Autor Wątek: Nie masz facebooka :O???  (Przeczytany 87049 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8577
  • 17000 postów
  • Respect: +4335
Odp: Nie masz facebooka :O???
« Odpowiedź #345 dnia: Stycznia 14, 2018, 06:42:49 pm »
0
Jeśli prowadzisz fanpage na Facebooku, a twój biznes w dużej mierze opiera się o komunikację w serwisie Marka Zuckerberga – współczuję. Nadchodzi bowiem prawdziwe trzęsienie ziemi, na które lepiej już dziś się przygotować.

https://www.spidersweb.pl/2018/01/zmiany-na-facebooku-faq.html
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Gnatek

  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1600
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +289
Odp: Nie masz facebooka :O???
« Odpowiedź #346 dnia: Lutego 11, 2018, 12:19:59 pm »
0
Ostatnio mam takie dziwne wrażenie, że facebook chyba... no nie wiem, umiera?

Coraz więcej stron, które mam zalajkowane od dłuższego czasu jest już nieaktywna. Często ktoś ogłasza zamknięcie fanpage'a bo nikt nie lajkuje ani nie komentuje jego postów.

Znajomi wrzucają coraz mniej zdjęć. Laski przestały świecić cyckami i tyłkiem, chłopaki nie wrzucają zdjęć z treningów ani nie podniecają się wynikami z endomondo. Nikt nikogo już nie pozdrawia z podróży PKP do Krakowa ani nie narzeka że dzisiaj był kolejny nudny dzień...

Nawet znajome które zostały "madkami" się ogarnęły ;)

Jeden z moich kolegów twierdzi, że teraz życie towarzyskie przeniosło się na instagram. Ciężko powiedzieć, nie korzystam.

Wasza tablica na fejsie też jest coraz bardziej pusta?

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Nie masz facebooka :O???
« Odpowiedź #347 dnia: Lutego 11, 2018, 01:12:11 pm »
0
Mam polajkowanych dużo serwisów, tablica na fb jest u mnie bardziej zbiorem wrzutek z interesujących mnie stron niż wpisów znajomych. Jeśli chodzi o zdjęcia to faktycznie coraz więcej ludzi do insta się przekonało - jak ktoś ma potrzebę wrzucania zdjęć z każdego wyjścia do kibla to spoko...
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Nie masz facebooka :O???
« Odpowiedź #348 dnia: Lutego 11, 2018, 01:52:17 pm »
0
Dla mnie to nawet lepiej, że takie osoby bardziej z takim "dokumentowaniem" swojego życia przerzucają się na Instagram. Nie mam tam konta i dzięki temu omija mnie oglądanie takich "raportów".
« Ostatnia zmiana: Lutego 11, 2018, 01:53:54 pm wysłana przez Hubik »

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8577
  • 17000 postów
  • Respect: +4335
Odp: Nie masz facebooka :O???
« Odpowiedź #349 dnia: Lutego 11, 2018, 03:53:19 pm »
0
fb stal sie reklamowym smietnikiem, ucina zasiegi, nie pokazuje wszystkich aktualnosci chronologicznie, ciagle trzeba sie przelaczac z "najciekawszych" na "najnowsze", a i tak to niewiele daje, tylko wszedzie promowany post, reklama, twoj znajomy polubil to, tamto... kogo to obchodzi...

dlatego wyglada to jak powolna smierc
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Nie masz facebooka :O???
« Odpowiedź #350 dnia: Lutego 11, 2018, 04:13:25 pm »
0
Miałem nie mówić, ale powiem a co mi tam. Jedna z rzeczy, które na facebooku mnie irrytuje to świętowanie którejś rocznicy znajomości. Niby można to wziąć na dystans, ale takie zabiegi mają na celu to, żeby wszystko toczyło się wokół facebooka i nie bardzo mi się to podoba. Inny przykład to, że coraz częściej zamiast sms-a wysyłamy wiadomość przez messanger. Kiedyś się mówiło jak to można było kiedyś żyć bez prądu, później telewizora, później internetu, a niedługo będzie się mówić jak to można było kiedyś żyć bez facebooka.

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8577
  • 17000 postów
  • Respect: +4335
Odp: Nie masz facebooka :O???
« Odpowiedź #351 dnia: Lutego 11, 2018, 04:24:32 pm »
0
i jeszcze to ze ktos tam ma urodziny, ze na pewno chcesz zlozyc zyczenia...
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: Nie masz facebooka :O???
« Odpowiedź #352 dnia: Lutego 11, 2018, 04:34:09 pm »
0
No niby tak. Ja wprawdzie składam życzenia na osi (jak ktoś udostępnia taką możliwość), ale jednak jest kwestią dyskusyjną czy takie rzeczy lepiej robić na priva czy na osi czasu. Ja raczej i tak będę składał na osi.
Oczywiście jak mam możliwość złożenia życzeń osobiście to przez facebooka już nie składam.

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8577
  • 17000 postów
  • Respect: +4335
Odp: Nie masz facebooka :O???
« Odpowiedź #353 dnia: Lutego 11, 2018, 06:58:14 pm »
0
a i jeszcze jedna wazna rzecz, o czym sam zapominam, ze jak nie chcecie przegapic wpisow z waznych dla was fp to zaznaczcie na takowym "wyswietlaj najpierw"

niestety przy "domyslnie" pokaze wam moze z polowe wszystkiego...
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Nie masz facebooka :O???
« Odpowiedź #354 dnia: Lutego 11, 2018, 08:19:28 pm »
0
A jak ma się ta opcja do chronologii? Będzie pokazywał na samej górze tylko te, które tak oznaczymy, a resztę, nawet tą najnowszą, poniżej?

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8577
  • 17000 postów
  • Respect: +4335
Odp: Nie masz facebooka :O???
« Odpowiedź #355 dnia: Lutego 11, 2018, 10:19:49 pm »
0
nie mam pojecia... chronologia jest tak popieprzona teraz ze brak mi slow

w kazdym razie z tego co czytalem teraz fb stawia na fotki i komenty, czyli samo lajkowanie nie pomoze w uzyskaniu zasiegow dla danej strony, bo obecnie promowane sa komenty
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5006
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1686
    • Fotografia Marek Śnioch
Odp: Nie masz facebooka :O???
« Odpowiedź #356 dnia: Lutego 14, 2018, 05:26:09 pm »
0
Prowadze "firmowego fanpejdza" i hitem zasiegu w ostatnim czasie bylo jak udostępnilem opinię o mnie na tablicy. Całe 5 osób to zobaczyło

"śle z komóry bom ziom"

...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.

Offline Ivellios

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1898
  • Płeć: Mężczyzna
  • Paranormalium.PL
  • Respect: +388
    • Paranormalium - Portal Zjawisk Paranormalnych
Odp: Nie masz facebooka :O???
« Odpowiedź #357 dnia: Lutego 15, 2018, 12:44:28 am »
0
Mnie bardziej wkurza burdel, jaki zrobili w powiadomieniach. Jako "najnowsze" pokazuje mi powiadomienia sprzed czasem nawet kilku godzin, a te naprawdę nowe z ostatnich minut lądują kilka czy nawet kilkadziesiąt oczek niżej.

A Messenger na Androida to już w ogóle jeden wielki dramat. Powiedzmy że mam 50 owych wiadomości od kilkunastu osób, na komputerze wszystkie odczytuję, odpisuję, itd. A co robi Messenger w smartfonie? Zaraz po uruchomieniu i złapaniu połączenia z netem bierze i wypluwa mi na główny ekran te wszystkie dawno już przeczytane wiadomości i oznacza je jako "nowe". Programiści pracujący dla tej społecznościówki i tworzący jej oficjalne apki to chyba jacyś skończeni debile...

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8577
  • 17000 postów
  • Respect: +4335
Odp: Nie masz facebooka :O???
« Odpowiedź #358 dnia: Lutego 15, 2018, 07:06:02 am »
0
Nie tylko messenger tak robi. Normalna apka fb też. Czyli liczy ci czas od ostatniego włączenia transmisji danych w tel bez względu na to czy odczytales te wiadomości wcześniej na innym urządzeniu. Bezsens. 
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Nie masz facebooka :O???
« Odpowiedź #359 dnia: Lutego 17, 2018, 03:47:51 pm »
0
Okropnie mnie irytuje, że na fejsie już tak naprawdę nie uświadczy się postów znajomych. Od czasu do czasu moze, ale tak to faktycznie robi się z tego zwykły śmietnik reklam i pierdół. Sukcesywnie odlakowuje strony, żeby dostrzeć w końcu do postów znajomych.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

 

Nie liczy sie wygląd, tylko charakter...

Zaczęty przez REBEL

Odpowiedzi: 190
Wyświetleń: 46147
Ostatnia wiadomość Sierpnia 24, 2011, 05:42:43 pm
wysłana przez Zqyx