Autor Wątek: Aborcja.  (Przeczytany 83187 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34750
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #75 dnia: Grudnia 18, 2008, 12:05:10 pm »
0
Coraz bardziej utwierdzam się,w przekonaniu,że aborcja powinna być zakazana całkowicie.
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Wojo

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1967
  • Płeć: Kobieta
  • fade away
  • Respect: +196
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #76 dnia: Grudnia 18, 2008, 02:34:21 pm »
0
Warto wiedzieć:

posługując się środkami masowego przekazu, rozpowszechnialiśmy wyniki przeprowadzonych przez nas rzekomo ankiet, twierdząc, że 50 lub 60 proc. Amerykanów chce legalizacji przerywania ciąży. gdyby dostatecznie długo wmawiać amerykańskiej opinii publicznej, że wszyscy są za legalizacją aborcji, większość nabrałaby przekonania o słuszności takiego poglądu.


najlepsze jest to, że róźne środowiska nie tylko aborcyjne, ale i gejowskie, polityczne itd. robią to do tej pory.

Offline Zqyx

  • Newsman
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 34750
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3455
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #77 dnia: Maja 30, 2009, 06:02:19 pm »
0
( a nie dlatego, że laski dają dupy na lewo i prawo, a później nie ponoszą konsekwencji zabijając płody).

I to,że zachodzą w ciążę jest wyłącznie ich zasługą,tak ?  :P  Dziwne myślenie w sumie. Jak widać biologia w szkole jest potrzeba  :P
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Brokenwings

  • Zasłużeni
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 6861
  • Respect: +10
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #78 dnia: Maja 30, 2009, 07:02:21 pm »
0

( a nie dlatego, że laski dają dupy na lewo i prawo, a później nie ponoszą konsekwencji zabijając płody).


Po czyms takim moge jedynie polecic
ggggggg


Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6425
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +865
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #79 dnia: Maja 30, 2009, 07:14:10 pm »
0
Aborcja powinna być legalna. powinny móc z niej skorzystać matki, których życie jest zagrożone. Ofiary gwałtów hmm nie wiem, ale to i tak powinna być indywidualna sprawa każdego człowieka. no nie ???
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

Offline martingun

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 989
  • Płeć: Mężczyzna
  • GENIUSZ,ale i idiota
  • Respect: +1
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #80 dnia: Maja 30, 2009, 07:34:45 pm »
0
Aborcja powinna być legalna tylko w wyjątkowych przypadkach takich jak:gwałt lub zagrożenie życia matki-w innych kategorycznie nie!...Jestem człowiekiem który pracuje w-nazwę to szeroko rozumianej służbie zdrowia więc wiem czym jest ludzkie życie i od którego momentu się  zaczyna,więc mam na ten temat dość zdecydowaną opinię :_:
GUNSN'ROSES-SEX and RELIGION!!!

...bo wszystkim jest dla mnie Rock'N'Roll...8)

Offline get_in_the_ring

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1514
  • Płeć: Mężczyzna
  • jestem hardkorem
  • Respect: +22
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #81 dnia: Maja 30, 2009, 07:51:24 pm »
0
to czy ktos chce miec dziecko to jego indywidualna sprawa. powinien miec mozliwosc przerwania ciązy do ktoregos tam miesiaca. jak dla mnie to oczywiste.


Nie mam certyfikatu! :o

Slash skończył sie na Kill 'em All.
 

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #82 dnia: Maja 30, 2009, 10:09:20 pm »
0
Mówimy o ludzkim życiu  :ph34r: Aborcja to morderstwo. Oczywiście, jeżeli ciąża jest skutkiem gwałtu, bądź zagraża matce - to tak jak ktoś wyżej powiedział są to sytuacje wyjątkowe. No bo ktoś ma zabić dziecko za to, że chłopak zapomniał się zabezpieczyć? Trzeba było o tym myśleć, zanim się to dziecko robiło  :ph34r:
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Maro2

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3629
  • Płeć: Mężczyzna
  • WHYNO
  • Respect: +111
    • OLD CHOPPER
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #83 dnia: Maja 30, 2009, 10:18:24 pm »
0
Ja też uważam, że aborcja powinna być legalna. I tak zabiegi się odbywają w szarej strefie czy państwo tego chce czy nie.
OLD CHOPPER R.I.P. (2010-2018)
===---===WHYNO===---===

Offline rose84

  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Kobieta
  • Prosacówna Zeppelinka
  • Respect: +11
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #84 dnia: Maja 30, 2009, 11:37:19 pm »
0

( a nie dlatego, że laski dają dupy na lewo i prawo, a później nie ponoszą konsekwencji zabijając płody).


Po czyms takim moge jedynie polecic
ggggggg




oj nie wiem nawet czy tutaj by psychiatra pomogł, ręce po prostu opadają,  jak się czyta tak infantylne teksty  :rolleyes:

a co do tematu...gdzieś się już na początku tego wątku wypowiadałam i swoją opinie podtrzymuję...uważam, że w przypadku gwałtu czy też zagrożenia życia matki, zabieg przerwania ciąży powinien być dopuszczalny....w innej sytuacji aborcja nie powinna mieć miejsca...i nie chodzi tutaj nawet o debatę na temat "od kiedy zaczyna się życie", ale najzwyczajniejszą moralność człowieka...dodam jeszcze, że mimo tego, iż jestem przeciwna zupełnej legalizacji aborcji, jestem w stanie poniekąd zrozumieć kobiety, które zdobyły sie na ten krok, bo zmusiła je do tego np. ciężka sytuacja życiowa...jestem daleka zatem od obrzucania tutaj kogokolwiek błotem, gdyż tak naprawdę jest to sprawa naszego sumienia, a nie regulacji prawnych...potępić jest zawsze łatwo, a wziąć odpowiedzialność znacznie trudniej.... 8)

Offline akuku

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 86
  • Respect: 0
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #85 dnia: Maja 31, 2009, 11:36:02 am »
0
Mówimy o ludzkim życiu  :ph34r: Aborcja to morderstwo. Oczywiście, jeżeli ciąża jest skutkiem gwałtu, bądź zagraża matce - to tak jak ktoś wyżej powiedział są to sytuacje wyjątkowe. No bo ktoś ma zabić dziecko za to, że chłopak zapomniał się zabezpieczyć? Trzeba było o tym myśleć, zanim się to dziecko robiło  :ph34r:

skoro mówimy o ludzkim życiu to dlaczego dziecko z gwałtu można/pozwala się zabić?
Tear me down & break me I remain

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3795
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +974
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #86 dnia: Maja 31, 2009, 01:45:59 pm »
0
Owszem - zróbmy aborcję na życzenie. Zróbmy narkotyki na życzenie, zróbmy homoseksualizm na życzenie, zróbmy ekshibicjonizm na życzenie, pozwólmy na wszystko! Jesteśmy w końcu wolnymi ludźmi. Tylko, że to przecież tak jakby na wszystkich drogach wyłączyć czerwone światła. Chaos, chaos!

Są sytuacje kontrowersyjne i uważam, że w tej kwestii ludzie powinni się kierować własnym sumieniem i sami powinni brać odpowiedzialność za to co robią. Dla mnie aborcja jest totalnym złem. Nie tylko jeśli chodzi o czynniki moralne - w końcu to jest zabicie człowieka - ale też o czynniki psychologiczne -
w moim podręczniku z bioli pisało, że wg. jakiegoś tam raportu 90% kobiet, po aborcji ma nerwice i depresje. Już pomijając inne bardziej radykalne skutki.

Aborcja to ciężki temat. Jaki nie przyjmie się punkt widzenia, zawsze będzie się mieć jakiś argument" za" i zawsze będzie się trzeba bronić przed innymi. Nie ma jasności w tej kwestii.

<a href="http://www.veoh.com/browse/videos/category/educational/watch/v158657069RAb8qwb" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.veoh.com/browse/videos/category/educational/watch/v158657069RAb8qwb</a>

Offline katarynka

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3036
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +192
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #87 dnia: Maja 31, 2009, 02:18:39 pm »
0

w moim podręczniku z bioli pisało, że wg. jakiegoś tam raportu 90% kobiet, po aborcji ma nerwice i depresje. Już pomijając inne bardziej radykalne skutki.

http://www.veoh.com/browse/videos/category/educational/watch/v158657069RAb8qwb


Dokładnie, zresztą w jakichkolwiek programach, książkach itp. gdzie wypowiadają się kobiety które dokonały aborcji wyraźnie mówią one, że przed zabiegiem nie czują nic, żadnych wyrzutów, chcą to mieć po prostu za sobą, nie przejmują się. A potem? Potem są w szoku że tak reagują, ich życie zamienia się w koszmar.


"Żywot człowieka rozpoczyna się w momencie poczęcia, tj. zapłodnienia, i kończy się w momencie śmierci". - prof. dr hab. med. R. Klimek

"Komórkę jajową od momentu zapłodnienia nazywamy zarodkiem, ale nie ulega wątpliwości, że jest to człowiek". - prof. dr hab. med. B. Chazan

 "Człowiek jest człowiekiem od poczęcia". - dr hab. med. K. Wiśniewska-Roszkowska - Nie mówcie więc, że embrion to nie człowiek...

"Nikomu, nawet na żądanie, nie podam śmiercionośnej trucizny, ani nikomu nie będę jej doradzał, podobnie też nie dam nigdy niewieście środka na poronienie. W czystości i niewinności zachowam życie swoje i sztukę swoją." - to fragment przysięgi Hipokratesa. Lekarze, którzy przeprowadzają aborcję powinni składać przysięgę Hipokryty.




Offline Moonsun

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 2445
  • Płeć: Kobieta
  • "pirate love is what I'm looking for" ;)))
  • Respect: +5
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #88 dnia: Maja 31, 2009, 02:39:35 pm »
0
Im dłużej żyję, tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że aborcja powinna być legalna, ogólnie dostępna, a czasem nawet wręcz przymusowa - oszczędziłaby społeczeństwu wielu szkodliwych/zdrowo popier.../nietolerancyjnych/wpieprzających się w życie innych jednostek.
Mama, "mamuśka" i "matka" :D

"Wychowanie bez stresu jest iluzją, a jeśli nawet miewa miejsce, to owocuje cierpieniem - tyle że odroczonym w

Offline Brou

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 75
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: 0
Odp: Aborcja.
« Odpowiedź #89 dnia: Maja 31, 2009, 02:47:41 pm »
0
Co w sytuacji, kiedy matka urodzi i... odda niemowlę do domu dziecka? Albo -jeszcze gorzej- zostawi je, tyle że będzie je ignorować, pozostawi je samemu sobie? Już nie wspominając o rodzinach z siódemką dzieci, z których żadne nie ma dostatcznej opieki/nie jest zadbane, albo patologicznych rodzinach... Pomyślcie, jak może później wyglądać życie tego dziecka.
Matka powinna mieć pełne prawo do decydowania, a nie politycy/ludzie, którzy często albo w ogóle nie mają dzieci, albo nie mieli styczności z koszmarnymi warunkami, w których niektóre dzieci muszą dorastać.