Ankieta

Czy DC, NR i Estranged są trylogią?

Tak
95 (85.6%)
Nie
16 (14.4%)

Głosów w sumie: 104

Autor Wątek: Rozważania o Estranged,Don't Cry I November Rain  (Przeczytany 82528 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Nata

  • Zasłużeni
  • Atittude
  • *****
  • Wiadomości: 1711
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +203
Odp: Rozważania o Estranged,Don't Cry I November Rain
« Odpowiedź #195 dnia: Marca 22, 2012, 07:13:28 pm »
0
uuu, ale stary temat rozgrzebaliscie, fajnie  :)
moim zdaniem te trzy utwory nie tworza trylogii.
Co do NR i Estranged to absolutnie mozna powiedziec, ze jedno jest nastepstwem drugiego. Sam Axl potwierdzil to w Making of ...
Poza tym sa to dwa utwory tylko i wylacznie Axlowe i nikt nawet chyba nie smial tego kiedykolwiek podwazac.
Natomiast DC jest po pierwsze piosenka z zupelnie innego okresu czasowego Axla, po drugie jest to dzielo nie tylko Axlowe, bo w wiekszej mierze to Izzy przyczynil sie do powstania DC. O ile dobrze pamietam jest to piosenka napisana po tym jak Izzy i Axl zostali porzuceni lub porzucili (nie pamietam dokladnie, ale wnioskujac z tekstu DC to chlopaki raczej pozegnali sie z dziewuchami)  ;) Tak czy inaczej ta piosenka, a raczej jej tekst nie ma zupelnie nic wspolnego ze Stephanie. Rozpoczynajac plany do teledysku DC, Axl mial wybrac modelke, ktora zagra w teledysku i ot pojawila sie Steph w jego/naszym zyciu  :P

Jesli juz mowimy o jakiejs trylogii to bardziej bylabym sklonna stwierdzic, iz trzecia czescia trylogii jest TIL. Napisana w okresie po rozstaniu ze Stephanie. Tylko i wylacznie robota Axla, jesli chodzi o tekst i muzyke, no  i te niesamowite emocje, ktore targaja nim zarowno w NR, Es, jak i w TIL  :)
« Ostatnia zmiana: Marca 22, 2012, 09:40:48 pm wysłana przez Nata »

Offline Eveline

  • Right Next Door To Hell
  • ***
  • Wiadomości: 307
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +68
Odp: Rozważania o Estranged,Don't Cry I November Rain
« Odpowiedź #196 dnia: Marca 22, 2012, 08:32:09 pm »
0
że wybitnie mu się nudziło i wymyślił że zrobi tryglogie, potem zespól się rozpadnie, reaktywuje go, co roku będzie obiecywac nową płyte po czym wyda ją po 20 latach :)
niezwykle pasjonująca teoria

DZIĘKUJĘ ZA CUDOWNY RYBNIK I KATOWICE!

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34684
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger. They just..."
  • Respect: +3436
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Odp: RozwaĹźania o Estranged,Don't Cry I November Rain
« Odpowiedź #197 dnia: Marca 22, 2012, 10:20:21 pm »
0
Skoro trylogia to  bylo to nagrywane " ku pokrzepieniu serc";) i zebysmy mieli o czym myslec czekajac na ChD ;)
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline kinnn

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Respect: +7
Odp: Rozważania o Estranged,Don't Cry I November Rain
« Odpowiedź #198 dnia: Kwietnia 06, 2012, 12:58:22 pm »
0
Jednak ja nadal wierzę że to jest trylogia ^.^  Zbyt wiele powiązań w klipach (Albo Axl po prostu chciał pobawić się w reżysera  :D)

Moim zdaniem (oczywiście mogę się mylić) w Don't Cry  głównym symbolem jest kruk  (Kruk symbolizuje niepokój, chorobę, śmierć, grzech, wojnę, złe przeczucia, fałszywość, proroctwo, wszechwiedzę, nadzieję, pamięć, wiatr, burzę, wojnę, samotność...) widać go na samym początku ok 0:13  i jeszcze ok 3:19 ( na stoliku obok Axl'a) Zastanawia mnie jeszcze kot siedzący na kolanach tej kobiety (psychiatra) ok 3:45 który następnie znika w kolejnej scenie kiedy ona uspokaja Axla czyli ok 3:54 (może to po prostu zwykły przypadek) I zastanawia mnie na samym końcu ,,P.S Thanx Joseph'' kim jest ten Joseph


Offline dustnbones

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 213
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +35
Odp: Rozważania o Estranged,Don't Cry I November Rain
« Odpowiedź #199 dnia: Kwietnia 07, 2012, 03:26:20 pm »
0
Ja też myślę, że to trylogia. Najpierw był November Rain,- samobójstwo żony, potem Don't Cry - wspomnienia o zmarłej żonie i rozpacz, a na końcu Estranged - pogodzenia się z rzeczywistością. A ten Joseph to chyba ten co w Don't Cry śpiewa razem z Axlem na wieżowcu, ten w długich włosach.

guest3415

  • Gość
Odp: Rozważania o Estranged,Don't Cry I November Rain
« Odpowiedź #200 dnia: Kwietnia 07, 2012, 03:33:56 pm »
0
Ten, co śpiewa to Shannon Hoon

Offline kinnn

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Respect: +7
Odp: Rozważania o Estranged,Don't Cry I November Rain
« Odpowiedź #201 dnia: Kwietnia 07, 2012, 04:18:21 pm »
0
Tak i On jeszcze śpiewał część chórków w Use Your Illusion I i II i umarł w trakcie trasy koncertowej ponieważ przedawkował.

Offline dustnbones

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 213
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +35
Odp: Rozważania o Estranged,Don't Cry I November Rain
« Odpowiedź #202 dnia: Kwietnia 07, 2012, 10:27:07 pm »
0
Ten, co śpiewa to Shannon Hoon


aaa...to sory, pomyliło mi się ;). A nie wiecie w takim razie kim jest ten Joseph?

Offline kinnn

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 31
  • Respect: +7
Odp: Rozważania o Estranged,Don't Cry I November Rain
« Odpowiedź #203 dnia: Kwietnia 10, 2012, 10:18:50 am »
0
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=vMBS0PlSX_g" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=vMBS0PlSX_g</a>
Taka tam wersja NR acoustic zapewne ktoś już ją wrzucił wcześniej ale tak dla przypomnienia dodam  :)

Offline DeAd.HoRse

  • Reckless Life
  • **
  • Wiadomości: 150
  • Płeć: Mężczyzna
  • It's so easy when everybody's tryin' to please me!
  • Respect: -1
Odp: Rozważania o Estranged,Don't Cry I November Rain
« Odpowiedź #204 dnia: Kwietnia 29, 2012, 03:08:19 pm »
0
Ja też myślę, że to trylogia. Najpierw był November Rain,- samobójstwo żony, potem Don't Cry - wspomnienia o zmarłej żonie i rozpacz, a na końcu Estranged - pogodzenia się z rzeczywistością.
Widzę to dokładnie tak samo, NR - śmierć, DC - żal i rozwścieczenie, Estranged - ukojenie
"Wszystko mogę przeżyć, jeśli można o tym napisać piosenkę" W. Axl Rose

„Kiedy oglądam MTV, mam ochotę obrzucić telewizor gównem, bo jest to k******o nudne. Nawet zespoły z L.A., caly ten przemysł muzyczny…To wszystko jest dla mnie nowe i kiedy poznajemy różnych ludzi, oni ciągle powtarzają ’zrób to, zrób tamto’. A my na to:’ odpierdolcie się’. To dlatego, że oni nie są nami. My robimy to, na co mamy ochotę.”- Axl Rose

"My gitarzyści nie lubimy się kąpać. Fajnie, gdy brud zbiera się na palcach – wtedy płynniej się gra"- Izzy

“Gusni sa wciąż bliscy mojemu sercu, będę im lojalny póki umrę, tak myślę”-Slash

"Pewnego dnia wszyscy umrzemy na AIDS. To będzie prawdziwa Rock and Rollowa epidemia. Przecież my wszyscy pieprzymy te same panienki.- Slash

Offline NightTrain

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +4
Odp: Rozważania o Estranged,Don't Cry I November Rain
« Odpowiedź #205 dnia: Sierpnia 16, 2012, 04:51:00 pm »
0
Jednak ja nadal wierzę że to jest trylogia ^.^  Zbyt wiele powiązań w klipach (Albo Axl po prostu chciał pobawić się w reżysera  :D)

Moim zdaniem (oczywiście mogę się mylić) w Don't Cry  głównym symbolem jest kruk  (Kruk symbolizuje niepokój, chorobę, śmierć, grzech, wojnę, złe przeczucia, fałszywość, proroctwo, wszechwiedzę, nadzieję, pamięć, wiatr, burzę, wojnę, samotność...) widać go na samym początku ok 0:13  i jeszcze ok 3:19 ( na stoliku obok Axl'a) Zastanawia mnie jeszcze kot siedzący na kolanach tej kobiety (psychiatra) ok 3:45 który następnie znika w kolejnej scenie kiedy ona uspokaja Axla czyli ok 3:54 (może to po prostu zwykły przypadek) I zastanawia mnie na samym końcu ,,P.S Thanx Joseph'' kim jest ten Joseph
No właśnie też mnie to nurtuje "there's a lot goin' on" i Thanx Joseph...? co to oznacza?...
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 16, 2012, 04:54:38 pm wysłana przez NightTrain »

Offline MissRose

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 641
  • Płeć: Kobieta
  • I don't like being stuck in the crowd...
  • Respect: +427
Odp: Rozważania o Estranged,Don't Cry I November Rain
« Odpowiedź #206 dnia: Sierpnia 16, 2012, 11:04:35 pm »
0
Właśnie mnie też zastanawia Joseph. Ja obstaję, przy idei trylogii jednak. :) Kiedyś nawet usiłowałam głębiej analizować te klipy, ale to mnie na ten czas przerosło, ale myślę, że znów się tego podejmę. ;)



Remember in this game we call life
That no one said it's fair

Offline Canis_Luna

  • Global Moderator
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 16008
  • Płeć: Kobieta
  • Nice girls don't play rock n' roll ;)
  • Respect: +4573
Odp: Rozważania o Estranged,Don't Cry I November Rain
« Odpowiedź #207 dnia: Sierpnia 16, 2012, 11:52:12 pm »
0
Zupełnie zapomniałam, że DC powstało jeszcze przed/w (nie pamiętam dokładnie) '86 rokiem. Post Naty mi to przypomniał. A to wykluczałoby ideę trylogii. TIL chyba rzeczywiście bardziej pasuje.
"Are you gonna bark all day, little doggy, or are you gonna bite?"



"There's no place like the jungle run by Mr. Axl Rose, and there never will

Offline Ivellios

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1898
  • Płeć: Mężczyzna
  • Paranormalium.PL
  • Respect: +388
    • Paranormalium - Portal Zjawisk Paranormalnych
Odp: Rozważania o Estranged,Don't Cry I November Rain
« Odpowiedź #208 dnia: Sierpnia 17, 2012, 03:58:41 pm »
0
Ale to przecież nie wyklucza ewentualności "zrobienia" trylogii później. Zresztą, z tego co kojarzę to mniej więcej w tym samym czasie powstawało już NR.

Offline slasherr

  • Zasłużeni
  • Garden Of Eden
  • *****
  • Wiadomości: 3776
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +1063
Odp: Rozważania o Estranged,Don't Cry I November Rain
« Odpowiedź #209 dnia: Sierpnia 17, 2012, 05:21:33 pm »
+1
Nie wiem czy było
<a href="http://www.youtube.com/watch?v=X19tAgfy8u4" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">http://www.youtube.com/watch?v=X19tAgfy8u4</a>

 

Estranged

Zaczęty przez daub

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 7924
Ostatnia wiadomość Stycznia 05, 2010, 01:24:51 pm
wysłana przez Ivellios