Autor Wątek: wybór pierwszej harmonijki  (Przeczytany 6234 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline flynn

  • Patience
  • Wiadomości: 24
  • Respect: +5
wybór pierwszej harmonijki
« dnia: Lutego 19, 2019, 06:33:28 pm »
+1
Tak mnie wzięło ostatnio na naukę gry na harmonijce ustnej i po przeczytaniu podstawowych informacji dowiedziałem sie jakie marki są dobre na początek. To prawda, że Hohner jest dobry dla początkujących? Znalazłem takie
https://strunygitarowe.pl/pl/p/Harmonijka-ustna-HOHNER-Blues-Bender-10-kanalowa-G/2033
https://muzyczny.pl/108151_Hohner-50420G-Silver-Star-harmonijka-ustna.html
Ale z drugiej strony mógłbym sobie pozwolić na droższą i bardzo podoba mi się podoba
https://www.olx.pl/oferta/harmonijka-ustna-suzuki-manji-m-20-tonacja-f-CID751-IDyup07.html#82578388a7
Tylko czy kupowanie używanej harmonijki nie jest niehigieniczne? Można ją dokładnie wyczyścić by była jak nowa?

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3749
  • Respect: +949
Odp: wybór pierwszej harmonijki
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 19, 2019, 07:52:45 pm »
0
Co do używanych harmonijek poza kwestią higieny jest ten problem, że to jest instrument, który po jakimś czasie się rozstraja tak więc kupując taką nie wiesz jak długo będziesz się mógł nią nacieszyć. Są niby jakieś sposoby, że po rozkręceniu można tam pokombinować, żeby dłużej była sprawna, ale mimo wszystko kupowanie używanej to chyba nie najlepszy pomysł.
Ja mam harmonijki w tonacji A dur firmy Tombo Aero Reed i w tonacji C dur firmy Honer. Ta w tonacji C dur mimo, że gorszy model od tej w tonacj A (C była dużo tańsza) to jednak wolę dmuchać w tą C, która jest drewniana a nie metalowa (w przeciwieństwie do tej w A). Może dlatego, że bardziej mi tonacja odpowiada, może dlatego, że właśnie taka jest lepsza dla początkujących.

ps. czy Ty przypadkiem nie jesteś tym słynnym dziecięcym aktorem Flynn Morrisonem?

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: wybór pierwszej harmonijki
« Odpowiedź #2 dnia: Lutego 20, 2019, 05:50:08 am »
0
Kurde pamiętam jak zachorował na bluesa, gdy miałem 19 lat i zdawałem na studia. Ile to było lat temu? Pojechałem na egzaminy do Zielonej Góry i dostałem hajs na przeżycie i autobus. Problem w tym, że harmonijka kosztowała tyle, że nie mogłem wydać tych pieniędzy, więc dwa dni nie jadłem, żeby kupić sobie ten instrument. To był Hohner w tonacji A-dur. Uczyłem się pilnie i po trzech miesiącach nauki w domu pojechałem na studia, gdzie na korytarzu w akademiku była świetna akustyka i sporo dziewcząt, które lubiły jak gram. Ach to były czasy. I pomyśleć, że niedługo minie 20 lat.
A jeśli chodzi o harmonijkę dla początkujących, to polecam jakąś tanią kupić, bo na początek to trzeba się nauczyć precyzyjnie dmuchać i ćwiczyć gamy itp.
Powodzenia.
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline mafioso

  • Marketing
  • Street of dreams
  • *******
  • Wiadomości: 12049
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +2207
    • As Koncertowy
Odp: wybór pierwszej harmonijki
« Odpowiedź #3 dnia: Lutego 20, 2019, 08:26:24 am »
0
Jestem sobie w stanie wyobrazić owsika otoczonego wianuszkiem niewiast, przygrywającego im na harmonijce. A potem ... Resztę pozostawmy wyobraźni co było potem :D

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: wybór pierwszej harmonijki
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 22, 2019, 11:34:45 pm »
0
Heheeheee działo się działo. Był jeszcze jedne kumpel. Miał ksywę Skafa (świetny gość). On grał na gitarze kawałki Dżemu, a ja przygrywałem na harmoszce. Chyba sobie kupię jakąś tanią i poćwiczę. Ciekawe ile zapamiętałem?
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

 

Życie singla: wybór czy konieczność?

Zaczęty przez Zqyx

Odpowiedzi: 94
Wyświetleń: 25387
Ostatnia wiadomość Sierpnia 21, 2011, 01:16:19 pm
wysłana przez Zqyx