Ankieta

Kto wygra tegoroczną Ligę Mistrzów?

Bayern
Borussia
PSG
Real

Głosowanie się kończy: Kwietnia 29, 2024, 08:57:52 am

Autor Wątek: Piłka nożna  (Przeczytany 1008889 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline keeper

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 196
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +14
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #2085 dnia: Sierpnia 25, 2011, 09:27:53 pm »
0
W grupie H mam nadzieje, ze Milan pojedzie Barce:p
Podpisuję się pod tym rękoma i nogami. :D

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12049
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2207
    • As Koncertowy
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #2086 dnia: Sierpnia 25, 2011, 10:00:46 pm »
0
W Polskiej kibicuje Lechowi ale m.in dzięki tym którzy uważają, że kibicując jakiejś drużynie mogą na stadionach i poza nimi czuć jak święte krowy coraz bardziej się zniechecam. I mafioso, wierz mi, że pare razy na stadionie byłem i to na przestrzeniu już kilkunastu lat. I jesli się coś pogarsza to własnie kibice i Ci co utrzymują porzadek na stadionie.

I tu właśnie leży sedno naszego nieporozumienia przez które nigdy nie dojdziemy w tym temacie do pełnej zgody.
Wg mnie akurat na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat kibice złagodnieli najbardziej z wszystkich uczestników nazwijmy to szeroko polskiej piłki nożnej, a medialna nagonka na nich jest z miesiąca na miesiąc coraz większa. Piętnowane na łamach gazet (zwłaszcza jedna w tym celuje) i karane przez policję są nawet najbardziej bzdurne wykroczenia takie jak chociażby przytoczone przez Ciebie przeklinanie czy wyrzucenie papierka na trawnik. Za takie pierdoły dostaje się teraz w Polsce 2 lata zakazu stadionowego. Chodzę regularnie na Żyletę (czyli wg wyborczej najbardziej bandyckie miejsce na ziemi) od 1998 roku i w tamtych czasach fruwające race, wyrywane ławki i regularne bitwy z policją i fanami gości były na porządku dziennym. Stopniowa poprawa infrastruktury (wymiana ławek na krzesełka, monitoring, wyższe płoty, skrupulatniejsza ochrona na wejściach, a teraz nowe stadiony) na przestrzeni ostatnich lat zminimalizowała i agresję i wyeliminowała większość patologii z trybun i w dużym stopniu także poza nimi. Ostatnia nagonka to efekt wspólnych działań rządu i przychylnych im mediów w celu zakrycia nieudolnych przygotowań na Euro i wmówienie opinii publicznej "co tam, że podróż z W-wy do Gdańska trwa 8 godzin a miała trwać 3, zobaczcie kiboli ci to dopiero problem". Z tym, że gdyby nie było kiboli w mediach to większość Polaków miała by ten temat w dupie bo ich on wogóle nie dotyczy, a już czas podróży PKP dotyczy i to bardzo.  W związku z tym stosowane represje są nieadekwatne do popełnionych wykroczeń, a uwaga jest odwracana od spraw bardziej istotnych dla szarego zwykłego obywatela.
Chodzę na mecze już prawie 14 lat i w porównaniu do czasów minionych dzisiaj bez żadnych obaw o bezpieczeństwo mogę zabrać na tą bandycką "Żyletę" swojego 8-miesięcznego siostrzeńca. Tak więc nie zgodzę się z Tobą, że kibice czują się jak święte krowy i robią co im się podoba. Taki jest ich tylko ich medialny obraz. Z rzeczywostoscią ma bardzo mało wspólnego.
Oczywiście jest jeszcze dużo do zrobienia, ale w porównaniu do tej mitycznej Anglii czy Hiszpanii polski kibic ma swoją specyfikę i urok. Jest niepokorny, ma własne zdanie i ja bym wolał, żeby tak zostało i o to jestem gotów walczyć. I jednocześnie wydaje mi się, że ta nagonka i te represje są w tej chwili głównie za to, że kibice nie siedzą cicho jak reszta społeczeństwa tylko głośno wyrażają swoje zdanie jak im się coś nie podoba. Nie daj boże jak się jeszcze mieszają do spraw gospodarczych, obyczajowych czy politycznych.  Wtedy trzeba im zamknąć dziób. Na to nigdy w Polsce na trybunach nie będzie zgody, tak jak nie było w czasach Solidarności, gdzie w Gdańsku i w Warszawie protestowano na każdym meczu i każdy mecz kończył się ganiankami z milicją.

Wracając do tematu. Śląsk 1:1, zawsze jakieś dodatkowe punkty do rankingu UEFA za remis.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 25, 2011, 10:02:18 pm wysłana przez mafioso »

Offline Ghost_82

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1109
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +53
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #2087 dnia: Sierpnia 25, 2011, 11:18:00 pm »
0
Zastanawiam sie dlaczego nikt sie tu nie wypowiedział po meczy Wisły  :P

Gratulacje dla Legii, od czasów Lecha żaden zespoł polski nie dał tyle radości, jak tydzien temu i dzis Legia. Z takim podejściem są w stanie powalczyc o dobry wynik w grupie, natomiast Wisła musi się otrzasnąć, bo jak tak bedzie dalej, to będą dostarczycielami punktów.


Uploaded with ImageShack.us

Offline Ghost_82

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1109
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +53
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #2088 dnia: Sierpnia 25, 2011, 11:26:42 pm »
0
Żeby ci przypadkiem tych rąk i nóg nie pourywało  :P 

Grupa A bardzo ciekawa, Grupa F wydaje sie chyba najbardziej wyrównana. Ale i tak w koncowym rozrachunku beda sie liczyc Barca, Real i MU nikogo innego nie widze.


Uploaded with ImageShack.us

Offline Platypus

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +124
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #2089 dnia: Sierpnia 26, 2011, 11:52:40 am »
0
Ja bym się spodziewał jakiejś niespodzianki. :) W zeszłej LM Schalke, które jest przecież zwykłym średniakiem, zaszło bardzo daleko, myślę, że w tej edycji możemy oczekiwać podobnej sytuacji.

Czy Manchester będzie się liczył? Nie byłbym taki pewien, straciłem do nich szacunek, po tym co pokazali w finale. Wszędzie się natykałem na komentarze, że Manchester to jedyny klub, który może sobie poradzić z Barceloną, a nie podjęli nawet wyrównanej walki.

Także Real, i tylko Real! :) Grupę mają w porządku, nie za łatwą, nie za trudną, ale pierwsze miejsce powinno wpaść bez problemu. Liczyłbym też na Milan, który swego czasu bardzo lubiłem, ale tak naprawdę nie spodziewam się by doszli dalej niż do półfinału. Mimo to trzymam kciuki również za nich!

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #2090 dnia: Sierpnia 26, 2011, 12:13:12 pm »
0
Real znowu z Lyonem  :lol:
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12049
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2207
    • As Koncertowy
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #2091 dnia: Sierpnia 26, 2011, 02:35:13 pm »
0
Grupa A:

Tottenham Hotspur FC, Rubin Kazań, PAÓK Saloniki, Shamrock Rovers FC

Grupa B:

FC København, Standard Club de Liège, Hannover 96, Worskła Połtawa

Grupa C:

PSV Eindhoven, Hapoel Tel-Awiw, Rapid Bukareszt, LEGIA WARSZAWA

Grupa D:

Sporting Clube de Portugal, SS Lazio, FC Zürich, FC Vaslui

Grupa E:

Dynamo Kijów, Beşiktaş JK, Stoke City FC, Maccabi Tel-Awiw

Grupa F:

Paris Saint-Germain FC, Athletic Club de Bilbao, FC Salzburg, ŠK Slovan Bratysława

Grupa G:

AZ Alkmaar, Metalist Charków, FK Austria Wiedeń, Malmö FF

Grupa H:

SC Braga, Club Brugge KV, Birmingham City FC, NK Maribor

Grupa I:

Club Atlético de Madrid, Udinese Calcio, Stade Rennais FC, FC Sion

Grupa J:

FC Schalke 04, Steaua Bukareszt, Maccabi Hajfa, AÉK (Larnaka)

Grupa K:

FC Twente, Fulham FC, Odense Boldklub, WISŁA KRAKÓW

Grupa L:

RSC Anderlecht, AÉK Ateny, Łokomotiw Moskwa, SK Sturm Graz

Offline Ghost_82

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1109
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +53
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #2092 dnia: Sierpnia 26, 2011, 03:49:57 pm »
0
No coż, chyba mozna powiedzieć, ze to losowanie dla nas nie było takie złe  :)


Uploaded with ImageShack.us

Offline Gnatek

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1600
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +289
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #2093 dnia: Sierpnia 26, 2011, 04:00:14 pm »
0
Czy Manchester będzie się liczył? Nie byłbym taki pewien, straciłem do nich szacunek, po tym co pokazali w finale. Wszędzie się natykałem na komentarze, że Manchester to jedyny klub, który może sobie poradzić z Barceloną, a nie podjęli nawet wyrównanej walki.

Tą wypowiedzią wywołałeś mnie do tablicy ;) . Manchester na przestrzeni ostatnich 5 sezonów był 4 razy mistrzem i raz wicemistrzem najsilniejszej ligi świata. Ostatnie 4 sezony to 3 finały Ligi Mistrzów. Fakt, że tylko 1 wygrany, ale ostatnio żadna inna drużyna, nawet Barcelona, tak często do finału nie dochodziła. Poza tym Manchester ma zdecydowanie najlepszą ławkę rezerwowych w całej Europie. W razie słabszej dyspozycji któregokolwiek zawodnika pierwszego składu, Ferguson może postawić na dublera i MU traci na swojej sile bardzo niewiele. Tak więc o United niech Cię głowa nie boli :)

Offline Gnatek

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1600
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +289
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #2094 dnia: Sierpnia 26, 2011, 04:05:56 pm »
0
Moim zdaniem losowanie jest do dupy. Liczyłem na to, że trafimy jakiś na prawdę fajnych przeciwników, z meczów z którymi będę miał zajebiste wspomnienia i zobaczę w Warszawie Piłkarzy przez duże P, grających na bardzo wysokim poziomie. Wiem, że każdy zespół z grupy jest lepszy od Legii, ale zupełnie inaczej smakowała by np. wygrana nad Tottenhamem niż Rapidem :). Moja grupa marzeń wyglądała mniej więcej tak - PSG/Tottenham, Lazio, PAOK/Birmingham City.

A jak Wasze wrażenia?

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12049
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2207
    • As Koncertowy
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #2095 dnia: Sierpnia 26, 2011, 04:24:58 pm »
0
Przykład Lecha z zeszłego roku pokazał, że z każdym można powalczyć i wyjść nawet z teoretycznie bardzo silnej grupy. Z Holendrami w ostatnich latach wygrywał i Lech (Feyenoord) i Wisła (Nijmegen) i Legia (Utrecht). Z Fulham też można powalczyć. Najważniejsze to grać z zaangażowaniem i zdobywać punkty u siebie. Polskie kluby nie mają nic do stracenia, a mogą tylko zyskać.

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #2096 dnia: Sierpnia 26, 2011, 05:29:54 pm »
0
Sądzę, że oba kluby mają szansę na wyjście ze swoich grup. Owszem, przeciwnicy może nie są zbyt atrakcyjni dla kibiców, ale oby na takie kluby przeszedł czas już po fazie grupowej...

Offline Platypus

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 481
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +124
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #2097 dnia: Sierpnia 26, 2011, 08:46:06 pm »
0
Chodziło mi tylko o ten jeden, konkretny mecz, jakim był finał ostatniej LM. :) Sam przyznasz, że niewiele tam pokazali. Ja liczyłem, że po bramce wyrównującej mecz będzie bardzo zacięty, ale się rozczarowałem. Najbardziej było mi żal Rooneya, bo widać było, że to on starał się pociągnąć drużynę, oraz van der Sara, bo na koniec kariery należało mu się jeszcze jedno zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Naprawdę szkoda, że tak wybitny bramkarz zakończył karierę z poczuciem przegranej.

Pragnąłem aby Manchester wygrał z Barceloną, bo chciałem żeby wszyscy ci "fani" Farsy, którzy zaczęli jej kibicować dopiero 5 lat temu albo jeszcze później (czyli wtedy, kiedy zaczęła coś znaczyć) przestali się wreszcie puszyć i zobaczyli, że to tylko klub. Fajnie jest kibicować drużynie, która jest obecnie na topie, ale gdzie byli przez te wszystkie lata, kiedy Farsa była zwykłym przeciętniakiem?

Nie jestem jakimś wielkim fanem MU, ale nie jestem również ich antyfanem. Życzę im jak najlepiej i żywię nadzieję, że tym razem zajdą równie daleko, bo mecze z tak wspaniałym zespołem są mimo wszystko nie lada widowiskiem. :)

Offline Ghost_82

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1109
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +53
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #2098 dnia: Sierpnia 26, 2011, 11:11:54 pm »
0
VISCA EL BARCA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!   :radocha:


Uploaded with ImageShack.us

Offline krelke

  • Szara Eminecja | Wodopój
  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 9214
  • Płeć: Mężczyzna
  • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Respect: +249
    • Tomasz Krela

 

Piłka Ręczna - Szczypiorniak :D

Zaczęty przez krelke

Odpowiedzi: 262
Wyświetleń: 81417
Ostatnia wiadomość Maja 21, 2023, 06:58:01 pm
wysłana przez sunsetstrip