Ankieta

Kto wygra tegoroczną Ligę Mistrzów?

Bayern
Borussia
PSG
Real

Głosowanie się kończy: Kwietnia 29, 2024, 08:57:52 am

Autor Wątek: Piłka nożna  (Przeczytany 1008690 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #4155 dnia: Kwietnia 18, 2017, 11:14:44 pm »
0
Szkoda, że Real awansuje w takim stylu. Cieszę się, że, bo to Real, ale niesmak pozostaje.

Od przyszłego sezonu powinni wprowadzić analizę wideo w Lidze Mistrzów. Chociażby od fazy pucharowej.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #4156 dnia: Kwietnia 18, 2017, 11:19:02 pm »
0
@Zqyx żyjesz? Czy już zawał? :P

samobój... bez wątpienia zawał.

@Grzon
Przestałem oglądać chwilę przed bramką na 1:1.
Dziękuję za troskę o moje zdrowie :)
Pozdrawiam :)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 18, 2017, 11:49:47 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5006
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1686
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #4157 dnia: Kwietnia 18, 2017, 11:21:08 pm »
0
Zdjęcie Lewego to jakieś nieporozumienie. Mueller to się tylko ślizgać potrafi i kłaść jak kłoda w polu karnym. Kimmich to nie ta liga... nie wiedział jak oddać strzał w polu karnym gdy nikt go nie atakował. Dodajmy do tego wywalenie Vidala z boiska za nic i mamy obraz porażki. Real zagrał za to świetny mecz. Jestem zdecydowanym fanem Marcelo... to taki ich Piszczek Pana "Bogobojnego" Casemiro to dziś dopiero poznałem i już szczerze nie lubię. Tyle. Lewy może raczej zapomnieć o złotej piłce... :(
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline domino236

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1432
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +426
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #4158 dnia: Kwietnia 18, 2017, 11:22:16 pm »
0
Straszne co dziś sędzia odpierdalał. No, ale, jest półfinał. I Tyle. Szkoda, tej masy niewykorzystanych sytuacji, i w Monachium i w pierwszej połowie. Bo by te błędy sędziego nic nie znaczyły. A tak będzie p*****e.

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #4159 dnia: Kwietnia 19, 2017, 12:13:13 am »
0
No i dzisiaj po drugim karnym (pierwszy nie trafiony), usłyszałem, że mogło być już 2:0... przecież gdyby ten pierwszy karny wpadł to piłka później byłaby w zupełnie innym miejscu, a przez to innymi torami by się toczyła

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #4160 dnia: Kwietnia 19, 2017, 12:17:24 am »
0
Lewy w wywiadzie pomeczowym dla Canal+: "Błędy sędziów miały wpływ na wynik i trzeba o tym głośno mówić".
Carlo Ancelotti na pomeczowej konferencji mówi o konieczności wprowadzenia powtórek wideo.*

Tu idzie gra o za dużą kasę, żeby nadal to wszystko było wypaczane przez błędy(?) ludzkie.

*ciekawe czy mówił by to samo gdyby szło w drugą stronę, ale powtórki muszą być.

Casemiro w wywiadzie dla c+ coś w stylu "błędy sędziowskie to element tego sportu"...
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #4161 dnia: Kwietnia 19, 2017, 12:30:42 am »
0
Kojarzę pewien klub, który głośno wspominał o tym, że błędy sędziowskie powinny zostać wyeliminowane. Do czasu póki sam na tym nie skorzystał i od tego czasu siedzi cicho. Dodam tylko, że nie był to klub z Madrytu.
Pamiętacie ostatnie mecze LM i karnego widmo Vidala? W tamtej kolejce sędziowie, jak słusznie ktoś zauważył, mylili się w każdym meczu. Jednym z największych zgrzytów, które mogły przesądzić o wyniku dwumeczu był karny, podyktowany przeciwko Realowi. Karnego dla Bayernu ( zmarnowanego przez Vidala ) widział wtedy jedynie sędzia.
Pamiętajmy całokształt, a nie tylko rewanż.
Jeśli chodzi o dzisiejszy mecz - mimo, że jestem zwolennikiem tego, żeby obie drużyny grały do końca w  11 na 11, to wyrzuciłbym Vidala już w 47 minucie meczu,bo, z tego, co widziałem - było za co.
Nie rozumiem decyzji o zdjęciu Lewandowskiego. Ale - tym lepiej dla Realu.
Priorytetem jest i pozostaje dla mnie liga hiszpańska, więc żałuję, że dziś trzeba było dogrywki, bo jutro 12 zawodników zagra z Juventusem i pewnie rozstrzygną mecz w 90 minut. Wtedy porozmawiamy o wałkach sędziowskich.
A jeśli nawet nie, to chętnie przypomnę rewanż z PSG :)
Na koniec jedno - zasadnicze pytanie - naprawdę uważacie, że w dwumeczu Bayern był drużyną lepszą?  Odpowiedzcie sobie, ale spróbujcie przez chwilę nie myśleć o tym, że w Bayernie gra Lewandowski, który jest Polakiem i z tego tytułu należy mu kibicować, nie myśleć też o tym, że w Realu gra Ronaldo, na którego część z Was reaguje  alergicznie, że chodzi o klub z Madrytu, który u części z Was reaguje podobną reakcję jak sam Ronaldo.
Odpowiedzcie sobie, nie mnie.
Dziękuję, dobranoc. :)


« Ostatnia zmiana: Kwietnia 19, 2017, 12:40:50 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #4162 dnia: Kwietnia 19, 2017, 01:57:07 am »
0
Na koniec jedno - zasadnicze pytanie - naprawdę uważacie, że w dwumeczu Bayern był drużyną lepszą?  Odpowiedzcie sobie, ale spróbujcie przez chwilę nie myśleć o tym, że w Bayernie gra Lewandowski, który jest Polakiem i z tego tytułu należy mu kibicować, nie myśleć też o tym, że w Realu gra Ronaldo, na którego część z Was reaguje  alergicznie, że chodzi o klub z Madrytu, który u części z Was reaguje podobną reakcję jak sam Ronaldo.
Odpowiedzcie sobie, nie mnie.
Dziękuję, dobranoc. :)
To może zróbmy to tak jak w boksie, gdy jest remis. Nie ważne kto ile strzeli bramek to niech nie będzie istotne, niech po prostu na końcu sędziowie się naradzą i zdecydują kto był lepszy... przecież z jakiegoś powodu te przepisy stworzono, właśnie na tym powinno polegać piękno futbolu, że czasem drużyna, która gra gorzej przy odrobinie szczęścia wygrywa, wygrywa, ale w sposób uczciwy, właśnie wtedy futbol jest piękny bo jest nieprzewidywalny, wtedy nikt nie ma pretensji do sędziego, rywali tylko co najwyżej do siebie samych, a czemu? Bo wszystko przebiegło w sposób uczciwy.
W obecnych rozgrywkach są dwie drużyny, które chciałbym oglądać jak najdłużej są to Bayern i Barcelona. Z przyjemnością obejrzę jutro kolejny mecz Barcelony (niewykluczone, że ostatni), ale czy z tego powodu sympatii chwaliłem Barcelonę, że wyeliminowali PSG? Oczywiście, że nie bo nie ma usprawiedliwienia na błędy sędziowskie.

Offline pol159

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Mężczyzna
  • "You Could Be Mine"
  • Respect: +73
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #4163 dnia: Kwietnia 19, 2017, 05:17:14 am »
0
To wszyscy już wiedzą kto jest przewidziany do historycznego zwycięstwa w LM.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #4164 dnia: Kwietnia 19, 2017, 07:13:22 am »
0
Po rewanżu z PSG nie mam w tym temacie żadnych wątpliwości drogi @pol159 :)

@Bluebird:
Błędy sędziowskie były, są i, niestety, chyba będą jeszcze jakiś czas zmorą futbolu. Jestem za powtórkami video. Ale z pomocą sędziego, czy bez niego - Real grając w 12 na 11 prędzej, czy później wygrałby ten mecz. Niesmak jest, tylko co z tego? Jestem równie zniesmaczony jak kibice Barcelony byli po spotkaniu z PSG ;) Dziś o tym pamiętamy, za chwilę będą kolejne mecze, kolejne, podejrzewam, że nawet większe błędy sędziowskie, niekoniecznie na korzyść Realu.
A puchar i tak zapewne zgarnie Madryt, tyle, że nie ten biały.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Czytałem jedną z analiz sędziowskich i tak
1) karny dyskusyjny, ale ok, moim zdaniem był karny, chociaż Robben swoje dodał
2) "Najpierw asystent nie dostrzegł minimalnej pozycji spalonej Roberta Lewandowskiego, gdy piłkę klatką piersiową zgrywał mu Thomas Mueller, a Sergio Ramos wtrącając się w akcję gości wpakował futbolówkę do swojej bramki."  Nie jestem w stanie odnieść się do tej sytuacji, bo już jej nie widziałem.



Po tych dwóch sytuacjach widać, że sędzia nie był stronniczy, ale po prostu w słabej dyspozycji, dlatego nie dziwią kolejne interwencje - druga żółta dla Vidala za faul, którego nie było ( faul na drugą żółtą był znacznie wcześniej, o czym już wspominałem ), rzekoma* druga żółta dla Casemiro ( tego akurat juz nie widziałem, bo przestałem oglądać mecz tuż przed bramką wyrównującą ), potem dwie bramki Ronaldo z rzekomych* spalonych.

* nie widziałem, stąd słowo rzekomy, żeby nie było

Jestem, jak zawsze, za analizą video i mam nadzieję, że doczekam dnia, kiedy zostanie wprowadzony. Ten mecz tego nie zmienił.
Mało tego. Gdybyśmy w tym meczu mieli do czynienia z zapisem video, to pewnie zostałby rozstrzygnięty wcześniej, a to, w kontekście ważnego spotkania, być może decydującego o ostatecznym wyniku w lidze hiszpańskiej, było dla mnie najważniejsze.

Spis kontrowersyjnych sytuacji z analizą sędziowską:
"5. minuta. Brak czerwonej kartki dla Vidala za faul na Isco – nieprawidłowa decyzja.
27. minuta. Brak rzutu karnego po faulu Xabiego na Ramosie – nieprawidłowa decyzja.
47. minuta. Brak żółtej karki dla Vidala za faul na Casemiro – nieprawidłowa decyzja.
51. minuta. Rzut karny po faulu Casemiro na Robbenie – prawidłowa decyzja.
77. minuta. Nieodgwizdanie spalonego przy golu na 1:2 – nieprawidłowa decyzja.
79. minuta. Brak żółtej karki dla Casemiro za faul na Robbenie – nieprawidłowa decyzja.
83. minuta. Czerwona kartka dla Vidala za faul na Asensio – prawidłowa decyzja.
97. minuta. Brak karnego na Casemiro – prawidłowa decyzja.
104. minuta. Nieodgwizdanie spalonego przy golu na 2:2 – nieprawidłowa decyzja.
110. minuta. Nieodgwizdanie spalonego przy golu na 3:2 – nieprawidłowa decyzja."

Dziś wieczorem...


« Ostatnia zmiana: Kwietnia 19, 2017, 05:54:43 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3474
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #4165 dnia: Kwietnia 19, 2017, 10:50:24 am »
0
Carlo Ancelotti na pomeczowej konferencji mówi o konieczności wprowadzenia powtórek wideo.*

*ciekawe czy mówił by to samo gdyby szło w drugą stronę, ale powtórki muszą być.

Carletto mówił o konieczności wprowadzenia takich powtórek już w tych zamierzchłych czasach, kiedy był trenerem Milanu.  :wub:
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #4166 dnia: Kwietnia 19, 2017, 12:12:07 pm »
0
Kurs na awans Barcelony 5,5. Polecam! Sędziuje Holender, u którego Juve nigdy nie wygrało  :sorcerer:
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #4167 dnia: Kwietnia 19, 2017, 01:33:16 pm »
0
Pytanie do kibiców Bayernu, chociaż może nie tylko, ale zależy mi, żeby to były osoby zorientowane w temacie.
Czemu Ancelotti zdjął Lewandowskiego, jeśli wiadomo było, że raczej będzie dogrywka, a jednocześnie wiadomo też, jak ważny i "straszny" ;) to zawodnik, gdy gra przeciwko Realowi? Zamiast niego wchodzi jakis "nonejm",  no i Bayern przegrywa.
Gdyby mieli problem w lidze, np. musieli kogoś gonić, czy coś - ok, rozumiem. Ale Bayern ma sporą przewagę nad całą resztą stawki...
O co chodzi temu misiu?
Jest w stanie to ktoś racjonalnie wytłumaczyć?

@gloomy - graj! :)

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 19, 2017, 04:16:59 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline maxi023

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1106
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #4168 dnia: Kwietnia 19, 2017, 04:00:33 pm »
+2
Pomyłki są i będą (celowe czy nie to już inna bajka) do czasu wprowadzenia weryfikacji wideo. Real skorzystał wczoraj przy spalonym Ronaldo - to prawda. Jednak nie tylko Real korzysta na błędach sędziów - Barcelona dzięki pomyłką sędziów w rewanżu gra dalej kosztem PSG, Atletico dostało w pierwszym meczu karnego, choć Griezmann był faulowany przed polem karnym. Nawet Bayern dostał w pierwszym meczu karnego przy stanie 1-0 chociaż Carvajal nie dotknął piłki ręką. To że Vidal nie strzelił to jest tylko jego wina.
Trzeba wprowadzić weryfikacje wideo i w końcu by się skończyły pewne patologie a może właśnie o to chodzi żeby się nie skończyły?

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #4169 dnia: Kwietnia 19, 2017, 04:34:52 pm »
0
Czytałem wczoraj w jakimś komentarzu ciekawą myśl. Mianowicie - powtórki wideo są przestarzałe. Do wychwytywania spalonych, przy dzisiejszej technologii, śmiało można pokusić się o chipy w koszulkach  ;)
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

 

Piłka Ręczna - Szczypiorniak :D

Zaczęty przez krelke

Odpowiedzi: 262
Wyświetleń: 81416
Ostatnia wiadomość Maja 21, 2023, 06:58:01 pm
wysłana przez sunsetstrip