłyby zachwycone. Na stadionach na pewno byłoby zdecydowanie bezpieczniej.
Tylko co w tym momencie zrobiłby kibic A, czy kibic B, który pod pretekstem "stadion ma być bezpieczny" nie zostałby wpuszczony, bo akurat załapałby się do wykluczonej grupy?

« Ostatnia zmiana: Lipca 28, 2016, 10:51:49 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1247 dnia: Lipca 27, 2016, 11:35:45 pm »
+1
   Jak nie lubię tych populistycznych katosocjalistów, to akurat ta decyzja była prawidłowa. Zresztą nie wyobrażam sobie niej przy takim sprzeciwia społeczeństwa. Poza tym co roku przyjeżdża do Polski około 2 mln imigrantów zarobkowych z Ukrainy. Chociaż nie zawsze są Polsce i Polakom przychylni,  to jednak pochodzą z bliskiego kręgu kulturowego i nie ma z nimi większych problemów.  Nie trzeba Polaków uczyć tolerancji, jak to niektórzy Junkersi czy Szmity próbują wmawiać.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1248 dnia: Lipca 28, 2016, 08:44:33 am »
0

No właśnie, jak myślisz? ;)

@mafioso Co do postrzegania ludzi będących przeciwnikami przyjmowania imigrantów jako "hitlerowców" itd. - wydaje mi się, że wynika to z faktu, że polska polityka bardzo podzieliła ludzi. "Musisz" być albo za tym, albo za tym - w związku z tym jesteś taki, albo taki. Coraz mniej jest miejsca na dialog, coraz więcej monologów. Nie da się zrozumieć stanowiska innych ludzi wyłącznie monologując, więc czasem może się wydawać, że stanowiska dwóch osób popierających dwie różne partie są całkowicie różne od siebie. Tyle, że jak zaczynają rozmawiać, rozmawiać, a nie przekrzykiwać, czy wyśmiewać nawzajem, co jest od bardzo dawna normą w Sejmie, a staje się także normą w rozmowach Polaków o polityce, to zauważają, że, pomimo wielu różnic, co jest rzeczą naturalną i oczywistą, można także znaleźć punkty wspólne.
Spora grupa ludzi będąca przeciw przyjmowaniu/ mających wątpliwości odnośnie przyjmowana imigrantów nie jest żadnymi rasistami.  Spora grupa tych, którzy są za ich przyjmowaniem nie jest żadnymi "bezmózgimi lewakami".
Niestety - dziś albo jesteś za tymi, więc dostajesz taką etykietkę albo za tymi i dostajesz taką. Jak dasz się "zaszufladkować", to cokolwiek powiesz będzie użyte przeciwko Tobie.  Brakuje dialogu, próby zrozumienia siebie nawzajem, wpadliśmy w szufladkę chcę/ nie chcę - a to czemu wydaje się nie mieć znaczenia. A tymczasem odpowiedź na pytanie czemu chcę ( i na jakich zasadach )/ czemu nie chcę ( czego się boję i dlaczego ) - powinna być kluczowa. Łatwo przypina się etykietki - ale w tym wszystkim najważniejszy powinien być człowiek. Człowiek nie jako zbiór, ale indywidualna jednostka. Człowiek decydujący i człowiek czekający na pomoc.

« Ostatnia zmiana: Lipca 28, 2016, 10:54:28 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Wojo

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1963
  • Płeć: Kobieta
  • fade away
  • Respect: +195
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1249 dnia: Lipca 28, 2016, 09:03:31 am »
+1
Aha, czyli di domu zapraszasz tylko tych, ktorych znasz, a Polska niech przyjmuje kogo popadnie i niech sie martwia inni, no bo przeciez w Miasteczku ich nie bedzie.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1250 dnia: Lipca 28, 2016, 09:47:50 am »
0
Wojo, muszę Cię zmartwić, ale czytanie w moich myślach zdecydowanie Ci teraz nie wyszło :) Dobrego dnia :)



« Ostatnia zmiana: Lipca 28, 2016, 10:10:09 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1251 dnia: Lipca 28, 2016, 01:42:04 pm »
+4
Bo nie piszesz precyzyjnie tylko ogólnikami.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1252 dnia: Lipca 28, 2016, 02:38:30 pm »
0
Zqyx, przeciwnicy przeciwnikami, ale mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że w drugą stronę (czyt. miłosierdziem, dobrocią, tolerancją, wyrozumiałością itd.) też można boleśnie przesadzić ;)
« Ostatnia zmiana: Lipca 28, 2016, 02:57:13 pm wysłana przez Canis_Luna »
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1254 dnia: Sierpnia 28, 2016, 05:18:44 pm »
0
Smutne, ale prawdziwe. Najgorsze jest to, że jesteśmy bezsilni.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1255 dnia: Sierpnia 28, 2016, 08:32:01 pm »
+1
Wielgucki :lol: :lol: :lol: przegrał ostatnio sądową batalię z Fundacją to wymyślił sobie nową. Wytrwały jest. Mam nadzieję, że i tym razem go rozniosą. Że tak zacytuję klasyka: "Panie, idź pan w ch..." ;) szkoda tylko, że będzie to kosztowac nerwy członków Fundacji i wielu Woodstockowiczów i Wośpowiczów.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1485

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1257 dnia: Września 15, 2016, 08:00:10 pm »
0
A plakaty "Smoleńska" wiszą nawet u mnie na poczcie :???:
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1258 dnia: Września 15, 2016, 08:51:53 pm »
+4

Reunion, reunionem... Smoleńsk kur*a!
Ale najbardziej śmieszy mnie ból dupy, że ten film w ogóle jest w kinach. Nie przypominam sobie, aby w przeciągu całej mojej edukacji szkolnej jakiekolwiek wyjście do kina było obowiązkowe. A nawet jeżeli dzieciaki zobaczą ten film to co z tego? Pośmieją się i tyle. Ja się nie dziwię, że PiS doszedł do władzy, skoro jako opozycję pokazują samych kretynów.

Edit: Cyrku ciąg dalszy.
https://www.wprost.pl/tylko-u-nas/10024342/Od-tych-umow-zaleza-losy-europejskich-rynkow-takze-polskiego-W-Sejmie-zamiast-o-TTIP-i-CETA-rozmawiano-o-aborcji.html
-Prawdopodobnie na dniach Polska znów zostanie udupiona niekorzystną umową międzynarodową
-Istnieje podejrzenie, że Macierewicz wysłał polskich żołnierzy do walk w Donbasie
A co robi polskie społeczeństwo? Wstawia zdjęcia na czarno i zajmuje się obywatelskim projektem ustawy, która i tak nie przejdzie. To już nie jest śmieszne, to jest przerażające jak nieodpowiedzialne jest nasze społeczeństwo...
« Ostatnia zmiana: Września 24, 2016, 12:04:56 am wysłana przez Meximax »
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1259 dnia: Września 26, 2016, 10:03:48 pm »
0
To jest k***a dramat, jak mawiał klasyk. A najlepsze jest to, że za 3 lata Polacy radośnie wybiorą innych dobiło z innej partii.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.