Ankieta

Kto wygra tegoroczną Ligę Mistrzów?

Bayern
Borussia
PSG
Real

Głosowanie się kończy: Kwietnia 29, 2024, 08:57:52 am

Autor Wątek: Piłka nożna  (Przeczytany 1007866 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12048
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2207
    • As Koncertowy
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #5970 dnia: Września 22, 2020, 09:42:00 am »
0
Kolejna kompromitacja pana Mioduskiego

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #5971 dnia: Września 22, 2020, 06:07:41 pm »
0
Z czystej ciekawości - bo zatrudnił Czesia czy dlatego, że zwolnił Vukovića?

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12048
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2207
    • As Koncertowy
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #5972 dnia: Września 23, 2020, 11:16:34 am »
0
@Hubik Po pierwsze bo nie ma żadnej długofalowej wizji na rozwój sportowy drużyny, czego efektem jest coroczna rotacja trenerów. Nie da się zbudować nic trwałego jeśli chodzi o system szkolenia, budowę drużyny jak każdy kolejny szkoleniowiec startuje ze swoim pomysłem, taktyką i próbuje wcisnąć swoich zawodników.
Wydawało się, że Vuković będzie tym trenerem na lata - legionista z krwi i kości, posprzątał drużynę z pseudogwiazdek typu Kucharczyk czy Carlitos, w letnim okienku zrobił rozsądne transfery (Boruc, Kapustka, Mladenović, Valencia) i został wywalony przy pierwszej lepszej okazji. OK, drużyna w okresie popandemicznym grała słabo i bez wcześniejszego polotu, ale to bardziej pytanie do zawodników czemu im się nie chce biegać. Zdaje się, że atmosfera w szatni była dobra.

Mioduski poza akademią (za którą mu chwała, bo to jest projekt rzeczywiście rozwojowy i docelowo na pewno się spłaci) nie myśli w ogóle w sposób długofalowy. Błędne jest coroczne zakładanie w budżecie klubu pieniędzy za awans do fazy grupowej LE - przez to jest takie ciśnienie, zwłaszcza po kilku latach bez awansu.

Co do personaliów - wiadomo jaka jest kosa na linii Legia - Lech, stąd branie trenera, który śpiewał, że kocha Lecha jest nie na miejscu. Na pewno będzie miał za to ciśnięte  trybun. Ale ważniejsze jest to, że Michniewicz jest po uszy umoczony w korupcję. Na miejscu Mioduskiego mocno bym przemyślał tą kwestię, np. pod kątem tego czy sponsorzy chcą być kojarzeni z osobą ustawiającą mecze (kij z tym, że to było lata temu).

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8576
  • 17000 postów
  • Respect: +4334
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #5973 dnia: Września 23, 2020, 12:34:12 pm »
0
Mial byc trener na lata a byl do lata
To jest choroba wiekszosci klubow w PL
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #5974 dnia: Września 23, 2020, 06:36:48 pm »
0
Mafi, dziękuję za odpowiedź. Pomijając wewnętrzne problemy Legii (bo tym się po prostu nie interesuję za bardzo i nie jestem w temacie jak Ty) to się zgadzam z tym co piszesz.

Po pierwsze bo nie ma żadnej długofalowej wizji na rozwój sportowy drużyny, czego efektem jest coroczna rotacja trenerów. Nie da się zbudować nic trwałego jeśli chodzi o system szkolenia, budowę drużyny jak każdy kolejny szkoleniowiec startuje ze swoim pomysłem, taktyką i próbuje wcisnąć swoich zawodników.

Uważam, że to jest problem nie tylko Legii tylko ogólnie polskich klubów, a dokładniej polskich prezesów. Mogę powiedzieć ze "swojego podwórka", że w Widzewie dokładnie jest tak samo. Zmiana trenera po roku czy czasem nawet po pół. Kiedy trener ma ukształtować dany zespół pod swoją wizję kiedy przy pierwszym lepszym kryzysie jest zwalniany? W obecnej Ekstraklasie chyba tylko Probierz mimo słabych wyników wciąż pozostaje na stanowisku. Górnik tamtego sezonu nie miał chyba wybitnego, ale fakt że nie zwolnili Brosza zaczyna widocznie w tym sezonie procentować.
Z tymi dwoma przykładami mogę się mylić, bo odkąd Widzewa nie ma w Ekstraklasie to przestałem się nią interesować i bardziej robię to przypadkowo niż z ciekawości.
« Ostatnia zmiana: Września 23, 2020, 06:39:25 pm wysłana przez Hubik »

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8576
  • 17000 postów
  • Respect: +4334
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #5975 dnia: Września 23, 2020, 07:54:13 pm »
0
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8576
  • 17000 postów
  • Respect: +4334
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #5976 dnia: Września 27, 2020, 10:16:19 am »
+2
Fragment książki wywiadu z Dariuszem Michalczewskim:

-Dużo podróżujesz, znasz wiele slaw, z większością się przyjaźnisz. Ale dlaczego chciales dać po głowie Cristiano Ronaldo?

"Kiedyš byłem u Jurka Dudka na meczu w Madrycie, nastepnego dnia poszedłem z nim na trening, A ten Ronaldo to dla mnie taki niesympatyczny, arogancki gosć, którego trudno lubić. Po tym treningu podbiegły do niego dzieciaki i poprosiły o autograf czy zdjęcia. A on je totalnie olał. Tych dzieci było piecioro, maksymalnie sześcioro, zadne tłumy. Przecież mógł się na chwilę za trzymać, to byli jego fani. Zwłaszcza że on nie był prywatnie, nie byl na urlopie, tylko był na treningu, czyli w pracy. Strasznie mnie chłopak zawiódł. I wtedy zawołalem na głos: „Patrzcie, najchetniej za to w pysk dałbym mu albo w dupę kopnął. Jurek mnie uspokoił, ale strasznie zal mi było tych chłopaków, smutni byli, oni tam kilka godzin czekali. Nigdy nie lubiłem tego Ronaldo, ale wtedy stracił w moich oczach już zupelnie."
« Ostatnia zmiana: Września 30, 2020, 01:38:44 pm wysłana przez sunsetstrip »
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline daub

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3733
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1388
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #5977 dnia: Września 30, 2020, 01:10:21 pm »
0
… się nie wypowiem, bo nie oglądam....

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8576
  • 17000 postów
  • Respect: +4334
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #5978 dnia: Października 01, 2020, 12:28:47 pm »
+1
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34671
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3434
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #5979 dnia: Października 03, 2020, 04:24:55 pm »
0
Ostatnio coś słyszałem, że Legia jeszcze nie odpadła w tym sezonie z LM, prawda to @mafioso? ;)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15143
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #5980 dnia: Października 04, 2020, 07:56:42 pm »
0
Lewy dzisiaj 4 bramki z Herthą. Najlepszy napastnik świata.

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8576
  • 17000 postów
  • Respect: +4334
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #5981 dnia: Października 08, 2020, 12:01:05 am »
0
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8576
  • 17000 postów
  • Respect: +4334
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #5982 dnia: Października 17, 2020, 07:58:21 pm »
+1
Kapitalny niepokonany Milan wygrywa derby, fenomenalny Ibra który oszukuje nadal czas!
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3472
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3547
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #5983 dnia: Października 17, 2020, 08:22:24 pm »
+1
Najpierw pokonał wirusa, a następnie kuzynów.
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8576
  • 17000 postów
  • Respect: +4334
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #5984 dnia: Października 27, 2020, 09:13:11 pm »
0
wreszcie dobre wiesci z Camp Nou
OFICJALNIE: Josep Maria Bartomeu potwierdził, że wraz z zarządem podaje się do dymisji!
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


 

Piłka Ręczna - Szczypiorniak :D

Zaczęty przez krelke

Odpowiedzi: 262
Wyświetleń: 81367
Ostatnia wiadomość Maja 21, 2023, 06:58:01 pm
wysłana przez sunsetstrip