Ankieta

Kto wygra tegoroczną Ligę Mistrzów?

Bayern
Borussia
PSG
Real

Głosowanie się kończy: Kwietnia 29, 2024, 08:57:52 am

Autor Wątek: Piłka nożna  (Przeczytany 1008671 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8577
  • 17000 postów
  • Respect: +4335
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #6510 dnia: Kwietnia 21, 2022, 11:09:40 pm »
0
Którzy sędziowie są słabsi (bardziej bezczelni)? W Serie A czy La Lidze? Nie umiem odpowiedzieć.
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #6511 dnia: Kwietnia 22, 2022, 07:51:22 am »
0
La Liga, bezdyskusyjnie. Spotkanie Realu z Sevillą to pokazało chociażby. To nie jest nawet kwestia tego, że sprzyjają komuś, bo mylił się w obie strony. I w wielu spotkaniach tak się dzieje.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8577
  • 17000 postów
  • Respect: +4335
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #6512 dnia: Kwietnia 22, 2022, 07:52:20 am »
0
Zaloze sie jednak, ze nie ogladasz w ogole meczow Serie A. Ja natomiast bardzo duzo.
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #6513 dnia: Kwietnia 22, 2022, 08:04:26 am »
0
Drukują, czy są po prostu słabi jak w La Liga? Polecasz mojej uwadze jakieś konkretne spotkanie? La Ligą się interesuję, więc wiadomo, że tam oglądam z uwagą część spotkań, poza tym jakoś więcej mi Google podpowiada o kontrowersjach związanych z tą ligą, ale pewnie przez to, że wyczuł nią zainteresowanie z mojej strony. Oglądałeś Sociedad - Barcelona? Jak tam sędziowanie wyglądało?  @naileajordan pewnie może poopowiadać o kontrowersjach sędziowskich z Serie A.
Swoją drogą, czy nikt nie narzeka na poziom sędziów w Premier League, czy Bundeslidze?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 22, 2022, 08:15:41 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8577
  • 17000 postów
  • Respect: +4335
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 22, 2022, 08:49:20 am wysłana przez sunsetstrip »
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12049
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2207
    • As Koncertowy
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #6515 dnia: Kwietnia 22, 2022, 09:36:24 am »
0
Którzy sędziowie są słabsi (bardziej bezczelni)? W Serie A czy La Lidze? Nie umiem odpowiedzieć.

Szymon Marciniak, nie trzeba szukać daleko

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #6516 dnia: Kwietnia 22, 2022, 02:03:35 pm »
0
W sumie sędziowanie, sędziowaniem, w Hiszpanii mają teraz większe problemy - taśmy Pique.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #6517 dnia: Kwietnia 22, 2022, 06:53:00 pm »
0
Swoją drogą, czy nikt nie narzeka na poziom sędziów w Premier League, czy Bundeslidze?

Nie wydaje mi się, aby była na świecie jakakolwiek liga w której by nie było problemu ze sędziowaniem.

Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3474
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #6518 dnia: Kwietnia 23, 2022, 12:13:43 pm »
+1
@naileajordan pewnie może poopowiadać o kontrowersjach sędziowskich z Serie A.
@Zqyx - odkąd w 2012 roku, w meczu na szczycie, Buffon (Juve) wybił piłkę, która po strzale Muntariego (Milan) znalazła się metr za linią bramkową (pamiętasz, @sunsetstrip ?), a ani liniowy, ani główny nie dopatrzyli się gola (co zaważyło na losach walki o tytuł), moje zaufanie dla sędziów z Serie A spadło do zera. I od tamtej pory się nie podniosło.

Że nie wspomnę o czasach triumwiratu w Juventusie, kiedy to Moggi regularnie odwiedzał sędziów w przerwach.

Porównania z Ligą nie przeprowadzę, bo praktycznie nie śledzę rozgrywek w Hiszpanii.
We Włoszech na pewno jest źle.
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #6519 dnia: Kwietnia 24, 2022, 09:48:49 am »
+1
Dziękuję @naileajordan :)
Ja z kolei nie śledzę włoskiej ligi, ale po tym, co mówisz, widzę, że poziom frustracji z decyzji sędziowskich bywa u nas podobny.

Lewy o swojej przyszłości w Bayernie: "Doceniam wszystkie moje rekordy i bardzo się z nich cieszę, ale czasami sytuacja musi iść w jednym kierunku z dwóch stron. Zobaczymy, jak będzie", czyli chyba nic nie jest jeszcze przesądzone. Oby nie przekombinował jak Sergio Ramos.

Jeśli chodzi o piłkarzy ofensywnych, którzy mogą zmienić kluby to chyba Mbappe, Haaland i Lewandowski są najważniejszymi celami w nadchodzącym okienku transferowym. Ciekawe, gdzie pójdą.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Zdobywca Złotej Piłki w 2018 36-letni Luka Modric przedłużył o kolejny rok swoją umowę z Realem Madryt.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 24, 2022, 09:57:45 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #6520 dnia: Kwietnia 24, 2022, 06:32:13 pm »
0
Thomas Tuchel po dzisiejszym meczu Chelsea - West Ham przyznał, że z zespołu odejdzie Antionio Rudiger, także mogę Ci pogratulować dobrego obrońcy. Wydaje się, że Antonio wybierze Real, chociaż on sam na razie nic nie potwierdza.

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8577
  • 17000 postów
  • Respect: +4335
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #6521 dnia: Kwietnia 24, 2022, 10:57:34 pm »
+1
Dzis sedziowie sie mocno starali zeby wydymac Milan (brak czerwonej dla bramkarza Lazio za siatkowke poza polem karnym, brak karnego po zagraniu reka pilkarza Lazio), ale charakter tej niesamowitej czerwono-czarnej druzyny znowu zwyciezyl.
W grze o mistrzostwo Wloch pozostaly juz tylko druzyny z Mediolanu.

Barcelona też dziś przekręcona, co najmniej jeden karny się należał, ale wiadomo że to nic i tak by nie zmieniło. Wiadomo kto lige wygrał, i byle nie wypaść z czwórki.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 25, 2022, 12:22:05 am wysłana przez sunsetstrip »
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #6522 dnia: Kwietnia 25, 2022, 09:32:48 am »
0
Co się dzieje z doliczaniem minut ostatnio? Zmieniły się przepisy już i doliczają za wszystko? Wczoraj w meczu Barcelony sędzia doliczył do drugiej połowy 11 minut, a grali 14.  Ogólnie zauważyłem, że dość często doliczają teraz nawet 10 minut, więc chyba coś się pozmieniało. Chodzi o efektywny czas gry? Czytałem o tych zmianach, ale to chyba miało dopiero wejść. Tak, czy inaczej krok w dobrą stronę, bo liczy się ofensywna gra, a nie granie na czas, byle wybić z rytmu przeciwnika.
Real Madryt o punkt od mistrzostwa. Przy tak grającej Barcelonie nie musi w sumie nawet wychodzić na boisko. Teraz wszystkie siły na Ligę Mistrzów. Choć i tak udział w półfinale jest sukcesem. Ale to Real. Może ograć City i przegrać z Kadyksem. Choć ostatnie dwa mecze z City to dwie porażki, więc nie nastawiam się na sukces. Finał LM będzie raczej bitwą o Anglię. A Real spokojnie dokończy sezon dając się pożegnać niektórym piłkarzom.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 25, 2022, 09:36:49 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8577
  • 17000 postów
  • Respect: +4335
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #6523 dnia: Kwietnia 25, 2022, 01:35:23 pm »
0
rak toczy europejska pilke, poza skorumpowanymi dzialaczami FIFA/UEFA sa to bezczelni sedziowie ktory pozostaja bezkarni bo nawe jesli sa pociagani do odpowiedzialnosci za swoje bledy to sa to smieszne kary i szybciutko wracaja do sedziowania (swietny przyklad sedzia Guida z Serie A, ktory dostaje bana bodajze na miesiac po myleniu sie na korzysc Interu w meczu z Torino, to wczoraj przyznaja mu mecz Milanu, gdzie kreci na korzysc Lazio, czytaj tez Interu) i nie musza sie z nich tlumaczyc (w przeciwienstwie do pilkarzy i trenerow, ktorzy najpierw sa przepytywani przez media, a potem po prostu wylatuja z roboty).

Dopiero co mowilismy o koszmarnym sedziowaniu w Hiszpanii i Wloszech, no to teraz wjezdza Bundesliga.

https://www.onet.pl/sport/onetsport/bundesliga-jak-bardzo-slepi-moga-byc-sedziowie-burza-w-niemczech/0rk92jr,d87b6cc4

i co z tego ze jest VAR? skoro dalej drukowanie trwa w najlepsze na oczach widzow i kamer, w swietle jupiterow.

wiele lat kibice dopominali sie o VAR, w koncu jest VAR, teraz czas na kampanie, zeby chocby taki sedzia glowny po meczu mial obowiazek stawic sie na konferencji prasowej i tlumaczyc ze swoich decyzji typu dlaczego dal/nie dal karnego, dlaczego dal/nie dal czerwona, dlaczego nie/uznal gola etc. To bylby poczatek zmiany nastawienia, pod tytulem, odpowiedzialnosc za swoja prace. O systemie odpowiednich kar nie wspominajac. Bo np. we Wloszech zawiesza paru arbitrow z Serie A, to potem musza sciagac na ich miejsce sedziow z nizszych lig, a ci maja duzo mniej doswiadczenia i wcale nie sa lepsi, bo nie znaja pilki na najwyzszym poziomie. I kolko sie zamyka.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 25, 2022, 01:58:46 pm wysłana przez sunsetstrip »
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34675
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #6524 dnia: Kwietnia 26, 2022, 07:41:07 am »
0
Wygląda na to, że system szkolenia jest do kitu. Albo za dużo zmian się wprowadza, albo za wiele jest sytuacji uznaniowych. Nie w pełni określona jest też chyba sytuacja związana z VAR, bo często aż się o niego prosi, a sędzia nie chce/ nie może z niego skorzystać. VAR VAR-em, a sędziowie swoje. Ale chyba w rzadkich przypadkach wynika to ze sprzyjania konkretnym klubom, bardziej ze zwyczajnego niedouczenia, albo z chęci pokazania, że sędzia jest ważniejszy niż piłkarze. Chociaż może się mylę.

Dziś  wraca Liga Mistrzów. Na początek Manchester City - Real Madryt. Jaki wynik obstawiacie? Kto będzie lepszy w dwumeczu?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 26, 2022, 08:13:54 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

 

Piłka Ręczna - Szczypiorniak :D

Zaczęty przez krelke

Odpowiedzi: 262
Wyświetleń: 81416
Ostatnia wiadomość Maja 21, 2023, 06:58:01 pm
wysłana przez sunsetstrip