Autor Wątek: NBA oraz koszykowka w Polsce  (Przeczytany 174664 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8584
  • 17000 postów
  • Respect: +4339
Odp: NBA oraz koszykowka w Polsce
« Odpowiedź #750 dnia: Sierpnia 31, 2019, 11:47:22 am »
0
Polska wygrała z Wenezuelą w pierwszym meczu na mistrzostwach świata
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1485
Odp: NBA oraz koszykowka w Polsce
« Odpowiedź #751 dnia: Września 02, 2019, 06:28:46 pm »
0
Śledziłem końcówkę 4 kwarty i dogrywkę na relacji tekstowej meczu z Chinami, ależ się wkurzałem, że tak drukują. Dobrze, że mimo iż robili chyba co mogli nie udało się Chińczykom wygrać.

Nie znam się aż tak na koszykówce, ale mam wrażenie, że ten mecz przejdzie do historii naszej koszykówki.

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8584
  • 17000 postów
  • Respect: +4339
Odp: NBA oraz koszykowka w Polsce
« Odpowiedź #752 dnia: Września 02, 2019, 09:13:48 pm »
0
skrot
https://youtu.be/xnKIuT_XFvc

nasi awansowali, ale w drugiej fazie czeka juz Argentyna i Rosja  :o
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8584
  • 17000 postów
  • Respect: +4339
Odp: NBA oraz koszykowka w Polsce
« Odpowiedź #753 dnia: Września 06, 2019, 05:09:22 pm »
0
Kapitalna sprawa, pogonili Ruskich i jest ćwierćfinał. Piękny sen trwa
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8584
  • 17000 postów
  • Respect: +4339
Odp: NBA oraz koszykowka w Polsce
« Odpowiedź #754 dnia: Listopada 02, 2019, 11:37:33 am »
0
Najpierw wybrali sobie trójkę w drafcie i wyszkolili na allstarow i za to im pogratulować. Z tym składem pobili legendarny rekord Bulls w sezonie zasadniczym. Ale to było za mało. Gdy zaczęli transferować najlepszych zawodników z innych druzyn, to już się ludzie wkurzyli solidnie. To już nie było fair.
Ale karma to suka. Teraz Durant połamany, Thompson też.

I Curry tez polamany
i jak tu nie wierzyc w karme?
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8584
  • 17000 postów
  • Respect: +4339
Odp: NBA oraz koszykowka w Polsce
« Odpowiedź #755 dnia: Lutego 16, 2020, 10:58:52 pm »
0
Marcin Gortat zakończył karierę
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8584
  • 17000 postów
  • Respect: +4339
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8584
  • 17000 postów
  • Respect: +4339
Odp: NBA oraz koszykowka w Polsce
« Odpowiedź #757 dnia: Maja 18, 2020, 06:52:46 pm »
+1
jakies opinie po finale The Last Dance?
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3477
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3554
Odp: NBA oraz koszykowka w Polsce
« Odpowiedź #758 dnia: Maja 19, 2020, 11:54:33 pm »
+1
Właśnie obejrzałam ostatni odcinek.
Dla mnie to znakomity dokument. Myślałam, że będzie głównie sentymentalną podróżą w czasie, a porwał mnie wielogłosowością, budowaniem napięcia (mimo wiadomego finału) i świetnym kreśleniem portretów postaci głównych i pomniejszych.
Wielkie brawa.
Zaczęłam go oglądać świeżo po "Zaskakującym dniu", też na Netflixie, ale choć dokument o Movistar bardzo mi się podobał, to "The Last Dance" bije go na głowę.
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1485
Odp: NBA oraz koszykowka w Polsce
« Odpowiedź #759 dnia: Maja 20, 2020, 08:42:59 pm »
0
Nie oglądałem, bo nie posiadam Netflixa, ale słyszałem, że w ostatnim odcinku leci "Present Tense" Pearl Jam, więc już mnie to zachęca. ;)

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8584
  • 17000 postów
  • Respect: +4339
Odp: NBA oraz koszykowka w Polsce
« Odpowiedź #760 dnia: Maja 21, 2020, 09:52:11 am »
+1
Last Dance, to kapitalnie zrealizowany z wielkim rozmachem serial. Oczywiscie jest to glownie opowiesc o Jordanie, ale dobrze ze z uwglednieniem waznych aktorow jak Jackson, Pippen, Rodman, Kerr. Pokazuje nieznane dotad szczegoly (np relacja MJ z ochroniarzem), a takze powszechnie znane prawdy ze MJ byl kawalem skurwiela, ale jednak jego niepohamowana chec wygrywania zawsze i wszedzie i bez wzgledu na koszty, wlasnie zaprowadzila go na szczyt, gdzie siedzi do tej pory. Serial pokazuje tez jego ciemniejsze strony (poza relacjami miedzyludzkimi, tez hazard) i mimo ze niektorzy opowiadaja (jak Grant), ze negatywne wypowiedzi o Jordanie zostaly wyciete, to niech obiektywny widz ocenia sam.

To znakomite studium o koszykowce, sporcie, ale tez o grupie ludzi, ktora ma jeden cel, a zlozona jest z wybitnych jednostek. Z czasem pewnie dowiemy sie wiecej o kulisach LD, np ze Malone odmowil wypowiedzi, a I.Thomas okazal sie totalnym bucem.

Dla mnie na pewno nie jest to laurka na temat Jordana, a ci co mnie znaja wiedza ze troche o Michaelu wiem i co nieco o nim napisalem, zreszta dosc powiedziec ze to Jordan musial wyrazil zgode (wraz z Silverem) zeby te nagrania ujrzaly swiatlo dzienne, wiec lepszy taki serial, niz zaden.
Zwlaszcza ze jego realizacja naprawde znakomita, szkoda tylko ze polska lista dialogowa troche nie dorownala poziomowi (mowie o tlumaczeniu dla lektora).
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3477
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3554
Odp: NBA oraz koszykowka w Polsce
« Odpowiedź #761 dnia: Maja 21, 2020, 10:32:24 am »
+1
Zwlaszcza ze jego realizacja naprawde znakomita, szkoda tylko ze polska lista dialogowa troche nie dorownala poziomowi (mowie o tlumaczeniu dla lektora).

Oglądałam z włoskimi napisami i było dokładnie to samo.

Bardzo podobało mi się nieoczekiwanie melancholijne zakończenie tego triumfalnego pochodu.
[No i twarz Larry'ego Birda po zwycięstwie jego drużyny nad Bullsami.  :lol:]

"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12051
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2209
    • As Koncertowy
Odp: NBA oraz koszykowka w Polsce
« Odpowiedź #762 dnia: Maja 21, 2020, 10:56:48 am »
+1
To chyba najlepszy dokument sportowy ever. I nie piszę tego tylko dlatego, że zawsze byłem fanem Jordana. Może i nie było do końca obiektywnie, wszystko było dostosowane pod narrację Michaela, ale tak naprawdę każdy miał okazję się wypowiedzieć. Poruszenie bardzo osobistych dla MJ23 spraw takich jak śmierć jego ojca czy uzależnienie od hazardu sprawia, że ten serial ma wartość dodaną, bo zwykle osoby publiczne starają się, że ich sprawy osobiste i kontrowersyjne były skrzętnie ukrywane.
Ale najfajniejszą rzeczą w Last Dance jest pokazanie niepohamowanej żądzy zwycięstwa i rywalizacji Jordana, która była główną przyczyną zwycięstw Bulls. I druga rzecz, znakomicie jest pokazane jak ta drużyna była budowana (od dnia draftu 1984) i jakie musiała po drodze pokonać przeszkody (rywalizacja z Pistons), żeby zdobyć pierwsze mistrzostwo.
Genialny!

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8584
  • 17000 postów
  • Respect: +4339
Odp: NBA oraz koszykowka w Polsce
« Odpowiedź #763 dnia: Maja 21, 2020, 11:19:33 am »
+1
[No i twarz Larry'ego Birda po zwycięstwie jego drużyny nad Bullsami.  :lol:]

prosze bardzo


Lubie bardzo sluchac jak Magic sie wypowiada, z usmiechem, bez ego, bez ogrodek mowi ze przyszedl MJ i go pokonal, a inni nie potrafili przelknac porazki i wlasnego ego, jak Miller, Thomas czy Payton

Ciekawe czy gdyby zyl Krause, to czy by wzial udzial w tym dokumencie? Jego postac jest bardzo kontrowersyjna. Zawsze bedzie pytanie czy gdyby zostawil druzyne jeszcze przez rok w rownie mocnym skladzie i Jacksonem na lawce to bylby siodmy tytul? (tym bardziej ze sezon regularny trwal wowczas tylko 50meczow, mialoby to duze znaczenie dla "staruszkow"). No ale mimo ze to on zmontowal ta swietna ekipe, to chcial byc wazniejszy niz Jordan i reszta ("to nie zawodnicy [sami] wygrywaja mistrzostwa, tylko organizacje", "chocby Phil wygral 82 mecze, to i tak nie zostanie" etc)...
« Ostatnia zmiana: Maja 21, 2020, 11:44:49 am wysłana przez sunsetstrip »
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline naileajordan

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3477
  • Płeć: Kobieta
  • "So never mind the darkness"
  • Respect: +3554
Odp: NBA oraz koszykowka w Polsce
« Odpowiedź #764 dnia: Maja 27, 2020, 02:22:19 pm »
0
Jeszcze a propos TLD.
Wiem, że istnieje biografia Rodmana. Ciekawi mnie, czy ktoś ją czytał.
Czy jest równie barwna jak postać? 
"Robiłem to w najlepszej wierze, jak mówił jeden gentleman, który uśmiercił swą żonę, gdyż była z nim nieszczęśliwa."

 

prasa w Polsce

Zaczęty przez DrDrei

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 17188
Ostatnia wiadomość Grudnia 12, 2012, 10:12:33 am
wysłana przez Bluebird