Autor Wątek: Dla ludzi powyzej 26 roku zycia  (Przeczytany 24409 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6424
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Dla ludzi powyzej 26 roku zycia
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 01, 2013, 06:10:36 pm »
0
Ja jestem ubezpieczony w pracy, ale przede wszystkim uważam, że warto ubezpieczyć się dodatkowo np. na życie, na wypadek utraty pracy itp. To jest dobra inwestycja...
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline Douger

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3979
  • Płeć: Mężczyzna
  • Dżentelmenel
  • Respect: +1241
Odp: Dla ludzi powyzej 26 roku zycia
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 01, 2013, 07:20:09 pm »
0
   Nie wierzę w emeryturę z ZUSu. Nawet jeśli jakowąś dostanę, to będą to ochłapy uwłaczające godności człowieka. Dlatego zainteresowałem się ubezpieczeniem na życie. W pakiet wchodzi ubezpieczenie od śmierci, wypadków i kasa odkładana na emeryturę. Opłata miesięczna to 200 zł, wszystko jest przyzwoicie oprocentowane i w każdej chwili można przestać wpłacać lub wypłacić 80% uzbieranej kwoty. Do 65 roku życia uzbiera się całkiem miła sumka.
http://drwale.blogspot.com/

Powyższy komentarz ma formę żartobliwą. Proszę nie brać go na poważnie.

Offline Witek

  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 8788
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +500
    • http://bulak.home.pl/blog
Odp: Dla ludzi powyzej 26 roku zycia
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 01, 2013, 07:36:38 pm »
0
A możesz rzucić linka do oferty?:)

Offline sylvik

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 549
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +196
Odp: Dla ludzi powyzej 26 roku zycia
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 01, 2013, 10:23:13 pm »
0
Jeżeli już nie jesteś osobą uczącą się to rodzic chyba nie może zgłosić cię do ubezpieczenia, no chyba, że jakieś szczególne przepisy stanowią inaczej - przewidują wyjątki od tej reguły. Ogólnie trzeba być osobą uczącą się i nie mieć ukończone 26 lat, żeby rodzic mógł zgłosić dziecko do ubezpieczenia.
Mój ojciec złamał nogę w okresie bezskładkowym, czyli nie miał pracy, a do tego właśnie stracił prawo do zasiłku. Wciągnęłam go na swoje "pracowe" ubezpieczenie i dzięki temu nie musiał płacić za leczenie. To było nie tak dawno temu, a nie słyszałam, żeby coś się zmieniło w tym temacie.
Co do składki emerytalnej, jestem tylko w I (ZUS) i II filarze (Commercial Union - teraz AVIVA), nie przystąpiłam do III z braku funduszów.
Mam jeszcze polisę na życie w PZU, a dokładnie jest to ubezpieczenie grupowe, które sami sobie opłacamy w kilka osób z pracy, to jest 50 zł. miesięcznie. Z tym, że przy założeniu, że pożyję długo i nie przytrafi mi się w życiu nic przykrego, lepiej by było tę składkę wpłacać sobie na konto  ;) Muszę w końcu pomyśleć o czymś sensowniejszym, bo czas leci  :'(
Najbardziej wkurzające są jednak te składki emerytalne, bo i tak nie zobaczę tych pieniędzy jak uda mi się kiedyś przejść na emeryturę, tym bardziej, że jestem zatrudniona na najniższą krajową   :angry:

Offline krelke

  • Szara Eminecja | Wodopój
  • Administrator
  • Scraped
  • ******
  • Wiadomości: 9214
  • Płeć: Mężczyzna
  • !!! GN'R: Don't you try to stop us now !!!
  • Respect: +249
    • Tomasz Krela
Odp: Dla ludzi powyzej 26 roku zycia
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 01, 2013, 10:32:41 pm »
0
Mogłaś wciągnąć do ubezpieczenia ojca bo można osoby wstępne obejmować.
Trochę informacji o ubezpieczeniu zdrowotnym również tym dobrowolnym gdy się pracuje np. na umowę o dzieło znajdziecie tutaj: http://www.nfz.gov.pl/new/index.php?katnr=2&dzialnr=1&artnr=1443

Offline Bluebird

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3750
  • Respect: +949
Odp: Dla ludzi powyzej 26 roku zycia
« Odpowiedź #20 dnia: Lutego 01, 2013, 11:25:47 pm »
0
Dokładnie tak jak mówi Krelke, jeżeli dzieci utrzymują rodziców albo dziadków to muszą zgłosić ich do ubezpieczenia, ale nie odwrotnie.
Do ubezpieczenia należy zgłosić:
Cytuj
- dziecko własne, dziecko małżonka, dziecko przysposobione, wnuk albo dziecko obce, dla którego ustanowiono opiekę, albo dziecko obce w ramach rodziny zastępczej, do ukończenia przez nie 18 lat, a jeżeli kształci się dalej - do ukończenia 26 lat, natomiast jeżeli posiada orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności lub inne traktowane na równi - bez ograniczenia wieku,
-małżonek,
-dziadkowie, rodzice pozostający z ubezpieczonym we wspólnym gospodarstwie domowym.

źródło
« Ostatnia zmiana: Lutego 01, 2013, 11:27:34 pm wysłana przez Bluebird »

 

Polski filmik urodzinowy dla DJ'a Ashby

Zaczęty przez Emma

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 10649
Ostatnia wiadomość Października 19, 2012, 04:07:27 pm
wysłana przez Emma