Autor Wątek: 4 czerwca 89'  (Przeczytany 16518 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline REBEL

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2745
  • Respect: +5
Odp: 4 czerwca 89'
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwca 04, 2009, 07:17:32 pm »
0

ja sie wtedy cieszylem ze za 2 tygodnie beda wakacje  :sorcerer:

Offline rose84

  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Kobieta
  • Prosacówna Zeppelinka
  • Respect: +11
Odp: 4 czerwca 89'
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwca 04, 2009, 08:22:42 pm »
0
ważne wydarzenie, o którym powinniśmy pamiętać nie tylko przy okrągłych rocznicach, kiedy wręcz  bombardowani jesteśmy przemowami polityków w TV, ale na co dzień, kiedy idziemy do Maca, kiedy przekraczamy granice państw Unii bez okazywania paszportów, kiedy w nieskrępowany sposób wygłaszamy publicznie chociażby najbardziej skrajne poglądy itd....z tą datą wiąże się słowo, które dla mnie określa priorytet w życiu, mianowicie WOLNOSĆ :) chciałabym, aby Polacy zaczęli doceniać to, co dali światu, aby nie opluwali swoich własnych ikon, jak to ma miejsce w przypadku Wałęsy, aby byli dumni z tego, że to dzięki naszemu nonkonformizmowi mógł upaść symbol podziałów, jakim niewątpliwie jest Mur Berliński...

yyyy...a tak w ogóle to pamiętam obrady okrągłego stołu w TV, choć tak naprawdę w tamtym okresie zdecydowanie bardziej docierała do mnie muzyka i mój ulubiony utwór "Wind of Change"...szkoda, że na tamtą chwilę tak naprawdę nie wiedziałam o czym on traktuje  8) :???: :D


Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: 4 czerwca 89'
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwca 04, 2009, 09:41:07 pm »
0
nie było mnie wtedy jeszcze :) Ale jako, że siedzę po nos w historii dużo o tym przeczytałem, dużo o tym wiem i jestem pełen szacunku i podziwu dla ludzi tamtejszych czasów. Polacy się jednoczą raz na 200 lat - żałuję że mnie wtedy nie było :)

Offline vitia

  • Uploaderzy
  • Paradise City
  • ****
  • Wiadomości: 653
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nałogowy Współwłaściciel
  • Respect: +11
    • wartburgowo
Odp: 4 czerwca 89'
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwca 04, 2009, 10:00:32 pm »
0
(...) WOLNOSĆ (...)

Szkoda, że po dziś dzień tej wolności nie dane nam zaznać w większym wymiarze...:(

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: 4 czerwca 89'
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwca 05, 2009, 06:05:31 am »
0
A jeszcze większa szkoda,że tak mało ludzi chce korzystać z tego,co ma. Wolność to prawo wyboru. A coś mi mówi,że frekwencja w wyborach do Europarlamentu będzie w granicach 20 % ( obym się mylił). Komuno wróć? ;) Skoro Polacy są za leniwi,żeby raz na kilka lat ruszyć dupska i spróbować coś zmienić,to w dużej mierze nie zasłużyli na demokrację. Wiem,że prawo wyboru oznacza także to,że nie trzeba wybierać,ale jeśli korzysta z tego większość społeczeństwa to świadczy to o niskiej świadomości społecznej i o tym,że "wszystko mi jedno".
Mi nie jest wszystko jedno. Nie po to ludzie walczyli i ginęli,żebym miał teraz gdzieś ich wysiłek.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
- Niezależnie od tego, jak wam się wiedzie, czy dobrze czy źle, zapamiętajcie, że możecie to zmieniać. Za moich czasów, przed tą walką, nie mogliśmy zmieniać i to jest ta wielka różnica - powiedział witając publiczności b. prezydent. ( Lech Wałęsa)
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Nie pamiętam tych czasów,bo miałem zaledwie 10 lat - ale w jakimś stopniu wiem,jak wyglądały. I choć komunizm już raczej nie wróci,to wciąż mogą znaleźć się u władzy ludzie,dla których Polak liczy się raz na 4 lata. A potem liczą się "diety" od których się "puchnie" w oczach. Wszyscy są tacy? Władza niszczy człowieka,zmienia go,deprawuje. To fakt. Ale nie każdego w takim samym stopniu.
Dlatego proszę; jeśli macie możliwość;przez szacunek dla dla tych wszystkich,którzy walczyli,cierpieli i ginęli za ojczyznę,po to,byśmy teraz mogli narzekać na ciasne,ale własne państwo,przez szacunek dla nich wszystkich - idźmy na wybory do Europarlamentu. Wybierzmy ludzi godnych tego stanowiska. Ludzi za których nie będziemy się wstydzić.
Ludzi,którzy są znani i cenieni za granicą i potrafią coś zrobić - nie dla swojego miasta,czy wioski,ale dla Polski.

Głosuj - Twój głos ma znaczenie :)
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,98460,6687911,W_niedziele_glosujemy__Co_musisz_wiedziec_.html

« Ostatnia zmiana: Czerwca 05, 2009, 06:37:28 am wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: 4 czerwca 89'
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwca 05, 2009, 02:21:32 pm »
0
Zqyx - po części zgadzam się z Tobą. Ale tak jak powiedziałeś, każdy ma prawo zagłosować lub nie. Trochę tak napisałeś, jakbyś uważał, że każdy Polak musi iść na wybory, ponieważ należy się szacunek tym, którzy to prawo wywalczyli. Uważam, że ten kto zagłosował, ale wybrany kandydat miał zbyt mało głosów - może narzekać. Natomiast ten, który nie był na wyborach, nie głosował - niech nie narzeka, bo miał szanse spróbować coś zmienić.
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline get_in_the_ring

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1514
  • Płeć: Mężczyzna
  • jestem hardkorem
  • Respect: +22
Odp: 4 czerwca 89'
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwca 05, 2009, 02:30:02 pm »
0
ja zawsze byłem i jestem za obowiązkowymi wyborami. w szwajcarii tak jest. nie podoba sie - grzywna. prawda jest taka, że poukładane w głowach (konkretne poglądy polityczne, znajomość podstawowych systemów ekonomicznych) ma 20% społeczeństwa. jeszcze nikt nie wymyślił (i nie wymyśli raczej) takiego systemu, żeby mogło głosować tylko te 20%..


Nie mam certyfikatu! :o

Slash skończył sie na Kill 'em All.
 

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: 4 czerwca 89'
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwca 05, 2009, 02:51:29 pm »
0
Uważam, że ten kto zagłosował, ale wybrany kandydat miał zbyt mało głosów - może narzekać.


W takiej sytuacji owszem. Sam będę narzekał,jeśli mój kandydat,bądź ugrupowanie,które popieram nie odniesie sukcesu.

Raz na kilka lat możemy poświęcić trochę czasu i zainteresować się tym,kogo wybrać. Nie mówię o stałym zainteresowaniu,bo i politycy interesują się zwykłymi ludźmi głównie przed wyborami.
Grunt to wybrać najrozsądniej jak potrafimy.
Jestem za to przeciwny 100 % frekwencji wyborczej,jeśli 3/4 głosujących nie będzie wiedziało na co i po co,a skoro tak oddawaliby głosy na tych,co najgłośniej krzyczą. Nawet jeśli ten krzyk to bełkot.

Dla przypomnienia - Latarnik Wyborczy,który pomoże zdecydować,jaka partia nas reprezentuje: http://www.latarnikwyborczy.pl/
Kandydaci : http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/0,97851.html

Nie bądź , nie miej Polski w
« Ostatnia zmiana: Czerwca 05, 2009, 02:54:25 pm wysłana przez Zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Meximax

  • Manipulator
  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 4919
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +955
Odp: 4 czerwca 89'
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwca 05, 2009, 02:52:37 pm »
0
get in the ring - tak, tylko zauważ, że gdyby były obowiązkowe wybory, to ludzie by głosowali na byle kogo, byle nie zapłacić tej grzywny.
Bądźmy realistami - żądajmy tego, co niemożliwe.

Mister Forum 2017 8)

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1485
Odp: 4 czerwca 89'
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwca 05, 2009, 03:01:04 pm »
0
Zqyx, jeszcze PO Cię za podebranie zdjęcia do sądu poda.  :P

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: 4 czerwca 89'
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwca 05, 2009, 03:08:59 pm »
0
Zdjęcie jest już własnością publiczną ;) A swojej dolnotylniej części ciała jednak z pewnych kontrowersyjnych powodów nie chciałem pokazywać  :P
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Według sondaży frekwencja wyniesie 20 %,a wiadomo,że większość ludzi gada,że pójdzie,bo to chcą usłyszeć ankieterzy. Skoro tak - to jaka będzie frekwencja? Aż boję się myśleć. Im niższa frekwencja,tym większa szansa na to,że reprezentować nas będą ludzie niegodni zaufania,wywodzący się ze skrajnych ugrupowań mających zdyscyplinowany elektorat.

Czy na pewno tego właśnie chcemy?


Zapraszam do urn :D
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Grzon

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3787
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +970
Odp: 4 czerwca 89'
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwca 05, 2009, 03:23:29 pm »
0
get in the ring - tak, tylko zauważ, że gdyby były obowiązkowe wybory, to ludzie by głosowali na byle kogo, byle nie zapłacić tej grzywny.

Ale z drugiej strony może to by jakoś zmobilizowało ludzi do zainteresowania się sprawami Polski?

Trzeba głosować Panowie, trzeba... Nasi rodzice nam wywalczył szansę zmian, korzystajmy więc :)

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: 4 czerwca 89'
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwca 05, 2009, 03:33:11 pm »
0
Mało kto patrzy dalej niż na czubek własnego nosa,łącznie z politykami.

Wystarczy spojrzeć na http://pl.wikipedia.org/wiki/Hierarchia_potrzeb - żeby zobaczyć ile warunków musi być spełnionych,żeby ludzie zainteresowali się polityką ;) Nie wiem,jak teraz,ale będąc w szkole parę lat temu spotkałem się na lekcji WOSU z sytuacją,że uczniowie nie potrafili powiedzieć kto jest premierem/prezydentem Polski. Ba,uważali,że takie informacje są im absolutnie zbędne w życiu...

A to wszystko w kilkanaście lat po tym,jak odzyskaliśmy wolność. Jak jest teraz? Wolę nie pytać.
Ale nie zdziwię się,jeśli więcej osób będzie wiedziało kim jest Doda,niż kim był np. Władysław Sikorski.

Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline get_in_the_ring

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1514
  • Płeć: Mężczyzna
  • jestem hardkorem
  • Respect: +22
Odp: 4 czerwca 89'
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwca 05, 2009, 03:48:48 pm »
0
get in the ring - tak, tylko zauważ, że gdyby były obowiązkowe wybory, to ludzie by głosowali na byle kogo, byle nie zapłacić tej grzywny.

no właśnie tutaj trzeba liczyć na myślenie, że "jak już ide, to zobacze kto mi najbardziej odpowiada" i nie wygra Polska Partia Krasnali Ogrodowych. nie wiem, może to życzeniowe myślenie, ale chyba by sie sprawdzilo. przynajmniej w to wierze.


Nie mam certyfikatu! :o

Slash skończył sie na Kill 'em All.
 

Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15148
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1485
Odp: 4 czerwca 89'
« Odpowiedź #29 dnia: Czerwca 05, 2009, 05:01:34 pm »
0
Niedawno dostałem smsa o tytule "Parlament UE". Oto jego treść:

Cytuj
Głosuj 7go! W niedzielę wybieramy Parlament Europejski. PE uchwala prawa wpływające na nasze życie. Użyj siły swojego głosu! Ty decydujesz!