Autor Wątek: Narkotyki legalne w Polsce  (Przeczytany 69446 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34685
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3437
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Narkotyki legalne w Polsce
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwca 21, 2009, 11:40:01 am »
0
Owszem,heroina jest bardziej szkodliwa i co do tego nie ma dyskusji. Tyle,że jak piszę,część osób sięgających po marihuanę może z czasem sięgnąć ( i często sięga) po coś mocniejszego. Łatwiejszy dostęp = więcej potencjalnie uzależnionych - patrz na palaczy np. , a więcej potencjalnie uzależnionych oznacza więcej tragedii. Zależy Ci na tym? Nie sądzę.

Na pewnym etapie życia po marihuanę chciałoby sięgnąć wielu ludzi,gdyby ułatwić dostęp,to część z nich by się uzależniła na dobre,bo wiadomo,że im człowiek młodszy,tym łatwiej się uzależnia. Dlatego legalizacji nie.

Z ciekawości - ilu z forumowiczów korzystających z "dobrodziejstwa" marihuany jest palaczami? :)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline DrDrei

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8527
  • one more step to go
  • Respect: +8
Odp: Narkotyki legalne w Polsce
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwca 21, 2009, 11:43:08 am »
0
'DrDrei'-brałeś kiedyś jakiekolwiek środki,aby doprowadziły Cię do sytuacji,gdy słyszysz wewnętrzny głos"WEŹ WIĘCEJ I WIĘCEJ I WIĘCEJ"?????Nie sądzę-a wiedz,że ja niestety widziałem takich ludzi(byli to moi przyjaciele)dla których w momencie właśnie głodu wenętrzenego,czyli tego psychicznego,jedyne co widzieli i o czym myśleli,to albo sznur,albo żyła...

Jesli sam nie brales to sie nie wypowiadaj. Tak samo jak nie wyrokuj co wiesz o mnie bo nic nie wiesz. Chyba mi nie powiesz ze ci ludzie od
WEŹ WIĘCEJ I WIĘCEJ I WIĘCEJ - to byli palacze marihuany - bo w to nie uwierze - wiec o czym Ty mowisz w ogole?

A to ze po marihuanie czesc ludzi siega po inne narkotyki - to jest taka sama sytuacja jak z tym ze ci ktorzy jako pierwszy
alkohol probuja piwo, to pozniej probuja wodke ale to nie znaczy ze staja sie alkoholikami - a mam wrazenie ze niektorzy
tak tu sugeruja miedzy wierszami

Ja papierosow nie pale od lat 6, marihuany od jakis 4 - ale nie widze tu zwiazku, nie pale marysi bo nie mialem jakos okazji,
a zapalilbym sobie jeszcze, faktem jak bylem mlodszy to mnie bardziej do tego ciagnelo
« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2009, 11:48:38 am wysłana przez DrDrei »
[size=3.75pt]GUNS AND ROSES[/size]

[size=3.75pt]la banda mas peligrosa del planeta[/size]


 www.czlowiekorkiestra.blog.onet.pl

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34685
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3437
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Narkotyki legalne w Polsce
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwca 21, 2009, 11:56:41 am »
0
Oczywiście,że nie każdy kto sięgnie po marihuanę sięgnie potem po heroinę. Tak samo,jak nie każdy kto napije się piwa,wódki stanie się alkoholikiem. Ale im wcześniej się po nie sięgnie,tym niebezpieczeństwo większe,bo młody organizm szybciej się przyzwyczaja i potrzebuje kolejnych bodźców. I co z tego,że byłaby naklejka,że szkodzi,że od 18 lat,jeśli dostęp byłby taki,jak teraz do alkoholu? Będziesz miał dzieci,to może inaczej pomyślisz. A może dasz dzieciakowi marychę na naste urodziny,lub wcześniej,Twój wybór.

Ja w każdym razie legalnemu dostępowi do narkotyków jestem przeciwny,nawet jeśli spowodowałoby to większe wpływy do budżetu i mniejszą zawartość szkodliwych substancji.
Jeśli ktoś chce używać narkotyków na własną rękę i nie krzywdzi tym innych - powodzenia. O ile wiem posiadanie jakiejś tam ilości na własny użytek nie jest karalne,a dojścia się zna ;)

Chyba nie mam nic więcej do powiedzenia w tym temacie,więc nie będę sie powtarzał.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Uaktualnienie - wyczytałem,że za samo posiadanie trawki na własny użytek grożą konsekwencje,a to mi się nie podoba. Jeśli ktoś zna dojścia i chce sobie zapalić powinien mieć taką możliwość. Mi nie było,nie jest i przypuszczam,że nie będzie to do szczęścia potrzebne,ale jak ktoś lubi  ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2009, 05:08:02 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline martingun

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 989
  • Płeć: Mężczyzna
  • GENIUSZ,ale i idiota
  • Respect: +1
Odp: Narkotyki legalne w Polsce
« Odpowiedź #63 dnia: Czerwca 21, 2009, 11:57:20 am »
0
Tak-niestety to byli palacze marihuany,którzy od niej zaczynali swą niebezpieczna przygodę z dragami!A ja?Wiesz co-gdyby formuła forum była bardziej skryta,to chyba chętnie opowiedziałbym Ci swą życiową historię,ale jeśli tak nie jest,to wybacz,ale nie odważe się na takie wyznania,ale niechaj moja znajomość ludzi z tego środowiska da Ci do myślenia... :_: A mówię o tym,że według mnie,jako człowieka,który dużo przeżył,widział i sam odczuł,a do tego posiada fachową wiedzę medyczną na te tematy,piszę po prostu o tym,że ja jestem przeciwny zalegalizowaniu jakimkolwiek narkotykom!

Hmmm-i wiesz co'DrDrei'?Widzę,że Twój nick ma w sobie coś z doktora,ale...ale coś wyczuwam,że nim nie jesteś,skoro dla Ciebie palenie ziół i przez to przyczynienie się do kłopotów ze zdrowiem psychicznym,to wręcz mały pikuś i nie powód,że heroina ma aż taką przewagę nad marihuaną i nie mogła się przyczynić do zgonów! :>
« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2009, 11:59:42 am wysłana przez martingun »
GUNSN'ROSES-SEX and RELIGION!!!

...bo wszystkim jest dla mnie Rock'N'Roll...8)

Offline DrDrei

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8527
  • one more step to go
  • Respect: +8
Odp: Narkotyki legalne w Polsce
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwca 21, 2009, 12:03:44 pm »
0
Ok martingun - zaczynasz moralizowac, koncze ta dyskusje wobec tego. Ty wszystko widziales, przezyles, masz fachowa
wiedze - jednoczesnie sugerujesz ze ze mna jest odwrotnie. A jesli jestes przeciwny legalizacji to badz sobie -nic mi do tego,
ja mam inne zdanie na ten temat.

A tak na marginesie to ci o ktorych mowiles ze brali wiecej to juz nie brali marihuany, a ja pytalem o marihuane - ale mniejsza o to...

Nie bardzo rozumiem co do tej calej dyskusji ma moj nick, ale skoro juz tak stawiasz sprawe - to Ty masz w nicku slowo "gun"
ktore znaczy "bron" a argumentami strzelasz jak kula w plot.

Odpusc sobie odpisywanie na moj post, bo ja nie zamierzam kontynuowac tej dyskusji.

[size=3.75pt]GUNS AND ROSES[/size]

[size=3.75pt]la banda mas peligrosa del planeta[/size]


 www.czlowiekorkiestra.blog.onet.pl

Offline martingun

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 989
  • Płeć: Mężczyzna
  • GENIUSZ,ale i idiota
  • Respect: +1
Odp: Narkotyki legalne w Polsce
« Odpowiedź #65 dnia: Czerwca 21, 2009, 12:15:38 pm »
0
Wybacz,ale muszę odpisać...Więc tak-niestety przeżyłem to,widziałem i dużo wiem na ten temat :_:
I spójrz,że ja odpisałem Ci,że niestety to byli palacze marihuany i że od niej zaczeli swe igranie z losem,gdzie na jego końcu znajdywali się na życiowym zakręcie i mega strasznymi,ale jakże ważnymi wyborami-bo czy żyć,czy skończyć...z sobą :ph34r: Więc odpowiedziałem Ci i nie wiem dlaczego w to wątpisz?
A Twój nick ma to do tego,że powątpiewam,że masz tytuł doktora skoro twierdzisz,że palenie marihuany"ewentualnie może przyczynić się do kłopotów psychicznych"-wiec podwarzam to,że nim jesteś gdyż lekceważysz choroby psychiczne i wielkie prawdopodobieństwo zgonów z ich powodu! :>

 :megafon: A między innymi mam"gun"w nicku,gdyż chciałem,aby miał on jakiś związek z zespołem na którego forum postanowiłem się udzielać,a Twój Dr.to... :>
« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2009, 12:30:36 pm wysłana przez martingun »
GUNSN'ROSES-SEX and RELIGION!!!

...bo wszystkim jest dla mnie Rock'N'Roll...8)

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Narkotyki legalne w Polsce
« Odpowiedź #66 dnia: Czerwca 21, 2009, 03:03:52 pm »
0
I ja też powiem ostatnie słowo w tym temacie:
-po pierwsze ganja to nie dragi (drugs-prochy)
-po drugie nie miałeś do czynienia, nie wypowiadaj się
-po trzecie sam nie palisz, nie broń innym, nie szkodzą ci tym
-po czwarte palę od pięciu lat, z różną intensywnością (czasem codziennie przez 3 miesiące, czasem raz na 2 tygodnie, czasem po pół roku przerwy) i nie zauważyłem żadnych objawów uzależnienia
-po piąte uzależnienie psychiczne jest gorsze? uzależnienie psychiczne to nawyk, nie nałóg. Nawykiem może być picie kawy, herbaty, chodzenie do kościoła
-po szóste niby to forum harrockowego zespołu, gdzie ćpali speedballe, najgorsze syfy, ruchali co popadło, itp, a niektórzy fani zachowują się tak jakby się z Kaczyńskim na łby pozamieniali.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Moonsun

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2445
  • Płeć: Kobieta
  • "pirate love is what I'm looking for" ;)))
  • Respect: +5
Odp: Narkotyki legalne w Polsce
« Odpowiedź #67 dnia: Czerwca 21, 2009, 03:45:25 pm »
0
1. Nie "jeździjmy" sobie po nickach, bo co to ma wspólnego z tematem?!
2. Niestety, jestem (znowu, po kilku latach przerwy) nałogową palaczką, co absolutnie nie oznacza, że kupowałabym i paliła maryśkę, gdyby była legalnie sprzedawana w każdym kiosku/sklepie/etc. - jak wspomniałam wcześniej, nie lubię tracić kontroli nad sobą.
3. Będąc matką, patrzę nie tylko ze swojej perspektywy - jeżeli kiedykolwiek mój syn będzie chciał spróbować jakichkolwiek narkotyków, wolałabym, żeby było w nich jak najmniej trującej chemii.
4. Jestem gorącą orędowniczką wolności wyboru, więc moja anarchistyczna natura mówi zdecydowane NIE! wszelkim ograniczeniom. Każdy człowiek powinien stanowić sam o sobie, oczywiście, ponosząc pełne konsekwencje swoich wyborów.
Mama, "mamuśka" i "matka" :D

"Wychowanie bez stresu jest iluzją, a jeśli nawet miewa miejsce, to owocuje cierpieniem - tyle że odroczonym w

Offline krelke

  • Szara Eminecja | Wodopój
  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 9214
  • Płeć: Mężczyzna
  • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Respect: +250
    • Tomasz Krela
Odp: Narkotyki legalne w Polsce
« Odpowiedź #68 dnia: Czerwca 21, 2009, 11:06:43 pm »
0
Po pierwsze, topic o nickach jest gdzie indziej.
Po drugie,
I ja też powiem ostatnie słowo w tym temacie:
-po pierwsze ganja to nie dragi (drugs-prochy)
-po drugie nie miałeś do czynienia, nie wypowiadaj się
-po trzecie sam nie palisz, nie broń innym, nie szkodzą ci tym
-po czwarte palę od pięciu lat, z różną intensywnością (czasem codziennie przez 3 miesiące, czasem raz na 2 tygodnie, czasem po pół roku przerwy) i nie zauważyłem żadnych objawów uzależnienia
-po piąte uzależnienie psychiczne jest gorsze? uzależnienie psychiczne to nawyk, nie nałóg. Nawykiem może być picie kawy, herbaty, chodzenie do kościoła
-po szóste niby to forum harrockowego zespołu, gdzie ćpali speedballe, najgorsze syfy, ruchali co popadło, itp, a niektórzy fani zachowują się tak jakby się z Kaczyńskim na łby pozamieniali.

1. Etymologia słowa ma definiować działanie na organizm?
2. Każdy ma prawo wypowiedzieć swoje zdanie...
3. Nie mieszkamy na pustyni społecznej, zachowania, działania drugiego człowieka mają wpływ na moje życie...mogę go nawet nie znać przy tym.
4. Generalnie to uzależniony, sam raczej nigdy nie stwierdzi że się od czegoś uzależnił ;)
5. Jednak polecam literaturę socjologiczną, psychologiczną, psychopatologiczną itp. Nawyk jest "do czegoś" skierowany, a uzależnienie i psychiczne i fizyczne jest "od czegoś". Podstawowa różnica. To już tak najbardziej łopatologicznie.
6. A co ma piernik do wiatraka ?! Słuchanie Gunsów to nie ideologia :P


Pytanie do Wszystkich, znacie osoby które się stoczyły przez różnego rodzaju używki? Takie co mieszkają w schroniskach, Markotach etc.? Rozmawialiście z nimi kiedyś, przebywaliście z nimi? Bo ja tak... 

Offline chevantonGNR

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1141
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1
Odp: Narkotyki legalne w Polsce
« Odpowiedź #69 dnia: Czerwca 21, 2009, 11:28:09 pm »
0
No i co te osoby stoczyły się dlatego że paliły maryśke? buauahaha absurd! Większość tych osób kończy albo na heroinie albo na jakichś truciznach, i nie mówcie że zaczynały od ganji, bo nie da się jej porównać z koką, afmą czy heroiną, to tak jakbyś powiedział że ktoś palił papierosy i daltego sięgnął po herę, po prostu każdy ma swój mózg, chcesz być narkomanem to nim bądź, chcesz się dobrze bawić, więc to rób!

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Narkotyki legalne w Polsce
« Odpowiedź #70 dnia: Czerwca 22, 2009, 12:56:36 am »
0
Cytuj
1. Etymologia słowa ma definiować działanie na organizm?
2. Każdy ma prawo wypowiedzieć swoje zdanie...
3. Nie mieszkamy na pustyni społecznej, zachowania, działania drugiego człowieka mają wpływ na moje życie...mogę go nawet nie znać przy tym.
4. Generalnie to uzależniony, sam raczej nigdy nie stwierdzi że się od czegoś uzależnił  
5. Jednak polecam literaturę socjologiczną, psychologiczną, psychopatologiczną itp. Nawyk jest "do czegoś" skierowany, a uzależnienie i psychiczne i fizyczne jest "od czegoś". Podstawowa różnica. To już tak najbardziej łopatologicznie.
6. A co ma piernik do wiatraka ?! Słuchanie Gunsów to nie ideologia


1. Nie , ale mija się z prawdą. Jakby ktoś napisał, że Axl to gitarzysta to tez nie wpłynie na jego dokonania.
2.I to jest ból całej sprawy, że osoby nie mające o czymś zielonego pojęcia, próbują decydować co jest dla innego człowieka lepsze
3.No to jaki ma na Ciebie to wpływ, że ja palę?
4.Coś sugerujesz?
5. Od kawy też się mozna uzalęznić więc zakażmy sprzedaży (już kilka razy zresztą wprowadzano)
6. Ale będąc fanem, ubierając się w ich koszulkę nie wybierasz jaki aspekt poniekąd " reklamujesz".


« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2009, 02:38:14 pm wysłana przez Douger »
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline martingun

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 989
  • Płeć: Mężczyzna
  • GENIUSZ,ale i idiota
  • Respect: +1
Odp: Narkotyki legalne w Polsce
« Odpowiedź #71 dnia: Czerwca 22, 2009, 07:00:23 pm »
0
Widzę,że Ci co bronią marihuany są najmądrzejsi...O.k-bądzcie tacy ;] A ja nie mam zamiaru się z nikim wykłócać o to,czy jest tak czy tak,bo sam mam swój mózg i konkretne już lata na swoim koncie,więc przeżyłem już sporo życia i doświadczyłem na wszelkie sposoby oddziaływań dragów-w tym także ganji,więc mam swoje zdanie poparte własnymi doświadczeniami i obserwacjami!Ale jkązdy zrobi jak uważa-chcesz palić-to pal-JA NIE BĘDĘ,bo...Ahhh-nieważne :_:
GUNSN'ROSES-SEX and RELIGION!!!

...bo wszystkim jest dla mnie Rock'N'Roll...8)

Offline Moonsun

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2445
  • Płeć: Kobieta
  • "pirate love is what I'm looking for" ;)))
  • Respect: +5
Odp: Narkotyki legalne w Polsce
« Odpowiedź #72 dnia: Czerwca 22, 2009, 07:41:14 pm »
0
Nie chodzi o to, że orędownicy legalizacji narkotyków są "najmądrzejsi". Cała rzecz (imho) polega na tym, że niektórzy ludzie chcą mieć pełne prawo do samostanowienia o sobie - nieważne, czy dotyczy to brania narkotyków, czy też decydowania o możliwości dokonywania aborcji, eutanazji, itp.
Osobiście, nie godzę się na to, żeby inni ludzie - niezależnie od ich doświadczeń życiowych - decydowali o tym, co jest dla mnie wskazane/dobre/właściwe/etc., a co nie. Mam swój rozum i własne sumienie właśnie po to, żeby podejmować w życiu różne decyzje i dokonywać różnych wyborów, bo to ja poniosę ich konsekwencje i (dopóki nie wyrządzam innym żadnej szkody) nikomu nic do tego. To jest MOJE życie.
Mama, "mamuśka" i "matka" :D

"Wychowanie bez stresu jest iluzją, a jeśli nawet miewa miejsce, to owocuje cierpieniem - tyle że odroczonym w

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3981
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Narkotyki legalne w Polsce
« Odpowiedź #73 dnia: Czerwca 22, 2009, 07:52:12 pm »
0
Zgadzam sie Moonsun, ale!!! Ale aborcja to działanie, w którym działasz na szkodę innej jednostki, więc nie podciągajmy tego pod ten temat.
 A marihuany bronię, bo zakaz jest bezsensowny,bezcelowy, szkodliwy i zwyczajnie głupi.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2009, 09:39:28 pm wysłana przez Douger »
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline martingun

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 989
  • Płeć: Mężczyzna
  • GENIUSZ,ale i idiota
  • Respect: +1
Odp: Narkotyki legalne w Polsce
« Odpowiedź #74 dnia: Czerwca 22, 2009, 07:56:07 pm »
0
Ale'Moonsum'-np.ja nie mam zamiaru nikogo przekonywać,czy co gorsza rozkazywać,że ma palić zioła lub nie...Ja tylko widząc tutaj wiele zdań,które są pisane na bazie nie wiem czego,ale chyba młodości,fantazji,baaardzo szeroko rozumianej wolności-i po tym wszystkim ogarnia mnie po prostu smutek,że ktoś igra z czymś takim i nie bardzo chce posłuchać kogoś,kto zapewnia,że to jest złe! :???: I zrozum,że po pewnym czasie,ta chęć prawa o samostanowieniu,może stać się drogą do...samounicestwienia-to właśnie taka przewrotnośc życia i wręcz kpina systemu,który daje Nam bardzo dużo wolności,gdyż co niektórzy się nią zachłystują... ;]

Ale jak sama napisałaś powyżej-TO TWOJE I INNYCH ŻYCIE WIĘC...WIĘC CO MI DO TEGO :_:
« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2009, 08:02:39 pm wysłana przez martingun »
GUNSN'ROSES-SEX and RELIGION!!!

...bo wszystkim jest dla mnie Rock'N'Roll...8)

 

prasa w Polsce

Zaczęty przez DrDrei

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 17221
Ostatnia wiadomość Grudnia 12, 2012, 10:12:33 am
wysłana przez Bluebird