Ankieta

Kto wygra tegoroczną Ligę Mistrzów?

Bayern
Borussia
PSG
Real

Głosowanie się kończy: Kwietnia 29, 2024, 08:57:52 am

Autor Wątek: Piłka nożna  (Przeczytany 1009094 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34678
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #2970 dnia: Października 05, 2013, 09:42:58 pm »
0
Mourinho w Realu był zły tak? Chyba dla Barcelony... Za to Carlo chyba w Barcelonie powinni jakiś order dać.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #2971 dnia: Października 26, 2013, 12:56:42 pm »
0
Adam Nawałka został trenerem Reprezentacji Polski.

Offline cravenciak

  • Newsman
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3598
  • Respect: +1424
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #2972 dnia: Października 26, 2013, 12:58:40 pm »
0
Selekcjonerem ;p

Offline Artur78

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +285
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #2973 dnia: Października 26, 2013, 03:50:42 pm »
+1
Czyli Fornalik bis......pierwszy  prowadził Ruch Chorzów z ''sukcesami'' ,a teraz czas na szkołę pod tytułem ''jak zrobiłem super drużynę z Górnika Zabrze''.Nawałka ma tylko jeden atut,mistrzostwo Polski z Wisłą Kraków,w okresie gdzie krakowianie tłukli każdego z ekstraklasy  jak chcieli.Osobiście uważam że nasza ekstraklasa prezentuje żenujący poziom,co odzwierciedlają europejskie puchary.

Offline cravenciak

  • Newsman
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3598
  • Respect: +1424
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #2974 dnia: Października 26, 2013, 04:13:06 pm »
0
Nawałka ma taki atut, że był asystentem u Beenhakkera w jego najlepszych latach z reprezentacją. Tam się nauczył najwięcej i dlatego teraz Górnik gra, jak gra. Wiele zależy też od tego, jaki wybierze sobie sztab.

Offline Artur78

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +285
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #2975 dnia: Października 26, 2013, 04:55:32 pm »
0
A co Górnik gra? Prezes na skrzydle  i laga do przodu....jak jest forma to ciągnie to Zabrze za uszy.Nie,nie, do mnie ten wybór nie przemawia,przecież on z tym Górnikiem nic nie wygrał do cholery.......

Offline cravenciak

  • Newsman
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3598
  • Respect: +1424
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #2976 dnia: Października 26, 2013, 04:57:14 pm »
0
W kadrze będzie podobnie, Kuba na skrzydle i laga do przodu ;) Wiadomo, że każdy by chciał zagranicznego z sukcesami i doświadczeniem, ale najwyraźniej Boniek takiego rozwiązania nie brał pod uwagę. A skoro nie brał, to lepszego z polskiego podwórka wybrać nie mógł. Warto dodać, że Nawałka będzie pracował za psie pieniądze, zarobi mniej niż w Górniku Zabrze. Chyba, że awansuje do finałów Euro 2016 :)

Offline Artur78

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2131
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +285
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #2977 dnia: Października 26, 2013, 05:00:27 pm »
0
Zobaczymy co z tego będzie,pierwszy mecz z Słowacją już nie długo.

Offline Platypus

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +124
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #2978 dnia: Października 27, 2013, 02:42:55 am »
0
Takie coś jak El Clasico jeszcze ktoś ogląda? Poniżej daję kilka zdań będących moją opinią po meczu. Piszę z perspektywy fana Realu, w miarę możliwości jak najbardziej obiektywnie.

Ogólnie - po dobrym meczu z Malagą (w którym niski wynik 2:0 kompletnie nie odzwierciedlał gry) sądziłem, że wreszcie coś zaskoczyło. Ale już mecz z Juve pokazał, że był to jednorazowy wyskok a dzisiejszy Klasyk tylko to potwierdził. Zero pomysłu na grę, w pierwszej połowie bodaj tylko jedna sytuacja dla Królewskich.

Skład wyglądał obiecująco - nastawiłem się na ultraofensywną grę. Niestety. Marcelo zagrał bardzo słabo - piszę o nim, bo dla mnie to wciąż bardziej skrzydłowy niż boczny obrońca. Na takie mecze wpuszczałbym mojego faworyta na pozycji LO, mianowicie Fabio Coentrao (może dlatego, że to jeden z moich ulubionych piłkarzy, swoją drogą bardzo niedoceniany). Cris nie istniał - znowu dało o sobie znać powielone krycie. Di Maria fatalnie egzekwował stałe fragmenty. To może chociaż Bale? Cóż, Gareth zaskoczy najszybciej na zimę. Niektórzy już wieszają na nim psy, ale nie przesadzajmy - to w końcu też człowiek i to, że kosztował tyle ile kosztował nie zmieni tego faktu. Na razie szuka pozycji na boisku, partnerzy często nie podają mu kiedy się wystawia. Dajmy mu czas. Jego występ rozczarowuje ale będzie lepiej. Musi być.

Pozytywny efekt dały zmiany - coraz bardziej podoba mi się gra Illarramendiego (sądziłem, że w Realu zje go presja ale radzi sobie nadspodziewanie dobrze). Karim (mimo, że od dawna nie strzela bramek i cierpi na jakieś fatum) mógł zdobyć fenomenalną bramkę - jego rakieta leciała w samo okienko. Niestety - tylko poprzeczka. Wielki plus, nie sądziłem, że dysponuje tak atomowym strzałem. No i Jese - jeżeli teraz nie udowodnił Ancelottiemu, że zasługuje na więcej, to nie wiem co miałby jeszcze zrobić. Niby sytuacja praktycznie sam na sam, ale wielu by się przy takiej presji spaliło.

Nie sposób też nie wspomnieć o grze obrony, która była - no cóż - kiepska. Marcelo nie liczę (wyżej wspomniałem dlaczego), Carvajal nie był sobie w stanie poradzić z Neymarem. Varane'a pamiętam z sytuacji, kiedy profesorskim wślizgiem zablokował właśnie Neymara. Pepe chyba też nie zrobił nic szczególnego ale musiałbym jeszcze obejrzeć kilka powtórek, żeby na 100% stwierdzić. Na koniec Ramos w nietypowej dla siebie pozycji - myślę, że temu panu ławka na kilka meczów dobrze zrobi. Przeciwnicy go ogrywają, a on sam zrobił się bardziej celebrytą niż piłkarzem. Wszędzie pełno jego wypowiedzi, choćby na temat tego, że były dwa karne, ale o tym, że równie dobrze mógł wylecieć już w pierwszej połowie z boiska już nie wspomni.

No i Diego Lopez. Mimo wszystko niewiele miał pracy, ale nie sposób nie winić go za kiepskie ustawienie przy bramce Alexisa - swoją drogą znakomita bramka, akurat po Sanchezie się tego nie spodziewałem.

Z graczy Barcelony wyróżniłbym Neymara, który kręcił graczy Realu na prawej stronie jak chciał - Carvajal nie dał rady, nie dałby rady i Arbeloa. Tutaj wielka szkoda, że Coentrao jest nominalnym lewym obrońcą, bo z tych bocznych tylko on byłby chyba w stanie zatrzymać Brazylijczyka. Messi nie istniał na boisku, biorąc pod uwagę ilość jego fauli, to i on zasłużył na żółtą kartkę. Jeszcze Pique (który piłkarzem jest miernym) ma u mnie plusik za oddanie piłki Jesemu po strzelonej bramce - to było bardzo fair play.

Można się czepiać sędziowania i trochę słusznie, bo arbiter mylił się w wielu sytuacjach - choćby odgwizdana ręka Bale'a, kiedy piłka trafiła go w tył głowy, czy Modricia, kiedy dostał w bark. O pierwszym karnym nie było mowy - piłka się potoczyła, a to że zawodnik Barcy (nie pamiętam kto) miał tam akurat rękę, to czysty przypadek. Druga sytuacja jest już o wiele bardziej dyskusyjna - dla mnie Mascherano ewidentnie faulował Cristiano. Czym innym jest wejście bark w brak, a wejście na pełnej prędkości w plecy przeciwnika. Ale jak to się mówi - sędziowie raz dają a raz zabierają. W ostatnich meczach Realowi też ratowali dupę i jako kibic to przyznaję - choćby karny z kapelusza w 95. czy 96. minucie, kilka spotkań temu z Elche. Nie będę się tym wymawiał, bo zagrali po prostu gorzej. Nie był to jednak najgorszy mecz - były gorsze w tym sezonie i jakiś progress jest, jednak Ancelotti musi sobie odpowiedzieć na pytanie dokąd zmierza z tą drużyną, bo na razie to nie wygląda kolorowo. Widziałem świetny komentarz odnośnie występu Realu w tym meczu: 1. połowa - styl Ancelottiego, 2. połowa - styl Mourinho. Która lepsza? Na to pytanie każdy musi sobie odpowiedzieć sam ale wszystko widać chyba jak na dłoni.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34678
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #2979 dnia: Października 27, 2013, 06:29:14 am »
0
Mourinho w Realu był zły tak? Chyba dla Barcelony... Za to Carlo chyba w Barcelonie powinni jakiś order dać.

Po klasyku cytuję sam siebie, ale nie mam nic więcej do dodania...
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #2980 dnia: Grudnia 06, 2013, 07:03:37 pm »
0
Oto grupy finałowe na Mistrzostwach Świata:

Grupa A: Brazylia, Chorwacja, Meksyk, Kamerun

Grupa B: Hiszpania, Holandia, Chile, Australia

Grupa C: Kolumbia, Grecja, Wybrzeże Kości Słoniowej, Japonia

Grupa D: Urugwaj, Kostaryka, Anglia, Włochy

Grupa E: Szwajcaria, Ekwador, Francja, Honduras

Grupa F: Argentyna, Bośnia i Hercegowina, Iran, Nigeria

Grupa G: Niemcy, Portugalia, Ghana, USA

Grupa H: Belgia, Algieria, Rosja, Korea Płd.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34678
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #2981 dnia: Grudnia 06, 2013, 07:11:49 pm »
0
Grupa G jak dla mnie grupą śmierci. A Wy jak uważacie?
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline cravenciak

  • Newsman
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3598
  • Respect: +1424
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #2982 dnia: Grudnia 06, 2013, 07:25:16 pm »
0
Zdecydowanie D.

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #2983 dnia: Stycznia 13, 2014, 08:09:43 pm »
0
Dla mnie D i G. W sieci już się śmieją, że można zacząć śpiewać "Football is coming home" ;)


xxxxxxxxxxxxxxxxxx


Portugalczyk Cristiano Ronaldo z Realu Madryt po raz drugi w karierze, a pierwszy od 2008 roku, został wybrany najlepszym piłkarzem świata. Ogłoszenie wyników plebiscytu Złota Piłka FIFA za rok 2013 nastąpiło podczas gali w Zurychu

Offline arkadiusss

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 614
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +52
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #2984 dnia: Stycznia 23, 2014, 12:08:38 am »
0
Jacyś fani Man Utd tu?
Generalnie kibicuje im odkąd pamiętam (a właściwie odkąd tata kupił mi koszulkę Scholes'a). Cóż, era SAF'a minęła przyszedł Moyes i drużyna jest w okresie przejściowym. Dziś gruchnęła wiadomość o transferze Maty, potwierdzona przez The Telegraph. Jeśli to prawda to wreszcie zacznie się przebudowa, której ten zespół potrzebuje od zaraz. Dziś klęska z ostatnim w lidze Sunderlandem w COC, niedawno blamaż z Chelsea, ale jestem dobrej myśli. Wrócą RvP i Roo, przyjdzie Mata, do tego Januzaj i może TOP4 i LM będzie. In Moyes We Trust ;)

 

Piłka Ręczna - Szczypiorniak :D

Zaczęty przez krelke

Odpowiedzi: 262
Wyświetleń: 81417
Ostatnia wiadomość Maja 21, 2023, 06:58:01 pm
wysłana przez sunsetstrip