Autor Wątek: Czy ktos brzdąka na jakims instrumencie?:)  (Przeczytany 271028 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Czy ktos brzdąka na jakims instrumencie?:)
« Odpowiedź #1305 dnia: Marca 16, 2012, 12:06:25 am »
0
wokalu szukam ;) ma ktoś dobre ryknięcie? stylistycznie czysty rock, żadne death metale, żadne indie. Poznań/okolice
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline Pyra

  • Prywatny Alkomen Goldie
  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2668
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... i don't believe there's no reason ...
  • Respect: +383
Odp: Czy ktos brzdąka na jakims instrumencie?:)
« Odpowiedź #1306 dnia: Marca 16, 2012, 07:18:19 am »
0
Mogę spróbować :D Teraz dziewczyna zdeklarowała się, że bedzie mnie wozić na próby, więc z PKS'ami problemu nie będzie :D HAhah


- Nice boys don't play rock and roll... -

Offline gloomy

  • Global Moderator
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 4985
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1123
Odp: Czy ktos brzdąka na jakims instrumencie?:)
« Odpowiedź #1307 dnia: Marca 16, 2012, 04:11:27 pm »
0
kurvva Pyruś  :lol: wpadnij na koncert do Minogi 25. marca, to się dogadalibyśmy ;) w ogóle mamy basistkę z Zaniemyśla więc to Twoje rejony, nie?
Naje 2017: Najlepszy avatar; Dobry duszek forum; Ulubiona osoba funkcyjna

Offline Wagon

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1629
Odp: Czy ktos brzdąka na jakims instrumencie?:)
« Odpowiedź #1308 dnia: Maja 19, 2012, 05:28:59 pm »
0
Uff chyba znalazłem temat aby zapytać o poradę. Otóż chciałbym zacząć przygodę z basem. Do tej pory posiadałem i "grałem" na gitarze akustycznej. I w trakcie jej eksploatowania coś mnie natchnęło, że chciałbym grać na basie. Tylko tu pojawia się mały problem. Nie mam zbyt dużego pojęcia jak się za to zabrać. Trzeba kupić gitarkę, piec i inne akcesoria. Ale właśnie. Wiem, że mamy tu na forum kilku basistów i tu potrzebowałbym pomocy na co jako taki "świeżak" powinienem zwrócić uwagę i jaki sprzęt do nauki byłby odpowiedni. Bardzo ważnym czynnikiem jest to, żeby sprzęt był w miarę tani (ale nieprzesadnie, żeby oczywiście nie było problemu z użytkowaniem). Po pierwsze mam ostatnio sporo innych wydatków, a po drugie jednak jakby się okazało, że nie pociągnę za długo tej przygody, żeby nie było za bardzo szkoda odłożyć tego sprzętu w kąt :) Mam nadzieję, że ktoś rozumie moje rozterki i coś mi na ten temat powie ciekawego.

Offline Pyra

  • Prywatny Alkomen Goldie
  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2668
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... i don't believe there's no reason ...
  • Respect: +383
Odp: Czy ktos brzdąka na jakims instrumencie?:)
« Odpowiedź #1309 dnia: Maja 19, 2012, 05:56:20 pm »
0
Sprzęt sprzętem, ale zastanów się dobrze czy na pewno Cię to kręci, bo gra na basie bez kapeli po jakimś czasie robi się najzwyczajniej nudna, przynajmniej w moim przypadku. Bo ile można siedzieć i brzdąkać samemu w domu? Na akustyku rozumiem, bo pograsz, pośpiewasz, pokombinujesz i nie potrzebne Ci do tego inne instrumenty. A na basie trzeba cały czas się rozwijać i iść do przodu, a to zapewni Ci  jedynie gra w zespole, a nie suche klepanie piosenek z tabulatur w zaciszu domowym. :)
- Nice boys don't play rock and roll... -

Offline Wagon

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1629
Odp: Czy ktos brzdąka na jakims instrumencie?:)
« Odpowiedź #1310 dnia: Maja 19, 2012, 06:00:12 pm »
0
Pyra nie ukrywam, że właśnie na poradę od Ciebie liczyłem (jeszcze Owsika tu brakuje :D). To powiem tak. Oczywiście zastanawiałem się nad tym i zdaję sobie sprawę, że grając samemu to nie taka frajda jak w zespole. Ale właśnie. Obracam się w towarzystwie muzykalnym i z pograniem z innymi nie będzie problem. Tylko aby grać trzeba mieć na czym i umieć się tym posłużyć. I właśnie o to pytam :P

Offline Pyra

  • Prywatny Alkomen Goldie
  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2668
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... i don't believe there's no reason ...
  • Respect: +383
Odp: Czy ktos brzdąka na jakims instrumencie?:)
« Odpowiedź #1311 dnia: Maja 19, 2012, 06:06:09 pm »
0
A ile pieniążków chcesz przeznaczyć na zakup wiosła i pieca?
- Nice boys don't play rock and roll... -

Offline Wagon

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1629
Odp: Czy ktos brzdąka na jakims instrumencie?:)
« Odpowiedź #1312 dnia: Maja 19, 2012, 06:10:52 pm »
0
Tak jak napisałem. Chodzi mi o zestaw dla absolutnego początkującego zabawę z basem. Nie potrafię określić w tym momencie kwoty. Dlatego, że się nie orientuję za bardzo w temacie.

Offline Pyra

  • Prywatny Alkomen Goldie
  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2668
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... i don't believe there's no reason ...
  • Respect: +383
Odp: Czy ktos brzdąka na jakims instrumencie?:)
« Odpowiedź #1313 dnia: Maja 19, 2012, 07:03:41 pm »
0
Ale dla niektórych zestaw dla początkujących za 1000 zł nie będzie problemem, a dla innych za 500 już będzie.. Więc sprecyzuj chociaż w jakich przedziałach szukać ;)
- Nice boys don't play rock and roll... -

Offline danieldepesz

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 92
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +17
Odp: Czy ktos brzdąka na jakims instrumencie?:)
« Odpowiedź #1314 dnia: Maja 19, 2012, 10:01:24 pm »
0
Ogólnie z piecem można poczekać i podpiąć gitarę, bass pod komputer albo zwykły wzmacniacz  ;) osobiście używam Guitar riga i Amplitupa, do tego wzmacniacz i kolumny każda po 140W i pól osiedla słyszy jak gram  :D
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=9uOj3YbaaIg" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=9uOj3YbaaIg</a>

Gram na gitarze od lutego, głownie solówki  ;) co do zabawy z basem to zgadzam się z przedmówcami, jak nie masz z kim grać to szybko się znudzi  :P

Offline Wagon

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2684
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1629
Odp: Czy ktos brzdąka na jakims instrumencie?:)
« Odpowiedź #1315 dnia: Maja 19, 2012, 11:39:48 pm »
0
Pyra, powiedzmy, że w granicy 600-700 złotych :) Tak jak mówię to ma być na początek. Później będę się zastanawiał nad wydawaniem tysięcy :P

Offline Slashhher

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 319
  • Respect: +8
Odp: Czy ktos brzdąka na jakims instrumencie?:)
« Odpowiedź #1316 dnia: Maja 20, 2012, 12:25:02 am »
0
Do gitarzystow! Czy niektorzy z was tez tak maja ze im zawsze prawa reka ( udezajaca) zamarza ( nawet jak jest cieplo w domu)? I czy macie jakies wskazowki do Barre? Probuje od pol roku ale zawsze jakiejs struny nie moge zalapac ( przedewszystkim G)  :/

Offline Pyra

  • Prywatny Alkomen Goldie
  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2668
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... i don't believe there's no reason ...
  • Respect: +383
Odp: Czy ktos brzdąka na jakims instrumencie?:)
« Odpowiedź #1317 dnia: Maja 20, 2012, 07:42:14 am »
0
danieldepesz, też używam Guitar Riga do elektryka. Do basu niestety się nie sprawdza, chyba, że używasz go jako efektów podpinając pod wzmak basowy, jednak to i tak nie zastępuje efektów analogowych.


Wagon, ja gram na basie chyba 7 lat, a nadal używam sprzętu za 700 zł :D



http://allegro.pl/bas-washburn-przetworniki-emg-gratis-okazja-i2343515529.html

;)
« Ostatnia zmiana: Maja 20, 2012, 07:44:03 am wysłana przez Pyra »
- Nice boys don't play rock and roll... -

Offline Berry

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 119
  • Płeć: Kobieta
  • I'm on the Nightrain
  • Respect: +69
Odp: Czy ktos brzdąka na jakims instrumencie?:)
« Odpowiedź #1318 dnia: Czerwca 29, 2012, 10:29:06 pm »
0
Do gitarzystow! Czy niektorzy z was tez tak maja ze im zawsze prawa reka ( udezajaca) zamarza ( nawet jak jest cieplo w domu)? I czy macie jakies wskazowki do Barre? Probuje od pol roku ale zawsze jakiejs struny nie moge zalapac ( przedewszystkim G)  :/


Też tak mam czasem z prawą ręką. A co do barowych to gram od września i teraz bez problemu. Nauczyłam się jakoś po miesiącu, ale było ciężko na początku ;) Wydaje mi się, że musisz znaleźć jakiś swój sposób na barowe, bo ja na początku podobno dziwnie ustawiałam palce, żeby było czysto. Co ja nie robiłam, żeby to dziadostwo brzmiało :D A potem jakoś tak samo zaczęło wychodzić :) Najważniejsze żeby się nie zrazić.

A co do instrumentów to gram na gitarze akustycznej od września i elektrycznej od stycznia. ;)  No i na skrzypcach 4,5 roku.

Offline Connor

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 677
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +38
Odp: Czy ktos brzdąka na jakims instrumencie?:)
« Odpowiedź #1319 dnia: Czerwca 30, 2012, 04:24:04 pm »
0
Mogłby mi ktoś polecić jakiś w miare dobry wzmacniać ? ;] Cenowo to tak do 600 zł.
Oczywiście jakiś tańszy piec który by się sprawdzał również może być  ;)
Mogę jeszcze dodać , że nie potrzebuje niczego na próby/koncerty czy coś w tym stylu ; wystarczy do domu , ewentualnie jakieś brzdąkanie( w przyszłości ) z kumplami w garażu  :P  :)

 

Na pole, na dwór,czy na plac - czyli o regionalizmach

Zaczęty przez Zqyx

Odpowiedzi: 178
Wyświetleń: 59117
Ostatnia wiadomość Marca 07, 2013, 11:48:20 am
wysłana przez Duffowa