Ankieta

Czy jesteś za karą śmierci

tak
nie
brak zdania

Autor Wątek: Kara śmierci  (Przeczytany 34380 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

knife

  • Gość
Odp: Kara śmierci
« Odpowiedź #120 dnia: Grudnia 03, 2009, 09:43:48 pm »
0
Czyli oko za oko ząb za ząb?

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Kara śmierci
« Odpowiedź #121 dnia: Grudnia 03, 2009, 09:54:58 pm »
0
Źle pojąłęś moje intencje dotyczące satysfakcji Knife. Jeśli ktoś mi wybije zęba, to zgłaszam to do sądu i sąd przyznaje mi odszkodowanie. Jeśli ktoś zniesławi moje imię, zgłaszam to do sądu i sąd przyznaje mi odszkodowanie. To jest normalne i to jest satysfakcja. Nie rozumiem dlaczego w innych przypadkach ma być inaczej.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

knife

  • Gość
Odp: Kara śmierci
« Odpowiedź #122 dnia: Grudnia 21, 2009, 11:36:35 pm »
0
Kiedyś w telexpresie, kilka lat temu, widziałem ogłoszenie wyroku kary śmierci dla seryjnego mordercy. Na sali byli rodzice ofiar i mówili mu, co o nim myslą, że w życiu mu nie przebaczą i żeby spłonął w piekle, żeby zginął i cierpiał tak jak jego ofiary. Gość z kamienną twarzą patrzył im w oczy. Na końcu taki siwy dziadek powiedział coś w stylu: "Bóg kazał przebaczać i ja Tobie przebaczam, będę się za Ciebie modlił" wtedy ten morderca zaczął płakać i zakrył twarz. Niestety nie znalazłem tego nigdzie na youtube, ale uderzyło mnie to wtedy mocno. Byłem za karą śmierci.

guest211

  • Gość
Odp: Kara śmierci
« Odpowiedź #123 dnia: Września 22, 2011, 10:59:49 am »
0
Opis zbrodni wychodzący z ust sprawcy przeraża...

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,10331604.html

:'(

Z powodu takich osobników zdecydowanie powinna powrócić kara śmierci ale kontrolowana jeśli można tak powiedzieć, z wykorzystaniem organów do przeszczepów. Zostanie zabity w imię prawa ale będzie miał szansę na realne odkupienie swoich win ratując czyjeś życie swoimi nerkami lub sercem.     

guest2849

  • Gość
Odp: Kara śmierci
« Odpowiedź #124 dnia: Września 22, 2011, 11:11:17 am »
0
Jestem przeciwny karze śmierci i swojego przekonania w tym względzie nie zmienię. :facepalm:

Offline Knife

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +136
Odp: Kara śmierci
« Odpowiedź #125 dnia: Września 22, 2011, 11:14:16 am »
0
Wstrząsające. Nie jestem nadal za karą śmierci.
Ale też częściej powinno się korzystać z dożywocia,
a osadzeni nie powinni siedzieć sobie w celach tylko pracować!!!

Takie jest moje zdanie.
Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 1984, 09:45:11 am wysłana przez (być może) Bóg.

Offline eXtreme

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1917
  • Płeć: Mężczyzna
  • sick love never dies!
  • Respect: +218
Odp: Kara śmierci
« Odpowiedź #126 dnia: Września 22, 2011, 11:26:51 am »
0
Mimo wszystko wciąż jestem przeciwny karze śmierci. I już raczej zawsze będę.

Offline SOSNA!

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1550
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +288
Odp: Kara śmierci
« Odpowiedź #127 dnia: Września 22, 2011, 11:33:15 am »
0
Kiedyś nie byłem za karą śmierci. Jakiś czas temu zmieniłem zdanie. Przypadek tego faceta, co zamordował siostrę, a potem jej dziecko i jeszcze ścigał je po domu żeby dobić jest idealnym przykładem za tym, że taka kara powinna być wprowadzona.
Oczywiście nie z dnia na dzień i nie powinna być od razu dodana jako coś więcej niż dożywocie. W kodeksie karnym powinno się rozgraniczyć zabójstwo i morderstwo. Można kogoś zabić autem, w czasie bójki itd. A można kogoś zamordować mając ku temu pełną świadomość i jeśli się to udowodni, są dowody, to jest już to morderstwo. Każdy który działa w ten sposób powinien mieć przekonanie, że społeczeństwo odpowie mu tak samo, że nie będzie taryfy ulgowej. Niektórzy powiedzą, że taka osoba może być chora psychicznie. Sorry, ale nikt zdrowy psychicznie w 100% nikogo nie zamorduje.

Sprawa z dzisiaj:
http://www.tvn24.pl/-1,1718167,0,1,troy-davis-stracony-niech-bog-was-blogoslawi,wiadomosc.html
Tego akurat nie rozumiem, wydać karę śmierci bez dowodów, opartą tylko na zeznaniach. Żeby chociaż one były podtrzymywane, ale świadkowie je wycofali po procesie. Nie zmienia to jednak mojego zdania, po prostu dowody muszą być nie dające żadnych wątpliwości.

I jeszcze przy okazji. Polecam film Życie Za Życie. Traktuje bardziej o stanowisku przeciwko tej karze, z argumentami się nie zgadzam, ale super się ogląda:)
http://www.filmweb.pl/Zycie.Za.Zycie

Offline Knife

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +136
Odp: Kara śmierci
« Odpowiedź #128 dnia: Września 22, 2011, 12:06:50 pm »
0
Kiedyś robiliśmy wykłady i zdjęcia w Zakładzie Karnym na kieleckich Piaskach. Robiłem zdjęcia z więźniami w celach, mieliśmy dużo swobody, byliśmy sami w celach. Dopiero kilka dni później dowiedziałem się, że każdy z nich siedział za zabójstwo/zabójstwa i to brutalne. Z rozmowy normalni goście, a jednak coś się w ich życiu poplątało... zastanawiałem się, czy tacy ludzie potrafią się zmienić na lepsze i jestem skłonny uwierzyć, że tak. Wkrótce będziemy mieli wystawę z tych zdjęć, na razie nie możemy ich publikować, ale goście musieli podpisać zgodę na publikacje wizerunku, więc logicznie byli to więźniowie, którym nie zależało na reputacji, bo i tak resztę życia spędzą w celi.
Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 1984, 09:45:11 am wysłana przez (być może) Bóg.

Offline eXtreme

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1917
  • Płeć: Mężczyzna
  • sick love never dies!
  • Respect: +218
Odp: Kara śmierci
« Odpowiedź #129 dnia: Września 22, 2011, 12:34:20 pm »
0
Problem z wyjątkami od reguł polega na wyznaczeniu granic. Których skazywać na karę śmierci, a których nie? Zgoda, co innego zabić kogoś samochodem a co innego w zwykły dzień wziąć nagle siekierę i zarżnąć rodzinę od tak. A co jeśli chwilowo ta osoba stała się niepoczytalna? Odjebało jej, ale tylko chwilowo? Może pobyt w zakładzie bez klamek przywróci jej jako taką normalność? Są różne zaburzenia, niektóre potrafią chwilowo otępić zwierzę jakim jest człowiek całkowicie. I co wtedy? Na śmierć? Tak samo jak tego, który jest seryjnym mordercą i musi to robić bo inaczej nie umie przetrwać? A ci którzy zrobią taką rzecz pod wpływem afektu? To przecież też jest zaburzenie, chwilowe, impuls. Czym to się różni od tego, że np. facet usłyszał głos Jodie Foster albo swojego psa, który kazał mu to zabić rodzinę? Przecież to też może być tylko chwilowe, też może być impulsem.
Absolutnie nikogo nie bronię. Jest jednak jedna zasada - albo wszystkich albo nikogo. Nigdy nie wyznaczy się dobrze tej moralno-etycznej granicy. A jeśli nie można jej wyznaczyć beż żadnych kontrowersji, to lepiej nie wyznaczać jej wcale.

A co do filmu "Życie za Życie" również gorąco polecam. Widziałem kilkakrotnie i za każdym razem mnie poruszał. No i rewelacyjne zakończenie ;)

Offline katarynka

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3036
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +192
Odp: Kara śmierci
« Odpowiedź #130 dnia: Września 22, 2011, 01:41:40 pm »
0
Wstrząsające. Nie jestem nadal za karą śmierci.
Ale też częściej powinno się korzystać z dożywocia,
a osadzeni nie powinni siedzieć sobie w celach tylko pracować!!!

Takie jest moje zdanie.

Dokładnie, myślę tak samo. Co więcej, dzisiaj widziałam dokument na Investigation Discovery, nie pamiętam polskiego tytułu ale angielski to "On the case with Paula Zahn", kobieta rozmawia z rodzinami ofiar, sprawcami, często też z niesłusznie oskarżonymi ludźmi. Dzisiaj było o mężczyźnie, który został skazany na karę śmierci, a jego domniemany wspólnik na dożywocie, oboje niesłusznie. Mężczyznę od śmierci uratowało jedynie to, że człowiek skazany na śmierć w stanie Illinois ma prawo do ostatecznej apelacji. On to prawo wykorzystał, okazało się, że został wplątany w tą całą sprawę przez prokuratora i policję, ponieważ klika tygodni przed ową zbrodnią złożył wraz ze swoim "wspólnikiem" doniesienie, że właśnie ten prokurator robi jakieś przekręty, jest zamieszany w działalność narkotykową itp. Gdyby to nie wyszło na jaw, mężczyzna byłby już trupem. Swoją drogą, spędził w więzieniu chyba 17 lat, zanim to wszystko wyjaśniono.

Offline Wojo

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1963
  • Płeć: Kobieta
  • fade away
  • Respect: +195
Odp: Kara śmierci
« Odpowiedź #131 dnia: Września 22, 2011, 01:57:12 pm »
0
a osadzeni nie powinni siedzieć sobie w celach tylko pracować!!!

oni chcą pracować, ale rzecz jasna nie za darmo ;)

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12049
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2207
    • As Koncertowy
Odp: Kara śmierci
« Odpowiedź #133 dnia: Stycznia 15, 2019, 03:45:11 pm »
0
Kto by pomyślał, że będziesz miał poglądy jak Korwin :P

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Kara śmierci
« Odpowiedź #134 dnia: Stycznia 15, 2019, 07:22:19 pm »
0
Prawda? Ja też jestem zdziwiony :)
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)