Ankieta

Kto wygra tegoroczną Ligę Mistrzów?

Bayern
Borussia
PSG
Real

Głosowanie się kończy: Kwietnia 29, 2024, 08:57:52 am

Autor Wątek: Piłka nożna  (Przeczytany 1008618 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #1860 dnia: Maja 15, 2011, 11:07:18 pm »
0
Nie chodzę na mecze, więc pewnie zaraz mnie tu zlinczujecie za wypowiadanie się, ale spoko, minusujcie do woli  :) Gdzie kibice idący na taki mecz kupują bilety? Czy muszą się w jakikolwiek sposób legitymować, ujawniać tożsamość? Czy klub ponosi jakąkolwiek odpowiedzialność za wpuszczenie na stadion potencjalnie niebezpiecznych kibiców? Bo np. średnio rozumiem to, że jakiegoś człowieka może obowiązywać zakaz stadionowy, który nie jest egzekwowany na wszystkich meczach, to trochę tak, jakby na furtce napisać - uwaga zły pies, ale jest szansa, że nie ugryzie ;)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline krelke

  • Szara Eminecja | Wodopój
  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 9214
  • Płeć: Mężczyzna
  • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Respect: +249
    • Tomasz Krela
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #1861 dnia: Maja 15, 2011, 11:15:48 pm »
0
Policja powinna pizgać w takie towarzystwo jak w Bydgoszczy ostrą amunicją i tyle. Jak nie rozumieją po co jest płot. To oni są zbędni społeczeństwu. Tak wiem, eugenika ;p

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12049
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2207
    • As Koncertowy
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #1862 dnia: Maja 15, 2011, 11:26:32 pm »
0
Zqyx dobre pytanie bo większość społeczeństwa myśli, że w ekstraklasie wchodzi się na mecz przez dziurę w płocie z torbą maczet pod pachą.
Ja napiszę jak to wygląda na "najbardziej niebezpiecznym stadionie w Polsce", czyli na Legii. Żeby kupić bilet trzeba posiadać kartę kibica z chipem magnetycznym, przy wyrobieniu której (tylko i wyłącznie w siedzibie klubu) wypełnia się formularz, na miejscu robią Ci zdjęcie. Podajesz m.in. PESEL i sprawdzają Cię z bazą danych zakazów klubowych i sądowych (czyli ogólnopolską bazą danych kibiców z zakazami). Podejrzewam, że każdy nowy zakaz o którym wie klub (a wie na pewno bo dostaje bazę od policji) powoduje, że z automatu karta takiego osobnika jest blokowana. Nie ma biletów papierowych, bilet (ewentualnie karnet) jest ładowany na kartę chipową automatycznie poprzez system komputerowy. Wchodząc na stadion przykłada się kartę do czytnika, który otwiera bramkę lub ją blokuje jeśli ktoś ma np. zakaz. Za bramką czeka pierwszy ochroniarz, który porównuje zdjęcie na karcie z kibicem, który wchodzi na mecz. Potem kolejny ochroniarz przeszukuje od stóp do głów, sprawdza koszulkę i szalik czy nie ma zakazanych symboli (czepiają się o byle gówno), przeszukuje plecak, torebkę itp. Część osób idzie na alkomat. W sektorze gości kazali kibicom przyjezdnym wyrzucać kanapki i zdejmować buty pod kątem szukania rac. Na samym stadionie jest ok. 100 obrotowych kamer w jakości HD. Jak widać wnieść cokolwiek niezgodnego z prawem jest prawie niemożliwe. A nawet jak się komuś uda to tyle kamer bez problemu pomaga zidentyfikować sprawcę wykroczenia. Kibice Lecha określili w zeszłej rundzie nasz stadion jako Guantanamo i mają rację. Moim zdaniem środki bezpieczeństwa są przesadzone. Człowiek czuje się jak w jakimś Big Brotherze, obserwowany z każdej strony, wszędzie tylko nakazy i zakazy. Mi się tęskni za starym stadionem i spontanicznymi reakcjami trybun.

Offline JackW

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1175
  • Respect: +52
    • Poznaj Republikę Czeską
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #1863 dnia: Maja 15, 2011, 11:40:41 pm »
0
JackW:

Co jeszcze było w uzasadnieniu? Mam wrażenie, że wyciągasz pewne zdania z kontekstu :) Ja wiem, że jeśli fakty są przeciw nam, to tym gorzej dla faktów, ale... kto dopuścił się niedozwolonego zachowania na stadionie? Bo w sumie nie wiem. Jeśli kibice Śląska, to niestety, ale nie ma zmiłuj. Jasne, że odpowiedzialność zbiorowa to chamstwo, ale jednak bywa stosowane, zwłaszcza w przypadku, gdy nic innego nie działa. A nie działa, bo tak naprawdę ci, którzy najbardziej powinni być tym zainteresowani, czyli kluby tracące sporo kasy na pustych stadionach mają to gdzieś.

Pirotechnika -  Dlaczego wprowadzono przepis o racach? Czy wprowadzono go tylko w Polsce?
Dlaczego mam wrażenie, że jeśli podczas meczu liczącej się ligi wpadnie na boisko gromada kibiców, to pod presją ochrony się wycofa, w Polsce pod presją kibiców wycofa się ochrona ? ;)
Różne ciekawe rzeczy były, odpalenie rac na dworcu w Legnicy też :P i wyciąganie spraw z meczów wyjazdowych sprzed ponad roku, nie chodzi mi o to, że nie powinno się za pewne rzeczy karać, tylko o to, że w sytuacji gdy kibice rozrabiają na meczu wyjazdowym można ukarać ich zakazem wyjazdowym, oraz ukarać organizatora spotkania, takie są przepisy, nie moja wina :D

Dlaczego? bo podobno są niebezpieczne, race są zakazane w większości lig europejskich, w Austrii grozi za nie więzienie, organizowane są manifestacje w celu walki z tym zakazem, w Austrii akcja przeciw zakazowi odpalania rac ma 50 tysięcy fanów na facebooku (należy zwrócić uwagę, że w ich lidze frekwencje są raczej niskie).

A gdyby zamknęli cały stadion Realu za świecenie laserkiem po oczach Messiego, na meczu na innym stadionie, to byłaby to Twoim zdaniem kara współmierna do winy? :P

2006, 2010, 2012, 2016, 2017, 2018

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #1864 dnia: Maja 16, 2011, 07:21:46 am »
0
Messiemu po oczach nie świecą :P Oczywiście odpowiedzialność zbiorowa nie powinna mieć miejsca, ma, bo władze państwowe są bezsilne w sytuacjach rozbojów na stadionach, ale powodów tej bezsilności nie widzę szczerze mówiąc. Może trza po prostu wszędzie "Guantanamo" zrobić ;) Tyle, że wtedy zamiast  na meczu kibole będą wyżywać się przed albo po meczu na środkach transportu np.

Ciężka sprawa ogólnie.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #1865 dnia: Maja 16, 2011, 07:59:22 am »
0
" Cristiano Ronaldo przeszedł do historii hiszpańskiego futbolu. Dzięki dwóm bramkom z rzutów wolnych w dzisiejszym meczu z Villarrealem, Portugalczyk wyrównał legendarny rekord La Liga, jaki swego czasu ustanowili Telmo Zarra i Hugo Sánchez - 38 bramek w jednym sezonie ligowym."
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline lewyism

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 879
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +132
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #1866 dnia: Maja 16, 2011, 05:47:50 pm »
0
A to już ostatnia kolejka była?

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #1867 dnia: Maja 16, 2011, 05:49:05 pm »
0
Nie, za tydzień jest.

W ostatnim meczu chyba będzie wychodził z siebie aby strzelić tą jedną bramkę. Wczoraj, podczas transmisji z ligi hiszpańskiej, komentatorzy mówili, że podobno Hugo Sánchez stwierdził, że się cieszy, że to właśnie Ronaldo ma okazję pobić ten rekord i nie jest mu z tego powodu przykro. Przykro by mu było gdyby miał ten rekord pobić Messi.  ;)

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #1868 dnia: Maja 16, 2011, 06:34:41 pm »
0
Chyba po raz pierwszy w życiu mogę pochwalić kibiców ŁKS-u Łódź za pomysłowość:

http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35137,9607930,Skandal__Zamknac_stadion_za_ogorka_i_Kaczora_Donalda_.html

 :lol: :lol: :lol:

Offline krelke

  • Szara Eminecja | Wodopój
  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 9214
  • Płeć: Mężczyzna
  • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Respect: +249
    • Tomasz Krela
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #1869 dnia: Maja 16, 2011, 07:43:41 pm »
0
Barcelona sprzedała się Katarczykom :P


Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #1870 dnia: Maja 16, 2011, 07:51:03 pm »
0
czyli Liga Mistrzów ich ;) :P Swoją drogą chyba już dość dawno się sprzedała z tego,co kojarzę.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12049
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2207
    • As Koncertowy
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #1871 dnia: Maja 16, 2011, 07:52:34 pm »
0
Chodzi Ci o reklamę Unicef? To Barcelona płaciła Unicefowi a nie odwrotnie. Ale jak widać każdy ma swoją cenę.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #1872 dnia: Maja 17, 2011, 08:16:36 am »
0
Chodzi o umowę z Quatar Fundation, bo z tego, co kojarzę ta umowa była podpisana kilka miesięcy temu. Bodajże nawet Cryuff się przeciw niej buntował. Tak, czy inaczej nie jest to sprawa nowa. Co do Unicefu wiedziałem :)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #1873 dnia: Maja 19, 2011, 08:10:13 pm »
0
Cytuj
Turecki pomocnik Hamit Altintop, któremu skończył się kontrakt z Bayernem Monachium podpisał czteroletnią umowę z Realem Madryt. O transferze poinformował hiszpański klub.

Turecki zaciąg?

Offline Schalker

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 496
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +67
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #1874 dnia: Maja 20, 2011, 12:26:05 am »
0
Ciekawe na co im zawodnik, któremu wyjdzie jeden strzał na sezon.
Pieprzyć północ, niech żyje południe !

http://oproczmarzenwartomiecjeszczepiwo.blogspot.com/

 

Piłka Ręczna - Szczypiorniak :D

Zaczęty przez krelke

Odpowiedzi: 262
Wyświetleń: 81416
Ostatnia wiadomość Maja 21, 2023, 06:58:01 pm
wysłana przez sunsetstrip