Autor Wątek: 10-ta muza  (Przeczytany 267714 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: 10-ta muza
« Odpowiedź #1035 dnia: Sierpnia 09, 2013, 10:40:55 am »
0
Dla mnie najwięcej sensu ma oglądanie horroru ze słuchawkami. Wszystkie dźwięki i budującą napięcie muzykę masz bezpośrednio "w glowie" i nie wiesz co dzieje się za Twoimi plecami :D polecam
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5046
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1702
Odp: 10-ta muza
« Odpowiedź #1036 dnia: Sierpnia 21, 2013, 09:16:07 am »
0
Coś z nowości... o Elizjum słów kilka...

Niestety muszę stwierdzić, że klimat tego filmu nie postarał się o to by zawładnąć dwoma godzinami z mego poniedziałkowego wieczoru. Strasznie drażnią mnie filmy SciFi w których wszystko jest robione na pół gwizdka. Jeśli już pokazujemy Ziemię w XXII wieku, w której to elektroniczni żołnierze poruszają się jak ludzie, a statki kosmiczne wożą ludzi w kosmos bez przeciążeń to po dlaczego szczędzimy kasy i pomysłów, żeby wymyślić coś poza zwykłymi autobusami, które niczym nie różnią się od tych, które widać na ulicach Polski w XXI wieku, a ich wiek produkcji może świadczyć o ich stworzeniu jeszcze w XX wieku.

Tworzenie wizji świata to ciężka robota, która wymaga pomysłu i godzin wymyślania, jak życie może wyglądać za lat wiele. Ten minus bardzo istotnie wbije szpilę w nowe dzieło twórcy "Dystryktu 9". Do tego niestety muszę dorzucić jeszcze bardzo słabą fabułę, słabe powódki głównego bohatera i strasznie głupią myśl przewodnią filmu, typu: "Ci na górze mają lepiej, więc musimy im to zabrać". Normalnie.... krzepiące  :???:

Na plus świetna postać Pana Krugera, granego przez Sharlto Coopera, czy jak się tam jego nazwisko pisze. Od początku filmu irytuje, ale pod koniec już nie można od niego wzroku oderwać...

I znowu poszedłem do kina, bo mnie nakręcili w reklamówkach. A ja przecież nie jestem fanem Neila Blomkapa... reżysera znaczy się.
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.
GNR
Warszawa 15.07.06, Praga 27.09.10, Rybnik 11.07.12, Gdańsk 20.06.17
Slash
13.02.13, 12.02.19, 16.04.24

Offline SOSNA!

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1550
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +288
Odp: 10-ta muza
« Odpowiedź #1037 dnia: Października 13, 2013, 06:28:00 pm »
0
Właśnie obejrzałem Nothing Left To Fear... Nie polecam. Nie znoszę tego typu filmów są idiotyczne, niestraszne i nic nie wnoszące. Chłam w czystej postaci. Całe szczęście główna bohaterka miała fajne cycki, to trochę podratowało ten film, ale wciąż za mało:D
Scenariusz jest kompletnie z dupy, co do reszty to nie ma tragedii, po prostu ta historia jest o kant tyłka.
NIE POLECAM

Offline cravenciak

  • Newsman
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3596
  • Respect: +1425
Odp: 10-ta muza
« Odpowiedź #1038 dnia: Października 20, 2013, 09:00:09 pm »
0
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=ZrIMq0DEo9E" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=ZrIMq0DEo9E</a>


Uśmiałem się, polecam gorąco :)

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5046
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1702
Odp: 10-ta muza
« Odpowiedź #1039 dnia: Grudnia 29, 2013, 10:55:56 pm »
0
Nikt ostatnio nic nie poleca więc ja polecę "Wyścig" czyli w normalnym języku "Rush" o Nikim Laudzie i Jamesie Huncie i Formule 1 z lat 70tych. Od dawna byłem napalony na ten film, lecz do połowy seansu nie rzucał na kolana. Ot - kolejna historia rywalizacji. Jednak kiedy fabuła zakorzeniła się już na stałe w sezonie '76 i opowieści o tym jak Lauda z Huntem walczyli na torze - to już mistrzostwo świata. Jedna z najlepszych opowieści o rywalizacji jaką widziałem. Do tego trzeba też dodać świetne zdjęcia w klimacie lat 70tych. Polecam!
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.
GNR
Warszawa 15.07.06, Praga 27.09.10, Rybnik 11.07.12, Gdańsk 20.06.17
Slash
13.02.13, 12.02.19, 16.04.24

Offline lewyism

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 881
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +132
Odp: 10-ta muza
« Odpowiedź #1040 dnia: Października 31, 2014, 07:40:50 pm »
0
Ja dzisiaj byłem na filmie "Furia". Nie byłem w kinie z 6 lat więc wrażenia niesamowite. Efekty, dźwięk. Myślałem, że mi czachę rozsadzi, całe te sceny walki, wybuchy, strzały. Film polecam, dobre kino wojenne, które pokazuje okrucieństwo wojny i psychikę ludzi, którzy stają się jak zwierzęta, stają się okrutni i obojętni na śmierć, nie istnieje dla nich dobro i zło, a zbijanie jest jak zabawa. Zawsze pracuję i nigdy nie mam czasu chodzić do kina, dzisiaj miałem wolne to pojechałem na 11.00, żeby nie było za dużo ludzi. Jak się okazało to oprócz mnie były jeszcze tylko 2 osoby, dziewczyny które wyszły po 2/3 filmu i na sali zostałem sam ;) Dziwne takie uczucie siedzieć samemu na dużej sali i oglądać film :D

Offline apetytnadestrukcje

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 459
  • Płeć: Kobieta
  • Rock N' Fuckin' Roll!
  • Respect: +178
Odp: 10-ta muza
« Odpowiedź #1041 dnia: Grudnia 10, 2014, 04:48:43 pm »
0
Dla miłośników horrorów/thrillerów polecam nisko budżetówkę "The Babadook"
naprawdę genialny! Bardzo ciekawy główny wątek, mocno psychologiczny, dający do myślenia. Trzeba się skupić na filmie, aby cokolwiek zrozumieć. Tytułowa postać została przedstawiona na zasadzie metafory strachu, będącej zarazem jedną wielką zagadką. Wprawdzie nie na faktach, ale film świetnie obrazuje złożoność psychiki ludzkiej. Dla widzów nieco ambitnych - naprawdę, zachęcam do obejrzenia. Tuż po "Obecności" nic w światku kinowym mną tak nie wstrząsnęło jak "Babadook". Natomiast prequel "Annabelle" - strata czasu. Główna bohaterka, którą zagrała Annabelle Wallis (przypadek? :P) nie potrafi oddać emocji (mówiąc potocznie: totalne drewno). Być może gdyby zagrała ją lepsza aktorka, horror faktycznie by straszył. Tym bardziej, że potencjał miał, gdyż tak jak w "Obecności" historia zdarzyła się naprawdę.
« Ostatnia zmiana: Grudnia 10, 2014, 04:50:43 pm wysłana przez apetytnadestrukcje »
"Wszystko mogę przeżyć, jeśli można o tym napisać piosenkę.."

"Muzyka jest większym objawieniem, niż cała mądrość i filozofia."

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5046
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1702
Odp: 10-ta muza
« Odpowiedź #1042 dnia: Grudnia 10, 2014, 04:53:07 pm »
0
Horrorow to ja sie boje a zonka nie chce ich ze mna ogladac.... znajdz mi kompana a babadoka zobacze :P
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.
GNR
Warszawa 15.07.06, Praga 27.09.10, Rybnik 11.07.12, Gdańsk 20.06.17
Slash
13.02.13, 12.02.19, 16.04.24

Offline apetytnadestrukcje

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 459
  • Płeć: Kobieta
  • Rock N' Fuckin' Roll!
  • Respect: +178
Odp: 10-ta muza
« Odpowiedź #1043 dnia: Grudnia 10, 2014, 05:17:12 pm »
0
to się zgadaj z kimś z forum :P dla chcącego nic trudnego! Ja byłam z siostrą w Halloween w miejscowym kinie na obu horrorach i dopiero przy drugim poczułam nutkę grozy, bo dzięki siostrze (maniaczce horrorów) ciężko jest mnie przestraszyć :P
"Wszystko mogę przeżyć, jeśli można o tym napisać piosenkę.."

"Muzyka jest większym objawieniem, niż cała mądrość i filozofia."

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: 10-ta muza
« Odpowiedź #1044 dnia: Grudnia 10, 2014, 07:15:49 pm »
0
Śpiochu, spoko, ja mogę z Tobą horrory oglądać :P Będziemy się bać razem a to już frajda xD pamiętam jak Shuttera:Widmo oglądałam po raz drugi (albo trzeci xD) z koleżanką. Co prawda za każdym razem jak ten horror oglądam to się boję (mój ulubiony horror), ale jak bałyśmy sie razem, a ona wrzeszczała w co bardziej zaskakujących momentach to było super :D :D
"Obecność" była bardzo dobra. Obejrzałam ją, bo zainteresowałam się Warrenami. Ed Warren, jedyny świecki egzorcysta uznany przez Kościół, podoba mi się to. Chce zostać egzorcystą 8) Poza tym chciałabym dorwać książkę jednej z córek Perronów "Dom mroku, dom światła", opisującą całą historię ich nawiedzonego domu.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Solid

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 100
  • Respect: +24
    • Tortilla Libre
Odp: 10-ta muza
« Odpowiedź #1045 dnia: Stycznia 05, 2015, 12:46:29 am »
0
Wywiad ze słońcem narodu - gówno że szok, równie ch****owe jak to na dzikim zachodzie MacFarlane'a.

Offline maxi023

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1106
Odp: 10-ta muza
« Odpowiedź #1046 dnia: Stycznia 06, 2015, 11:48:43 am »
0
Ten film jest strasznie słaby ale przez całą otoczkę z hakerami z Korei zyskał niesamowitą reklamę i rozgłos przez co dużo ludzi się nim zainteresowało.

Offline Śpiochu

  • Global Moderator
  • One In A Million
  • *****
  • Wiadomości: 5046
  • Płeć: Mężczyzna
  • Hail to the chief!
  • Respect: +1702
Odp: 10-ta muza
« Odpowiedź #1047 dnia: Stycznia 06, 2015, 04:46:12 pm »
0
Ja sie nim interesuje bo jest o najciekawszym kraju na swiecie :)
...jeśli powyższy komentarz wydaje Ci się zbyt poważny, to zmień zdanie.
GNR
Warszawa 15.07.06, Praga 27.09.10, Rybnik 11.07.12, Gdańsk 20.06.17
Slash
13.02.13, 12.02.19, 16.04.24

Offline maxi023

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1106
Odp: 10-ta muza
« Odpowiedź #1048 dnia: Stycznia 06, 2015, 06:51:42 pm »
0
Tylko szkoda że zmarnowali potencjał, bo mogła być całkiem fajna komedia a wyszło słabo. Zresztą każdego śmieszy co innego więc po obejrzeniu sam stwierdzi czy warto było robić tyle hałasu co Kim.

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16009
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: 10-ta muza
« Odpowiedź #1049 dnia: Stycznia 06, 2015, 08:04:31 pm »
+1
A jeśli to nie Korea a Sony samo sobie narobiło takiego szumu? :P 8)
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will