Ankieta

Kto wygra tegoroczną Ligę Mistrzów?

Borussia Dortmund
Real Madryt
sędziowie/UEFA
wszystko mi jedno

Głosowanie się kończy: Maja 30, 2024, 07:22:17 pm

Autor Wątek: Piłka nożna  (Przeczytany 1012046 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #1635 dnia: Kwietnia 04, 2011, 11:07:51 pm »
0
Kazdy normalny i rozsadny czlowiek po prostu dalej nie kupował i tyle...

Kilka lat temu... Kilka lat temu, to w Anglii były podobne sytuacje jak w Polsce, teraz tam nawet najwiekszemu kretynowi nie przyjdzie do glowy wejsc na murawe. I nawet jesli gdziekolwiek jest podobnie jak w Polsce to nie znaczy, ze jest to normalna sytuacja.

Offline Kirzen

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 734
  • Respect: +101
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #1636 dnia: Kwietnia 04, 2011, 11:29:30 pm »
0
A jeśli "kibice" chcą się integrować przed, w trakcie lub po meczu to niech sobie założą na ramię lub opaskę na czoło z napisem "Kibol" i będą wiedzieli kto jest towarzyszem z naprzeciwka,a kto zwykłym kibicem, który przyszedł popatrzeć na widowisko futbolowe. My będziemy mieli pewność, że nie dostaniemy przypadkowo z butelki vel kija, a oni się sami pięknie pozabijają i będzie spokój  :facepalm:

Offline JackW

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1175
  • Respect: +52
    • Poznaj Republikę Czeską
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #1637 dnia: Kwietnia 05, 2011, 09:00:09 am »
0
Nie popieram lania grajków, ale z drugiej strony mógł Rzeźniczak nie pyskować tylko podkulić ogon i iść do szatni, a oczywiście to, że się rzucał wszyscy wolą przemilczeć...
A do podobnych sytuacji to rok temu kibice Herthy sprawdzili umiejętności sprinterskie swoich zawodników po tym jak po kolejnej wtopie zapewnili sobie spadek do 2 ligi
2006, 2010, 2012, 2016, 2017, 2018

Offline slasherr

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1063
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #1638 dnia: Kwietnia 05, 2011, 09:48:05 am »
0
W Polsce piłkarze bardzo często są zastraszani przez kibiców. Szkoda, że u nas w Płocku nawet to nie pomaga ;)

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2209
    • As Koncertowy
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #1639 dnia: Kwietnia 05, 2011, 10:35:24 am »
0
Argument o tym jak to w Anglii pozbyto się huliganów ze stadionów jest do obalenia pierwszym z brzegu filmikiem na Youtube. Anglia to taki przykład ministrów i wielkich głów polskiej piłki, którzy nie mają najmniejszego pojęcia o tym co tam się dzieje. Przykładem tu może być np. zakończenie kariery przez sędziego Andersa Friska zastraszanego przez kiboli po meczu Chelsea-Barcelona.

<a href="http://www.youtube.com/watch?v=PyDiKzonrHs&amp;feature=related" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=PyDiKzonrHs&amp;feature=related</a>


<a href="http://www.youtube.com/watch?v=zi0-ucKkWtg&amp;feature=related" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=zi0-ucKkWtg&amp;feature=related</a>


Wracając do Rzeźniczaka sam wymachiwał łapami w kierunku trybun i zamiast po cichu pokornie zejść z boiska wdał się w "dyskusję" z kibicami wynoszącymi flagi do magazynu, no to nikt się przed nim kłaniał nie będzie i głaskał go po główce. Jak ktoś Wam mówi na ulicy "sp*******j chuju" to przepraszacie go, że się krzywo spojrzeliście czy dajecie w łeb ?

Teraz trwa nagonka na fanatyków bo jest Euro i dziennikarze (a może dziennikarzole) straszą Europę hordą dzikich, żadnych krwi polskich kibiców. Dochodzi do paranoi gdzie za odpalenie racy na stadionie grożą większe konsekwencje prawne niż za kradzież. Ale już abstrahując od rac, walczy się ze wszystkimi, którzy na te stadiony w Polsce chodzą. Nie oszukujmy się - 70 % ludzi przychodzi dla atmosfery a nie dla piłkarzy, z którymi nikt się nie identyfikuje bo są to ludzie bez charakteru, grającymi tylko i wyłącznie dla kasy. Ktoś kto ma jaja i nie boi się powiedzieć prawdy w oczy (czy to właścicielom czy mediom) jest natychmiast odstawiany na boczny tor (vide Vuković w Legii). Dlatego kibice nie będą się identyfikować z piłkarzem (a tym bardziej go bronić), którego jedynym zmartwieniem jest to, żeby mu żel nie spłynął na twarz, a nie to, żeby wylać litry potu na treningu i walczyć do upadłego o trofea. Kiedy pozbędzie się fanatyków ze stadionu to co i kto zostanie? Legia już to przerabiała. Efekt - nie byli w stanie zapełnić 5 tys. miejsc na starym stadionie, a do czasu podpisania porozumień ze Stowarzyszeniem Kibiców sprzedała 3 tys. karnetów na nowy stadion przez 3 miesiące (po porozumieniu 8 tys. w 5 dni). Brak atmosfery, dopingu, opraw odciągnął ludzi od stadionu a nie dobra czy zła gra piłkarzy.

Nie wmawiajcie mi też, że w Polsce się przychodzi oglądać "widowisko piłkarskie". Widowisko piłkarskie to jest w Premiership czy Primera Division, gdzie po murawie biegają zawodowcy a nie zgraja amatorów. Kiedyś zawodnicy mogli dzień przed meczem pili we wspólnym gronie litry wódki a potem wychodzili na boisko i zapieprzali aż miło było patrzeć - kibice przyjmowali brawami nawet porażki jeśli widzieli zaangażowanie na boisku. A teraz przechodzą obok meczu i to z trybun widać znakomicie.

Padło też zdanie "nie podoba Ci się gra piłkarzy nie chodź na mecze". No i tu jest cały sens fanatycznego kibica, którego nie rozumieją ani media, ani spokojniejsi kibice. Fanatyk ma w sobie coś z masochisty i zawsze znajdzie powód do pójścia na mecz nawet po 4 porażkach z rzędu - czy to po to aby spotkać się z kolegami, czy pośpiewać żeby się rozerwać po całym tygodniu pracy, czy też ma nadzieję, że los się w końcu odmieni. W Polsce się nie chodzi dla piłkarzy tylko dla atmosfery (wg moich szacunków ok. 70 % kibiców obecnych na stadionach po to przychodzi). Innych kibiców w Polsce po prostu nie ma, bo fani Małysza i siatkówki nie lubią piłki nożnej i choćbyś ich siłą zaciągał to oni i tak wolą śpiewać "Pieśń o małym rycerzu".

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #1640 dnia: Kwietnia 05, 2011, 11:18:41 am »
0
Jesli wiekszosc chodzi dla atmosfery a nie dla pilki noznej to tym bardziej nie rozmumiem dlaczego cokolwiek zaruzcaja pilkarzom. Równie dobrze moga isc sobie na jakas polanke, poskakac, pospiewac. Zawsze sadzilem, ze kibic pilkarski kibicuje pilkarzom.

To tak jak chodzi do opery aby poogladac ładny zyrandol.

Offline Gnatek

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1600
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +289
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #1641 dnia: Kwietnia 05, 2011, 11:38:47 am »
0
Być może kolega "S.", który dał Rzeźniczakowi w mordę przychodzi właśnie dla piłki nożnej :) ?

Jesteś kibicem? Bo trochę dziwi mnie Twój tok myślenia. Kibic przede wszystkim kibicuje swojemu klubowi, a nie piłkarzom. Identyfikuje się z klubem, a nie z piłkarzami. Nie pamiętam, kiedy ostatni raz widziałem na stadionie kogoś w koszulce z nazwiskiem piłkarza. Jak Legia strzeli bramkę, to cieszę się z tego, że bramkę zdobyła moja drużyna, a nie piłkarz Iksiński.

Offline el_loko

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6029
  • Respect: +605
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #1642 dnia: Kwietnia 05, 2011, 11:48:52 am »
0
Czyli jak na przyklad zawodnik druzyny ktorej kibicujesz strzeli gola w reprezentacji to nie czujesz chodzby minimalnej radosci. Kibicuje sie druzynie i zawodnikom ktorzy w niej graja. I nie jestem wstanie pojąć jak można kibicować druzynie i mieć w dupie jej zawodników. Można mieć jakieś zdanie na ich temat, ew nie przepadac za kimś ale bez przesady, bez nich nie byloby komu kibicowac.

Offline Gnatek

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1600
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +289
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #1643 dnia: Kwietnia 05, 2011, 11:55:56 am »
0
Reprezentacja to inna bajka i nie obchodzi mnie, kto strzela w niej bramki. Ważne, żeby wynik się zgadzał.

A zawodników mojej drużyny (z dwoma czy trzema wyjątkami) mam w dupie dlatego, że oni mają w dupie mnie. Proste

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #1644 dnia: Kwietnia 05, 2011, 05:06:06 pm »
0
ale jakbys zobaczył na ulicy któregoś z Legii to od razu "mogę fotkę z panem?"  ;]
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline krelke

  • Szara Eminecja | Wodopój
  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 9214
  • Płeć: Mężczyzna
  • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Respect: +249
    • Tomasz Krela
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #1645 dnia: Kwietnia 05, 2011, 05:14:32 pm »
0
Mam jakieś głupie wrażenie, że piłka nożna jest w kwestii kibicowania najmniej ważna :P
I smucę się że ważniejsza jest potrzeba identyfikacji i przynależności do grupy niż wypłynąca z tego sportu ;]

Równie dobrze można się zapisać do Legii Cudzoziemskiej i wszystkie potrzeby społeczne myślę będą zaspokojone łącznie z wyżynaniem się nawzajem...

Dziwi mnie że jak ktoś komuś wypi***oli poza stadionem to art. 217 § 1 znajdzie zastosowanie. A w takich sytuacjach to rozumiem, że X czy Y by rodzinę do 3 pokoleń w tył wyrznięto. Gdyby przeszło przez myśl.

Zresztą jak można pobić rodziców trampkarzy którzy są na turnieju w innym mieście...to w sumie nic już nas dziwić nie powinno.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 05, 2011, 05:17:02 pm wysłana przez krelke »

Offline JackW

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1175
  • Respect: +52
    • Poznaj Republikę Czeską
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #1646 dnia: Kwietnia 05, 2011, 08:58:30 pm »
0
Piłkarze to tylko wkłady do koszulek, przychodzą, odchodzą, dla nich się liczy tylko kasa, jak klub spadnie do znajdzie sobie nowy a my będziemy musieli oglądać ukochaną drużynę w niższej lidze. I nie ma takiego piłkarza  w polskiej lidze z którym bym chciał sobie zrobić zdjęcie, ale może jestem dziwny :P Co do rodziców trampkarzy to trzeba być totalnym idiotą, żeby wychodzić na miasto w koszulce znienawidzonego klubu i to w typowo kibicowskiej dzielnicy, ale jasne 2 promile we krwi mówią same za siebie, nieśmiertelność się włączyła, do tego udawanie lania na grafa Śląska, czy też nawet robienie sobie zdjęć pod nim, żeby potem przykozaczyć w Poznaniu, a potem płacz, że liścia dostał jeden z drugim... nie popieram przemocy generalnie, ale sami się prosili, takie są realia i niech nie udają, że ich nie znają. Gdybym śmigał po Grunwaldzie w Poznaniu w koszulce Śląsk 2001 i 2 promilami we krwi do tego kręcił się koło haseł chwalących Lecha wątpię, aby twierdzenie, że jestem tylko rodzicem było okolicznością łagodzącą.

Gdyby interesowała nas piłka zostalibyśmy piłkarzami  :lol:
2006, 2010, 2012, 2016, 2017, 2018

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12050
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2209
    • As Koncertowy
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #1647 dnia: Kwietnia 05, 2011, 09:06:04 pm »
0
Właśnie mówili w tv, że wszystkie najważniejsze kibolskie kluby mają zgody w portowych miastach (Gdańsk, Gdynia, Szczecin), bo przez porty w tych miastach ściągają kokę z Kolumbii :lol: A mecze to tylko przykrywka dla narkobiznesu. To by wyjaśniało naszą zgodę z Den Haag w końcu Holandia to idealny rynek zbytu :P

Offline Gnatek

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1600
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +289
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #1648 dnia: Kwietnia 05, 2011, 10:31:42 pm »
0
ale jakbys zobaczył na ulicy któregoś z Legii to od razu "mogę fotkę z panem?"  ;]

Mam słaby aparat w telefonie

Offline Kirzen

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 734
  • Respect: +101
Odp: Piłka nożna
« Odpowiedź #1649 dnia: Kwietnia 05, 2011, 11:35:42 pm »
0
Piłkarze to tylko wkłady do koszulek, przychodzą, odchodzą, dla nich się liczy tylko kasa, jak klub spadnie do znajdzie sobie nowy a my będziemy musieli oglądać ukochaną drużynę w niższej lidze. I nie ma takiego piłkarza  w polskiej lidze z którym bym chciał sobie zrobić zdjęcie, ale może jestem dziwny :P Co do rodziców trampkarzy to trzeba być totalnym idiotą, żeby wychodzić na miasto w koszulce znienawidzonego klubu i to w typowo kibicowskiej dzielnicy, ale jasne 2 promile we krwi mówią same za siebie, nieśmiertelność się włączyła, do tego udawanie lania na grafa Śląska, czy też nawet robienie sobie zdjęć pod nim, żeby potem przykozaczyć w Poznaniu, a potem płacz, że liścia dostał jeden z drugim... nie popieram przemocy generalnie, ale sami się prosili, takie są realia i niech nie udają, że ich nie znają. Gdybym śmigał po Grunwaldzie w Poznaniu w koszulce Śląsk 2001 i 2 promilami we krwi do tego kręcił się koło haseł chwalących Lecha wątpię, aby twierdzenie, że jestem tylko rodzicem było okolicznością łagodzącą.

Gdyby interesowała nas piłka zostalibyśmy piłkarzami  :lol:

A co to jest q**wa Getto, że za noszenie opaski dostane po ryju bo nie rozumiem. Kretynem to jest ten co uderza, kogoś tylko z powodu tego, że ten lubi inny klub.

 

Piłka Ręczna - Szczypiorniak :D

Zaczęty przez krelke

Odpowiedzi: 262
Wyświetleń: 81650
Ostatnia wiadomość Maja 21, 2023, 06:58:01 pm
wysłana przez sunsetstrip