Autor Wątek: Horrory  (Przeczytany 29796 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Oizdob

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +32
Odp: Horrory
« Odpowiedź #120 dnia: Listopada 29, 2009, 07:28:17 pm »
0
Bo w dobry horrorze wcale nie musi być flaków i bryzgającej krwi. Ma straszyć a nie brzydzić - ale wiadomo, czasem się to przydaje.

PS nie oglądałem 'Sieroty' :)

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34685
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3437
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Horrory
« Odpowiedź #121 dnia: Listopada 29, 2009, 07:47:23 pm »
0
Czasem się przydaje to fakt,ale wydaje mi się,że coraz trudniej trafić na film grozy,w którym właśnie nie ma flaków i bryzgającej krwi przez większość filmu,a przynajmniej niewiele się o takich filmach mówi. Za to powodzeniem cieszy się setna część Piły :P Swoją drogą to dość nudne tak piłować,piłować i nie upiłować  :lol: ;) No,ale co kto lubi. Ja wolę filmy mające klimat... Ktoś coś poleci ? Liczę na Paranormal Activity,ale czeka,bo jakoś nie mam czasu ;)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Horrory
« Odpowiedź #122 dnia: Listopada 29, 2009, 08:00:24 pm »
0
Piła ma klimat :) Tyle, że na ostatnich częściach ma coraz gorszy ten klimat :P
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34685
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3437
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Horrory
« Odpowiedź #123 dnia: Listopada 29, 2009, 08:03:31 pm »
0
Klimat siekania ludzkich flaków ? :P W sumie racja. Ale nie o to mi jednak chodzi ;) Czy ktoś jest w stanie mnie zrozumieć ?  ;)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline czoho

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 90
  • Płeć: Mężczyzna
  • fuer grissa ost drauka
  • Respect: +1
Odp: Horrory
« Odpowiedź #124 dnia: Listopada 29, 2009, 08:07:56 pm »
0
Zgodzę się ze Zqyx'em, że więcej mówi się o filmach drastycznych a nie typowych horrorach. Choć niektórzy stosują jeszcze określenie film grozy lub thriller. Ja uważam, że cześć tych filmów określanych w w/w sposób powinno się klasyfikować własnie jako horror, a piły itp. jako filmy rzeźnickie lub coś w tym stylu. Oglądałem jedną cześć Piły i nic mnie w nim nie wystraszyło a nawet nie obrzydziło (taki mam charakter) nawet mogłem przy tym normalne potrawy spożywać (oczywiście nie był to obiad, bo oglądałem to wieczorem, ale dużej różnicy dla mnie to nie stanowi).
Wole oglądnąć już film, który wiem, że może mnie w jakiś sposób wystraszyć. Cieszę się, że jest remake "Piątku 13-tego", może ktoś z młodszych sięgnie po klasykę, aby zobaczyć czym horrory mogą być.

Udręczonych oglądałem, wiele już takich filmów było, ale można obejżęć. Nie jest to 10/10 ale powyżej średniej,

Sierota - ciekawy film, ale tak jak przypadku wyżej, można było już jakieś elementy tego wcześniej zobaczyć.

Nie wiem dlaczego, ale naprawdę mało jest filmów, w których nie można domyślić się co dalej będzie. Może już za dużo horrorów oglądałem w życiu.
Olądałem kiedyś film "katakumby" było coś w nim nowego, ale to bardziej z racji nowego stylu życia akcja działa się w Paryżu może ktoś kojarzy
[size=3.75pt]talga vassternich[/size]
[size=3.75pt]BARCA - zasłużyła[/size]

Offline Oizdob

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +32
Odp: Horrory
« Odpowiedź #125 dnia: Listopada 29, 2009, 08:15:31 pm »
0
Jeśli ktoś lubi filmy typu 'Wrong Turn' to może obczaić 'Stag Night'. Nie jest to rewelacja ale można obejrzeć. Oczywiście bez wiader krwi się tutaj nie obeszło.

Co do piły - pomysł fajny ale ile można? :) Ja oglądałem trzy pierwsze części dalej mi się nie chciało. A zapewne będą się pojawiać kolejne bo wymyślać nowe pułapki można bez końca.

Offline Kurczak

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 629
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +104
Odp: Horrory
« Odpowiedź #126 dnia: Listopada 29, 2009, 08:17:00 pm »
0
Filmy grozy dzielimy na horrory (budowanie strachu w oparciu o nierealne, paranormalne sytuacje), thrillery (budujące strach ukazując sytuacje teoretycznie możliwe), filmy katastroficzne (wiadomo) o tzw. gore (takie, w których chodzi jedynie o bezsensowny rozlew krwi), do których zaliczamy np. Piły.
To tyle jeśli chodzi o moją wiedzę, natomiast jeśli chodzi o znajomość dobrych horrorów jest już gorzej, gdyż takowych zbyt często nie oglądam.
Patafiaństwo się szerzy...

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34685
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3437
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Horrory
« Odpowiedź #127 dnia: Listopada 29, 2009, 08:37:43 pm »
0
Nie chcąc nikomu psuć zabawy z samodzielnego odkrywania fabuły powiem,że Sierotę określiłbym jako film grozy ;) I jasne,że poniekąd to już było,bo wszystko już było,ale w świecie Piły taki film "odświeża" ;)
A 13 w piątek mimo,że klimatyczny,to chyba jednak do slasherrów zaliczamy,bo krwi tam sporo bywało  :)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Sawiak Niszczyciel

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 976
  • Płeć: Mężczyzna
  • > .!.. < pomyśl - prawie jak pozdrowienie
  • Respect: +3
Odp: Horrory
« Odpowiedź #128 dnia: Listopada 29, 2009, 10:34:09 pm »
0
Dla mnie "Coś" będzie i tak najlepszym horrorem, bo zakorzenionym w podświadomości już daaawno temu  :vampire:
"Poniższe twierdzenie jest fałszem
     Powyższe jest prawdziwe
Witamy w naszym zakątku wszechświata"

"Jest ktoś, kogo spotkałeś i nie zabiłeś? Tak, Ty"

"Gdzieś Ty był, jak Ciebie nie było?" - n

Offline gucha

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1800
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: 0
Odp: Horrory
« Odpowiedź #129 dnia: Listopada 29, 2009, 11:34:43 pm »
0
Olądałem kiedyś film "katakumby" było coś w nim nowego, ale to bardziej z racji nowego stylu życia akcja działa się w Paryżu może ktoś kojarzy

Taaa, kojarzy. Nudny jak flaki z olejem...
Ja to straaasznie rzadko trafiam na film, na którym jest szansa, że się przestraszę (współoglądający siedzą jak na szpilkach, ja oglądam ów film jak każdy inny). Horrory lubię od zawsze. Jak miałam kilka lat to mama mnie zawsze wyganiała spać, bo to "film nie dla dzieci, potem nie zaśniesz" a ja po cichutku skradałam się do przedpokoju, skąd miałam dobry widok na tv, czasem też udało się mamę ubłagać żeby pozwoliła zostać na filmie ;) Niestety horrory zaczynają mnie nudzić co mnie martwi. Może to kwestia tego, że za dużo ich widziałam albo że oglądam je już spory szmat czasu? :)

Offline nieckulka

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 327
  • Respect: 0
Odp: Horrory
« Odpowiedź #130 dnia: Listopada 30, 2009, 01:41:07 am »
0
Liczę na Paranormal Activity,ale czeka,bo jakoś nie mam czasu ;)

gniot :-)

o filmie bylo glosno dlugo przed premiera, niby super straszny etc. okazuje sie ze nic nowego i wcale nie taki straszny : )) ale obejrzec mozna :-)

jesli chodzi o filmy grozy to nie ma to jak Psychoza Hitchhocka :-)
Jestem Piotrek :)

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Horrory
« Odpowiedź #131 dnia: Listopada 30, 2009, 09:49:42 am »
0
Kurde sorry, ale jak słyszę, ze Piła to horror, to aż mnie mdli. W którym miejscu to jest horror? Dla mnie to jest film, w którym ktoś chce się popisać, jak okrutne może mieć pomysły.
Ja polecam horrory klasy Z, czyli od "martwicy mózgu" poczynając i diąc przez wszystkich "władców lalek", "piątków 13", "laleczka chucky", "blob zabójca", "krwiożercze slimaki", "To żyje itp. To są horrory.
A jeżeli chodzi o pana Alfreda H., to po pierwsze wielki szacun za to, ze od roku 1926 do roku 1960 co roku reżyserował jakiś film(czasami nawet dwa w roku) a po drugie to dla mnie najlepszy jest "Starsza Pani znika", a obejrzeć bym chciał "Sznur"  8)
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34685
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3437
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Horrory
« Odpowiedź #132 dnia: Listopada 30, 2009, 09:54:21 am »
0
Jeśli odradzasz Piłę,a polecasz np. Martwice mózgu,to...  :lol: ( Pamiętna scena : Chodź to mamuuuusi ;) - wcale nie krwawa ;) )
Co do innych filmów na tyle,na ile pamiętam to się zgodzę ;)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline get_in_the_ring

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1514
  • Płeć: Mężczyzna
  • jestem hardkorem
  • Respect: +22
Odp: Horrory
« Odpowiedź #133 dnia: Listopada 30, 2009, 10:35:46 am »
0
ale przy Martwicy Mózgu, czy Martwym Źle można się przynajmniej pośmiać, a Piła jest niesmaczna jak dla mnie..


Nie mam certyfikatu! :o

Slash skończył sie na Kill 'em All.