Autor Wątek: Gry  (Przeczytany 227620 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5020
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1693
Odp: Gry
« Odpowiedź #795 dnia: Lutego 15, 2017, 09:24:26 am »
0
do Heavy Rain się szykowałem w czasach kiedy nie miałem konsoli, potem zarzuciłem temat a teraz już PS4 pod tv stoi wiec teoretycznie mogę wrócić do tego tytułu. Z tym, że jednak mam wrażenie że trochę innych rzeczy wymagam od gier... na PS4 można kupić zestaw HR/Beyond więc może kiedyś.

...aktualnie zaś polecam Dooma. Ok, wiem, że fabuły tam nie ma. Też się tego bałem i też mi to nie pasuje, bo nie grywam w takie gry. A tu proszę. Grając w to, mam takiego flashbacka, jakby znowu miał 10 lat. Zajebiście dynamiczna gra, przez epizody leci się na pełnej szybkości. Już trzy razy złapałem się na tym, że miałem wyłączyć grę, bo późno... a potem jeszcze z godzinę ją męczyłem... bo jeszcze chwila, bo jeszcze kilka demonów... miodzio.
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.
GNR
Warszawa 15.07.06, Praga 27.09.10, Rybnik 11.07.12, Gdańsk 20.06.17
Slash
13.02.13, 12.02.19, 16.04.24

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34705
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3448
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Gry
« Odpowiedź #796 dnia: Lutego 15, 2017, 09:33:37 am »
0
Doom i syndrom jeszcze jednej tury, kto by pomyślał :D :P
Grałem trochę, na tyle, na ile pozwolił mi mój komp i przyznam szczerze, że bawiłem się niemal tak dobrze jak przy pierwszym Doomie, a to już coś :)
Przy czym mi akurat gry z fabułą typu - zabij wszystkich złych, zanim oni zabiją Ciebie - przy okazji " save the chearleader, save the world* ;) " - nie przeszkadzają :)

* serial Heroes ;)

Jeśli ktoś nie miał okazji grać parę lat temu w Bulletstorma, a lubi jak się dużo, choć niekoniecznie z sensem ;), strzela i nie tylko - polecam. Tym bardziej, że w odświeżonej graficznie wersji ma wystąpić pewien bohater zupełnie innej, kultowej już, strzelanki.

! No longer available


« Ostatnia zmiana: Lutego 15, 2017, 09:46:37 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline baddream

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 758
  • Płeć: Mężczyzna
  • You Don't Know Who You Can Trust Now
  • Respect: +98
Odp: Gry
« Odpowiedź #797 dnia: Lutego 18, 2017, 01:22:43 pm »
0
Ja obecnie delektuje się doomem, bo ciężko to nazwać grą po parę godzin ale mimo wszystko czuć w niej ducha starych gier. Rozwiązanie z kolorowymi kartami od razu przypomina kolorowe karty dostępu z duke nukem 3d.
Bulletstorm, świetna gierka z fajnie rozwiązanym systemem punktacji za kille i combo...a biorąc pod uwagę że będzie w niej Książe, to może nawet pokusze się o odswiezenie tego tytułu.
Kiedy Chińska Demokracja zaleje świat, to nastąpi wówczas Armaggedon, Korea Płd i Płn połączy się w imie braterstwa, Stany przestaną ciągnąć ropę z bliskiego wschodu.

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5020
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1693
Odp: Gry
« Odpowiedź #798 dnia: Lutego 18, 2017, 04:36:11 pm »
0
O. Jakoś pięć lat temu ruszyłem Bulletstorma ale mnie trochę znudził a że był pożyczony to szybko oddałem. Może w 2017 zatem do tego wrócę...
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.
GNR
Warszawa 15.07.06, Praga 27.09.10, Rybnik 11.07.12, Gdańsk 20.06.17
Slash
13.02.13, 12.02.19, 16.04.24

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Gry
« Odpowiedź #799 dnia: Marca 18, 2017, 05:10:51 pm »
0
Polecicie jakąś gierkę na PC? Nic sportowego. Ani żadna strzelanka, w której dopóki się nie wystrzela tryliarda przeciwników to nie można pójść dalej (CoD mi się kojarzy z takim rozwiązaniem). Wiedźmin, Assasin's Creed czy Watch Dogs też już przerobiłem.
Nudzi mi się wieczorami, ile można tłuc w FIFĘ...
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline różanopalca

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 367
  • Płeć: Kobieta
  • "A więc, kanalie: evviva l'arte!"
  • Respect: +171
Odp: Gry
« Odpowiedź #800 dnia: Marca 18, 2017, 05:13:58 pm »
+1
L.A. Noire i Sherlock Holmes, jeżeli lubisz kryminalno-detektywistyczne klimaty :).
« Ostatnia zmiana: Marca 18, 2017, 05:16:07 pm wysłana przez różanopalca »
"Wszakże astronomowie i na słońcu dopatrują pewnych niejasności!" - Miciński


Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Gry
« Odpowiedź #801 dnia: Marca 18, 2017, 05:20:49 pm »
+1
LA Noire przeszedłem całe 2 lata temu, mega gierka ;) Sherlock mnie nie przekonał, grałem kilka godzin :) ale dzięki :)
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline różanopalca

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 367
  • Płeć: Kobieta
  • "A więc, kanalie: evviva l'arte!"
  • Respect: +171
Odp: Gry
« Odpowiedź #802 dnia: Marca 18, 2017, 05:26:40 pm »
0
Z nowościami jestem do tyłu ostatnio, ale Monkey Island jest zawsze dobre  :lol:

Może coś produkcji Telltale? Fajne na nudne wieczory, kiedy za bardzo nie chce Ci się wczuwać :P.
"Wszakże astronomowie i na słońcu dopatrują pewnych niejasności!" - Miciński


Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5020
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1693
Odp: Gry
« Odpowiedź #803 dnia: Marca 20, 2017, 12:05:27 pm »
+1
eee... te Telltale to w sumie są jeszcze gry czy już interaktywne seriale... Jeśli bawi Ci fabuła która wniata w fotel i pozwala odejść od monitora: Metro Last Light czyli strzelanka ale piękna i do tego znaczną jej część można przelecieć w trybie skradankowym. Jeśli Last Light to pewnie i pierwszą cześć cyklu czyli Metro 2033. Albo można książkę przeczytać i na to samo wyjdzie :)

Stanowczo i zdecydowanie POLECAM!

Do tego także Wolfenstein Old Blood i New Order. Choć to już są ciupanki to jednak klimat II wojny światowej to jest to co lubię. W szczególności w tak pastiszowym wykonaniu!
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.
GNR
Warszawa 15.07.06, Praga 27.09.10, Rybnik 11.07.12, Gdańsk 20.06.17
Slash
13.02.13, 12.02.19, 16.04.24

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Gry
« Odpowiedź #804 dnia: Marca 20, 2017, 03:02:09 pm »
0
Dzięki @Śpiochu :) Zobaczę to Metro, tylko obawiam się, że jest tak jak wspomniane przeze mnie Call Of Duty - dochodzisz do określonego punktu i co byś nie robił, dopóki się nie przedrzesz dalej to atak wroga nie ustanie, a wróg się mnoży w nieskończoność. Dobrze myślę? ;)

BTW w międzyczasie znalazłem w swojej bibliotece Steam Dirt Showdown, było kiedyś za darmo do wzięcia to pobrałem, ale nigdy nie grałem. Przyjemne całkiem, ale tak na 30 minut jednorazowo max ;)
« Ostatnia zmiana: Marca 20, 2017, 03:03:54 pm wysłana przez gloomy »
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5020
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1693
Odp: Gry
« Odpowiedź #805 dnia: Marca 20, 2017, 03:34:07 pm »
+1
Dzięki @Śpiochu :) Zobaczę to Metro, tylko obawiam się, że jest tak jak wspomniane przeze mnie Call Of Duty - dochodzisz do określonego punktu i co byś nie robił, dopóki się nie przedrzesz dalej to atak wroga nie ustanie, a wróg się mnoży w nieskończoność. Dobrze myślę? ;)

No właśnie nie. Historia, klimat, opowieść. W tworzeniu tej gry brał udział autor literackiego pierwowzoru, czyli Dmitry Glukhovsky, więc ma i ręcę i nogi i łączy się w interesujący sposób w to co było w książkach i co będzie w książkach potem (kontynuacją gry Last Light jest książka Metro 2035). Ja wsiąkłem w ten świat. Grę możesz przejść na dwa sposoby: na Rambo i wtedy rżniesz wszystko co się rusza, albo kombinując na spokojnie, z wieloma elementami skradankowymi. I co ważne, wybór stylu gry prowadzi Cię do określonego zakończenia historii... Jeśli grałeś i lubiłeś Half Lifa, to zakochasz się w Metro. Przy braku HL3, Metro wypełniło mi pustkę w kanonie najbardziej klimatycznych historii ever. Polecam raz jeszcze. Mogę Ci jeszcze trochę popodniecać się tą serią, jak będziesz miał ochotę :P
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.
GNR
Warszawa 15.07.06, Praga 27.09.10, Rybnik 11.07.12, Gdańsk 20.06.17
Slash
13.02.13, 12.02.19, 16.04.24

Offline różanopalca

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 367
  • Płeć: Kobieta
  • "A więc, kanalie: evviva l'arte!"
  • Respect: +171
Odp: Gry
« Odpowiedź #806 dnia: Marca 20, 2017, 09:23:39 pm »
0
@Śpiochu, właśnie dlatego zaznaczałam, że jeżeli "nie masz ochoty zbytnio się wczuwać". Mają parę tytułów, które mogą fajnie rozerwać :).  Takie Tales from the Borderlands choćby - świetne dialogi, rewelacyjny humor i wciągająca fabuła.

Ja bym chętnie posłuchała "podniecania" (jakkolwiek to nie brzmi :D). Kiedyś przymierzałam się do całej serii, licząc książki, ale coś, już nie pamiętam co, odwiodło mnie od tego.

« Ostatnia zmiana: Marca 20, 2017, 09:25:19 pm wysłana przez różanopalca »
"Wszakże astronomowie i na słońcu dopatrują pewnych niejasności!" - Miciński


Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5020
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1693
Odp: Gry
« Odpowiedź #807 dnia: Marca 20, 2017, 10:37:29 pm »
0
Może właśnie to, że dużo się tego porobiło... ale nie bój nic... @różanopalca najważniejsze to znać trzy książki z oryginalnej serii no i gry, których na razie jest sztuk dwie. Ale coś tam szykują na ten albo 2018nasty.

To całe uniwersum metro 2033 to już temat do działu ksiażki... ruszyłem jedną, bardzo polecaną pozycję i płytkość tego materiału w porównaniu z oryginałem była widoczna gołym okiem...

Chcesz jeszcze podniecania się... hmm... dobra: rzecz dzieje się w Moskwie... no pokażcie mi jakąkolwiek grę albo historię, która nie dzieje się u amerykanców! ja nie mówię, że klimat Rosji wylewa się jakoś z ekranu ale jest to widocznie inny typ prowadzenia humoru, niż to co robią przy okazji CODów itp.

Mamy tu przegląd kilku co ważniejszych systemów totalitarnych, bo w moskiewskim metrze mieszkają i komuniści i naziści. Naziści chcą zabić każdego, kto ma obwód czaszki inny niż ten wskazany w oficjalnych podaniach Fuhlera (bo przecież jak są Naziści to muszą mieć swojego Wodza).

W metrze jak wiadomo jest ciemno, no chyba że ktoś zainwestował w żarówkę i odrobinę prądu. Jak nie mamy ochoty bawić się w rambo to owe żarówki należy rozbijać, światło wyłączać i po cichu przekradać się przez levele...

Dobra a ja mam pytanie o tych Telltale... na czym te gry polegają? oprócz oglądania wideo oczywiście. Czym tam się kontroluje?
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.
GNR
Warszawa 15.07.06, Praga 27.09.10, Rybnik 11.07.12, Gdańsk 20.06.17
Slash
13.02.13, 12.02.19, 16.04.24

Offline różanopalca

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 367
  • Płeć: Kobieta
  • "A więc, kanalie: evviva l'arte!"
  • Respect: +171
Odp: Gry
« Odpowiedź #808 dnia: Marca 21, 2017, 07:28:28 am »
0
Gry te klasyfikuje się jako przygodówki typu point-and-click (chociaż z tradycyjnych gier tego gatunku pozostało raczej klik, klik, klik ;), pomijam już kwestię "zagadek") z elementami zręcznościowymi. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że takiego Tomb Raidera również typuje się jako przygodówkę zręcznościową, natomiast nie oszukujmy się, gameplay w przypadku gier z kombajnu Telltale, jest bardzo ograniczony i niskiej jakości. Oczywiście pojawia się tradycyjne sterowanie, mam wrażenie jednak, że tylko po to, abyśmy nie zapominali, że to w zasadzie gra. Ponadto faktem jest, że gry te operują w dużej mierze na tzw interaktywnym video, w którym najczęściej musimy wykonać sekwencję kombinacji klawiszy i, co najbardziej istotne, podejmować decyzje w określonym czasie (przeważnie kilkadziesiąt sekund). Nasze wybory są zapamiętywane i mają wpływ na dalsze losy fabuły - jest to siła napędowa tych gier. Wpływ na główną linię fabularną jest jednak ograniczony, ja jednak wierzę, że będzie się to dalej rozwijać. Słyszałam, że pod tym względem najbardziej rozbudowane jest Heavy Rain, ale jak już kiedyś wspomniałam, nie miałam okazji przejść jej w całości. Dodatkowo - gry te są podzielone na odcinki - serie/sezony, co stało się ostatnio bardzo modne. Inspiracje tego typu rozwiązaniami widać już szerzej, chociażby sławetne Life is strange, czy mój ukochany Dreamfall Chapter (ten jednak w porównaniu do gier z Telltale ma nieziemsko rozbudowany gameplay :P ). Pytanie dlaczego więc w ogóle sięgać po takie gry. A no, bo jeżeli ktoś lubuje się w grach, gdzie fabuła jest na pierwszym planie, to może być zadowolony. Przyrównuje się te gry do seriali, ale ja w każdej przygodówce dostrzegam raczej jej elementy literackie :),

 Uf, nagadałam się od rana :D

Właśnie mi Śpiochu przypomniałeś, że to ten klimat mnie tak...hm, pociągał? :)
« Ostatnia zmiana: Marca 21, 2017, 08:04:54 am wysłana przez różanopalca »
"Wszakże astronomowie i na słońcu dopatrują pewnych niejasności!" - Miciński


Offline pol159

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 376
  • Płeć: Mężczyzna
  • "You Could Be Mine"
  • Respect: +73
Odp: Gry
« Odpowiedź #809 dnia: Marca 21, 2017, 09:13:42 am »
0
Bo co by nie mówić to dobra przygodówka musi być oparta na dobrej fabule. Bez tego się nie da. Zobaczymy jak sprosta temu Syberia 3?

 

W jakie gry typu MMORPG gracie ?

Zaczęty przez el_kielbazos

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3474
Ostatnia wiadomość Grudnia 23, 2008, 11:31:49 am
wysłana przez Bloody Rose