Autor Wątek: MAMY EURO  (Przeczytany 64012 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34745
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: MAMY EURO
« Odpowiedź #105 dnia: Maja 13, 2009, 11:13:08 am »
0
W którym z tych miast na dziś jest konkretny stadion? :P
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline martingun

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 989
  • Płeć: Mężczyzna
  • GENIUSZ,ale i idiota
  • Respect: +1
Odp: MAMY EURO
« Odpowiedź #106 dnia: Maja 13, 2009, 11:23:12 am »
0
Choć moge powiedzieć,że wręcz kocham Wrocław,to...to jednak jestem w szoku,że to choć przepiękne miasto,ale zostało wybrane jako jedna z aren na Euro8/...Sam sądziłem,że to będą Warszawa z racji stolicy,Gdańsk z racji ekipy rządzącej,Poznań bo ma stadion z tak zwanych nowoczesnych,na już bardzo dobrym rozbudowanym poziomie,ale sądziłem,że czwartym będzie Chorzów!A nie Wrocław,który jak wspomniałem bardzo lubię z racji kilku względów,ale...ale osobiście nie dałbym im Euro-na pewno nie kosztem Chorzowa!
GUNSN'ROSES-SEX and RELIGION!!!

...bo wszystkim jest dla mnie Rock'N'Roll...8)

Offline lamf

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1612
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: 0
Odp: MAMY EURO
« Odpowiedź #107 dnia: Maja 13, 2009, 11:35:50 am »
0
Szkoda Chorzowa. Tam jest jedyny słuszny Narodowy. Infrastrukturalnie też jest w najlepszej sytuacji ze wszystkich miast - A4, DTŚ... Cieszę się, że jest Wrocław, tyle, że lotniska nie ma, stadionu, który ma być na obrzeżach, gdzie póki co prowadzi polna droga, nie ma. O rozwiązaniach komunikacyjnych nie chce nawet wspominać - obwodnica się buduje od 30 lat...

Choć to nieładne, to mimo wszystko nie obraziłbym się na 6+2 na naszą korzyść.

Offline krelke

  • Szara Eminecja | Wodopój
  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 9214
  • Płeć: Mężczyzna
  • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Respect: +250
    • Tomasz Krela
Odp: MAMY EURO
« Odpowiedź #108 dnia: Maja 13, 2009, 11:44:58 am »
0
Dla mnie to przez Wrocław nie ma Krakowa! Co jest dla mnie skandalem koniec kropka.

W-wa -> niestety musiała być wybrana...
Gdańsk -> musiał być wybrany...
Poznań -> najmniej wirtualna kandydatura oraz w ostatnich latach bardzo dobre doświadczenia z organizacji międzynarodowych imprez...oraz "klimat" jaki powstał wokół piłki kilka lat temu...

Wrocław -> kandydatura bardzo wirtualna i chyba obok Gdańska największy wpływ na nią miał lobbing... marketing jaki od paru ładnych lat działa na jego korzyść, komunikacja miejska która testowałem przez 3 dni ostatnio też pozostawia sporo do życzenia ;)

Kraków -> najbardziej znane na świecie miasto w Polsce, stolica Polskiego futbolu (obok Lwowa), ma również najwięcej do zaoferowania dla odwiedzających

Chorzów -> wiadomo, że łączą się z nim wiele wspomnień sportowych z przeszłości itd... ale ze względów jakie wcześniej opisałem wydawał mi się mało realną propozycją...

Ze względu na infrastrukturę komunikacyjną...W-wa <-> Poznań <-> Wrocław jest całkiem znośna aby przemieszczać się miedzy tymi miastami... z Gdańskiem jest większy problem...

Tak czy siak ;) wpływ na dzisiejsze wyniki miały decyzje polityczne które obierały się na lobbingu... decyzje podjęte przy zgłaszaniu kandydatury Ukrainy i Polski do Euro 2008...Wiadomym było, iż jeśli nie wydarzy się katastrofa to miasta z listy rezerwowej wielkich szans nie będą miały...

Jedyny słuszny Narodowy ? ze względu na historię?

Offline martingun

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 989
  • Płeć: Mężczyzna
  • GENIUSZ,ale i idiota
  • Respect: +1
Odp: MAMY EURO
« Odpowiedź #109 dnia: Maja 13, 2009, 12:00:42 pm »
0
Ale dlaczego juz któryś raz widzę,że nawet Wy,czyli Ci którzy powinni być nielmalże bez uprzedzeń jako fani rocka,dziwicie się,że Warszawa jako stolica kraju jest wybrana???!!! :???:Czy to takie dziwne?!Czy tak zazdrościcie Jej tego pierwszego miejsca?!Przeciez tak non stop słyszę narzekania na Nią,a z drugiej strony co trochę,że"po co im,bo to cwaniaki,bo to gbury,bo tam to i tamto..." :/Skoro tak Wam nie pasuje to miasto,to sami starajcie się być lepsi,a nie wciąż nie wiem,ale... zazdrościć??? :angry:
GUNSN'ROSES-SEX and RELIGION!!!

...bo wszystkim jest dla mnie Rock'N'Roll...8)

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34745
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: MAMY EURO
« Odpowiedź #110 dnia: Maja 13, 2009, 12:08:40 pm »
0
Warszawa musiała,bo jest stolicą.Trudno,żeby w stolicy się nie odbywały mistrzostwa. Dla mnie to akurat naturalne.  :)
Dziwi mnie trochę,że Chorzów nie dostał możliwości wykazania się,bo jest tu stadion i dobra komunikacja,ale już sądząc po tym,jak często był traktowany jako gorszy przy okazji innych imprez,to się nie dziwię. No i trochę szkoda,że wirtualne stadiony wygrały z realnym. Ale cóż,tak bywa.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline lamf

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1612
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: 0
Odp: MAMY EURO
« Odpowiedź #111 dnia: Maja 13, 2009, 12:17:49 pm »
0
Jedyny słuszny Narodowy ? ze względu na historię?

Dokładnie tak. Tradycję trzeba pielęgnować, zwłaszcza, że ten stadion ma ją piękną. A wszystkie narzekania na odległość trybun, słabą widoczność itd. są wyolbrzymione i zazwyczaj czynione przez tych, którzy raczej na Śląskim nie byli. Od 6 lat jeżdżę do Chorzowa na mecze, byłem na różnych sektorach i nigdy nie miałem problemu z widocznością. Poza tym, tak jak pisze Zqyx, Chorzów i Kraków mają, wydawałoby się, ten atut, że stadiony istnieją, w przeciwieństwie do 3/4 wybranych miast.

Offline SOSNA!

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1550
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +288
Odp: MAMY EURO
« Odpowiedź #112 dnia: Maja 13, 2009, 12:52:39 pm »
0
Znów te płacze o Chorzów i Kraków.. Pewnie w tle leci 'Świat się pomylił' Markowskiej:] Prawda jest taka, że należy szukać winy na swoim podwórku. Miasta które dostały Euro odwaliły kawał dobrej roboty jeśli chodzi o przygotowania (te pierwsze i najważniejsze), prezentacja Krakowa dla przykładu to był śmiech na sali. Kraków tak jak obserwuję sprawę od początku podszedł do tematu w stylu 'my jesteśmy Kraków, Euro się należy', projekt stadionu w Krakowie, jakby nie patrzeć najważniejszej rzeczy na Euro, to wstyd dla tak dużego miasta, które tak się chlubi tradycjami. Czy tego nikt nie widzi? Pretensje do Majchrowskiego i ekipy.
O Chorzowie ciężko mi się wypowiedzieć całkowicie pewnie, ale opinia jest taka, nie tylko w Trójmieście, że w tym obszarze nic nie ma dla odwiedzającego. Kopalnie itd, brak zabytków, po prostu nie ma tego co mogą zaoferować pozostałe miasta startujące do Euro. Taki jest wizerunek, jeśli się mylę to znowu zła promocja Chorzowa się okazuje.
Mnie dla przykładu nie robią opinie, że jest tam tradycja itd., nadal tam będzie, dalej się będą tam pewnie odbywać mecze a tradycja musi mieć szanse zacząć się gdzie indziej, czemu niby Chorzów miałby ją zawłaszczać.
wirtualne stadiony wygrały z realnym. Ale cóż,tak bywa.

Heh, co za różnica? Uwierz, że tam naprawdę wybudują te stadiony i te Euro nie odbędzie się na konsolach:P
Sam sądziłem,że to będą Warszawa z racji stolicy,Gdańsk z racji ekipy rządzącej.

Z powodu ekipy rządzącej? Jakoś inna ekipa była, gdy wybrano Gdańsk wcześniej, a od tamtej pory rzeczy zmieniły się na plus.
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=XiHMyBZ2qsI" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=XiHMyBZ2qsI</a>

yeah:)

Offline martingun

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 989
  • Płeć: Mężczyzna
  • GENIUSZ,ale i idiota
  • Respect: +1
Odp: MAMY EURO
« Odpowiedź #113 dnia: Maja 13, 2009, 01:10:16 pm »
0
'Sosna'-to też przecież piszę,że...że z racji rządzących-czy to PiS kiedyś,czy dziś PO! :>
GUNSN'ROSES-SEX and RELIGION!!!

...bo wszystkim jest dla mnie Rock'N'Roll...8)

Offline Wojo

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1967
  • Płeć: Kobieta
  • fade away
  • Respect: +195
Odp: MAMY EURO
« Odpowiedź #114 dnia: Maja 13, 2009, 01:40:01 pm »
0
Dla mnie to przez Wrocław nie ma Krakowa! Co jest dla mnie skandalem koniec kropka.

A dla mnie to przez Poznań nie ma Krakowa, ale czego bardziej żałuje nie ma Chorzowa.

Poznań -> najmniej wirtualna kandydatura

Daleczego? Co takiego ma Poznań czego nie ma Wrocław? Póki co gotowego stadionu tam nie ma, a nie tak dawono cała Polska się smiała, że mineły się dwie trybuny podczas jego rozbudowy.

Gdańsk -> musiał być wybrany...

Dlaczego? Jak został wytypowany dwa lata temu PO jeszzce nie rządziła.

Kraków -> najbardziej znane na świecie miasto w Polsce, stolica Polskiego futbolu (obok Lwowa), ma również najwięcej do zaoferowania dla odwiedzających

Ale będzie miał najgorszy stadion. Nie dość, że najmniejszy, to jeszcze najbrzydszy, zwykły kawdraciak. My to tak rozpatrujemy nie wiem dlaczego, tylko ze względu kibiców przyjezdnych. A co z milionami na całym świecie, które będą to oglądały to w tv? Co ich będą obchodzić zabytki Krakowa? Pierwsze co pójdzie w świat i za co nas będą chwalić to stadion, który albo się będzie zajhebiście prezentować w tv albo nie.

Poza tym, tak jak pisze Zqyx, Chorzów i Kraków mają, wydawałoby się, ten atut, że stadiony istnieją, w przeciwieństwie do 3/4 wybranych miast.

Żeby być obiektywnym to Chorzów też stadiony na Euro jeszcze nie ma. Tam jeszcze trzeba wybudować dach, a jak twierdzą architekci, będzie to trudniejsze od wybudowania od podstaw stadionów we Wro, Warszawie i Gdańsku.

Cieszę się, że jest Wrocław, tyle, że lotniska nie ma, stadionu, który ma być na obrzeżach, gdzie póki co prowadzi polna droga, nie ma. O rozwiązaniach komunikacyjnych nie chce nawet wspominać - obwodnica się buduje od 30 lat...

Lotnisko jest, wczoraj ogłosili przetarg na nowy terminal, obwodnica już sie buduje. Stadion będzie budowany na Maślicach, w dzielinicy, która bardzo szybko się rozwija i to właśnie ogromny plus, że na obrzeżach,. Cała Euroopa buduje stadiony na obrzeżach. Jeśli chodzi o komunikacje, to we Wro została najwyżej oceniona spośród wszystkich 12 miast

Offline lamf

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1612
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: 0
Odp: MAMY EURO
« Odpowiedź #115 dnia: Maja 13, 2009, 02:29:31 pm »
0
A próbowałeś kiedyś dojechać choćby z Dworca Głównego (na szczęście też ma być przebudowany) na Maślice w godzinach szczytu czymkolwiek, nie licząc roweru? :D Ja próbowałem, nie polecam. Obwodnica się buduje - tak, Śródmiejska już nawet w części istnieje, ostatnio zaczęto nowy etap, do Żmigrodzkiej - oby zdążyli z tym do Euro, bo to przecież od strony piątki, czyli z Poznania. O przetargu nie słyszałem i to bardzo miła informacja. A co do obrzeży, to nie mam nic przeciwko, oprócz tego, że w tej chwili po prostu trudno tam dotrzeć.

Żeby było jasne - w żadnym wypadku nie sieję defetyzmu i wierzę, że ze wszystkim zdążyć się uda, co nie zmienia faktu, że we Wrocławiu do zrobienia jest od cholery, zdecydowanie więcej niż w przypadku Chorzowa, zwłaszcza w kwestii infrastruktury. Plusem wrocławskiego stadionu jest względna bliskość autostrady, tyle, że w tym momencie niewiele to daje, bo prowadzi ona do Krakowa, przez Śląsk. A z tymi miastami w czasie Euro nie będzie potrzeby komunikacji.

Aha, zaznaczam - cholernie się cieszę, że Euro będzie w moim mieście, aczkolwiek szkoda mi Chorzowa, bo i stadion, i zaplecze predestynują to miasto, a w zasadzie aglomeracje śląską do organizacji Mistrzostw.
« Ostatnia zmiana: Maja 13, 2009, 02:31:23 pm wysłana przez lamf »

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15172
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1491
Odp: MAMY EURO
« Odpowiedź #116 dnia: Maja 13, 2009, 02:30:58 pm »
0
Może i Gdańsk został wytypowany wcześniej, ale to podczas rządów PO wybierano ostatecznie miasta.  ;)

Zresztą, miasta wybrane nie ma co rozpaczać i się przekrzykiwać o to, która kandydatura była lepsza, a która gorsza. Teraz już pewnie się nic nie zmieni. Mi jedynie szkoda Chorzowa i to właśnie to miasto bym zamienił na Gdańsk.

Ale dlaczego juz któryś raz widzę,że nawet Wy,czyli Ci którzy powinni być nielmalże bez uprzedzeń jako fani rocka,dziwicie się,że Warszawa jako stolica kraju jest wybrana???!!! :???:

Dlaczego? To, że jestem fanem rocka nie musi od razu oznaczać, że muszę pałać miłością do stolicy i się cieszyć z jej wyboru. Choć tu akurat sprawa była jasna, bo to jedyne miasto, które wiadomo było od początku, że musi zostać wybrane.

Offline Wojo

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1967
  • Płeć: Kobieta
  • fade away
  • Respect: +195
Odp: MAMY EURO
« Odpowiedź #117 dnia: Maja 13, 2009, 02:52:30 pm »
0
A próbowałeś kiedyś dojechać choćby z Dworca Głównego (na szczęście też ma być przebudowany) na Maślice w godzinach szczytu czymkolwiek, nie licząc roweru? :D Ja próbowałem, nie polecam.

Mi chodziło o komunikację między miastami :)
Na Maślice jeszcze pół roku temu dojeżdzałem dzień w dzień z Jawora. Już wtedy jakbym się tak dobrze bujnął samochodem spod domu w Jaworze bym miał do stadionu nie więcej niż godzine 10 min. drogi. Komunikacją z dworca na Maślice nie jechałem, ale jechałem na Kozanów i tu potwierdzam, że w godzinach szczytu może nawet to potrwać około 45 minut.

Plusem wrocławskiego stadionu jest względna bliskość autostrady, tyle, że w tym momencie niewiele to daje, bo prowadzi ona do Krakowa, przez Śląsk. A z tymi miastami w czasie Euro nie będzie potrzeby komunikacji.

Autostrada będzie niemalże przecinać obszar Stadionu. A tio jest wspaniała informacja, właśnie ze względu na moje strony jak i ze względu na Śląsk i Małopolskę. Jak już pisałem na Śląsku w te aglomeracji mieszka 3,5 mln ludzi, którzy samochodem autostradą są w stanie dojechać pod sam stadion w czasie nie dłuzszym niż 2 godziny.
« Ostatnia zmiana: Maja 13, 2009, 02:59:34 pm wysłana przez Wojo »

Offline Wojtek

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1268
  • Respect: +42
Odp: MAMY EURO
« Odpowiedź #118 dnia: Maja 13, 2009, 05:11:48 pm »
0
KULT    [size=3.75pt]No Rose - No Fun (84 ofkorse)
ADAM FUDALI na Prezydenta RP!!!!

Offline Brou

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 75
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: 0
Odp: MAMY EURO
« Odpowiedź #119 dnia: Maja 13, 2009, 05:52:04 pm »
0
Prawda jest taka, że należy szukać winy na swoim podwórku.
Kraków nigdy nie był lubiany przez polityków i nadal nie jest. Oto Twoja prawda. Że Kraków jest źle przygotowany? Które miasto obsługuje najwięcej w Polsce turystów, niezmiennie, od kilku lat? Które miasto ma największą bazę noclegową/gastronomiczną? Które miasto organizuje- oprócz Warszawy- największe imprezy? To Kraków jest kojarzony z Polską, to on jest ostoją polskości, nie modny Wrocław, gdzie przyjeżdżają Niemcy oglądać swoje byłe-zabytki.
Kraków nie został wytypowany przez PZPN, a co UEFE obchodzi, że niesprawiedliwie. Poza tym, od początku było powiedziane, że Kraków będzie gościł sędziów/trenerów/całą śmietankę towarzyską. Jak myślisz, dlaczego?
Co do Stadionu Wisły: czy brzydki? Moim zdaniem nie. Owszem, wygląda inaczej od reszty- a wszystkie miasta mają takie same projekty. Czym się różnią? Jest w centrum miasta, w otoczeniu zieleni. Ale i tak najważniejsze jest to, że w Krakowie wszystko się zmienia na lepsze nie z powodu Euro- przyjedzie 20, 30 tysięcy kibiców, wypiją piwo, nasikają na pomniki, pojadą dalej. 'my jesteśmy Kraków, Euro się należy'- oczywiście. Kto się nie zgadza, ten trąba.  :P

 

Typerek Euro 2012

Zaczęty przez mafioso

Odpowiedzi: 194
Wyświetleń: 40689
Ostatnia wiadomość Lipca 03, 2012, 06:36:44 pm
wysłana przez Akilis