Ankieta

Na kogo zagłosujesz w wyborach parlamentarnych 15 października?

Prawo i Sprawiedliwość
0 (0%)
Koalicja Obywatelska
4 (33.3%)
Trzecia Droga (PSL + Hołownia)
1 (8.3%)
Lewica
0 (0%)
Konfederacja
5 (41.7%)
Inna partia
1 (8.3%)
Nie pójdę na wybory
1 (8.3%)
Oddam nieważny głos
0 (0%)

Głosów w sumie: 12

Głosowanie skończone: Października 15, 2023, 01:30:16 pm

Autor Wątek: Polityka  (Przeczytany 412564 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2209
    • As Koncertowy
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1170 dnia: Lutego 18, 2016, 04:01:48 pm »
0
Co sądzicie o historii związanej z Lechem Wałęsą i dokumentami przedstawionymi przez żoną Kiszczaka?

Ostateczne potwierdzenie faktu znanego od lat, który do tej pory krążył tylko w mediach drugiego nurtu. Wszystko już było wcześniej opisane, poparte zeznaniami funkcjonariuszy SB, brakowało tylko oryginałów dokumentów stąd niektórzy wątpili i stąd TW Bolek bronił się rękami i nogami, że on niczego nie podpisywał.

Offline PGR

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 219
  • Respect: +140
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1171 dnia: Lutego 18, 2016, 08:03:23 pm »
+2
Dokładnie, dla osób w miarę śledzących sprawę jest to tylko kolejny etap potwierdzający pewien fakt, który od lat głoszą od lat "oszołomy" typu Gontarczyk, Braun lub Wyszkowski. Dobrze powiedział z IPN prof. Antoni Dudek, który stwierdził, że w przypadku Wałęsy ciekawsze od tego co tam robił w latach 70. (już jest to w miarę opracowane), są sprawy z lat 1992-93, czyli kwestie związane z zaginięciem części akt i zahamowaniem lustracji.

Offline hkt

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1030
  • I would've thought you could be more of a man
  • Respect: +940
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1172 dnia: Lutego 18, 2016, 10:11:28 pm »
0
 Boże, ale głupoty piszesz.

 Sprawa jest prosta, a domniemania w stylu "Załóżmy jesteś agentem/agentką, więc powinieneś zrobić to lub tamto" tylko utrudniają proces dedukcji. Wałęsa to żaden agent, tylko pożyteczny idiota, który bez większej refleksji robił za co płacono. Wymagasz tak złożonego myślenia, od tej samej osoby która wypowiada się w ten sposób (co poniekąd uzmysławia sposób postrzegania świata przez pana Wałęsę) - link. Osoby, nigdy nie potrafiła i do dziś nie potrafi wysłowić się poprawną polszczyzną.

 Oczywiście, że nie ma ludzi czystych jak łza, bo do układu musieli wejść też ci, którzy nie chcąc pozostać biernym na losy kraju niekoniecznie chcieli z nim współpracować. Dlatego trzeba wziąć pod uwagę, kto wszedł do obecnego establishmentu, a kto znalazł się poza nim.

 Wiadomo, że teraz to wszyscy wiedzieli, że Solidarność wcale nie była taka solidarna, 25 lecie wolności to żadna rocznica, a Wałęsa to podstawiony głąb, tylko że do niedawna skutecznie wpierano coś innego - sam Wałęsa im dalej od '89 tym bardziej bezczelnie negował, że nigdy nic nie podpisał (chociaż czasem rozsądek dochodził do głowy i mówił coś innego).

 Oni się dogadali, dlatego nikomu nie stała się krzywda - nowi dostali władzę, zrobili z nią to co chcieli, a starzy nie wtrącali się, trzymając na młodzików haki. Teraz będzie nam się wmawiać, że dla dobra Polski (bo Wałęsa to przede wszystkim Polak, a ten Nobel to był dla Polski, nie dla Wałęsy) oraz jej interesów powinniśmy przemilczeć tę sprawę.

 W twojej wypowiedzi jest jeszcze jeden smutny fakt - widzisz, że to za "pisowców" wchodzą do mieszkań, wychodzą dokumenty, spekulacje i dochodzenia. Ciekawe, dlaczego inne rządy siedzą cicho - Kaczyński to naprawdę taki szaleniec, że niewinnych ludzi zabija, oskarża i dymisjonuje?

PS Nie wiem jak u ciebie, ale na historii wyraźnie o wyborach czerwcowych mówiło się jako częściowo wolnych.
« Ostatnia zmiana: Lutego 18, 2016, 10:14:51 pm wysłana przez hkt »
Powyższy post jest zgodny z tematem.

Offline hkt

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1030
  • I would've thought you could be more of a man
  • Respect: +940
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1173 dnia: Lutego 18, 2016, 10:40:28 pm »
0
Na pewno nie będę go bronić, nie obchodzi mnie dlaczego nie zrobił wtedy tego co może zrobić teraz. Niech po prostu to zrobi, żeby Polska wreszcie odcięła się od złej przeszłości jak np Niemcy. Hitlerowców zabić, wywieźć, ukryć, a nie dawać im emerytury, mieszkania, gazety i posady...
Powyższy post jest zgodny z tematem.

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1174 dnia: Lutego 18, 2016, 11:44:51 pm »
+2
Wałęsa to buc i bałwan. I nie mam tutaj na myśli jego zasług czy nie zasług, walki o wolność, ale jego zachowanie.
Był prezydentem i miał swego czasu fenomenalną okazję żeby wszystko wyjaśnić, przyznać się do swoich błędów w latach 70s, ale zamiast tego postanowił wszystko zamiatać pod dywan w otoczce pychy i nieustannego samozadowolenia.

np. ta słynna sentencja "Jak śmieć może nazywać tak mnie, który obalił komunizm!"

sam to zrobił, taa
obalił komunę, taa

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1175 dnia: Lutego 19, 2016, 12:04:03 am »
+1
Marks by się zaśmiał... albo załamał.
Serio naprawdę jeszcze kogoś obchodzi czy Wałęsa był TW czy nie? Przecież to tak naprawdę nie ma żadnego znaczenia, on i tak w oczach wielu ludzi jest zerem. Jak dla mnie to jest zwykła medialna sprawa, żeby rząd mógł po cichu coś zje*ać, tak jak za czasów poprzedniej ekipy, gdzie co chwilę miało miejsce coś podobnego.

Mnie przeraża, że nikt tutaj nie przejmuje się tym, że Macierewicz chce wysyłać Polaków do rozpierda*ania kraju w imię interesów Wujka Sama...
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline hkt

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1030
  • I would've thought you could be more of a man
  • Respect: +940
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1176 dnia: Lutego 19, 2016, 10:50:45 am »
0
Dobra, ostatni post, bo nie ma komu czytać  :D

Oczywiście że to zmieni, bo zdrajcy powinni zostać osądzeni, a bohaterowie wyniesieni na piedestał - do momentu, gdy jest odwrotnie życie społeczeństwa na zawsze będzie obciążone i będą wychodzić co jakiś czas takie kwiatki, bo niby wszyscy byli tacy mądrzy, ale dokumenty i dowody wychodzą zawsze. Prędzej, lub później.

Ja jestem ciekawy jak pontyfikat JP2 rozliczy historia za 50 czy 100 lat, bo u nas w Polsce zdecydowanie pospieszono się z nazywaniem wszystkich szkół, komisariatów i oczyszczalni ścieków jego imieniem, co prawdopodobnie skończy się jeszcze szybszym usuwaniem szyldów rodziców gdy dzieci odkryją, że święty był co najwyżej śnięty.
Powyższy post jest zgodny z tematem.

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1177 dnia: Lutego 22, 2016, 08:50:46 pm »
0
   W krajach, gdzie panują jeszcze rozsądku, ulicę można nazywać czyimś imieniem dopiero 25 lat po jego śmierci. U nas nie. Hurrr durrr, santo subito. To samo robiono z Wałęsą, Bartoszewskim, Gieremkiem itp. Nowy stary ustrój szukał bohaterów i autorytetów, ale tych prawdziwych mordowano i skazywano na niebyt od czasów końca wojny. Tworzono więc sztucznych, wymyślonych na potrzebę chwili albo propagandy wpajanej nam od 89. Jakie to są autorytety, widać w ostatnich dniach.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1178 dnia: Lutego 24, 2016, 09:10:13 am »
0
Przypomnijmy sobie obietnice na pierwsze 100 dni rządów PiS, bo dziś właśnie mija ten termin.

https://www.youtube.com/watch?v=t--RKc07SKU

Jak oceniacie poziom realizacji obietnic?

« Ostatnia zmiana: Lutego 24, 2016, 09:33:30 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1179 dnia: Lutego 24, 2016, 09:44:24 am »
+1
Na minus - PiSowcy się przeliczyli i zrobili tylko część
Na plus - w porównaniu do innych rządów III RP coś robią

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1180 dnia: Lutego 24, 2016, 09:49:54 am »
0
W jaki sposób się przeliczyli? Oprócz zmiany konstytucji mogą - samodzielnie - zrobić praktycznie wszystko przecież, dlatego uważam, że jeśli obiecali coś na pierwsze 100 dni, to mieli wszelkie środki do tego, żeby to zrobić. A jednak część obietnic została niezrealizowana, część okrojona. Dlaczego? Pamiętam jak pani Beata, nie będąc jeszcze premierką Polski mówiła często - nie mówcie, że tego się nie da zrobić, wspominała też często i z pełnym przekonaniem - damy radę. W moim przekonaniu 100 dni premierki Szydło udowodniło, że jednak w większości spraw nie dała rady. Osobną kwestią jest to, czy chciałbym, żeby dała radę ;) Tyle, że to nie ma znaczenia. Znaczenie ma to, że rząd PiS kreuje się na jedynych sprawiedliwych, prawdomównych i w ogóle, a jak przychodzi co do czego, to nie wygląda to tak dobrze jak chciałby tego Dziennik Telewizyjny, znaczy, przepraszam Wiadomości :P ;) Zdaję sobie sprawę, że mogę zaraz zostać zakrzyczany, nawet zmieszany z błotem, krzyczcie sobie, jeśli chcecie :)

Co będzie później w kwestii realizacji obietnic - czas pokaże :)

« Ostatnia zmiana: Lutego 24, 2016, 10:17:00 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2209
    • As Koncertowy
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1181 dnia: Lutego 24, 2016, 10:19:00 am »
0
Stopień realizacji założeń to sprawa względna bo zawsze po drodze jakieś przeszkody się pojawiają. Ja będę rozliczał po 4 latach a nie po 100 dniach. Pani premier dużo projektów obiecała i naiwnym było by sądzić, że wszystko zostanie wprowadzone w 3 miesiące.

Poza tym PiS się porusza jak słoń w składzie porcelany, polityka informacyjna i PR-owa nie istnieje, a tym mogą dużo dobrego ugrać. Kampanię mieli idealną, a potem wszystko szlag trafił. Na plus na pewno fakt, że próbują realizować swój program, pomalutku, ale chociaż do tego dążą. Nie ze wszystkim się zgadzam, ale trzeba im przyznać, że przepychają to co sobie założyli.
Na minus cała ta akcja z TK, co powinno się rozwiązać inaczej, ale pewnie chcieli dać pokaz siły. Na wielki minus jakieś flirty z przyjmowaniem "imigrantów". Tu powinno być zdecydowane weto do Merkel - nikogo nie przyjmiemy i c**j! I przywrócenie kontroli granicznych z Niemcami.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1182 dnia: Lutego 24, 2016, 11:01:09 am »
0
Kampania to zawsze reklama. Myślisz, że dostajesz cukierka, ale póki nie odpakujesz papierka, to  nie wiesz, czy nie dostałeś czegoś zupełnie innego ;) Z tym, że to całe kreowanie się na wysokie standardy moralne, jedynych sprawiedliwych, prawdomównych i nie tylko sprawia, że chyba można oczekiwać od nich czegoś więcej, czyż nie? Wiadomo, że politycy kłamali, kłamią i będą kłamać, tylko po co w takim razie ta szopka, że teraz my pokażemy co to znaczy dotrzymywać obietnic, dotrzymywać słowa ( w domyśle - zupełnie inaczej niż poprzednicy, którzy okłamywali wyborców na każdym kroku itd. ) Znaczy, dobra, wiem po co, nie było pytania ;) Wybory wygrali , taki był cel. Po owocach ich poznamy ;)
A za cztery lata przyjdzie czas konkretnych rozliczeń. Jestem sceptyczny, ale ja na nich nie głosowałem, więc mogę być  :)

@mafioso: "Stopień realizacji założeń to sprawa względna bo zawsze po drodze jakieś przeszkody się pojawiają."

O jakich przeszkodach tu mowa? Mają pełnię władzy, mogliby przegłosować, że Puchatek jest królem, gdyby chcieli. Koalicjanta nie mają, ale w zasadzie im niepotrzebny. Prezydent podpisze, co trzeba, bo jest "ich". ( wiem, wiem, oczywiście bezpartyjny już ;) )
Mogą wszystko, ba, nie ograniczają ich nawet specjalnie terminy, o czym wiedzą ludzie śledzący sprawę TK. ;) Dlatego pytam, o jakich przeszkodach mówisz? :)
Wydaje mi się, że ruszyli to, co chcieli, a to, czego nie chcieli zostawili, albo będą ruszać później. "Ha, w przyszłości!" ;)


« Ostatnia zmiana: Lutego 24, 2016, 04:13:05 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2209
    • As Koncertowy
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1183 dnia: Lutego 24, 2016, 12:56:38 pm »
0
Ja też na nich nie głosowałem. I tak jak mówisz oceniać ich będziemy za 4 lata przy urnach. Chociaż niezależnie od efektów i tak każdy będzie głosował zgodnie z poglądami a nie tym czym ktoś rządził dobrze czy źle.

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Polityka
« Odpowiedź #1184 dnia: Lutego 24, 2016, 04:11:59 pm »
+3
    Huehue. Kolejna partia nie zrealizowała obietnic? A wiecie dlaczego? Tutaj z odpowiedzią przychodzi nieśmiertelna Lejdi Małgorzata Thatcher:



Dalej głosujcie na lewactwo, a potem płaczcie.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.