Autor Wątek: Akceptacja gustu muzycznego/stylu w codziennym środowisku  (Przeczytany 43295 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Alien

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 84
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +12
Odp: Akceptacja gustu muzycznego/stylu w codziennym środowisku
« Odpowiedź #195 dnia: Czerwca 17, 2012, 06:53:19 pm »
0
 W liceum (przynajmniej w moim) wśród facetów dominuje rap, wśród dziewczyn pop. RIhanna, Beyonce i inne których nie znam nawet z nazwy.
Natomiast nie ma czegoś takiego, jak "słucham x jestem lepszy, ty jesteś dziwny bo słuchasz darcia mordy", co mnie bardzo cieszy, bo niestety w gimnazjum były tego typu poglądy. Jeśli chodzi o słuchanie rocku to jest to mniej więcej 5-10 osób na klasę co jest zaskakująco dobrym wynikiem :)

Offline Rocket.Queen

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 244
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +152
Odp: Akceptacja gustu muzycznego/stylu w codziennym środowisku
« Odpowiedź #196 dnia: Lipca 04, 2012, 11:19:58 pm »
0
U mnie w szkole, w ogóle o gustach muzycznych się nie rozmawia. Mimo to wywnioskowałam, że dominuje pop i rap. Dziwne, że ten drugi cieszy się taką popularnością, skoro w radiu nie jest promowany. No, chyba, że istnieją jakieś tajne stacje, o których nie wiem  :P

Gdyby udało się otworzyć drzwi percepcji, wszystko ukazałoby się człowiekowi takim, jakim jest – nieskończonym.

WindOfChange

  • Gość
Odp: Akceptacja gustu muzycznego/stylu w codziennym środowisku
« Odpowiedź #197 dnia: Lipca 04, 2012, 11:53:22 pm »
0
Rocket.Queen - równie dobrze można by się zastanawiać, dlaczego tak dużo ludzi słucha np. metalu, chociaż nie jest tak promowany ;) ale u mnie w szkole też rap jest bardzo popularny, pewnie dlatego, że sporo u mnie "dresiarni"  :ph34r: a jak wiadomo, oni tylko tego słuchają..
« Ostatnia zmiana: Lipca 04, 2012, 11:59:36 pm wysłana przez WindOfChange »

Offline hypatia

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 436
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +119
Odp: Akceptacja gustu muzycznego/stylu w codziennym środowisku
« Odpowiedź #198 dnia: Lipca 06, 2012, 12:08:11 am »
0
W moim gimnazjum generalnie nikt się nie obnosi z tym czego słucha ani nie traktuje kogoś gorzej przez to, że słucha czegoś innego. Wydaje mi się, że nie napotkałam się jeszcze nigdy na dyskryminację kogoś ze względu na gust muzyczny  :D

Offline angyoung

  • Patience
  • Wiadomości: 7
  • Respect: 0
Odp: Akceptacja gustu muzycznego/stylu w codziennym środowisku
« Odpowiedź #199 dnia: Lipca 07, 2012, 06:06:42 pm »
0
slucham rocka, bluesa i generalnie tego typu muzyki, aczkolwiek swietnie sie bawie (tak, tylko wtedy, gdy jestem pijany) przy muzyce klubowej, powszechnie okreslanej jako lupanka, techniawa i innych wakacyjnych hiciorach. u mnie w towarzystwie kazdy jest inny i ma odmienny gust muzyczny, co traktuje jako wielka zalete, a moi znajomi sa tolerancyjni dla mnie, a ja dla nich. gdy siedzimy razem puszczaja oni swoje kawalki, a ja swoje i nikomu to nie przeszkadza. odmiennosc pozwala nam podyskutowac o swych ulubionych wykonawcach, dodam takze ze w rapie niektore kawalki sa naprawde dobre, nawet w polskim, o czym udalo mi sie przekonac spedzajac czas z roznymi ludzmi.

aha, uwazam takze, ze bujanie sie z samymi metalami i innymi pseudo rockowcami, a przy tym gardzenie zwyklymi ludzmi, czy dresami,  czy hiphopowcami jest w c**j nie-true :D

Offline Alien

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 84
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +12
Odp: Akceptacja gustu muzycznego/stylu w codziennym środowisku
« Odpowiedź #200 dnia: Lutego 16, 2013, 09:07:57 pm »
0
Co najwyżej żarty z wyglądu ;) Ale takie na luzie :) Już było eastwood ze względu na kowbojki, puyol ze względu na fryzurę etc ;) Nikogo nie obraża, a zawsze jak ma się minimum asertywności to można się pośmiać i umilić nudny dzień w szkole ;)

Offline insomnia

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 780
  • Płeć: Kobieta
  • The lost member of Led Zeppelin
  • Respect: +291
    • moja twórczość
Odp: Akceptacja gustu muzycznego/stylu w codziennym środowisku
« Odpowiedź #201 dnia: Lutego 16, 2013, 09:12:42 pm »
+1
jestem bardzo tolerancyjna do czasu, aż ktoś nie zacznie na mnie naskakiwać ze względu na to, że słucham innej muzyki, albo nie zacznie mi narzucać tego, co sam słucha. wtedy, jeśli nie znam tej osoby bardzo dobrze, potrafię ostro zareagować. w innych przypadkach nie przeszkadza mi odmienność. co nie wyklucza drobnych żartów i uszczypliwości, wszystko jednak na płaszczyźnie - znamy się, więc możemy sobie na to pozwolić bez ofiar w ludziach.

ogólnie jestem zwolenniczką zasady - 'moja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka'

Offline Duffowa

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1485
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +1027
Odp: Akceptacja gustu muzycznego/stylu w codziennym środowisku
« Odpowiedź #202 dnia: Lutego 16, 2013, 09:34:23 pm »
+1
ja jestem dość nietolerancyjna, ale staram się zachowywać to dla siebie
mam zwyczaj grupowania ze względu na Muzykę pisaną przez duże M i muzykę, która no cóż...
ciężko mi sobie wyobrazić życie z kimś o totalnie różnym guście muzycznym od mojego, bo dostawałabym szału, że ktoś nadaje na moją muzykę albo katuje mnie swoją, a ja się bardzo łatwo irytuję

ale mój brak tolerancji jest raczej odpowiedzią na to co niestety jest bardzo powszechne w moim otoczeniu (nawet mój własny brat ma takie poglądy!)
metal=ateista, który jest równoznaczny z satanistą=darcie mordy=ćpun=wszarz (nie mam pojęcia skąd te wymysły!)=brudas=margines społeczny... wczesniej było mi obojętne kto czego słucha, byle się nie wchrzaniał do mojego gustu z buciorami, teraz nauczyłam się paskudnej rzeczy grupowania zespołów/wokalistów jako "moje, dobre, ujdzie, i totalne gówno"
więc w sumie... ehm można mnie nawet nazwać ograniczoną, ale krew się we mnie gotuje jak mój braciszek słuchający czegoś... dziwnego z pogranicza elektroniki, ambientu, house'a i innych jakiś rzeczy gada mi, że Meta to wielkie gówno i co za problem stworzyć takie coś jak oni? bo przecież nawet na KOMPUTERZE można zrobić jakąś tam linię basu czy coś... załamać się idzie!

Offline Sonic

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 217
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +123
Odp: Akceptacja gustu muzycznego/stylu w codziennym środowisku
« Odpowiedź #203 dnia: Lutego 17, 2013, 04:32:45 pm »
0
Szczerze mówiąc wielokrotnie spotkałam się z nie akceptacją gustu muzycznego. Sama jestem tolerancyjna dopóki ktoś nie zaczyna naskakiwać na moją muzykę, albo próbuje mnie przekonać, że jego jest lepsza. Nie ograniczam się do jednego gatunku, po prostu mam taki gust, że bardziej leżą mi mocniejsze rytmy i nie mogłabym żyć bez dźwięku gitary ;) Nie oceniam ludzi na podstawie tego, czego słuchają (aczkolwiek lepiej dogaduję się z ludźmi, którzy słuchają tego co ja bo zawsze znajdzie się jakiś wspólny temat). Mój przyjaciel słucha techno, house'a i muzyki elektronicznej, sam tworzy taką muzykę i absolutnie nic do tego nie mam. Nie próbuję "nawracać" ludzi na moją muzykę  :lol: Wychodzę z założenia, że każdy powinien słuchać tego, co chce. Krew mnie natomiast zalewa jak słyszę komentarze typu metal= satanizm, brud, darcie ryja.

Offline Duffowa

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1485
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +1027
Odp: Akceptacja gustu muzycznego/stylu w codziennym środowisku
« Odpowiedź #204 dnia: Lutego 17, 2013, 04:40:41 pm »
+1
Krew mnie natomiast zalewa jak słyszę komentarze typu metal= satanizm, brud, darcie ryja.

widzisz! ja mam to w domu na co dzień! koszmar

Offline Bananan

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 445
  • Respect: +354
Odp: Akceptacja gustu muzycznego/stylu w codziennym środowisku
« Odpowiedź #205 dnia: Lutego 17, 2013, 05:07:14 pm »
0
Ale to jest prawda, metal w swoim założeniu miał być muzyką z ciężkim wokalem i mocnymi riffami.

WindOfChange

  • Gość
Odp: Akceptacja gustu muzycznego/stylu w codziennym środowisku
« Odpowiedź #206 dnia: Lutego 17, 2013, 05:09:49 pm »
+9
ale ciężki wokal i mocne riffy nijak się mają do brudu i satanizmu... ;)

Offline pawlik7

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 365
  • Respect: +187
Odp: Akceptacja gustu muzycznego/stylu w codziennym środowisku
« Odpowiedź #207 dnia: Lutego 19, 2013, 06:09:56 pm »
0
W moim środowisku słucha się głownie Led Zeppelin, Beatlesów czy Hendrixa. Ja jestem najbardziej zakręcony na punkcie GNR.
« Ostatnia zmiana: Lutego 19, 2013, 06:14:03 pm wysłana przez pawlik7 »

Offline insomnia

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 780
  • Płeć: Kobieta
  • The lost member of Led Zeppelin
  • Respect: +291
    • moja twórczość
Odp: Akceptacja gustu muzycznego/stylu w codziennym środowisku
« Odpowiedź #208 dnia: Lutego 19, 2013, 06:27:37 pm »
0
pawlik - oddaj mi chociaż połowę swojego środowiska  ;)

moi znajomi gustują w bardzo różnej muzyce. począwszy od zagorzałego fana techno, przez 'łowcę hitów wszelakich', fana muzyki klasycznej i chrześcijańskiej, aż po fankę ciężkiego metalu. także bywa różnie - czasami trafiają się naprawdę silne spory ideowe, ale jak na razie zdołałam przetrwać :D

Offline Duffowa

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1485
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +1027
Odp: Akceptacja gustu muzycznego/stylu w codziennym środowisku
« Odpowiedź #209 dnia: Lutego 19, 2013, 06:30:59 pm »
0
tez bym z chęcią przygarnęła paru takich znajomych!
u mnie niestety 90% znajomych to zupelnie... innomuzyczni :( zazwyczaj jacys tacy sluchajacy tego co leci na vivie i innych kanałach czyli co jest modne :( czuję się taka wyalienowana :(

 

Poszukiwani ludzie z POZNANIA do zespołu w stylu Gunsów :)

Zaczęty przez pete_novak

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1678
Ostatnia wiadomość Listopada 30, 2013, 09:34:08 pm
wysłana przez pete_novak