Autor Wątek: Piosenki dla początkujących fanów  (Przeczytany 13168 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zqyx

  • Madagascar
  • ************
  • Wiadomości: 34655
  • Płeć: Mężczyzna
  • "But nobody pulled the trigger"
  • Respect: +3431
    • Bumblefoot fans Poland - mój fanowski profil Rona
Piosenki dla początkujących fanów
« dnia: Czerwca 10, 2007, 11:16:39 am »
0
Jakie piosenenki polecilbyście ludziom nie znającym Gn'R ,po to,żeby ich zachęcić. ?
Wiadomo,że początkujący nie zniesie za dużej dawki piosenek,więc myślę,że dobrze byłoby wybrać maksymalnie 5. Chciałbym,żebyście pokazali swoje typy wraz z uzasadnieniem. Niech to nie będzie kolejny temat wyliczający,bo takich już mamy miliony ;)
Jestem bardzo ciekaw,jakie piosenki wybierzecie i z jakich powodów,bo przecież jakieś te powody być muszą ;) A zawsze lepiej usłyszeć od kogoś - posłuchaj tego,bo  coś tam ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 10, 2007, 11:21:38 am wysłana przez zqyx »
Podaruj mi 1,5% podatku :) Dziękuję!
KRS: 0000186434
Cel szczegółowy: 569/W

"Hey, you caught me in a coma and I don't think I wanna
Ever come back to this world again"

Offline Pyra

  • Prywatny Alkomen Goldie
  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 2668
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... i don't believe there's no reason ...
  • Respect: +383
Odp: Piosenki dla początkujących fanów
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 10, 2007, 11:42:22 am »
0
No mnie się wydaje że obowiązkowa pozycja to Don't Cry, bo to klasyka, to po czym się Gunsów poznaje i na którym wychowała się większość pokolenia GnR :)
- Nice boys don't play rock and roll... -

Offline Maro2

  • Garden Of Eden
  • ********
  • Wiadomości: 3627
  • Płeć: Mężczyzna
  • WHYNO
  • Respect: +109
    • OLD CHOPPER
Odp: Piosenki dla początkujących fanów
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwca 10, 2007, 11:43:53 am »
0
1. Welcome to the jungle  ( jezeli ktos po wysluchaniu tej piosenki nie zakocha sie w GNR to znaczy ze nie ma jaj. Nawet moj ojciec ktory nie znosi zbyt glosnego "jazgotu" uwielbia WTTJ i mowi ze ma tak zwany wykop )

2. Paradise City ( żeby pokazać ze WTTJ nie jest tylko dziełem przypadku, no i po to zeby powoli uswiadamiac sluchacza ze Slash to Bóg GItary )

3. Sweet Child O'Mine ( Pozycja obowiązkowa mimo że większości i tak sie pewnie przejadla )

4. Bad Obsession ( fajnie pokazuje ze gunsi umieja bawic sie muzyką )

5. November Rain ( czy muszę komentować ?? )
OLD CHOPPER R.I.P. (2010-2018)
===---===WHYNO===---===

SSolid

  • Gość
Odp: Piosenki dla początkujących fanów
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 10, 2007, 11:48:02 am »
0
1. Don't Damn Me - bo ma kopa
2. WTTJ - bo ma kopa
3. It's So Easy - bo ma kopa
4. ChD - bo ma kopa
5. Dead Horse - bo jest śmieszne.

Offline Axl 0307

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 141
  • Respect: -1
Odp: Piosenki dla początkujących fanów
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 10, 2007, 11:51:26 am »
0
WTTJ - głównie dzięki tej piosence GN'R zostali sławni i otworzyła im się droga do kariery i pokazuje ona prawdziwe GN'R
DC - piosenka, która słyszał każdy i i 99,9% ludzi uważa, że jest to znakomity utwór i jeden z najlepszych jakie znasz i poznasz
NR - Najpiękniejsza ballada GN'R i świetna solówka Slasha i jedna z najlepszych ballad
RQ - po wsłuchaniu się parę razy w tą piosenkę uznajesz, że jest to jeden z najlepszych(jak nie najlepszy) utworów GN'R
SCH - jeden z najbardziej rozpoznawanych utworów GN'R i jest oczywiście świetny
Mógłby tu wstawić równie dobrze inne tytuły ale te mi wleciały pierwsze do głowy



Offline Hubik

  • Zasłużeni
  • Madagascar
  • *****
  • Wiadomości: 15138
  • Płeć: Mężczyzna
  • Edomaniak
  • Respect: +1482
Odp: Piosenki dla początkujących fanów
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 10, 2007, 12:08:08 pm »
0
1. Sweet Child O'Mine - z względu na świetny riff oraz solówkę, utwór obowiązkowy.
2. WTTJ - klasyka, trzeba to znać
3. Estranged - przepiękny utwór, który trzeba poznać
4. It's So Easy - niesamowicie żywiołowy utwór
5. Dead Horse - mój ulubiony, dlatego bym na jego poznanie również namawiał.

Offline Brokuła

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 916
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +6
Odp: Piosenki dla początkujących fanów
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 10, 2007, 12:16:03 pm »
0
WTTJ - cholernie energetyzujący kawałek, bardzo charakterystyczny, no musi sie spodobac:)
Civil War - genialny utwór, mam sentyment, bo własnie to był pierwszy kawałek Gunsów, który polubiłem i bardzo szybko stał się moim ulubionym i nadal, gdy go słucham, czuje niesamowity klimat. Spokojny początek, żeby po chwili przyśpieszyc, w tle pianino, piekna solówka i głos Axla, jak dla mnie jeden z ich najlepszych kawałkow.
Don't Cry - rockowa ballada w najlepszym wydaniu. Każdy ją zna i lubi.
November Rain - tego wyboru chyba nie trzeba tłumaczyc. Genialne solówki, strasznie klimatyczne, wpadające w ucho. Śpiew Axla porusza nawet najtwardsze serca i męzczyzn, i kobiet :D
Coma/Estranged - żeby pokazac, ze GNR potrafili stworzyc dwa rozbudowane utwory, gdzie ten pierwszy jest mocny, rockowym kawalkiem, a drugi  rozkręcającą się balladą z mocnym finishem

Z nowych pozycji GNR poleciłbym Better, ma kopa, zróżnicowany utwór, mający to coś w sobie. Better pokazuje, że nawet przy uzyciu elektroniku, nadal mozna nagrac wypasiony rockowy kawałek

Tyle ode mnie ;)

Offline So Fine

  • Patience
  • Wiadomości: 26
  • Respect: 0
Odp: Piosenki dla początkujących fanów
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 10, 2007, 12:19:54 pm »
0
Don't Cry (orginal) kazda panienka wymieka jak slyszy ten utwor jakie one glupie ja tam wole mniej cukierkowa czyli alternatywna wersje a tak na serio najlepiej zeby poczatkujacy fani zakupili sobie GH i po sprawie.
KOT Z FORUM QUEEN.PL = wpier**l!


JADE DO WAWY TY CHUJU!

Offline rose84

  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 5139
  • Płeć: Kobieta
  • Prosacówna Zeppelinka
  • Respect: +11
Odp: Piosenki dla początkujących fanów
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 10, 2007, 12:29:15 pm »
0
1. WTTJ - piosenka obowiązkowa, rockowa uczta dla ucha, niesamowity potencjał, świetny wokal Axl`a, który śpiewa z prędkością karabinu maszynowego  ;)
2. SCOM - rozpoznawalny riff i niesamowite solo, które ukazuje prawdziwy kunszt Slasha...
3. NR - świetna, pełna emocji i muzycznie prefekcyjna ballada, uwieńczona niesamowitym solo, które bezapelacyjnie zasługuje na miano jednego z najlepszych, jakie kiedykolwiek zagrał Slash...
4. Coma - utwór, który niewielu nie-fanów kojarzy...ukazuje natomiast niesamowitą różnorodność muzyczną zespołu, buduje niepowtarzalną atmosferę, doskonały pod każdym względem...
5 Dead Horse - cóż poradzę, że kocham ten kawałek :wub:; po prostu czad i odlot...

Offline freakczu

  • Paradise City
  • *****
  • Wiadomości: 931
  • Płeć: Kobieta
  • Nie jestem alkoholikiem! :P
  • Respect: +1
Odp: Piosenki dla początkujących fanów
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 10, 2007, 12:42:26 pm »
0
Don't Cry (orginal) kazda panienka wymieka jak slyszy ten utwor jakie one glupie ja tam wole mniej cukierkowa czyli alternatywna wersje a tak na serio najlepiej zeby poczatkujacy fani zakupili sobie GH i po sprawie.

Dzięki, bardzo miłe posumowanie.

Moje typy to:
WTTJ- egzotyczny riff, piosenka dzika w latach 80' świeża, nowa, ukazująca nowe spojrzenie na hardrock.]
Used To Love Her-można by wymienić PR i wiele innych, ale tą piosenkę warto poznać gdyż pokazuję ona to co czasem pragniemy w życiu, luzu humoru żartu, tekst prosty wręcz banalny a ilekroć go śpiewam z Axlem to myślę o moich byłych i się śmieje. Właśnie tak powinna wyglądać jajcarska piosenka.
Don't Cry- tam piosenka jest świetna, tworzy klimat, słychać dokładnie co Axl potrafi zrobić z głosem, dwie piękne barwy wysoka i niska, całość oprawiona w boską gitarę Slasha a wisienką na torcie jest solo :D

Magister bibendi czyli nauczyciel picia
Magister bibendi :D

Offline SOSNA!

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1550
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +288
Odp: Piosenki dla początkujących fanów
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 10, 2007, 01:52:39 pm »
0
Welcome To The Jungle  -  klasyka, rock n' fuckin' roll w czystym wydaniu. jak slucham tego kawalka (podobnie jak calego AFD), to jakby ta muza przemawiala: 'pierdolcie sie, jestesmy najlepsi' hehe, i tak wlasnie jest:) mistrzowski wokal axla, zajebiste partie gitarowe, po prostu ikona. nie mozna chyba lubic gn'r nie lubiac WTTJ.

Estranged  -  najlepszy kawalek jaki powstal na tej planecie, genialny, szczery, osobisty tekst, z ktorym milion razy w dolku potrafilem sie w 100% utożsamić. O solowkach Slasha chyba nie trzeba wspominac.. Polecilbym wersje z Live Era.. Kocham zapowiedz Axl'a 'it's a nice happy morning.. kina like walkin the park..' - takie kwasy to caly smaczek niezapomnianych przemowien frontmana wszechczasow:)

Civil War  -  niewiele piosenek z tzw. 'przekazem' do mnie trafia, nie ma tu tez negowania kogos konkretnego, po prostu 'i dont need your civil war', wokal Axl'a w tym kawalku to wzor, podobnie jak gra Slasha i reszty. Swietne zmiany tempa to kolejny atut.

November Rain  -  kawalek powszechnie znany, sluchalem go milion razy a moze i wiecej i  za kazdym razem wiem, ze bedzie kolejny milion, jedna z piosenek do ktorych sie wraca w chwilach zalamania, ale przeciez nie tylko. Niesamowity klimat, ukoronowany niemal legendarnymi solowkami Slashera.

Paradise City  -  tu rowniez polecilbym werjse live zdecydowanie tak jak o WTTJ moge smialo powiedziec, ze to najlepszy mozliwie kawalek na rozpoczecie koncertu, tak PC jest najlepszy na jego zakonczenie. Swietne brzmienie gitarki, ZA***STY chrypliwy wokal Axla i pelen czad na koncu, czyli moje ulubione solo z kategorii 'szyblkie', mega turbo power:D

Offline katarynka

  • Better
  • *******
  • Wiadomości: 3036
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +192
Odp: Piosenki dla początkujących fanów
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 10, 2007, 02:31:28 pm »
0
Ja jestem glupia panienka i wymieklam jak cholera przy pierwszym odsluchaniu tego kawalka :P i to wlasnie "Don't Cry" bym polecila, ze wzgledu na piekny tekst i fakt, ze piosenka ma w sobie sprzecznosc - sluchajac melodii wydaje sie, ze jest smutna i dolujaca, ale kiedy wslucha sie w tekst, to nagle utwor staje sie pozytywny.  Mnie w kazdym badz razie bardzo rozczulil i jakby nie DC to nigdy nie zaczelabym chyba sluchac Gunsów. Lubie tez mocne akcenty ktore sie w tym kawalku zjajduja. To na tyle by bylo ;)

Offline ville

  • Atittude
  • ******
  • Wiadomości: 1536
  • Płeć: Kobieta
  • Respect: +2
Odp: Piosenki dla początkujących fanów
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 10, 2007, 02:50:14 pm »
0
Ja właśnie kilka dni temu kazałam mojej koleżance zapoznać się z muzyką Guns N' Roses :D Spytała mnie, jakie poleciłabym jej piosenki. Odpowiedziałam, że wszystkie :D Ale wymieniłam te, które powinna wysłuchać jako pierwsze - streszczam to do 5 utworów:

1) Welcome To The Jungle - obowiązkowo ten utwór. Ta piosenka po prostu musi się podobać. I wymieniłam ją jej jako pierwszą, żeby po tytule zorientowała się, co robi, wkraczając w świat Gunsów :)
2) Paradise City - świetna piosenka, szalona i w pewien sposób taka nieokrzesana. Ma to 'coś'.
3) Rocket Queen - bardzo lubię ten utwór, uważam go za jeden z najlepszych, więc nie mogłoby zabraknąć go na liście.
4) Coma - nie chcę tu nic pisać, skopiuję po prostu słowa rose84, która bardzo dobrze opisała tę piosenkę:
Cytuj
utwór, który niewielu nie-fanów kojarzy...ukazuje natomiast niesamowitą różnorodność muzyczną zespołu, buduje niepowtarzalną atmosferę, doskonały pod każdym względem...

5) Don't Cry - nie mogło jej zabraknąć. W końcu tę listę wymieniałam dziewczynie, nie mogło nie być jakiejś ballady. Oczywiście wolę, żeby ludzie bardziej skupiali się na tych wariackich, szalonych utworach Gunsów, ale zaprzeczyć nie można, że ballady też im się udają :) A Don't Cry to mój początek z GNR, daję tę piosenkę choćby ze względu na sentyment...

Offline Kamon

  • Welcome to the jungle
  • *
  • Wiadomości: 135
  • Respect: 0
Odp: Piosenki dla początkujących fanów
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 10, 2007, 03:31:27 pm »
0
1. Sweet Child O Mine - bo to przegenialny kawalek.
2. Welcome To The Jungle - bo to prawdziwy "rocker", ktorego nie da sie sluchać cicho, ani stać przy nim w bezruchu.
3. Don't Cry - rozpuszcza wszystkich, najbardziej znana piosenka Gn'R.
4. Patience - jestem o dziwo pierwszą osobą która wymienia ten kawalek  :???: Przecudna ballada, znakomite outro... Przepiękny tekst.
5. Chinese Democracy - super kawalek z wykopem, ktory uswiadamia 'nowo-sluchacza', iż Gn'R dalej zyje i ma sie baaaardzo dobrze :)
[img]http://media.godashboard.com/linkinpark/300x250-LP.gif\' border=\'0\' alt=\'grafika zapastowana przez użytkownika\' /]

Offline owsik

  • magister guns n'roses
  • One In A Million
  • *********
  • Wiadomości: 6422
  • Płeć: Mężczyzna
  • Respect: +862
Odp: Piosenki dla początkujących fanów
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 10, 2007, 06:02:16 pm »
0
nightrain - bo jest energetyczny
scom - bo to klasyka
anything goes - zeby znał coś innego niz wszyscy

i jeszcze kilka cooverów, ktore zrobili np jumpin jack flash, zeby zobaczył jak mozna odświeżyć stary przebój  :mellow:
"Co ludzie powiedzą" sezon drugi, odcinek piąty
;)

 

Richard Fortus ekskluzywnie dla NTS !

Zaczęty przez sunsetstrip

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 7317
Ostatnia wiadomość Maja 17, 2020, 04:17:20 pm
wysłana przez naileajordan