Autor Wątek: Komputer  (Przeczytany 61793 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Emma

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3850
  • Respect: +2360
Odp: Komputer
« Odpowiedź #150 dnia: Stycznia 28, 2016, 06:15:48 pm »
+1
slasherr, wydaje mi się, że zdjęcie monitora było robione dlatego, że jak nie ma połączenia z internetem to i tak by nie wysłała Canis screena :P

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Komputer
« Odpowiedź #151 dnia: Stycznia 28, 2016, 07:37:16 pm »
0
2016. Ludzie wciąż robią zdjęcia monitora :lol:
Bez połączenia z netem chyba na nic by się jej nie zdał zrzut ekranu, no nie? :rolleyes:
Dzięki za link, ale fakt, że "złe kilometry dzielą nas" niezbyt jej pomogę ściągając program na swój komp, a w weekend się niestety miniemy. Jest jakiś pomysł, żeby naprawić to na odległość?
« Ostatnia zmiana: Stycznia 28, 2016, 07:40:58 pm wysłana przez Canis_Luna »
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline slasherr

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1063
Odp: Komputer
« Odpowiedź #152 dnia: Stycznia 28, 2016, 08:11:53 pm »
+1
Cytuj
1.Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Uruchom, wpisz ncpa.cpl, a następnie kliknij przycisk OK.
2.Kliknij polecenie Połączenia sieciowe.
3.W folderze Połączenia sieciowe kliknij, aby zaznaczyć odpowiednie połączenie bezprzewodowe, a następnie kliknij przycisk Zmień ustawienia tego połączenia.
4.Na karcie Sieci bezprzewodowe kliknij, aby zaznaczyć pole wyboru Użyj systemu Windows do konfiguracji ustawień sieci bezprzewodowej.
Aby uruchomić usługę Konfiguracja zerowej sieci bezprzewodowej, wykonaj następujące kroki:
1.Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Uruchom, wpisz %SystemRoot%system32services.msc /s, a następnie kliknij przycisk OK.
2.Kliknij dwukrotnie pozycję Konfiguracja zerowej sieci bezprzewodowej.
3.Na liście Typ uruchomienia kliknij pozycję Automatyczny, a następnie kliknij przycisk Zastosuj.
4.W obszarze Stan usługi kliknij przycisk Uruchom, a następnie kliknij przycisk OK.
Niech tak spróbuje

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Komputer
« Odpowiedź #153 dnia: Stycznia 28, 2016, 08:28:58 pm »
+1
Ok, zaraz jej przekażę. Dzięki :)
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5039
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1702
Odp: Komputer
« Odpowiedź #154 dnia: Stycznia 28, 2016, 08:32:57 pm »
+1
@slasherr skoro laptop ten nie ma dostępu do neta to co powinna zrobić Canis chcąc nam pokazać co jest na pulpicie? przerysować to co widzi ? :P
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.
GNR
Warszawa 15.07.06, Praga 27.09.10, Rybnik 11.07.12, Gdańsk 20.06.17
Slash
13.02.13, 12.02.19, 16.04.24

Offline hkt

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1031
  • I would've thought you could be more of a man
  • Respect: +941
Odp: Komputer
« Odpowiedź #155 dnia: Stycznia 28, 2016, 09:56:02 pm »
+1
Wydrukować i wysłać pocztą.


HE HE! Tylko żartowałem!
Powyższy post jest zgodny z tematem.

Offline sunsetstrip

  • Scraped
  • **********
  • Wiadomości: 8633
  • 17000 postów
  • Respect: +4367
Odp: Komputer
« Odpowiedź #156 dnia: Stycznia 29, 2016, 05:12:38 pm »
0
@slasherr skoro laptop ten nie ma dostępu do neta to co powinna zrobić Canis chcąc nam pokazać co jest na pulpicie? przerysować to co widzi ? :P

albo kalkomania
NAJBARDZIEJ KONTROWERSYJNY

"I once bought a homeless woman a slice of pizza who yelled at me she wanted soup."
Axl Rose


Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Komputer
« Odpowiedź #157 dnia: Lutego 14, 2016, 08:24:08 pm »
0
Komp mojej siostry naprawiony, nie wiem czy mnie się to udało czy sam zaskoczył :P nieważne, wynik jest bowiem pozytywny :P

Za to mam inny problem, może ktoś z Was mi wyjaśni o co chodzi :P
Otóż wieczorami mój internet słabnie :P
Jest, strony się ładują, ale facebook juz nie. A jeśli już się załaduje to nie na długo. Czasami nie mogę nawet wyświetlić wiadomości, czasami nie mogę wysłać wiadomości, a czasami nie ładuje się nic, nawet tablica.

Wszystkie inne strony chodzą, więc nie jest to wina rozłączonego neta.
Z tym fejsem to mam tak od dłuższego już czasu. Rok na pewno, a podejrzewam, że będą ze dwa. Nie martwi mnie to przesadnie, ale skoro już siadam przed kompem to chciałabym wiedzieć czy ktoś czegoś do mnie nie napisał. Myślałam, że może moje konto facebook umieścił na beznadziejnym serwerze, ale to w sumie wygląda tak jakby mój net nie potrafił sobie poradzić z ogromem tego serwisu.

Internet mam radiowy. Na kabel. Nikt nie kradnie mojego sygnału, bo nie mam wifi.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Komputer
« Odpowiedź #158 dnia: Lutego 14, 2016, 09:52:30 pm »
0
Canis jak radiówka to może efekt "piątek wieczór"? Chyba, że to WiMax. Tylko ciekawe, że dotyczy to jednej strony. Porób speedtesty (speedtest.net) w dzień i wieczór i porównaj wyniki, da to jakąś podpowiedź. Sprawdź też inny kabel do internetu, bo sam kiedyś miałem podobnie i wina była w kablu  :)
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Komputer
« Odpowiedź #159 dnia: Lutego 15, 2016, 09:39:56 am »
0
Kabel jest tylko jeden, więc nie sprawdzę. Też myślałam, że to kwestia "piątku wieczorem", ale tak jest każdego dnia tygodnia, (choć to w sumie nieważne, każdego wieczora ludzie mają więcej czasu niż rano :P ). Koło 23:00 nawet jego prędkość się poprawia. W sumie to w ogóle zaczął zwalniać jak się zaczęły wichury i roztopy, a że antena jest na zewnątrz to pogoda pewnie też ma znaczenie.
Dzięki. Posprawdzam prędkości :)
Przymierzam się do zmiany kabla na router, żeby się wreszcie przestać z kablem użerać, bo mają krótką żywotność.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Emma

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3850
  • Respect: +2360
Odp: Komputer
« Odpowiedź #160 dnia: Lutego 15, 2016, 02:18:30 pm »
0
Pogoda ma bardzo duże znaczenie, jeśli od wichur to możliwe, że się trochę "przestawiła". Możliwe też, że np. wieczorna mgła lub dym z komin(k)ów Ci "psuje" sygnał. Czasem nawet padając gęsty śnieg daje zakłócenia. Uważaj też w czasie burz, bo ja kilka razy wymieniałam całość na górze, bo mała zagubiona chmura burzowa "rozładowała" wszystko, więc jak zbliża Ci się burza radzę odłączać neta, żeby antena nie miała sygnału i nie wchodziła w konflikt z rozładowaniami wewnątrz chmurki ;p Sprawdź też czy ktoś np. w okolicy Ci się nie wybudował w ostatnim czasie albo drzewo komuś nie urosło i nie jest na lini sygnału - takie pierdoły, a u nas w okolicy regularnie to muszą ustawiać, bo co chwilę ktoś/coś kogoś zasłania itp.

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3984
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1242
Odp: Komputer
« Odpowiedź #161 dnia: Lutego 15, 2016, 05:13:19 pm »
0
To jest na bank duże obciążenie neta. Mam to samo na aero. I nawet youtube potrafi chodzić na 144p, a facebook się ładuje sromotnie.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Komputer
« Odpowiedź #162 dnia: Lutego 15, 2016, 08:45:11 pm »
0
Pogoda ma bardzo duże znaczenie, jeśli od wichur to możliwe, że się trochę "przestawiła". Możliwe też, że np. wieczorna mgła lub dym z komin(k)ów Ci "psuje" sygnał. Czasem nawet padając gęsty śnieg daje zakłócenia. Uważaj też w czasie burz, bo ja kilka razy wymieniałam całość na górze, bo mała zagubiona chmura burzowa "rozładowała" wszystko, więc jak zbliża Ci się burza radzę odłączać neta, żeby antena nie miała sygnału i nie wchodziła w konflikt z rozładowaniami wewnątrz chmurki ;p Sprawdź też czy ktoś np. w okolicy Ci się nie wybudował w ostatnim czasie albo drzewo komuś nie urosło i nie jest na lini sygnału - takie pierdoły, a u nas w okolicy regularnie to muszą ustawiać, bo co chwilę ktoś/coś kogoś zasłania itp.
Raz, jeszcze w poprzednim domu też miałam coś nie tak z anteną na tyle, że musieli ją wymieniać, ale nie pamiętam co było tego przyczyną.
Co prawda sąsiedzi podnieśli sobie poddasze, ale zrobili to w lecie, więc już wtedy byłoby coś nie tak z sygnałem.
Stawiam to w takim razie na karb pogody póki co. Ale rozumiem, że tak czy siak mogę do dostawcy zadzwonić i poprosić, żeby to sprawdzili? :P
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Komputer
« Odpowiedź #163 dnia: Lutego 16, 2016, 12:03:45 pm »
0
Powinni przyjechać specjaliści od dostawcy z odbiornikiem sprawdzającym jakość sygnału ;) Emma też ma rację, że pogoda ma znaczenie (tak samo jak z telewizją "talerzową"), i wszelkiego rodzaju zabudowa a nawet zbiorniki wodne - może ktoś sobie basen postawił? :D :P

Jeśli masz radiówkę i chcesz się przesiadać na router wifi z kabla...bierz pod uwagę, że strata sygnału może być taka, że neta w pewnych pomieszczeniach w domu nie będziesz miała. Mimo wszystko pierwsze co ja bym zrobił, to upewnił się, że kabel nie jest walnięty - może ktoś ze znajomych ma jakiś niepotrzebny?

Nie masz światłowodów w okolicy? :P
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Komputer
« Odpowiedź #164 dnia: Lutego 16, 2016, 08:08:02 pm »
0
Mam. Ostatnio montowali a co? To ma znaczenie czy radzisz mi się po prostu na nie przesiąść? :P Jeśli to drugie to może być problem, bo nie mam pojęcia gdzie jest moja umowa z dostawcą i na ile mnie jeszcze obowiązuje xD

Jeśli zaś chodzi o wifi to chciałabym, żeby znajdowało się przede wszystkim w moim pokoju. Nie chodzi o to, żeby było w całym domu tylko właśnie, żeby kabel już nie nawalał i żebyśmy obie z siostrą mogły wreszcie korzystać z neta w jednym czasie ;)
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will