Ankieta

Kto wygra tegoroczną Ligę Mistrzów?

Borussia Dortmund
3 (42.9%)
Real Madryt
4 (57.1%)
sędziowie/UEFA
0 (0%)
wszystko mi jedno
0 (0%)

Głosów w sumie: 7

Głosowanie skończone: Maja 30, 2024, 07:22:17 pm

Autor Wątek: Piłka nożna  (Przeczytany 1015391 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gnatek

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1600
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +289
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #1845 dnia: Maja 15, 2011, 10:09:02 pm »
0
No właśnie. Przecież patronował rozgrywkom o Puchar Polski, na którym to finale tych rozgrywek doszło do niespotykanych wcześniej na skalę europejską zamieszek. Czyli należy go ukarać. Co najmniej 5-letnim zakazem stadionowym.

Powiedz mi chłopie jakiemu Ty klubowi kibicujesz?

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34698
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3441
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #1846 dnia: Maja 15, 2011, 10:18:44 pm »
0
Rzadko zgadzam się z el_loko :P , ale w kwestii zamykania stadionów się zgodzę. Przy czym nie twierdzę, że nie popełnia się przy okazji błędów, no, ale błędów nie robi tylko ten, co nic nie robi. Zamknięcie stadionu uderza w kibiców, ale uderza także w klub, który powinien wymyślić, co zrobić, żeby do pewnych incydentów nie dochodziło. W Polsce teraz próbuje się stworzyć wrażenie, że kibole, kluby, ochrona - wszystko jest super, z wyjątkiem tych, którzy wydają zakazy stadionowe. Tyle tylko, że nie jest super i nie zazdroszczę podejmującym decyzje, bo wiadomo, że jakiejkolwiek by nie podjęli to będzie skrytykowana. Kilka, kilkanaście postów temu zapytałem o to, co zrobilibyście, żeby prawo było na stadionach przestrzegane. Odpowiedzi z tego, co widzę nie dostałem i w sumie nie dziwię się, bo skrytykować jakieś rozwiązanie jest zawsze łatwiej niż wymyślić własne. Ale bez myślenia o rozwiązaniu dziś winny będzie Donek, jutro Grzesiek, a pojutrze Jarek ;)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #1847 dnia: Maja 15, 2011, 10:18:58 pm »
+1
Przecież bilety na mecze wyjazdowe rozprowadza klub i wie komu je sprzedaje i jesli nie moze od nich wyegzekwowac odpowiedniego zachowania to albo nie powinni w ogole miec niczego wspolnego z wyjazdami albo musza poniesc konsekwencje.

To komu kibicuje nie ma w tej dyskusji najmniejszego znaczenia.

Offline Wojo

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1963
  • Płeć: Kobieta
  • fade away
  • Respect: +195
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #1848 dnia: Maja 15, 2011, 10:26:18 pm »
0
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=BZN8zol5FiI&amp;feature=player_embedded" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=BZN8zol5FiI&amp;feature=player_embedded</a>


obejrzyjcie se wywiad z największym stadionowym bandytą. Jest tak groźny że policja po śmiertelnie niebezpiecznej akcji ujęła go 8 m przed komendą.
« Ostatnia zmiana: Maja 15, 2011, 10:28:01 pm wysłana przez Wojo »

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12053
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2209
    • As Koncertowy
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #1849 dnia: Maja 15, 2011, 10:29:04 pm »
0
Gratulacje dla Wisły z okazji zdobycia Mistrzostwa Polski.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34698
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3441
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #1850 dnia: Maja 15, 2011, 10:30:31 pm »
0
Wojo: Rozumiem,  że znasz go osobiście, skoro  w taki sposób osądzasz, czy jest groźny, czy nie ? ;)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline JackW

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1175
  • Respect: +52
    • Poznaj Republikę Czeską
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #1851 dnia: Maja 15, 2011, 10:33:47 pm »
0
Zamknięcie stadionu Śląska było niezgodne z prawem, gdyż według przepisów odpowiedzialność za m.in. odpalenie środków pirotechnicznych ponosi tylko i wyłącznie organizator spotkania, jeżeli klub pójdzie z tym do sądu to wojewoda moim zdaniem nie ma szans na wygranie tej sprawy, no chyba, ze zwycięży układ
2006, 2010, 2012, 2016, 2017, 2018

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34698
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3441
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #1852 dnia: Maja 15, 2011, 10:37:46 pm »
0
układ zawsze zwycięża ;)
Jeśli terrorysta wniesie na pokład samolotu bombę, to winna jest ochrona, czy terrorysta? ;) A może winna jest bomba ?  :P
 A ja wciąż czekam na propozycję rozwiązania problemu :) Ktoś coś zaproponuje? Ktokolwiek?
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #1853 dnia: Maja 15, 2011, 10:39:33 pm »
0
Tak ludzie dajacy w morde pilkarzom swojego klubu sa bardzo wiarygodni.

Offline JackW

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1175
  • Respect: +52
    • Poznaj Republikę Czeską
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #1854 dnia: Maja 15, 2011, 10:41:54 pm »
0
Ja tu nie chcę dyskutować o kwestiach moralnych kto jest winny tylko o przepisach, poza tym w uzasadnieniu było na przykład, że przyczyną zamknięcia stadionu jest to, że podczas jazdy pociągiem do Lubina był zaciągany hamulec ręczny, jaki związek ma z tym klub piłkarski?! Albo inny kwiatek, maskowanie twarzy flagą typu "sektorówka", no proszę was...
Dla mnie po prostu zamykanie stadionów jest karaniem klubów i kibiców za nieudolność służb mundurowych i ochroniarskich, po to mają te monitoringi, kontrole etc. aby nie dochodziło do tak haniebnych czynów jak odpalenie kilku rac, a że nie potrafią sobie z tym poradzić to uderzają w kluby, jeszcze robiąc to na granicy albo i poza normami prawnymi
« Ostatnia zmiana: Maja 15, 2011, 10:46:14 pm wysłana przez JackW »
2006, 2010, 2012, 2016, 2017, 2018

Offline Wojo

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1963
  • Płeć: Kobieta
  • fade away
  • Respect: +195
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #1855 dnia: Maja 15, 2011, 10:46:50 pm »
0
Jeśli terrorysta wniesie na pokład samolotu bombę, to winna jest ochrona, czy terrorysta? ;) A może winna jest bomba ?  :P

Jeśli terrorysta wniesie bombę, to po zlapaniu terrorysty zamyka się terrorystę czy lotnisko? Bo dodam tylko, że wszystkie osoby, które rzucały racami zostały schwytane przez policję.

A ja wciąż czekam na propozycję rozwiązania problemu :) Ktoś coś zaproponuje? Ktokolwiek?

Ja tu nie widzę, żądnego problemu. Tusk próbuje nam wmówić że mamy problem, bo o tym lepiej mówić niż o dziurze budżetowej czy długu publicznym.
« Ostatnia zmiana: Maja 15, 2011, 10:48:59 pm wysłana przez Wojo »

Offline Gnatek

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1600
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +289
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #1856 dnia: Maja 15, 2011, 10:50:34 pm »
0
układ zawsze zwycięża ;)
A ja wciąż czekam na propozycję rozwiązania problemu :) Ktoś coś zaproponuje? Ktokolwiek?

Ja, ja wiem!

1. Znieść zakaz pirotechniki - tyle lat nie było z tym problemu, nie rozumiem po kiego wała wdrożyli ten zakaz.
2. Ukarać winnych - nie kluby i nie kibiców jako całość.
3. Nie traktować kibica (kibica - czyli nie idioty, który wbiegnie na boisko poskakać koło ochrony, żeby potem skoczył mu respekt u kumpli z osiedla) jak potencjalnego terrorysty.

To na początek wystarczy.

Tak ludzie dajacy w morde pilkarzom swojego klubu sa bardzo wiarygodni.

Co ma wiarygodność do dania komuś w mordę?

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34698
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3441
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #1857 dnia: Maja 15, 2011, 10:51:58 pm »
0
JackW:

Co jeszcze było w uzasadnieniu? Mam wrażenie, że wyciągasz pewne zdania z kontekstu :) Ja wiem, że jeśli fakty są przeciw nam, to tym gorzej dla faktów, ale... kto dopuścił się niedozwolonego zachowania na stadionie? Bo w sumie nie wiem. Jeśli kibice Śląska, to niestety, ale nie ma zmiłuj. Jasne, że odpowiedzialność zbiorowa to chamstwo, ale jednak bywa stosowane, zwłaszcza w przypadku, gdy nic innego nie działa. A nie działa, bo tak naprawdę ci, którzy najbardziej powinni być tym zainteresowani, czyli kluby tracące sporo kasy na pustych stadionach mają to gdzieś.

Zamyka się terrorystę, chyba, że nie ma już kogo zamknąć, bo np. samolot nie dotarł do celu z wiadomych powodów, ale tak czy inaczej zaostrza się wtedy kontrolę na lotniskach, a na stadionach mimo wielu sygnałów ostrzegawczych nic się nie zmienia. No ok, jest monitoring, ale  co z tego, skoro złapie się pewne osoby już po demolce? Gdyby tak jeden z drugim zapłacił za to, co zniszczył, to może by się na drugi raz zastanowił.

Pirotechnika -  Dlaczego wprowadzono przepis o racach? Czy wprowadzono go tylko w Polsce?
Dlaczego mam wrażenie, że jeśli podczas meczu liczącej się ligi wpadnie na boisko gromada kibiców, to pod presją ochrony się wycofa, w Polsce pod presją kibiców wycofa się ochrona ? ;)
« Ostatnia zmiana: Maja 15, 2011, 10:57:10 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #1858 dnia: Maja 15, 2011, 10:53:33 pm »
+1
No fakt niszczenie stadionu w Bydgoszczy to zaden problem. I mnostwo innych tego typu incydentow.

A słuzby mundurowe nie maja nic do tego kto odpala race. To klub ma zapewnic przestrzeganie przepisow na swoim obiekcie. A nie policja, straz miejska, wojsko czy inna straz graniczna. Nie sa wstanie tego uczynic to niech sobie odpuszcza kierowanie klubem sportowym. A jesli jedyna szansa by sie ockneli jest zamykanie stadionów to cóż.

Offline Wojo

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1963
  • Płeć: Kobieta
  • fade away
  • Respect: +195
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #1859 dnia: Maja 15, 2011, 10:59:54 pm »
0
To klub ma zapewnic przestrzeganie przepisow na swoim obiekcie.

już rozumiesz?  :rolleyes:

a za przestrzeganie przepisów w Bydgoszczy odpowiadał PZPN. Czemu nie wyciągnięto wobec nich konsekwencji?

mało tego, dlaczego nie zastosowano odpowiedzialności zbiorowej i reprezentacja nie gra meczów na zamkniętym stadionie po meczu w Kownie?


 

Piłka Ręczna - Szczypiorniak :D

Zaczęty przez krelke

Odpowiedzi: 262
Wyświetleń: 81867
Ostatnia wiadomość Maja 21, 2023, 06:58:01 pm
wysłana przez sunsetstrip