Autor Wątek: Komputer  (Przeczytany 61806 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Slither

  • Legenda
  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3830
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dobry BAN nie jest zły
  • Respect: +72
Odp: Komputer
« Odpowiedź #45 dnia: Lutego 05, 2012, 10:38:15 pm »
0
słaby zasięg wi-fi, można w jakiś sposób zwiększyć siłę sygnału?

Offline Witek

  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 8790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +500
    • http://bulak.home.pl/blog
Odp: Komputer
« Odpowiedź #46 dnia: Lutego 05, 2012, 11:03:57 pm »
0
Ale słabo odbierasz, nadajesz? Jakie to połączenie, skąd? Szczegóły jakieś ;)

Offline Slither

  • Legenda
  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3830
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dobry BAN nie jest zły
  • Respect: +72
Odp: Komputer
« Odpowiedź #47 dnia: Lutego 05, 2012, 11:08:22 pm »
0
dom, router, komp, dwa laptopy, na moim pececie słaby sygnał nie mam możliwości przestawienia routera ani pc

Offline krelke

  • Szara Eminecja | Wodopój
  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 9214
  • Płeć: Mężczyzna
  • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Respect: +250
    • Tomasz Krela
Odp: Komputer
« Odpowiedź #48 dnia: Lutego 06, 2012, 09:52:12 am »
0
Większe anteny albo urządzenia które wzmacniają sygnał wi-fi nie pamietam jak fachowo sie nazywają ale nawet na ibood.pl w ostatnim tyg chyba coś takiego sprzedawali

guest211

  • Gość
Odp: Komputer
« Odpowiedź #49 dnia: Lutego 06, 2012, 12:34:05 pm »
0
dom, router, komp, dwa laptopy, na moim pececie słaby sygnał nie mam możliwości przestawienia routera ani pc


Zewnętrzna karta na USB powinna rozwiązać Twój problem. Będziesz mógł przy okazji pokombinować z jej ustawieniem tzn. na tyle na ile pozwoli dołączony kabel USB.

http://www.komputronik.pl/product/115869/Sprzet_komputerowy/Sieci_i_komunikacja/TP_Link_karta_Wi_Fi_USB_300Mb-s_TL_WN822N.html

lub

http://www.komputronik.pl/product/125134/Sprzet_komputerowy/Sieci_i_komunikacja/Sapido_karta_Wi_Fi_USB_300Mbps_1000mW_AU_4622.html

Poczytaj sobie opinie użytkowników. Ja byłbym oczywiście za TP-Link ponieważ ten Sapido wg mnie jest aż za mocny żeby go trzymać bardzo blisko komputera, dobry raczej na połączenia pomiędzy budynkami stojącymi na jednej działce w odległości kilkuset metrów albo na zwiększenie szansy złapania jakiegokolwiek sygnału mieszkając lub przebywając czasowo na jakimś odludziu.

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12074
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2215
    • As Koncertowy
Odp: Komputer
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwca 13, 2012, 02:02:28 pm »
0
Zaktualizowałem rano Flash Playera na Windows 7 i nie działają mi filmiki na youtube, nie wyświetlają się banery we flashu. Jakieś porady ?

Offline krelke

  • Szara Eminecja | Wodopój
  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 9214
  • Płeć: Mężczyzna
  • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Respect: +250
    • Tomasz Krela
Odp: Komputer
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwca 13, 2012, 03:41:17 pm »
0
Jakaś trefna ta aktualizacja jest bo sporo ludzi w internetach się na nią skarży...

Offline whatashame

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 989
  • Respect: +263
Odp: Komputer
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpnia 08, 2012, 11:50:17 am »
0
siema
pisze bo mam problem z kompem i nie za bardzo wiem co moge z tym zrobić.
mam starego kompa , ale uzywam go tylko do neta i filmików. zadnych gier

moj komp to athlon AMD  1,5 GH  i 1,50 GB RAM
internet 30 mb

problem z tym ze komp zaczał mi mulić. umiem zachować czystosc na kompie, od lat uzywam tego samego kompa do tych samych rzeczy i nie bylo problemów
teraz wyglada to tak ze jak puszcze filmik na you tube i scrolluje ekranem, albo robie coś innego, np wlaczam dysk C przez moj komputer , to głos sie zacina
a jak wlaczam filmik z dysku to leci sam dzwiek ,a  obraz sie zmienia raz na minute

myslalem ze to moze sterowniki, ale nie wiem które mam zainstalowac, na miejsce ktorych, itd, i jeszce nie chce sie za to zabierać po tym jak mój stary z miesiac temu zainstalował program, ktory miał mu samodzielnie zaktualizowac sterowniki - i caly experyment skonczyl sie stawianiem systemu na nowo.

potem myslalem ze to serio moga byc sterowniki, gdy myszka zaczela mi odpierdalać. bylo tak ze raz na pare chwil kursor sam skakał po ekranie i klikał co popadnie. rezultowało to w zamykanych oknach jak pisalem cos ważnego w wordzie, itd. wkurwilem sie w c**j, wymienilem myszke na lepszą, i dalej to samo.

otworzylem obudowe, oczyscilem z kurzu, mam stałą temperature 50 stopni
mam 5 giga wolnego miejsca na C , windows XP , najnowszego firefoxa,
akutalnego antywira i aktualnego spybota, ktore mi nic nie wykrywają


edit
zastanawia mnie tez to, że gdy klikam na 'system' przez moj komputer, to parametry procesora spadly mi z 1,5 do 1,1  , a gdy prawie zawsze klikam ctr alt del to widze ze zajebanie procesora mam w 1oo%
a nie mam zadnych przejebanych programów , uzywam tylko firefoxa , winampa i VLC playera
wyglada na to ze musze zainwestowac w nowego procka, bo 1,5 to i tak archaiczne rzeczy, ale póki co działał na moje wymagania.  ale podziele sie z wami moimi rozterkami bo moze mi ktos powie cos mądrego
GNR fan since 1993
#REUNION - AMERICAN HYPOCRISY TOUR 16

KAŻDY news czytam, prawie żadnego newsa nie komentuje, KAŻDY news doceniam, za KAŻDY news dziękuje,

Offline Witek

  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 8790
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +500
    • http://bulak.home.pl/blog
Odp: Komputer
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpnia 08, 2012, 11:54:27 am »
0
Procek to jedna sprawa, ram druga, na najnowsze wersje aplikacji trzeba tego niestety więcej, do tego dochodzi flash (do youtube). Ja mam trochę lepszy procesor i 2 GB ramu i czuję, że to czasem niestety nie wystarcza...

Offline Knife

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +136
Odp: Komputer
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpnia 08, 2012, 01:12:34 pm »
0
Ja bym jednak postawił system na nowo... ja ostatnio mam problem z flashem, muli mi filmiki na YT itp, ale okazało się, że taki problem jest tylko pod chrome, pod firefoxem działa ok. Dawno instalowałeś system od nowa? Poza tym to może być wirus, nawet stawiam jakieś 80% na to. Jakiego masz antywira? Bo antywir antywirowi nie równy, nawet jeśli aktualny.
Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 1984, 09:45:11 am wysłana przez (być może) Bóg.

Offline whatashame

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 989
  • Respect: +263
Odp: Komputer
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpnia 08, 2012, 05:49:52 pm »
0
eset nod 32 , baza wirusow codziennie aktualizowana
stawiam na procesor, bo nie widze zadnych dzialań ktore smierdza wirusem
myszka mi sie polepszyla jak zaktualizowalem sterownik
GNR fan since 1993
#REUNION - AMERICAN HYPOCRISY TOUR 16

KAŻDY news czytam, prawie żadnego newsa nie komentuje, KAŻDY news doceniam, za KAŻDY news dziękuje,

Offline shiris

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 982
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +180
Odp: Komputer
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpnia 08, 2012, 06:16:58 pm »
0
Ściągnęłabym sobie taki program Process Explorer, to taki rozbudowany menadżer zadań. Według mnie masz mało miejsca na dysku. Spybota czym prędzej z dysku bym wywaliła, ponieważ jest to już program nie rozwijany i nie aktualizowany i na dzisiejsze infekcje zbyt słaby, sprawdziłabym komputer programem HWINFO, lub Everestem, ewentualnie grafika. Co do spybota to ludzie mądrzy z forum komputerowego, na którym jestem mówią o tym by go odinstalować.W zamian proponuję Malwarebytes - Antimalware. To chyba tyle. A i trzeba by było plik host ustawić na wartość domyślną, bo spybot dodaje swoje rzeczy do pliku host czasem są to niebotyczne linijki, ale to ktoś mądrzejszy ci powie. Ja na razie wymyśliłam tyle.
Muzyka to całe moje życie.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Komputer
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpnia 23, 2012, 11:01:09 pm »
0
Drodzy ludziowie,
zakupiłam nowe głośniki w hipermarkecie, (tanie jak barszcz, dlatego udało mi się naciągnąć mamę) i działają pięknie, kiedy muzyka idzie na cały regulator. Jednak kiedy wetknęłam w nie słuchawki to usłyszałam straszny, przeszkadzający szum. Nie zagłuszała go nawet puszczona piosenka. Zastanawiam się czy to wada sprzętu czy mam źle ustawione sterowniki.
Od razu mówię, że jak zaczniecie pytania o kartę dźwiękową itd. to lepiej zapytajcie mnie o datę jakiejś bitwy :P Albo wytłumaczcie, jak głąbowi, gdzie znaleźć informację o karcie dźwiękowej :P
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Slither

  • Legenda
  • Byli moderatorzy/newsmani
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3830
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dobry BAN nie jest zły
  • Respect: +72
Odp: Komputer
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpnia 23, 2012, 11:05:20 pm »
0
rozumiem że jak masz je(słuchawki) podłączone bezpośrednio do kompa to nie szumią, w takim razie tanie jak barszcz głośniki mają tanie jak barszcz okablowanie w środku i zapewne symboliczne ekranowanie, w skrócie wina głośników

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Komputer
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpnia 23, 2012, 11:28:53 pm »
0
Wcześniej miałam jeszcze tańsze głośniki i działały dopóki nie rozwaliłyśmy z siostrą wtyczki do komputera przez nieuwagę :P
No nic, trzeba będzie reklamować. Dzięki :)
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will