Autor Wątek: Jak odzyskałem pieniądze za bilety do Pragi poprzez Chargeback  (Przeczytany 13244 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline danios01

  • Patience
  • Wiadomości: 3
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +6
Jak odzyskałem pieniądze za bilety do Pragi poprzez Chargeback
« dnia: Kwietnia 11, 2021, 08:46:52 am »
+2
Cześć, z racji tego że miałem kilka wiadomości na PW od osób, które pytają mnie jak odzyskać pieniądze za koncert GnR z Pragi, generalnie za każdy koncert i nieuczciwe podejście sprzedawców, opiszę moją sytuację.

Kupiłem 2 bilety do Pragi online, bilety do własnego druku - kosztowało mnie to 3 778 Czk na złotówki wyszło to 638,21 zł - Jest to kwota, w której zawierają się już te wszystkie duperelki dodatkowe opłaty do biletu jakie organizator naliczył.

Koncert i trasa odwołane, a organizator leci w kulki i oferuje jakieś vouchery, albo ostatecznie pieniądze kiedyś tam daleko w przyszłości. Co zrobiłem wtedy:

1. Email do ticketmaster cz tutaj jego treść:

Hi,

i bought 2 tickets for Guns N Roses event in CZ. I don't want voucher, I'd like to get money from my tickets back. What should I do to get my money back?

Best regards
Daniel

2. Odpowiedź ticket na mój email:

Sofie (Ticketmaster CZ)

Aug 12, 2020, 11:14 AM GMT+1

Hello Daniel,

if you are not protected person, you could request your refund after 31.10.2021.

All details are here :
No i standardowo wkleiła mi to info że koncert odwołany i z czym to się wiąże

3. Żadnego maila z mojej strony do ticketmaster już nie było. Ważne żeby maila napisać wcześniej i otrzymać na niego odpowiedź zanim rozpocznie się procedurę w banku.

4. W banku internetowym w moim wypadku ing zgłosiłem reklamację Chargeback tutaj treść:

"Dzień dobry,
w załączniku przesyłam dokumenty, bilety i zrzuty ekranu korespondencji z organizatorem wydarzenia. Koncert miał odbyć się w tym roku, jednak ze względu na sytuację z Covid został zawieszony, po czym oficjalnie poinformowano że nie odbędzie się w ogóle. Do biletów zakupiłem polisę, przesyłam ją w załączniku. Organizator poinformował że można odebrać voucher za kupione bilety. W emailu do organizatora napisałem że nie chcę vouchera, zapytałem co dalej jak odzyskać pieniądze. Organizator poinformował że jeśli nie chcę vouchera to po zwrot pieniędzy mogę się ubiegać dopiero w 2021 roku końcem marca. Gdyby brakowało jakiś dokumentów mogę je dosłać."

Po rozpoczęciu procedury ma się bodajże 72 godziny aby przesłać te dokumenty bo zostaniemy o nie poproszeni, w pierwszej odpowiedzi konsultanta z banku. Dlatego ważne jest posiadanie korespondencji z organizatorem, bo Ticket nie odpisuje dość szybko.

W plikach załączyłem: 1. rozmowę email z ticket, 2. bilety w pdf, 3. regulamin organizatora, który przyszedł razem z biletami lub jest na jego stronie internetowej, 4. screen ogłoszenia informacji o odwołaniu koncertu ze strony www Ticket (wraz z tym co proponują) 5. przez przypadek kupiłem jakąś polisę czeską do biletów, też ją dałem 6. Zrzut transakcji kupna biletów

5. Odpowiedź banku
Dzień dobry,

przyjęliśmy Twoje zgłoszenie, nadaliśmy mu numer XXXXX. Naszą odpowiedź przekażemy najpóźniej do 2020-08-25.

Z pozdrowieniami
Zespół ING Banku Śląskiego

6. Odpowiedź banku po czasie
Szanowny Panie,

poprosiliśmy już właściciela terminala, z którego Pan korzystał, aby przesłał nam wszystkie niezbędne informacje. Niestety, może to wydłużyć czas wyjaśnienia Pana sprawy do 12 października 2020 roku. Oczywiście, nasze ustalenia prześlemy Panu jak najszybciej.

Z wyrazami szacunku
Specjalista ds. Relacji z Klientem

7. Odpowiedź z banku

Dzień dobry,

zapoznaj się z odpowiedzią na Twoje zgłoszenie nr XXXXX.

Znajdziesz ją w Moich dokumentach, w folderze Dokumenty bankowe/Reklamacje i zgłoszenia.

A tutaj jego treść: No i niestety ticket ostro leciał w kulki i dwa razy termin reklamacji mi odraczali co miesiąc, bo widocznie nie było kontaktu ze strony Ticket

8. Odpowiedź banku jeszcze tego samego dnia po drugim odrzuceniu reklamacji:

Szanowny Panie,
odzyskaliśmy Pana pieniądze. Do 22 października 2020 roku zwrócę 638,21 zł na Pana konto.
Z wyrazami szacunku
ING


9. Reklamację zgłosiłem 24.08.2020, pieniądze otrzymałem 21.10.2020

Pozdrawiam, mam nadzieję że komuś się przyda wiem że już trochę późno jest, generalnie to samo opisałem w poście do koncertu Warszawa 2020 po tym jak udało mi się odzyskać pieniądze, a teraz Warszawa 2022

Jeśli chodzi o kupno biletów na koncerty to polecam wszystkim płacić kartą, no i gdy w przyszłości wyjdą takie cyrki jak tu miały miejsce to tylko jeden mail do organizatora: "Cześć, koncert odwołany, nie chcę vouchera, kiedy mogę  otrzymać zwrot moich pieniędzy za bilety." No i jak szakale lecą w kulki, to żadnego marnowania czasu na wykłucanie się z nimi, tylko taka akcja do banku no i znacznie szybciej zobaczymy nasze pieniądze. Płacenie kartą to w pewnym sensie jakieś ubezpieczenie naszych biletów.


* Chargeback (z ang. obciążenie zwrotne) – procedura zwrotu środków za transakcję dokonaną kartą płatniczą realizowana przez wystawcę karty i inicjowana przez klienta w sytuacji, gdy nie otrzymał on produktów albo usług, za które zapłacił (lub np. okazały się uszkodzone), nastąpiła pomyłka techniczna w rozliczeniu transakcji lub transakcja nosiła znamiona oszustwa.

Procedurę chargeback w imieniu klienta prowadzi bank. Klient może zainicjować zwrot, kontaktując się z bankiem wydającym kartę i zgłosić uzasadnioną skargę w odniesieniu do jednego lub więcej obciążeń rachunku karty płatniczej. Groźba zwrotu pieniędzy stanowi dla sprzedawców zachętę do zapewnienia w ofercie wysokiej jakości produktów i usług, a także odpowiedniej obsługi klienta. Bank jako wydawca karty zobowiązany jest do prowadzenia procesu chargeback zgodnie z regulacjami organizacji wystawiającej kartę płatniczą. Cała procedura chargeback jest regulowana wewnętrznymi przepisami organizacji płatniczych, w jej treść nie ingeruje prawo krajowe [1].

To że organizator podpiera się jakimś swoim regulaminem, "że z tego wynikają terminy zwrotu pieniędzy" nic tu nie ma do rzeczy w takim przypadku i jak widać w konfrontacji z Bankiem okazuje się ile wart jest ten jego regulamin względem prawa.

[1] cytat z wikipedii poglądowy do sprawy
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 11, 2021, 12:52:23 pm wysłana przez danios01 »

Offline Kanghaj

  • Patience
  • Wiadomości: 21
  • Respect: +2
Odp: Jak odzyskałem pieniądze za bilety do Pragi poprzez Chargeback
« Odpowiedź #1 dnia: Września 03, 2021, 10:54:28 am »
0
No nie powiem- całkiem ciekawa historia :)
__________________
Zapisz się tutaj na gastroskopię w Krakowie
« Ostatnia zmiana: Października 04, 2021, 10:11:46 am wysłana przez Kanghaj »

 

Jak sie obchodzi Halloween?

Zaczęty przez REBEL

Odpowiedzi: 26
Wyświetleń: 8470
Ostatnia wiadomość Listopada 01, 2009, 02:01:04 pm
wysłana przez eXtreme