Autor Wątek: Ulubiona piosenka G'N'R ( Nowi i starzy Gunsi )  (Przeczytany 38588 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

WindOfChange

  • Gość
Odp: Ulubiona piosenka G'N'R ( Nowi i starzy Gunsi )
« Odpowiedź #105 dnia: Kwietnia 25, 2012, 05:29:38 pm »
0
Stare Gn'R - Dust N' Bones, 14 years, Pretty tied up, It's so easy, Rocket Queen, Ain't it fun, WTTJ, My Michelle (za którym na początku nie przepadałam :P), One in a million, Don't Cry, Paradise City, Nightrain (taa, sporo tego:P)
Nowi Gunsi - There was a time, Madagascar, Sorry, Better. :)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 25, 2012, 05:31:26 pm wysłana przez WindOfChange »

Offline Veronika654

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 679
  • Płeć: Kobieta
  • Every Girl is a Riot Grrrl!
  • Respect: +96
Odp: Ulubiona piosenka G'N'R ( Nowi i starzy Gunsi )
« Odpowiedź #106 dnia: Kwietnia 26, 2012, 10:49:32 pm »
0
Długo zwlekałam z wypowiedzeniem się w tym temacie, bo nie wiedziałam jak opisać tu Estranged, Czy jako moją ulubioną czy jedną z ulubionych piosenek, już wiem jak ją opisać (posłuchałam jej pierwszy raz chyba od miesiąca albo i dłużej i samo mi wpadło do głowy ;)), ale to za chwilę.
Długa lista moich ulubionych piosenek (w tym covery):
Stare:  Patience, SWEET CHILD, Ain't it Fun, Attitude, Bad Obsession, Black Leather, Civil War, COMA, Dead Horse, Don't Cry (obie wersje), Hair of the Dog, Human Being, It's so Easy, Heaven's Door, Mr. Brownstone, My Michelle, ONE IN A MILLION, Rocket Queen, So Fine, Used to Love Her, WTTJ, Yesterdays, You're Crazy(akustyczne), You Can't Put Your Arms.
Nowe: Better, Catcher in the Rye, Chinese Democracy, Madagascar, Sorry, Street of Dreams, There was a Time.
Wiem, że to bardzo duuużo piosenek, ale nie da się wybrać tej jedynej ulubionej :wub: Ale ja mam tak, że w 1 dzień mam 1 ulubioną piosenkę, w 2 dzień inną, w następny dzień jeszcze inną, więc często mi się to zmienia i właśnie się nie da wybrać tej jedynej ;)
Te napisane drukowanymi literami to piosenki które najczęściej są moimi ulubionymi :)
ALE teraz Estranged. No więc sprawa Estranged jest w pewien sposób skomplikowana. Jest to piosenka wywołująca pewnego rodzaju orgazm psychiczny (nie wiem czy takie coś istnieje w ogóle, ale mam takie wrażenie :lol:), że tak powiem, kiedy jej słucham, to wsłuchuję się w tekst i tak trywialnie mówiąc: nie istnieje dla mnie Boży świat, jest tylko piosenka. I nigdy jej nie słucham w towarzystwie, zawsze muszę być sama i nikt mi nie może przeszkadzać. Na niej się trzeba po prostu skupić i nic innego nie robię w czasie kiedy jej słucham. Jest tak bardzo emocjonalna, że emocje autora udzielają się mi (wiecie o co chodzi ;)) Chłonę całą piosenkę i wszystkie emocje, które Axl chciał w niej przekazać i czuję się jakby on mi ukradł mózg i w ogóle wszystkie wnętrzności. To jest naprawdę dziwne i ciężkie do opisania uczucie (albo raczej odczucie, nie wiem). Jedyna piosenka, która potrafi wywołać tak silne emocje u mnie i nie słucham jej od tak codziennie, ale bardzo rzadko, pomimo tego że bardzo ją lubię (w sumie to nie potrafię opisać dlaczego tak jest). Ona u mnie działa w 2 strony: jeżeli słucham jej kiedy mam doła, to słuchanie jej sprawia, że mam jeszcze większego doła. A jeżeli nie mam doła, tylko mam po prostu wielką ochotę żeby jej posłuchać, to wprowadza mnie w taki stan melancholii. Ale w obu przypadkach działa w pewien sposób orgazmalnie :wub: Wiem że dziwne to jest ale tak ona na mnie działa. Nigdy w życiu nie miałam innej piosenki, która by tak na mnie działała, to jest jak ta jedna jedyna najprawdziwsza miłość, której nic i nikt inny nie może zastąpić ("I'll never find anyone to replace you" :wub: :P ) Jestem mentalnie przywiązana do tej piosenki, i to bardzo. Ale oprócz głębokiego tekstu jest też muzyka. W sumie mój opis tyczy się tej piosenki jako całości, chociaż może nieco bardziej tekstu :???: Ta piosenka jest pewnego rodzaju świętością dla mnie ;) I mam nadzieję, że nigdy nie przestanie na mnie działać w taki sposób jak teraz, bo gdyby tak się stało to muzyka w pewnym sensie trochę by straciła sens dla mnie.
Strasznie długi post mi wyszedł, króciutkie wypracowanie na temat Estranged :lol:
I chyba wyszło na to, że to jednak Estranged jest moją ulubioną piosenką, zresztą sama nie wiem :???: Dziwne to trochę jest i skomplikowane :???:
No i teledysk do niej też bardzo lubię i ten delfinek i Axl na końcu, ślicznie razem wyglądali :wub:
Mam nadzieję, że post nie jest zbyt chaotyczny :???:
Kurcze, nie mogę przestać co chwilę edytować tego posta :ph34r: To przez to, że słuchałam tej piosenki przed chwilą i mi cały czas nowe myśli wpadają do głowy :???:
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 26, 2012, 11:52:35 pm wysłana przez Veronika654 »
Lubię Zqyxa, Duffa, Alice Cooper i moje studia :wub:

WindOfChange

  • Gość
Odp: Ulubiona piosenka G'N'R ( Nowi i starzy Gunsi )
« Odpowiedź #107 dnia: Kwietnia 27, 2012, 03:46:22 pm »
0
Jest to piosenka wywołująca pewnego rodzaju orgazm psychiczny (nie wiem czy takie coś istnieje w ogóle, ale mam takie wrażenie :lol:), że tak powiem, kiedy jej słucham, to wsłuchuję się w tekst i tak trywialnie mówiąc: nie istnieje dla mnie Boży świat, jest tylko piosenka. I nigdy jej nie słucham w towarzystwie, zawsze muszę być sama i nikt mi nie może przeszkadzać. Na niej się trzeba po prostu skupić i nic innego nie robię w czasie kiedy jej słucham. Jest tak bardzo emocjonalna, że emocje autora udzielają się mi (wiecie o co chodzi ;)) Chłonę całą piosenkę i wszystkie emocje, które Axl chciał w niej przekazać i czuję się jakby on mi ukradł mózg i w ogóle wszystkie wnętrzności. To jest naprawdę dziwne i ciężkie do opisania uczucie (albo raczej odczucie, nie wiem). Jedyna piosenka, która potrafi wywołać tak silne emocje u mnie i nie słucham jej od tak codziennie, ale bardzo rzadko, pomimo tego że bardzo ją lubię (w sumie to nie potrafię opisać dlaczego tak jest). Ona u mnie działa w 2 strony: jeżeli słucham jej kiedy mam doła, to słuchanie jej sprawia, że mam jeszcze większego doła. A jeżeli nie mam doła, tylko mam po prostu wielką ochotę żeby jej posłuchać, to wprowadza mnie w taki stan melancholii.
Ja mam dokładnie tak samo z "Don't Cry". ;)

Offline cravenciak

  • Newsman
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3592
  • Respect: +1421
Odp: Ulubiona piosenka G'N'R ( Nowi i starzy Gunsi )
« Odpowiedź #108 dnia: Kwietnia 27, 2012, 04:39:36 pm »
0
Estranged... bo to dzieło kompletne.

Offline DeAd.HoRse

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 150
  • Płeć: Mężczyzna
  • It's so easy when everybody's tryin' to please me!
  • Respect: -1
Odp: Ulubiona piosenka G'N'R ( Nowi i starzy Gunsi )
« Odpowiedź #109 dnia: Maja 09, 2012, 12:01:33 am »
0
Podając z każdej płyty po 3 utwory:
-AFD - Welcome to the Jungle, RQ i Paradise City,
-GN'R Lies - Patience, Nice Boys, One in a Million,
-UYI I - NR, DC, Coma,
-UYI II - Estranged, Pretty Tied Up, Civil War,
-SI - Atittude, Ain't it Fun, Since I don't have You,
-ChD- Sorry, Better, Scraped.
Ale gdybym miał podac jedną nie potrafiłbym bo Gunsi zrobili naprawdę dużo z*********h kawałków :)
"Wszystko mogę przeżyć, jeśli można o tym napisać piosenkę" W. Axl Rose

„Kiedy oglądam MTV, mam ochotę obrzucić telewizor gównem, bo jest to k******o nudne. Nawet zespoły z L.A., caly ten przemysł muzyczny…To wszystko jest dla mnie nowe i kiedy poznajemy różnych ludzi, oni ciągle powtarzają ’zrób to, zrób tamto’. A my na to:’ odpierdolcie się’. To dlatego, że oni nie są nami. My robimy to, na co mamy ochotę.”- Axl Rose

"My gitarzyści nie lubimy się kąpać. Fajnie, gdy brud zbiera się na palcach – wtedy płynniej się gra"- Izzy

“Gusni sa wciąż bliscy mojemu sercu, będę im lojalny póki umrę, tak myślę”-Slash

"Pewnego dnia wszyscy umrzemy na AIDS. To będzie prawdziwa Rock and Rollowa epidemia. Przecież my wszyscy pieprzymy te same panienki.- Slash

Offline Kara05.10

  • Patience
  • Wiadomości: 4
  • Respect: 0
Odp: Ulubiona piosenka G'N'R ( Nowi i starzy Gunsi )
« Odpowiedź #110 dnia: Maja 09, 2012, 10:42:43 pm »
0
Starzy Gunsi- November Rain, Garden Of Eden, You Ain't The First i Don't Cry. Nowi Gunsi - This I Love.

Offline Use your illusion

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 257
  • Płeć: Kobieta
  • Tańczę z Plantem
  • Respect: +126
Odp: Ulubiona piosenka G'N'R ( Nowi i starzy Gunsi )
« Odpowiedź #111 dnia: Maja 12, 2012, 08:53:57 pm »
0
Starzy Gunsi- Welcome to the jungle, Don't Cry, Civil War, Patience.
Nowi- Chinese Democracy, This I Love.
"Radość niszczenia jest równocześnie radością tworzenia."- M.Bakunin

"I don't wanna die
I sometimes wish I'd never been born at all."

Offline oolpr

  • Patience
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Kobieta
  • "I need to stop foolin' my self"
  • Respect: 0
Odp: Ulubiona piosenka G'N'R ( Nowi i starzy Gunsi )
« Odpowiedź #112 dnia: Maja 13, 2012, 03:39:15 pm »
0
Welcome to the Jungle , Sweet Child O' Mine, Out ta get me , One in a million. Te najbardziej do gustu mi przypadły.  :)
"Chciałbym doczekać się takiej sytuacji, kiedy włączę sobie radio i nie będę miał ochoty się zrzygać po tym, co usłyszę." - Axl Rose

Offline DeAd.HoRse

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 150
  • Płeć: Mężczyzna
  • It's so easy when everybody's tryin' to please me!
  • Respect: -1
Odp: Ulubiona piosenka G'N'R ( Nowi i starzy Gunsi )
« Odpowiedź #113 dnia: Maja 13, 2012, 04:05:52 pm »
0
"Wszystko mogę przeżyć, jeśli można o tym napisać piosenkę" W. Axl Rose

„Kiedy oglądam MTV, mam ochotę obrzucić telewizor gównem, bo jest to k******o nudne. Nawet zespoły z L.A., caly ten przemysł muzyczny…To wszystko jest dla mnie nowe i kiedy poznajemy różnych ludzi, oni ciągle powtarzają ’zrób to, zrób tamto’. A my na to:’ odpierdolcie się’. To dlatego, że oni nie są nami. My robimy to, na co mamy ochotę.”- Axl Rose

"My gitarzyści nie lubimy się kąpać. Fajnie, gdy brud zbiera się na palcach – wtedy płynniej się gra"- Izzy

“Gusni sa wciąż bliscy mojemu sercu, będę im lojalny póki umrę, tak myślę”-Slash

"Pewnego dnia wszyscy umrzemy na AIDS. To będzie prawdziwa Rock and Rollowa epidemia. Przecież my wszyscy pieprzymy te same panienki.- Slash

Offline Dolisz

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 67
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: 0
Odp: Ulubiona piosenka G'N'R ( Nowi i starzy Gunsi )
« Odpowiedź #114 dnia: Czerwca 02, 2012, 11:15:02 am »
0
Ze starych gunsów to na pewno YCBM, My Michelle, Paradise City, z nowych TWAT, Better, Shackler's revenge

Offline Axl2213

  • Patience
  • Wiadomości: 4
  • Respect: 0
Odp: Ulubiona piosenka G'N'R ( Nowi i starzy Gunsi )
« Odpowiedź #115 dnia: Czerwca 05, 2012, 02:52:22 pm »
0
Ze starych Gunsów November Rain, Paradise City,  Patience
A z nowych Better  :D

Offline @maciek

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1632
  • Płeć: Mężczyzna
  • I'm on the Nightrain!
  • Respect: +1214
Odp: Ulubiona piosenka G'N'R ( Nowi i starzy Gunsi )
« Odpowiedź #116 dnia: Czerwca 14, 2012, 09:12:18 pm »
0
Starzy WTTJ, SCOM, Paradise City, Patience i jeszcze długo by wymieniać ;)
a z nowych najbardziej do gustu przypadło mi Better


"You're just like crosstown traffic"
Up to eleven!

Offline bricked

  • Knockin On Heavens Door
  • ****
  • Wiadomości: 421
  • Płeć: Kobieta
  • Fuck. Oops!
  • Respect: +64
Odp: Ulubiona piosenka G'N'R ( Nowi i starzy Gunsi )
« Odpowiedź #117 dnia: Czerwca 15, 2012, 09:55:33 pm »
0
Podając z każdej płyty po 3 utwory:
-AFD - Welcome to the Jungle, RQ i Paradise City,
-GN'R Lies - Patience, Nice Boys, One in a Million,
-UYI I - NR, DC, Coma,
-UYI II - Estranged, Pretty Tied Up, Civil War,
-SI - Atittude, Ain't it Fun, Since I don't have You,
-ChD- Sorry, Better, Scraped.
Ale gdybym miał podac jedną nie potrafiłbym bo Gunsi zrobili naprawdę dużo z*********h kawałków :)

W stu procentach się zgadzam i podpisuję pod całą wypowiedzią.
dorzuciłabym jedynie live and let die, dead horde i chińską demokrację ;) amen. :)

Offline Ashbiarz

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 88
  • Respect: 0
Odp: Ulubiona piosenka G'N'R ( Nowi i starzy Gunsi )
« Odpowiedź #118 dnia: Czerwca 16, 2012, 11:33:54 am »
0
Hmm.. może Estranged albo November Rain..
Moim zdaniem nie da się wybrać jednej piosenki :D zgadzam się z przedmówczynią :)

Offline CookieMonster169

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 899
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +715
Odp: Ulubiona piosenka G'N'R ( Nowi i starzy Gunsi )
« Odpowiedź #119 dnia: Czerwca 16, 2012, 01:29:26 pm »
0
Paradise City, bo to pierwszy utwór Gunsów, który usłyszałam.
Estranged - jedna z niewielu piosenek wywołujących u mnie ciarki, podobnie jak November Rain
Oprócz tego The Garden i Don't Cry, a z nowych Street Of dreams i Better
ale w sumie przedmówcy mają rację, ustalenie jednego najlepszego utworu jest praktycznie niemożliwe. Za mocno kocham wszystkie piosenki, żeby wybrać.

 

Gdyby Gunsi się nie rozpadli

Zaczęty przez maciusgalactico

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 9210
Ostatnia wiadomość Września 10, 2007, 05:36:33 pm
wysłana przez Zqyx